PDA

View Full Version : dieta bez meso?



kloshar
08-11-2008, 19:16
ima li takava? Mn e qko tva zaedno da po4nem nqkva dieta.Po-lesno e taka.Oba4e az ne qm meso,a v pove4eto dieti vinagi ima (nai-4esto pile6koto). A tuka nz dali ima nqkoi koito su6to da ne qde.. Ako ima i ako mu se po4va nqkva takava dieta i zn da se obajda 8-)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-11-2008, 19:44
Ето тук намерих една зеленчукова диета ===> http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p466.html

kloshar
08-11-2008, 19:59
ms mn ;]

Canis_Dirus
08-11-2008, 20:51
а защо не ядеш месо?

nailana
08-11-2008, 20:53
а защо не ядеш месо?


Бърка ли те?

Canis_Dirus
08-11-2008, 20:54
а защо не ядеш месо?


Бърка ли те?
интересно ми е.

а ти можеш ли да представиш подписан договор за представителство?

nailana
08-11-2008, 21:04
а защо не ядеш месо?


Бърка ли те?
интересно ми е.

а ти можеш ли да представиш подписан договор за представителство?


Не,съжалявам,нямам такъв подписан договор.Щом не яде месо,явно е вегетарианец.Чела съм и други коментари(на автора на темата)и съм стигнала до това заключение.А това защо някой е вегетарианец,предполагам и сам знаеш/демек - защо задаваш тъпи въпроси?/

webmast3rche
08-11-2008, 21:11
месо трябва да се яде.. ако не месо то поне шунка или нещо такова .. Поне риба...

Който не яде месо е слаб.. от месото не се пълнее... ако се яде както трябва

TheGirlNextDoor
08-11-2008, 21:14
...абе вие верно ли сте толкос прости :?: ...месо трябва да се яде :!::!::!: ...без месо няма да отслабнете ..най много някоя болест да си докарате ;)

hahavteen
08-11-2008, 21:14
А ако има алергия какво правиме? Да яде и да умира щото било полезно а? :-o Аз имах алергия към всички млечни продукти, картофи и всякакви месни продукти. Слава Богу от пубертета и интензивната терапия ми мина ама има хора на които не им минава и цял живот карат без месо.

nailana
08-11-2008, 21:15
месо трябва да се яде.. ако не месо то поне шунка или нещо такова .. Поне риба...

Който не яде месо е слаб.. от месото не се пълнее... ако се яде както трябва

Някои хора не ядат месото,само с цел да отслабнат,а по съвсем други причини.Ти знаеш ли защо хората стават вегетарианци?Прочети нещо из интернет и ще разбереш.И в друга тема вече съм давала примери за известни спортисти и културисти(шампиони) - вегетарианци.

П.С.Не съм вегетарианка.

webmast3rche
08-11-2008, 21:16
а да бе ... вярно е но все пак ПОЛЕЗНО е да се яде поне малко месо :)
а тия шампиони... Повечето е химия :)

Canis_Dirus
08-11-2008, 21:18
културисти(шампиони) - вегетарианци.

П.С.Не съм вегетарианка.

кои са тези?

А въпроса ми, защо не яде месо - исках да чуя неговите лични причини, а не твоето адвокатстване.

nailana
08-11-2008, 21:27
а да бе ... вярно е но все пак ПОЛЕЗНО е да се яде поне малко месо :)
а тия шампиони... Повечето е химия :)

Да,разбира се!Месото е полезно,ако се консумира правилно и не се прекалява.

Canis_Dirus

Робърт Суийтгъл – световен рекордьор по ходене на свръхдълги разстояния;
Бил Пикъринг – световен рекордьор в преплуването на Ламанша;
Мърей Роуз – световен рекордьор по плуване свободен стил на 400 и 1 300 метра;
Рой Хилигън – спечелил титлата “Мистър Америка” в шампионата по бодибилдинг;
Перо Веро – световен рекордьор по ски спускане;
Естел Грей и Черил Марек – световни рекордьори в колоездачна тандем обиколка;
Риджли Абел – победител в 8 шампионата на САЩ по карате
Дейвид Филипс, вегетарианец и маратонец-кънкьор от световна величина от Ню Йорк

Това са спортисти - вегетарианци,отделно има и известни такива художници,актьори и т.н.

