PDA

View Full Version : Кой си беше в БГ това лято?



Vikitooo
08-12-2008, 04:40
Здравейте муцани :-)

Живея в Щатите от 4 години (почти) и до сега не съм се прибирала в БГ. Не от нежелание, а поради това че моите родители са доста консервативни и нямат вяра да ме пуснат самa в БГ...Та много се вълнувам като си помисля за другото лято, защото тогава ще се прибирам със сигурност!

Искам да попитам тези от вас, които си отидоха за първи път (след като вече бяха заминали за чужбина) в България, как се почуствахте? Как Ви се видя там? Как се държаха хората с вас, осещахте ли някаква злоба, радост от тях? Чуствахте ли се щастливи през това време? Какво не Ви хареса?

Питам само за първaтa Ви ваканция, защото мисля, че след първото посещение в родината се губи тръпката след това..или поне не сте толкова развълнувани.


:-) :-) :-)

Anf3tamin4o
08-12-2008, 07:15
На тия Въпроси за България или за чужбина става дума че не разбрах

hahavteen
08-12-2008, 09:42
Ами аз бях малка като заминах за пъри път. На 9. Заминахме лятото за Кипър и се върнахме в БГ зимната ваканция. Мн мн мн се радвахме със сестра ми и после мн плакахме като тябваше да заминаваме. Доста приятели се превърнаха в познати и с почти никой не поддържаме контакт откакто сме заминали и само в БГ се виждаме и сме си компанийка.
Тръпката определено не се губи но вече не ни е толкова тъжно като заминаваме защото свикнахме да се разделяме с хората и с България. Винаги преди да си отидем почват едни приготовления, подаръци, багажи... Не можем да си намерим място от вълнение и радост.
Определено не ми харесва вече толкова мн в БГ и не искам да се връщам за постоянно. Виждам мизерията, бедността, престъпленията, страха, мръсотията на които като малка не обръщах внимание. Въпреки това сега когато сестра ми си беше лятото там а аз не ми беше мн мъчно и исках и аз да се прибера за да си видя роднините, приятелите, квартала...
Зимата обаче ще си ходя и нямам търпение :grin: Ще бъде АДКОТО! 8-)

BAD_KID
08-12-2008, 11:11
Здравейте аз вече 2 години живейя извън България ходила съм си веднъж миналото лято. Когато си отидох там си изкарах много добре за щастие приятелите ми си ми бяха още приятели в смисъл истински а не просто познати прекарах си супер чувствах се на седмото небе наистина видях беднотията, скъпотията и мизерията обаче там се чувствам най-щастлива аз живея в Англия ходила съм и във Франция и Испания обаче по хубаво от БГ няма просто там ми е сърцето въпреки всичките минуси който ги има там. :)

Anf3tamin4o
08-13-2008, 15:34
Ами аз бях малка като заминах за пъри път. На 9. Заминахме лятото за Кипър и се върнахме в БГ зимната ваканция. Мн мн мн се радвахме със сестра ми и после мн плакахме като тябваше да заминаваме. Доста приятели се превърнаха в познати и с почти никой не поддържаме контакт откакто сме заминали и само в БГ се виждаме и сме си компанийка.
Тръпката определено не се губи но вече не ни е толкова тъжно като заминаваме защото свикнахме да се разделяме с хората и с България. Винаги преди да си отидем почват едни приготовления, подаръци, багажи... Не можем да си намерим място от вълнение и радост.
Определено не ми харесва вече толкова мн в БГ и не искам да се връщам за постоянно. Виждам мизерията, бедността, престъпленията, страха, мръсотията на които като малка не обръщах внимание. Въпреки това сега когато сестра ми си беше лятото там а аз не ми беше мн мъчно и исках и аз да се прибера за да си видя роднините, приятелите, квартала...
Зимата обаче ще си ходя и нямам търпение :grin: Ще бъде АДКОТО! 8-)
И аз бях в кипър :D

hahavteen
08-13-2008, 16:51
И аз бях в кипър :D

Кога бееее.... Ако си бил последните 3 години ще те убия за дето не си казал :o :-)

Anf3tamin4o
08-13-2008, 18:34
Xix Aма не си ме забравила още за което се радвам.Ми бях таззи година в Никозия.даже този месец се върнах :-) :-)

hahavteen
08-13-2008, 18:41
Xix Aма не си ме забравила още за което се радвам.Ми бях таззи година в Никозия.даже този месец се върнах :-) :-)

Ееее... Мн ме е яд. Ако беше казал щяхме да организираме нещо да се видиме. Аз бях в Пафос до началото на юни....
Карай..

kristo
08-13-2008, 22:54
Аз си бях и не съжалявам затова :).

