PDA

View Full Version : За екран на лаптоп.



PinkFloydSound
08-11-2008, 19:58
Значи, да ви питам, попринцип какво се препоръчва за бършене на екран на лаптоп?
Досега го бърсах с една кърпичка за очила, но не знам дали е хубаво.

А иии се появи едно нещо, подобно на петънце, което просто не се маха никак. дали това не е изхабен пиксел? :(

dominate_
08-11-2008, 20:09
Ако имаш някакво такова малко петьнце е изгорял пиксел.А иначе правилно го бьршеш сьс кьрпичка от очила! :)

haterkata
08-11-2008, 20:11
ем аз на моя лаптоп му бърша екрана с няква кърпа и препарат за стъкло

PinkFloydSound
08-11-2008, 20:13
Амиии, това не се поправя, нали? :cry:

Nen0RmalniK
08-11-2008, 20:16
ne,ne se opravq

Natalia
08-11-2008, 20:18
Амиии, това не се поправя, нали? :cry: има 1 начин ама ако ти го кажа рутресс ша ма бане ;) тайче сри

Panic_Girl
08-11-2008, 20:24
ако екрана на лаптопа ти беше хубав нямаше да си личи изгорелия пиксел...

Natalia
08-11-2008, 20:25
ако екрана на лап топа ти беше хубав нямаше да си личи изгорелия пиксел...всеки изгорял пиксел си личи на къквто и да е екран.. ако не искам да ми го докажеш!

Panic_Girl
08-11-2008, 20:29
ако екрана на лап топа ти беше хубав нямаше да си личи изгорелия пиксел...всеки изгорял пиксел си личи на къквто и да е екран.. ако не искам да ми го докажеш!


В магазин съм се интересувала има такива екрана,който когато изгори някой пиксел...другите пиксели до него го запълват по някав начин...той си остава изгорял,но не се вижда с просто око...Иди в някой магазин и просто сравни няколко мониторчета ...С пръста остави черта по тях,за да видиш как на едните си личи как минава пръста,докато на другите просто се замазва :] :)

Natalia
08-11-2008, 20:32
ако екрана на лап топа ти беше хубав нямаше да си личи изгорелия пиксел...всеки изгорял пиксел си личи на къквто и да е екран.. ако не искам да ми го докажеш!


В магазин съм се интересувала има такива екрана,който когато изгори някой пиксел...другите пиксели до него го запълват по някав начин...той си остава изгорял,но не се вижда с просто око...Иди в някой магазин и просто сравни няколко мониторчета ...С пръста остави черта по тях,за да видиш как на едните си личи как минава пръста,докато на другите просто се замазва :] :) в магазина могат да ти кажат, че и сичките писелчета да ти изгорят пак незнаино как щи работи екрана като чисто нов .. няма да коментирам тая тема повечи

Panic_Girl
08-11-2008, 20:37
Natalia аз предпочитам да вярвам на специалистите

Always
08-11-2008, 21:05
Има си кърпички за бърсане на специално такива екрани. Важно е да не натискаш докато го бършеш и още по-добре ако е изключен. Иначе има си екрани, които могат сами да подменят изгорели пиксели, но са сравнително нови.

Natalia
08-11-2008, 21:17
Natalia аз предпочитам да вярвам на специалиститеследващия път като пусниш "хелп" тема няма да коментирам, по добре се довери на специалистите.. ;)
Едит: А кого наричаш спецеалист ония дето знае цените на мониторите и е само 1 продавач които като му се счупи компютара го носи на сервис.. тоя ли е спец? :lol:

MakeMeLaugh
08-11-2008, 21:21
Natalia аз предпочитам да вярвам на специалистите
Караш ме да се смея :)))))))))))))
Няма специалисти.
Има добри търговци ;)

BLaCKBLooD
08-11-2008, 23:31
А иии се появи едно нещо, подобно на петънце, което просто не се маха никак. дали това не е изхабен пиксел? :(

С какви размери е?
Пиксели не спичат на едно място, петното е от друго. Вероятно от външно въздействие - натиск, удар и т.н. Вследствие на това или се е протъркало защитното фолио между теб и дисплея или са се разместили слоевете с течните кристали.