Лека вечер!

Canis_Dirus
08-11-2008, 21:30
а да бе ... вярно е но все пак ПОЛЕЗНО е да се яде поне малко месо :)
а тия шампиони... Повечето е химия :)

Да,разбира се!Месото е полезно,ако се консумира правилно и не се прекалява.

Canis_Dirus

Робърт Суийтгъл – световен рекордьор по ходене на свръхдълги разстояния;
Бил Пикъринг – световен рекордьор в преплуването на Ламанша;
Мърей Роуз – световен рекордьор по плуване свободен стил на 400 и 1 300 метра;
Рой Хилигън – спечелил титлата “Мистър Америка” в шампионата по бодибилдинг;
Перо Веро – световен рекордьор по ски спускане;
Естел Грей и Черил Марек – световни рекордьори в колоездачна тандем обиколка;
Риджли Абел – победител в 8 шампионата на САЩ по карате
Дейвид Филипс, вегетарианец и маратонец-кънкьор от световна величина от Ню Йорк

Това са спортисти - вегетарианци,отделно има и известни такива художници,актьори и т.н.

Лека вечер!

Аз специално за културистите питах.
А сега изброи всички рекордьори, които ядат месо. Само тази олимпиада може да има едно 20-тина. Ланс Армстронг, Мохамед Али ...

Наполеон, Чингиз Хан.


Месото е полезно. До 2 кила на ден за големи мъже не е проблем.

nailana
08-11-2008, 21:45
а да бе ... вярно е но все пак ПОЛЕЗНО е да се яде поне малко месо :)
а тия шампиони... Повечето е химия :)

Да,разбира се!Месото е полезно,ако се консумира правилно и не се прекалява.

Canis_Dirus

Робърт Суийтгъл – световен рекордьор по ходене на свръхдълги разстояния;
Бил Пикъринг – световен рекордьор в преплуването на Ламанша;
Мърей Роуз – световен рекордьор по плуване свободен стил на 400 и 1 300 метра;
Рой Хилигън – спечелил титлата “Мистър Америка” в шампионата по бодибилдинг;
Перо Веро – световен рекордьор по ски спускане;
Естел Грей и Черил Марек – световни рекордьори в колоездачна тандем обиколка;
Риджли Абел – победител в 8 шампионата на САЩ по карате
Дейвид Филипс, вегетарианец и маратонец-кънкьор от световна величина от Ню Йорк

Това са спортисти - вегетарианци,отделно има и известни такива художници,актьори и т.н.

Лека вечер!

Аз специално за културистите питах.
А сега изброи всички рекордьори, които ядат месо. Само тази олимпиада може да има едно 20-тина. Ланс Армстронг, Мохамед Али ...

Наполеон, Чингиз Хан.


Месото е полезно. До 2 кила на ден за големи мъже не е проблем.

Аз не съм казвала,че спортистите - вегетарианци са по - добри в тази област,от тези които ядат месо.Не съм и твъдяла,че съм "ЗА" вегетарианството.Наистина, културистите(и не само) които ядат и месо,и са рекордьори са много повече!Месото е полезно.Но някои тук започнаха да твърдят,че "който не яде месо е слаб",или пък:"верно ли сте толкоз прости....месо трябва да се яде",защото иначе незнам си какво щяло да стане....въпросът е,че някои вегетарианци си имат различни разбирания,като например се борят за ограничаване(или напълно спирането)убийствата на животни и тем подобни,и не при всички опира до спорта или здравословното хранене.

Canis_Dirus
08-12-2008, 07:23
Аз не съм казвала,че спортистите - вегетарианци са по - добри в тази област,от тези които ядат месо.Не съм и твъдяла,че съм "ЗА" вегетарианството.Наистина, културистите(и не само) които ядат и месо,и са рекордьори са много повече!Месото е полезно.Но някои тук започнаха да твърдят,че "който не яде месо е слаб",или пък:"верно ли сте толкоз прости....месо трябва да се яде",защото иначе незнам си какво щяло да стане....въпросът е,че някои вегетарианци си имат различни разбирания,като например се борят за ограничаване(или напълно спирането)убийствата на животни и тем подобни,и не при всички опира до спорта или здравословното хранене.
кажи ми тогава един пълноценен растителен източник на витамин б12 ?