Vikitooo
08-14-2008, 04:41
На тия Въпроси за България или за чужбина става дума че не разбрах

Извинявам се, явно не съм задала въпроса си добре :)

Питам какво беше чустото когато за ПЪРВИ ПЪТ си отидохте в БГ? Или айде да не ви обърквам, какво е чуството като цяло след като се приберете там? Ако може да отговорите на зададените в темата от мен въпроси. За Бг са тези въпроси , да.


Извинявам се още веднъж!

Anf3tamin4o
08-14-2008, 08:33
Искам да попитам тези от вас, които си отидоха за първи път (след като вече бяха заминали за чужбина) в България, как се почуствахте?
Отг:Видя ми се ужасно и не мисля че бих се задържал дълго време в България освен ако не остана по някой курорти.Това най много ми харесва от цялата държава
Как Ви се видя там?
Виждам че няма никаква промяна в държавата и най вече в политиците.Мизерията си остава.И си мисля че това скоро няма да се промени
Как се държаха хората с вас, осещахте ли някаква злоба, радост от тях?
Мда злоба наистина може да има и ги разбирам защо има.
Чуствахте ли се щастливи през това време? Чуствах се щастлив че видях някой от мойте стари приятели и роднини
Какво не Ви хареса?

SabrinaAa
08-14-2008, 15:23
azzzzzzz :-P

napalm
09-01-2008, 20:36
Здравейте муцани :-)

Живея в Щатите от 4 години (почти) и до сега не съм се прибирала в БГ. Не от нежелание, а поради това че моите родители са доста консервативни и нямат вяра да ме пуснат сама в БГ...Та много се вълнувам като си помисля за другото лято, защото тогава ще се прибирам със сигурност!

Искам да попитам тези от вас, които си отидоха за първи път (след като вече бяха заминали за чужбина) в България, как се почуствахте? Как Ви се видя там? Как се държаха хората с вас, усещахте ли някаква злоба, радост от тях? Чувствахте ли се щастливи през това време? Какво не Ви хареса?

Питам само за първaтa Ви ваканция, защото мисля, че след първото посещение в родината се губи тръпката след това..или поне не сте толкова развълнувани.


:-) :-) :-)

След близо десет години, това лято се върнах, голям мерак и вълнуване имах, чак сънувах. Но като пристигнах ми беше странно, чуждо, тъжно... Всичко беше толкова променено, така както и хората. Приятелите ми ги нямаше. Един намерих, голямо внимание ми обърна. Изобщо хич не се чувствах щастлив. Сумата и пари бях взел да харча, накрая нищо, стана ми безинтересно бях тотално сам.

Хората бяха доста безразлични. А и аз вече бях чужд.

Харесаха ми момичетата, на всяка крачка имаше красиви добре облечени дами.

Не ми хареса това че всяко второ момче се е изрусил, или се е направил на емо.

А и странно ми се видя отношението на полицията към мен, не професионално и не колегиално, а и не бях направил кой знае какво.
Имам чувството че ако бях им казал от къде идвам можеше да стане нещо... Бях забравил за тролеите. Въпреки че ми бяха интересни не се возих. Прекарах си ужасно самотно в собствената ми държава, и се натъжих.

Пътищата абсолютно не ми харесаха. Не бях виждал толкова лоши тъмни и разбити пътища през живота ми. Дори и тези в София "магистралата"... Най страшните пътища бяха през село Румянцево... Имаше и нов пътен знак. Триъгълен с черна точка. :booooomb: Представям си какво означава, въпреки това има хора за които тези знаци нищо не означават. Така щеше един да се убие с челен удар... Не мога да разбера такива хора.

А и още нещо, за какво са направени пешеходните пътеки изобщо като никой не ми спира ? Щеше да ме блъсне един, а той накрая и ме напсува. Браво.

Имах голям интерес да влезна в чалга дискотека въпреки че не ми харесва тази музика. Не издържах много. Накрая се напих от нерви, и нещата не свършиха много добре, започнах да се държа не прилично, и трябваше да ме изгонят, на другия ден се прибирах и ме чакаше дълъг път.

