PDA

View Full Version : Kodak EasyShare V1233



alexandarchy
08-11-2008, 21:46
Наскоро реших да си взема цифров фотоапарат и погледнах в каталога на местен магазин от мобилната верига Хенди. И се спрях на този Kodak.
Бих искал ако някой има познания в тази област или има такъв модел фотоапарат нека ми пише... наблюдавам темата и веднага ще му отговоря..
Знам, че е друго да отидешв магазина да го "пипнеш" и разгледаш, но искам да разбера плюсовете и минусите му. :)


Грешен раздел! (от Ruthless)

MakeMeLaugh
08-11-2008, 22:19
Няма да сбъркаш, но трудно ще го намериш вече понеже беше изчершан като количества ;)
Евентуално ще ти го доставят за 2 дни най-много.
Фотоапарата е страшен и е на суперцена. Неведнъж съм си играл с него... ;)
Вземай, не се чуди :grin:

alexandarchy
08-12-2008, 14:55
Make_Me_Laugh благодаря за отзива бих искал да ми обясниш още повече за фотоапарата ако имаш възможност поскайп (ако не те притеснявам). :)

MakeMeLaugh
08-12-2008, 20:59
Няма какво да ти обяснявам.
Вземай човеко! ;)
Ако имаш въпроси пиши тук все пак, ама не виждам смисъл. Ще останеш много доволен.
Пък и това е единствения фотоапарат правещ HD снимки и водеоклипове на тази цена! ;)

magneziq
08-12-2008, 22:00
Ох зарежи всички подобни марки щом става въпрос за апарати без значение дали става въпрос за цифров или аналогов Canon са си най-добрите,нататака Nikon и няма да ги изброявам всичките НО аз имам 1 на Canon цифров не помня модела ,но е много добър преди 1/2 години беше нещо от сорта на 1200лв сега баща ми вика че е паднал на 400лв.Уча фотография и лично аз не бих си купила нещо по различно от Canon би било само загуба на пари.

MakeMeLaugh
08-13-2008, 07:54
Че Канон са добри - добри са.
Ама нали се сещаш, че имат 50% разлика в цената..
Къде е 300 лв къде 450... ;)

Ако може - нека си вземе Канон, ако не - Кодак-а ще ти свърши перфектна работа.

PinkFloydSound
08-13-2008, 09:21
Взимай го направо!
12 мегапиксела..

MakeMeLaugh
08-13-2008, 10:20
Хубаво е, че има още хора, които да се лъжат на мегапикселите, така на мен ми върви по-лесно работата :-D

alexandarchy
08-13-2008, 10:36
Ако някой има снимки нека да постне някоя или да я прати на скайпа ми - (alexandarchy) :grin:

PinkFloydSound
08-13-2008, 15:04
Хубаво е, че има още хора, които да се лъжат на мегапикселите, така на мен ми върви по-лесно работата :-D
Ха, естествено, че не се лъжа по мегапикселите, просто 12 са си бая. :-D

samoubiika
09-09-2008, 09:32
Canon не е единствената добра марка!
Поне аз мисля за напред да се занимавам с фотография,ПРОФЕСИОНАЛНО и съм се спряла на Olympus...по нищо не изостава от Canon освен по цена :? И вместо да дам 1900лв за някъф фотоапарат,за който не съм сигурна,че ще издържи 5 години,ще дам 1500лв за еднакво добър фотоапарат,за който СЪЩО не съм сигурна колко години ше доживее...просто в тая скъпа държава тряа се пести всяка една стотинка,а това са 400лв. ;)
м/у другото...къде учиш фотография magneziq...разбрах че само в София има такъв университет за фотография,та мисля там да отида след време...може ли да хелпнеш с малко инфо :neutral:

Ag
09-09-2008, 09:54
София-НАТФИЗ,до колкото знам.. ;)
Иначе аз не бих се спряла на Кодак..Преди 3-4 весеца си купих Olympus и съм много доволна..Преди работих с Panasonic Lumix,ама определено има разлика..
Наистина доста се лъжете по мегапикселите..За мен е по-важна оптиката и ISO-то (;
Ама щом момчето си го е харесало да си го взима..