PinkFloydSound
08-12-2008, 05:32
Абее, май не е като пиксел, защото... имам един изгорял пиксел на екрана на фотоапарата и не е същата работа.
Паник Гърл, значи, аз не го забелязвам ей така-знаеш ли колко ми е зорко окото?! Ела ти да го потърсиш и да видим дали ще го зърнеш.
А и какво имаш впредвид под хубав екран-матиран ли?
Да,м„ моят е такъв. :)
Амм, Блекблъд, ако е така, както ти казваш, това ще може ли да се оправи? :(

magneziq
08-12-2008, 12:29
Както вече казаха ако беше изгорял пиксел нямаше да можеш да го видиш с просто око.Прочети малко по въпроса понеже от както си го взе този лаптоп форума преля от твойте теми! Ето малко инфо:Пиксел е най-малкият елемент, който изгражда дадено цифрово изображение. Всъщност това е много малка точка с променливи цвят и яркост. Изображението се изгражда от множество пиксели, подредени в правоъгълна решетка с определена разделителна способност. Поради малкия размер на отделният пиксел човешкото око не вижда "точки", а възприема цялото изображение. Съществуват различни модели за представяне на цвета на пикселите, като най-често това става чрез три цветови компонента - червено, зелено и синьо. Отново малкият размер спомага цветовите компоненти да се възприемат от човешкото око като един общ цвят.
Обикновените телевизори с кинескоп притежават общо 300 000 пиксела (0,3 мегапиксела). Понастоящем повечето монитори за компютърни системи позволяват максимална разделителна способност от 1280 х 1024 тоест 1 310 000 пиксела.

Име Брой пиксели
(megapixels) Широчина x Височина Бележки
QVGA 0.077 320

Natalia
08-12-2008, 12:41
Както вече казаха ако беше изгорял пиксел нямаше да можеш да го видиш с просто око.На гсм ми е изгорял пиксел и дето неси го връ пред лицето що го виждам с просто око ?

magneziq
08-12-2008, 13:50
Както вече казаха ако беше изгорял пиксел нямаше да можеш да го видиш с просто око.На гсм ми е изгорял пиксел и дето неси го връ пред лицето що го виждам с просто око ?
Ти прочете ли какво написах изобщо да подчертая часта с размерите! Кажи ми дисплея на гсма ти колко пъти по-малак е от този на монитора ти?
Накратко:Пикселът по дефиниция е „светеща точка“, присъстваща във всяко едно светодиодно решение - от простите едноредови текстови екрани до пълноцветните екрани с големи размери. Тази светеща точка може да бъде съставена от един или повече диоди в зависимост от размерите и характеристиките на апаратурата. Например в едноредовите дисплеи с малки размери един пиксел може да бъде съставен от един единствен диод, докато в един модел с големи размери един пиксел може да бъде съставен от двайсет диода. От съществено значение е броят на цветовете, които трябва да изобразява даден пиксел. В някои модели могат да се срещнат около 36 диода за един пиксел.

Natalia
08-12-2008, 13:56
Както вече казаха ако беше изгорял пиксел нямаше да можеш да го видиш с просто око.На гсм ми е изгорял пиксел и дето неси го връ пред лицето що го виждам с просто око ?
Ти прочете ли какво написах изобщо да подчертая часта с размерите! Кажи ми дисплея на гсма ти колко пъти по-малак е от този на монитора ти?
Накратко:Пикселът по дефиниция е „светеща точка“, присъстваща във всяко едно светодиодно решение - от простите едноредови текстови екрани до пълноцветните екрани с големи размери. Тази светеща точка може да бъде съставена от един или повече диоди в зависимост от размерите и характеристиките на апаратурата. Например в едноредовите дисплеи с малки размери един пиксел може да бъде съставен от един единствен диод, докато в един модел с големи размери един пиксел може да бъде съставен от двайсет диода. От съществено значение е броят на цветовете, които трябва да изобразява даден пиксел. В някои модели могат да се срещнат около 36 диода за един пиксел.мила това ми е прекалено ясно.. а защо като ходих да си зимам 2рия комп и саответно 2ри монитор тръгнах да си зимам 19 инчова хобава плазма и като я тестваха съвсем янсо си личеше 1 изгорял (наистина има значение колко са големи ни като има изгорял ест, че си личи..) ае с здраве

MakeMeLaugh
08-12-2008, 19:58
Едва ли си си взела 19 инчова плазма....
плазма, tft, lcd за съвсем различни неща ;)

Natalia
08-12-2008, 20:25
Едва ли си си взела 19 инчова плазма....
плазма, tft, lcd за съвсем различни неща ;)аз сам момче "тянко" що си мислиш че несъм

MakeMeLaugh
08-13-2008, 07:00
Не съм никакъв Тянко ;д;д
И ник Наталия ми звучи като женски.. Объркал съм се, нп ;)