Хареса ми природата, много красиви дървета и горички видях, и това беше. Най-лошото впечатление още от самото влизане в България са пътищата и пешеходните пътеки...

Обичам България и ми е гадно да видя това положение. Хърватия, и
Словения имат брилянтни пътища без нито една дупчица, дори Сърбия имаше тук там хубави пътища, такива каквито аз изобщо не видях в България.

Голямо впечатление ми направи, когато видях трабанче да тегли малка каруца. :lol: :shock: И това че всяка тоалетна се плаща. :shock: Дори в дискотеката.

Жалко беше че не успях да се запозная с никой..

Не обичам хората които я управляват, и си личи колко много правят за нея.. Все пак се надявам че България ще се управи...

LoLi_PoP
09-16-2008, 18:37
аз бях една година в испания и лятото си бях в бг ... искарах си супер...променени хора има много,но тези които са ми най добри приятели бяха редовно с мен .. специално злоба такива работи не съм забелязала,но лицемерие да...всеки се праи на щастлив,че те вижда и само обещания ...

Love&Confusion
10-11-2008, 13:27
След първата ми година в Испания се прибрах в България и нещото което най-много ме издразни е че ми викаха "испанкатаааа".Като го чуех се обривах чак,иначе се радвах,видях приятелите ми и роднините 8)
Като се върнеш от чужбина всички в България едва ли не мислят че си милионер това ми направи впечатление :D Хора които ми се правеха на интересни и не ми говореха изведнъж ми проговориха,но естествено не им обръщах внимание. :D

adelaida
12-29-2008, 18:24
emi az sam ot 6godini v ispaniq i parvoto lqto kogato si bqh me vazmutiha sivte blokove i kvi li ne glusposti,no posle kato se vidqh s priqtelite mi bqh nai 6taslivata.neznam ne sajalqvam po skoro mi e ma4no 4e ne mog da se varna.estestveno 4e v bg ima mnogo ne6ta koito ako se opravqt 6te izglejda kato si4ki ostanli darjavi no za men si e specialna,horata se otnasqha dobre tuk tam ima razni kompleksari no na vskqade gi ima..ina4e moite pr mnogo mi se radvaha razpitvaha me i si4ko be6e mogo qko :-D

LuxurySk0B
10-18-2009, 07:58
Всяка ваканция съм извън България. Тук ме задържа само образованието , а в САЩ е много по-хубаво то ибощо няма място за сравнение и мисля , че разбирате това

summer_moon31
12-15-2009, 02:00
някой да ми обясни, ако може, едно явление: като се прибереш в българия, хора, които не са ти говорили през живота си, казват, че те познават и "се радват да те видят"
защо така? :-o

първия път, като се прибрах, не съм излизала много с приятели. бях повече време на село или при братовчедите.. детска радост.. :)
иначе другите години всеки път си прекарвах все по-добре..като се прибирам знам, че си имам компанията, хора, които не си променят отношението към мен, защото нашите са емигрирали ;)

Nakadah
12-15-2009, 03:11
някой да ми обясни, ако може, едно явление: като се прибереш в българия, хора, които не са ти говорили през живота си, казват, че те познават и "се радват да те видят"
защо така? :-o

първия път, като се прибрах, не съм излизала много с приятели. бях повече време на село или при братовчедите.. детска радост.. :)
иначе другите години всеки път си прекарвах все по-добре..като се прибирам знам, че си имам компанията, хора, които не си променят отношението към мен, защото нашите са емигрирали ;)

отговора ти е в последното изр
или казано просто: хората в БГ си мислят че хората извън бг имат пари, и искат да ги черпат...

Mi6inka
12-27-2009, 07:55
Не живея извън България, но бях изввестно време в Малта, където евентуално трябваше да се остановим..... Когато се върнах..беше най-странната емоция, която съм изживявала...Бах щастлива, чувствах се наистина на мястото си... дори не знам как да се изразя, но наистина бях щастлива, че виждам отново близките, мястото където съм се родила и порастнала... макар, че мн неща бяха с главата на долу като се прибрах, тук е моето място и след като един път ми се отдаде възможността да живея извън България..сякаш вече не искам...Искам да отида някъде пак, но за известно време не да живея там...

aloveyou
12-27-2009, 09:03
Живея в България,и естествено бях в ния :-D ..Не съжалявам..Обиколих няколко места из България и още един път разбрах,че родината е прекрасна :P