PinkFloydSound
08-12-2008, 07:31
Абе, п*тки, месо ТРЯБВА да се яде, но под месо нямам впредвид напълнените със соя и буклуци кебапчета, кюфтета, кренвирши, а ЧИСТО месо-пуешко, риба и така нататък.
Защото липсата на истинско месо за организма е загуба на много полезни вещества и витамини.
Найлана ли си, каква си там, да и вегетарианец не означава да не ядеш само месо, а и всичко, произведено от животни като мляко, масло, сирене, кашкавал..
Аман от тъпи кранти, дето и представа си нямат за правилно хранене.

hahavteen
08-12-2008, 07:36
кажи ми тогава един пълноценен растителен източник на витамин б12 ?

Ето какво намерих за Б12. Не знам доколко може да му се има вяра...
В нащо семейство се яде ужасно малко месо. Нааааааай-много веднъж на 2 месеца и то само пилешко и никой не е болен... Пък и нали ти казвам че като малка имах алергия към месните продукти и сигурно 3 години не бях вкусвала защото почвах да се задушавам.
Явно без месо не се умира.



Наистина, най-силните и най-дълго живеещите животни в света са също вегетарианци. Конят, бикът, слонът, всички те имат здрави тела, голяма издръжливост и феноменална сила. Известно е, че дори да не приемаме с храната си витамин Д, си го произвеждаме сами с помощта на слънчевата светлина. За разлика от витамин Д, витамин В12 не се съдържа в растенията. Този факт значително е повлиял за убежденията на хората, че без месо и без млечни продукти не може да се живее. Биологичните характеристики на антропоидните маймуни – непосредствените животински предшественици на човека (както и на останалите растителноядни гръбначни животни) са почти същите както при човека. Тези животни приемат с храната си витамин В12 само в кърмаческата си възраст. След отбиването си, приемайки само растителна храна, организмите им с помощта на чревните бактерии и витамин Д, започват сами да си произвеждат необходимото им количество витамин В12. Установено е, че хищниците при липса на подходяща храна преминават на “вегетариански режим на хранене”. Провеждани са изследвания, при които е доказано, че ако едно хищно животно още в ранна възраст, при отбиването си от майчиното мляко, бъде захранено не с месна, а с растителна храна (сурова и готвена), то се развива абсолютно нормално, а по късно дава пълноценно поколение. Хищните животни, също както растителноядните, имат способността сами да си произвеждат витамин В12, въпреки че това на пръв поглед им е съвсем излишно.

Canis_Dirus
08-12-2008, 07:37
Познавам човек, който от 20 години не яде месо и си е напълно здрав.По природа хората са растителноядни.Недей да се репчиш така :)

по природа хората са всеядни. Стомашно - чревния ни тракт е много по-близък до този на хищниците, отколкото на растителноядните животни.

http://www.youtube.com/watch?v=Dg-QvfJTdbg

Silvi21
08-12-2008, 09:36
ee pisna mi sam mila gledaite sega i az pusnah edna temi4ka s edna dieta koqty ima meso be organizma si go iska no taka da gledame realny ima si i vegetarqnci seki moje da se hrani kakty si iska i s kvoto si iska trqbva se uvajava na vseki edin 4ovek mneniety nezavisimy dali ti har ili ne 6tom iskat horata da ne qdat meso mi nqma da se hranqt ee mrazq tka se nalagt i da sporqt hora koity mislqt 4e s svoite val6ebni dumi 6te im promenqt mislenety:} mislite li 4e 6te im promenite mneniety ?:) :o

hahavteen
08-12-2008, 11:26
ЗА Б12


- витамин В12 го има основно в животинските храни, макар и да се намира и в бирената мая, покълналото жито и млечните продукти. Много е важен за женския организъм!