LizZz
09-10-2008, 01:29
София-НАТФИЗ,до колкото знам.. ;)
Иначе аз не бих се спряла на Кодак..Преди 3-4 весеца си купих Olympus и съм много доволна..Преди работих с Panasonic Lumix,ама определено има разлика..
Наистина доста се лъжете по мегапикселите..За мен е по-важна оптиката и ISO-то (;
Ама щом момчето си го е харесало да си го взима..
Така, така, батиното.. 8-)
По-точно шума при високо ИСО, който е повече при повече пиксели.
Ако си говорим за dSLR класа фотоапарати, канон и никон имат най-голям набор от обективи.

Всичко е според зависи това, от което имаш нужда.
Предполагам Make_Me_Laugh знае какъв е апарата и ти предлагам да отидеш в някой магазин и да помолиш да го разгледаш.

Ето ТУК (http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/01/04/Kodak-EasyShare-V1233/p6) има няколко снимки при сравнително сложни ситуации и си личат повечето особенности като шум, аберации, дисторзия при различен зуум и т.н. ;]

Ag
09-10-2008, 09:27
София-НАТФИЗ,до колкото знам.. ;)
Иначе аз не бих се спряла на Кодак..Преди 3-4 весеца си купих Olympus и съм много доволна..Преди работих с Panasonic Lumix,ама определено има разлика..
Наистина доста се лъжете по мегапикселите..За мен е по-важна оптиката и ISO-то (;
Ама щом момчето си го е харесало да си го взима..
Така, така, батиното.. 8-)
По-точно шума при високо ИСО, който е повече при повече пиксели.
Ако си говорим за dSLR класа фотоапарати, канон и никон имат най-голям набор от обективи.

Всичко е според зависи това, от което имаш нужда.
Предполагам Make_Me_Laugh знае какъв е апарата и ти предлагам да отидеш в някой магазин и да помолиш да го разгледаш.

Ето ТУК (http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/01/04/Kodak-EasyShare-V1233/p6) има няколко снимки при сравнително сложни ситуации и си личат повечето особенности като шум, аберации, дисторзия при различен зуум и т.н. ;]
После да не кажеш,че не те слушам :D Виж как си знам урока :D :D

Bianca
09-10-2008, 09:30
Абе да не правя нова тема-да попитам тук.
Нормално ли е като река да снимам, да се чува един такъв звук.. странен, като изкърцване.
И не, не говоря за шума, който се получава при самата снимка или при фокусирането, а някакъв друг, който в началото го нямаше. :-o

Ag
09-10-2008, 09:48
Ъ?! :shock: Какво скърцане?При мене има само звук докато фокусирам и когато снимам..
Да не си изтървала фотото?

Bianca
09-10-2008, 09:53
Ъ?! :shock: Какво скърцане?При мене има само звук докато фокусирам и когато снимам..
Да не си изтървала фотото?
Мне. :(

LizZz
09-10-2008, 09:55
Покажи го на някой приятел, който разбира да го чуе, че така ми е странно..
Все едно да ти обясняват как мирише ванилията, примерно..
Или запиши звука с нещо и го качи някъде..

Bianca
09-10-2008, 10:01
Едно такова.. тъдъръдът.. :(
8-)

Ag
09-10-2008, 10:03
Покажи го на някой приятел, който разбира да го чуе, че така ми е странно..
Все едно да ти обясняват как мирише ванилията, примерно..
Или запиши звука с нещо и го качи някъде..
точен както винаги :-D

LizZz
09-10-2008, 10:54
Покажи го на някой приятел, който разбира да го чуе, че така ми е странно..
Все едно да ти обясняват как мирише ванилията, примерно..
Или запиши звука с нещо и го качи някъде..
точен както винаги :-D :oops:

Ag
09-10-2008, 12:18
Покажи го на някой приятел, който разбира да го чуе, че така ми е странно..
Все едно да ти обясняват как мирише ванилията, примерно..
Или запиши звука с нещо и го качи някъде..
точен както винаги :-D :oops:
Още си чакам снимките :o