. Вит. В12 естествено се произвежда от полезните чревни бактерии, ако няма дисбактериоза. Ако понякога се ядат млечни - те го съдържат. Иначе от чисто растителните - ферментиралите продукти - соеви, туршии, хлебна и бирена мая и др., макар и в малки дози го имат, а той изобщо е необходим в съвсем малки дози. Обикновено недоимък се получава не от вегетарианство, а от стомашни болести, нарушаващи усвояването му (тогаваколкото и да се яде месо, пак се развива пернициозна анемия) или наличието на паразити в червата, които изконсумират витамина.


Среща се в малки количества в горската и градинска ягода, касиса, млякото и др




Вегетарианци, които преди това са консумирали месни продукти разполагат със запаси от витамин В 12, които са им достатъчни за 20-30 и повече години.


Източник на витамин В 12 е бирената мая, която се предлага и под форма на таблетки. Добър източник на витамин В 12 са овесените ядки и всички останали житни растения. Някои от предлаганите на пазара продукти са обогатени на витамин В 12, затова предварително се уведомявайте за съдържанието на купуваните от вас храни. Соевото мляко и соевите аналози на месото също са обогатени с витамин В 12. Добър източник на витамин В 12 са водораслите.

Някои вегетарианци набавят витамин В 12 чрез хранителни добавки, различни комбинирани мулти – витаминни препарати и др. Понякога те съдържат много по-големи от необходимите количества витамин В 12, който не се абсорбира в стомашно-чревния тракт. Затова тези добавки трябва да се приемат няколко пъти седмично.



В месото няма НИЩО, което да не се съдържа в други храни,
Мле4ните продукти съдържат вси4ки незаменими аминокиселини
както и Б12 .
Маслините , сусамовото и конопеното семе- също

Fx1
08-12-2008, 12:38
...По природа хората са растителноядни...

По-голяма глупост не бях чела скоро. Не мога да си представя изобщо как може така да си се объркал/а.

Правете разлика между "веган" и "вегетарианец". Вегетарианците не ядат месо; веганите не ядат още мляко, яйца, и всичко произлязло от животно.

Няма да споря може ли, или не, всички полезни вещества от месото да се набавят от по друг начин (за веганите - съвсем не мисля, че е така), въпросът е, че за подрастващите абсолютното му изключване е много вредно - малко тийнейджъри ще си направят труда да се информират от какво се лишават, отказвайки месото, и как да си го набавят по друг начин.

Ако не обичаш месо - ок. Но заради някакви измислени, заучени природозащитни идеи - пълна глупост.

Уважавам единствено веганите - ако е гарга, да е рошава. Някак не върви да защитаваш животните, като не ядеш месо, а в същото време да пиеш мляко и да носиш обувки от естествена кожа.

Canis_Dirus
08-12-2008, 16:52
ВИтамин Б в растителните източници е под формата на бета-каротин, а на човек му е нужен ретинол.

Ако някой се надява на овес за витамин Б ...

Абе да си трошат главите!

hahavteen
08-12-2008, 17:04
ВИтамин Б в растителните източници е под формата на бета-каротин, а на човек му е нужен ретинол.

Ако някой се надява на овес за витамин Б ...

Абе да си трошат главите!

Нещо не схащам... Аз изобщо не съм запозната с витамини, бета-каротини, бла бла :oops: Та тоя ретинол пише че е витамин А и си го набавяме не само от месото...
Обясни плс...


Така например специалистите са изчислили, че от 1963 г. досега съдържанието на витамин А (ретинол) в ябълките, портокалите и бананите е намаляло с 66%, а това означава, че за да получим същото количество ретинол, което е получавал нашият дядо, ние трябва да изядем не един плод, а три.




От къде може да се набави:
Витамин А-ретинол се набавя предимно от животинска храна, която включва:
- Дроб и карантия
- Риба и всякакви рибни продукти (хайвер най-вече)
- Пълномаслено мляко и масло
- Жълтък от яйце

Витамин А също така се намира в:
- Маргарин
- Мюсли





Таблица в коя храна какво количество Ретинол има:

-- Телешки дроб - 3 унции 9,085
-- Сладки картофи - 1/2 чаша или на пюре 2800
-- Средно голям морков - 2025

-- Манго - 1/2 405
-- Пресен спанак - 1/2 чаша 375
-- Пълномаслено мляко - 1 чаша 75
-- Яйце - 1 брой 95
-- Маруля - 1 купа 145

Canis_Dirus
08-12-2008, 17:11
Ами какво да обяснявам.
Бета картоина и ретинола са двете форми на витамин А (горе обърках). Като бета-каротина може да се превръща в тялото в ретинол, но в много малък процент. ТОест, за да си набавиш витамин А от растителни продукти трябва да ядеш по няколко кила моркови на ден например.

Дневната препоръчителна доза на витамин А за момента е 5000 IU (International Units), което според много специалисти е крайно занижено и трябва да е поне 20 000 IU (нашите прадеди са получавали по 50 000 IU).

Витамин А е много важен за зрението. Особено за жените, понеже регулира цикъла и при нормални дози (за бременни жени ~ 30 000 IU +) помага за безпроблемна бременност и здраво бебе.

Крави получаващи по-малко витамин А от нормалното раждат слепи теленца.

ПОвече витамин А - по-безболезенен и безпроблемен цикъл.

2-3 пъти седмично по 200-250 грама дроб са достатъчни. Ако се ядат редовно яйца, месо, масло и тн.

яйце - 321 единици (IU)
свински черен дроб (100г) - 18 000 IU
пилешки черен дроб (100г) - 13 000 IU
краве масло (100г) - 2800 IU

Нещо послъгват за морковите...

Витамин А е мастноразтворим витамин и без (животинска) мазнина не се усвоява. Отговорен е за производството на тестостерон. Жените също им е нужен тестостерон - повечко тестостерон - яко либидо и кеф от секса.

hahavteen
08-12-2008, 17:18
Ок мерси :-) Не че ще започна да ям повече месо но поне сега знам повечко по темата. :)

Canis_Dirus
08-12-2008, 17:27
Ок мерси :-) Не че ще започна да ям повече месо но поне сега знам повечко по темата. :)
http://www.second-opinions.co.uk/deutsches-register.html

това като за теб ;)

hahavteen
08-12-2008, 17:35
Ок мерси :-) Не че ще започна да ям повече месо но поне сега знам повечко по темата. :)
http://www.second-opinions.co.uk/deutsches-register.html

това като за теб ;)

Ехеее тука ще има да си четаа :D Мерси :)

kalpazanka
08-12-2008, 17:38
По природа хората са растителноядни.Недей да се репчиш така :) [/b]
Айде бе! Тогава що са гонели мамути като гламави?! :?
И ми кажи познаваш ли вегетарианец с нормално ниво на Hb?

kloshar
08-12-2008, 20:08
nz kakvi sa horata po priroda Za6to ne qm meso..emi ne obi4am apak i naistina mi se struva jestoko da se ubivat jivotnite samo i samo da si zasi6tam s tqh zadnika i na men da mi e qko.. abe ddzn..

kloshar
08-12-2008, 20:13
btw slonut e rastitelnoqdno jivotno Tolkova ogromno a izdurja i bez meso ;P

Canis_Dirus
08-12-2008, 20:19
btw slonut e rastitelnoqdno jivotno Tolkova ogromno a izdurja i bez meso ;P
В стомасите на тревопасните (които стомаси са 5-6 пъти по-големи от тези на хищниците (спрямо размера на тялото)) живеят колонии бактерии, които синтезират протеин от погълнатите треви и по-специално фибрите в тях, които ние не можем да усвояваме.

Това и по биология се учи ;)

Ама ако искаш да си слон - яж трева. Ако искаш да си лъв - набивай мръвка.

kloshar
08-12-2008, 20:32
mai nikoe ne iskam da sum :-|

bubolechkaa
08-12-2008, 21:32
Аман от тъпи чайки ха-ха-ха!! Земете се в ръце бе у кой век живеаме.. :-x :-x :-x :-x :razz: :razz: :razz: