PDA

View Full Version : Гръм в Рая



krem4et0
08-12-2008, 06:09
Здравейте, приятели. Пиша тази тема не с цел да получа съвет или подкрепа, а просто да излея това, което ми е на сърце и душа. Е, ако някой иска нещо да напише-няма проблеми.
Сигурно много от вас знаят за моята връзка, вече близо 4 години с човек, който за мен е целият ми свят. Всичко вървеше прекрасно. 2 дни бяхме сами на вилата ни в 1 съседно село. Прекарахме си супер и се върнахме с огромни усмивки. но явно нещо не сме се разбрали кога ще се видим пак и т там почна проблемът. Аз съм разбрала за вчера, а той си мислел да ми каже днес. Нагласих се снощи, излязох пред входа и чаках като гламава 5-6 минути. След като той закъсня, му звъннах, а той ми каза, че греша, че не съм запомнила, че сме се разбрали за вторник, но да се прибера у нас и да го изчакам. Но аз му отвърнах, че у нас няма да се прибера, защото майка ми ще започне с вечните си въпроси. Скарахме се, отидох у сестра си, там се "изяснявахме" 30 минути и слязохме към центъра. Явто афектът го накара да говори. за 1 час ми изтъкна толкова много мои грешки, толкова много недостатъци. Основното е, че имам избухлив характер, чувствителна съм и бърз се сърдя и паля. това е ок, защото и аз си го знам и му обещах да се опитам да го променя, защото не искам нервостта ми да стане причина да го загубя. Това, което ме изуми, беше желанието му да не се виждаме понякога. понякога искал просто да е сам, бил уморен, но не смеел да ми се обади и да ми каже, че не иска да излизаме, защото знае, че съм се настроила за това, че ще се разсърдя и прочие. Аз му казах, че не го разбирам. че според мен, когато двама души се обичат, колкото той твърди, че ме обича, искат когато са свободни да са заедно, че чакат с нетърпение мига, в който просто ще се видят, целунат, прегърнат. че за 1 човек, който обича по-важно е да се види с любимия си, а не да лежи у тях и да спи. Казах, че не мога да разбера тов нещо просто, защото дори и когато не съм била с него някоя вечер, пак ми е бло терсене, пак съм нямала търпение да се видим.....В крайна сметка не разбрах какво точно иска от мен. Мислех си, че го правя щастлив, че не е кой знае какво да се видим за 2 часа, да седнем на 1 пейка, да си поговорим, да се нацелуваме, а с оказа, че го задушавам. Да, не ми е било приятно като предпочете да кара колел с приятелите си или да се съберат по мъжки, но н съм му забранявала. нито съм обсебваща да му звън през 5 минути. Та ние прекарваме едва 10% от времето си заедно. Много ли е? Много ли искам-малко повече време, малко повече внимание. А той казва, че хем времето с мен му е малко, но пак иска някоя вечер да н се видим. Не мога да го разбера. Не мога да асимилирам как 1 влюбено сърце иска да е далеч от любимото си сърце. Не винаги, но понякога. Та аз ако не го видя 1 ден полудявам, мъчно ми е, липсва ми. Нима аз не му липсвам. Началото на края ли е? Той казва, че това не значи, че не ме обича, а просто понякога има желание да запълва свободното си време с нещо по-различно от мен. Така ли е всъщност.

П.С. сори за романа. Просто ми е адски тежко, а няма да можем да се изясним до четвъртък, защото днес ще излизаме с братовчедк му, а утре той си иска свободния ден......а искам всичко д е както неделя вечер. защо така бързо се прецаква всичко?

hahavteen
08-12-2008, 06:25
Креми бееее успокой се :-) Нищо не е станало. Не се притеснявай. И на мен ми се случваше някоя вечер да не искам да се видя с бившия си (да ок ще кажеш че той за това вече ми е бивш ама аз ти говоря за времето когато бяхме луди един по друг и имахме планове). Ние бяхме ВСЯКА вечер заедно а съботите и неделите по цял ден. По принцип ни беше адски хубаво заедно но е така 1 път на 2-3 месеца се сещах че искам да си остана сама 1 ден и да си почета, да си направя бюти дей, да си се разложа на дивана и цял ден да не мръдна и да не говоря с никой.. Просто време да съм сама със себе си. Сигурна съм че си те обича и че това не е началото на края. Също съм сигурна че няма да почнете да се виждате само 2 пъти в седмицата. Ситуацията ми е до болка позната. Бил ти е малко ядосан, изнервил се е и за това ти е наговорил всичките тия неща. Може дори да не ги мисли и да не го дразнят наистина просто е избухнал...Надявам се всичко да се оправи и не си тормози хубвата главица с глупости. Човека мн те обича и ти го е доказвал неведнъж. Няма място за паника и безпокойство. Дай му времето което иска и всичко ще е точно :-)

AnzaRe
08-12-2008, 06:26
Спокойно обича те,не си мисли че не те иска просто го остави един ден да е с приятелите си.Всичко ще се нареди,спокойно.Той посъпва така за да ти покаже,че те обича.Щом той те обича и ти го обичаш,закакво тогава да се притесняваш.А когато искаш да го видиш просто отиди при него или той сам ще дойде при теб. http://www.teenproblem.net/svalki/emoticons/7.gif

SINDEL
08-12-2008, 06:28
Здрасти, Крем4е :)

Знам, 4е може да не съм ти от любимите потребители и 4е имаме много разли4ни виждания относно доста неща, но нямаше как да не ти драсна 1-2 реда, като про4етох темата.
Ситуацията ти много ми напомня на моята преди време, когато бях с бившия. Това, което твоят ти го е казал, едно към едно ми го беше казал и той. И аз то4но като теб не можех да проумея то4но какво и защо се слу4ва. Както го описа - аз 4аках с нетърпение да дойде момента да се видим, липсваше ми и т.н., а се оказа, 4е на него не му било приятно да прекарваме толкова време заедно.
Не знам какво ще стане при теб, но при мен нещата тръгнаха много на лошо от този момент. После се оказа, 4е въпреки 4е твърдеше как ме оби4а и иска да е с мен, е запо4нал да излиза много 4есто с някакво друго моми4е и накрая поиска да се разделим.
Силно се надявам да не става въпрос за нещо подобно и при вас. Може би просто му се ще да разредите срещите си, защото е уморен, изнервен, има проблеми в работата примерно, иска да помисли или просто не отделя достатъ4но време на приятелите си. Все пак е мъж. Отдавна ве4е не се опитвам да ги разбера :) В смисъл, доказвано ми е безброй пъти, 4е нещо, в което те виждат логика, за мен е абсолютно безсмислено... Де да знам. Единствено мога да ти кажа да не избързваш с драмите, виковете, истериите и депресиите, 4е връзката ви се разпада. Вижте се, поговорете. Обясни му, 4е не го разбираш, помоли го да се изясни. Виж как ще се държи след известно време, когато си му дала тази по-голяма свобода, за която те моли. Сега ми се струва прекалено рано за каквито и да било заклю4ения.
Успех :)

sh3_1s_7h3_0n3
08-12-2008, 06:30
Кремче, всеки човек има нужда от свое си лично пространство. Всеки нормален човек има нужда понякога да остане насаме със себе си, да се излегне вкъщи пред телевизора разгащен, разрошен, да се заблее в нищото и ей така да му мине цялата вечер - без да прави нищо, без да мисли за нищо. Но това НЕ означава, че щом го направи, не обича половинката си или не му липсва. Просто има нужда да си почине сам със себе си или пък дори и с приятели. Не го приемай толкова навътре. Всеки обича по свой си начин и има свои разбирания за нещата. В случая Ти трябва да направиш компромис, ако искаш нещата да се изгладят. Защото Той явно наистина иска понякога просто да се отдаде на 'лентяйство' в добрия смисъл на думата.

А и няма лошо да се вижда с приятели и да прекара една вечер с тях, да си поговорят и попростеят по мъжки, както не биха могли да го направят, ако има дори 1 момИче сред тях. Мъжките компании и мъжките приятелства са нещо жизненонеобходимо за всеки представител на силния пол. Докато ние, жените, сме по-склонни да зае.ем приятелките си, да ги игнорираме и пренебрегнем излизането с тях, само защото 'тази вечер не мога, ще се видя с Него'.

Според мен всеки от вас трябва да си има И свои приятели и компании, с които да излизате, да се разсейвате, за да има после И за какво друго да си гооворите още. Отделно, че можете и да се събирате заедно.

Не му се сърди. В много теми съм чела твои мнение за вашата връзка и съм абсолютно убедена, че и ДВАМАТА много се обичате и сте си точно един за друг. Taка че не тъжи за такива неща.

Нека 1-2 вечери той да разполага сам със себе си, а останалите 5-6 да бъдете безумно щастливи заедно и да се 'награбвате' още щом се зърнете. Ще видиш, че си е струвала едната ти 'самотна' вечер. А и защо и ти не излизаш с твои дружки или не правиш нещо, което обичаш? :) Научи се и ти да гледаш на себе си по този начин. ;)

LetiCherry
08-12-2008, 06:35
Здравей, Кремче!

Не се отчайвай!!!
Знаеш ли кое забелязах в написаното - че ти казваш как ти виждаш нещата и как ТИ като си влюбена искаш да си го виждаш и целуваш...Но той явно имадруга представа, която не се вписва в твоята, а оттам ти мислиш, че не те обича, защото ти не възприемаш неговата представа. Предполагам, че не за 1 път се сблъскваш с неговотомсилене за нещата и любовта и имаш два варианта. Или го приемаш с мисленето му (т.е да не се виждате всеки ден ) или ти става ясно, че НЕ можеш да го приемеш и си намираш друг с твоята представа. Мако е вероятно да си мислиш, че ще го промениш и ще му наложиш твоята дефиниция за любов.

Виж, лошо, е че например го е страх да ти каже, че не иска да излиза... Добре, а ккаво икса да прави? Не може ли ти да отидеш у тях и заедно да си мързелувате?

Аз имам приятел от 2,5 години, когато съм в БГ лятото се вижсаме всеки ден, но преди да замина не беше така. Имаше дни, на които на мен не ми се излизаше, или той беше зает, но това не значи, че не се обичаме.Просто иксах да си правя неща, които с него не мога, да си чета книжка, да се помотая вкъщи...

Аз мисля, че приятелят ти те обича просто явно е такъв характер и не винаги е на кеф да излиза, а знае за теб колко е важно да се видите и прави тези жертви...

krem4et0
08-12-2008, 06:42
Той на първо място няма само негови приятели. С времето те станаха наши приятели. Свикнали сме да излизаме заедно, да се събира ме заедно-момчета и момичета и е изключителна рядкост да се видят само момчетата( а те всъщност са 3-ма). А и аз му казвам-1-то момче не е обвързано, другото не го бърка дали ще се види с приятелката си, защото се виждат на обяд всеки ден и защото след като купонът или излизането им свърши, той отива у приятелката си, стои до 4-5 часа и се прибира у тях си. подобно нещо при нас е невъзможно. Най-вече че той до 23 часа едв издържа. Разбирам, че е много натоварен. Сега е сезонът на ремонтите, а той рабити сам-самичък. Постоянно има работа, дори и в събота ще започне да работи. Снощи се е върнал в 7 днес в 8 трябва да е на обект. не мисля, че има друга жена. Ако има някоя друга, то това е работата.
Колкото до мен-колежките ми ги няма вече, 1-та ми приятелка работи в София. Остава - другата. Не, че не обичам да съм с нея. напротив-винаги има ккво да се кажем, много си я обичам и времето ми с нея минава неусетно. Но просто не е същото.

И за кога да му дам тази свобода, като мислим съвсем скоро да заживеем заедно и търсим квартири? А може би иска да се нарадва на последните си ергенски дни. Може би отстъплението е добрата тактика в случая.
П.С. SINDEL, абсолютно нямам нищо против теб. може да не се разбираме, но аз харесвам умните хора, а ти си 1 от малкото тук. С интерес чета мненията ти и макар, че не те разбирам, това не значи, че не те харесвам :-)

AnzaRe
08-12-2008, 06:46
Щом ще търсите квартири и да живеете в един дом,толкова повече ще се виждате. :)

krem4et0
08-12-2008, 06:48
Здравей, Кремче!

Не се отчайвай!!!
Знаеш ли кое забелязах в написаното - че ти казваш как ти виждаш нещата и как ТИ като си влюбена искаш да си го виждаш и целуваш...Но той явно имадруга представа, която не се вписва в твоята, а оттам ти мислиш, че не те обича, защото ти не възприемаш неговата представа. Предполагам, че не за 1 път се сблъскваш с неговотомсилене за нещата и любовта и имаш два варианта. Или го приемаш с мисленето му (т.е да не се виждате всеки ден ) или ти става ясно, че НЕ можеш да го приемеш и си намираш друг с твоята представа. Мако е вероятно да си мислиш, че ще го промениш и ще му наложиш твоята дефиниция за любов.

Виж, лошо, е че например го е страх да ти каже, че не иска да излиза... Добре, а ккаво икса да прави? Не може ли ти да отидеш у тях и заедно да си мързелувате?

Аз имам приятел от 2,5 години, когато съм в БГ лятото се вижсаме всеки ден, но преди да замина не беше така. Имаше дни, на които на мен не ми се излизаше, или той беше зает, но това не значи, че не се обичаме.Просто иксах да си правя неща, които с него не мога, да си чета книжка, да се помотая вкъщи...

Аз мисля, че приятелят ти те обича просто явно е такъв характер и не винаги е на кеф да излиза, а знае за теб колко е важно да се видите и прави тези жертви...

Той много се бои от мен, по-скоро от реакцията ми, защото съм много ранима, а той знае, че много рани ми е причинил в миналото и не иска да ги отваря. А за случаите на мързелуване казва-знам, че ще кажеш да дойда да вас или ти да дойдеш. Аз просто не искам да виждам никой. Искам да се затворя в стаята си и да гледам в 1 точка. До преди 3-4 месеца се виждахме делничните дни 2-3 пъти и уикенда бяхме заедно. винаги аз го питм кога ще се видим пак. Съгласявала съм се да е слд 1-2 дни, въпреки, че и той и аз няма какво да правим и с кого д излезем. Изведнъж започна да казва утре и последните месеци не се виждаме, ако ни предстои изпит или някой роднина има РД. Не съм настоявала да е всеки ден. Но след като свикнах с хубавото, ще ми бъде по-трудно да свикна с по-лошото пак. А и той иска 2-3 дни месечно....Освен това вероятно ще карам магистратура другаде. Макар и дистанционно, все няма да съм в града отвреме-навреме....може би той ще спечли. Но от цялат работа излезе, че той ме боича каквато съм, че разбра какво ми е н иска аз да се променям. Защо не се променим и двамата? И той не е мистър съвършенство...

pandelka
08-12-2008, 07:15
Здрасти :)

Според мен ...това не е началото на краят както се изрази ти..просто според мен той има нужда да бъде повече време сам ...и да отдели малко повече време на приятелите си..Ако аз бях на твое място щях да се почувствам точно като теб и да си задавам същите въпроси,но просто щях да погледна и от другата страна на нещата,че всеки човек има нужда понякога да бъде сам,да си почине ...отпусне и така..За теб това спокойствие може да се получава когато си с нег..но явно при него не винаги е така..Дай му малко свобода..От описаното от теб виждам,че не се виждате много често..но му дай време и виж какво ще стане не си мисли за лоши работи поотпусни го малко да прави каквото иска...:)Надявам се да се оправите и този момент да премине :)Успех Креми :)

krem4et0
08-12-2008, 07:43
Чудя се да му се обадя ли по обед, просто да го чуя, да си поговорм за 2 минути. довечера няма да можем. не познавм това момиче (братовчедка му) и няма да взема да си решавам проблемите пред нея. От друга страна знам колко мрази и колко се дразни на подобни обаждания.........уф, много ми е тежко и нищо не ми се прави днес. Само искам да се затворя в себе си, да се нарева, да се успокоя и когато се видм да го прегърна.......и все едно вчер не е съществувало. Само, че вечерта съществува и аз трябва да си вадя изводите от нея...а те изобщо не ми харесват. Човек ако го слуша снощи, има да се чуди защо е с мен. Отговорът му "обичам те" защо не ме удволетвори? защо си мисля, че в 1 връзка трябват повече неща от обичта. След като не проявявам разбиран избухвам, защо е с мен. Може би трябва да е при някоя по-добра, която го заслужава. той е такъв добряк, а аз не съм добър човек. Не и към хората, които обичам най-много. Пред тях се отпускам и показвам лошото в себе си. Защо?

Neon Black
08-12-2008, 07:52
Тъй, гледам само дами са писали по темата и едно мнение на мъж няма да бъде излишно.

С жената до себе си имам възможност да се виждам точно 2 дни в седмицата, като и двата дни са непълни. Това за мен би трябвало да бъдат почивните ми дни - събота и неделя. Е, да, ама не. 5 дни в седмицата работя, събота сутринта пътувам пет часа, в неделя следобед се връщам (още пет часа път). Тя е чакала тези моменти, изпълнена е с енергия, иска да правим какво ли не, обаче аз съм грохнал. Просто нямам сили да се разхождаме с часове, да се любим с часове, че после и някъде да отидем по дискотеки или някакви нощни заведения.

Честно казано, не знам твоят човек как въобще те търпи с тези виждания. Аз една седмица да изкарам в режим "работа-вечер с нея" и трябва да си запазвам място в рехабилитационен център.

Вие жените не можете да разберете, че такова неща като "да си мързелуваме заедно" няма. Чувал съм го.. и знаете ли какво става - идвате, уж си траете десетина минути и после почвате да се милвате, да целувате, да търсите любовна игра или пък почвате "мило, не ти ли се прави това", "мило, не ти ли се прави онова". Не, по дяволите, не ми се прави.

И мъжете сме хора, и ние имаме нужда от почивка. Просто си представете какво е всеки ден да си по 10 часа на работа, после трябва да измислим нещо оригинално за вечерта (`щото ви омръзваме иначе, видиш ли), че накрая и да ви любим, сякаш ни е за последно. Е, да извинявате, но повечето от вас (особено в "тийн" годините) се занимават основно с обикаляне по магазините и не могат да разберат докъде може да стигне умората.

Така че, не правете драми за глупости и се вземете в ръце. Това, че ви обичаме, не значи, че искаме да прекарваме всяка свободна секунда в ръцете ви. И да, кремче, колкото и да не ти се вярва, имало е доста моменти, когато на драго сърце бих предпочел да съм у нас и да спя, пред това да се виждам с любимата си. Приеми го.

hahavteen
08-12-2008, 07:57
Той е такъв добряк, а аз не съм добър човек. Не и към хората, които обичам най-много. Пред тях се отпускам и показвам лошото в себе си. Защо?

Аууу тва все дно аз съм го писала :shock: Точно същата съм което е мн лошо и го знам. Какво да те посъветвам... Опитай се да си по-сдържана. Знам че е трудно но не е невъзможно. Преди да се разплачеш, да му се ядосаш, да избухнеш преброй до 10 и си помисли колко мн го обичаш и ще видиш че ще ти помогне... Аз преди бях мн зла със сестра ми и само и се цупех и я карах да се чувства зле а мн мн я обичам. Сега определено нещата са по-добре.

Просто му напиши смс преди да си легнеш иначе не го търси. Вчера сте говорили за това че едва ли не го задушаваш и би било неразумно да го търсиш. И да ти кажа тва което разказваш ми напомня на майка ми и мъжа и. Той иска да са непрекъсато заедно и изобщо няма нужда да се вижда с други хора ако е с нея а тя иска повече да е сама. Сега той работи в друг град и се виждат само събота и неделя и тя се чувства мн добре. Чуват се по 1000 пъти на ден и мн обичат да си говорят но просто тя бича да прекарва време със себе. Не че излиза или прави нещо специално но обича да и е спокойно и да може да си се излегне да почете, да си свърши работата вкъщи на спокойствие,... Не че не го обича даже напротив! Просто има други разбирания. Иска да почне да и липсва. Като са заедно не се отлепват един от друг и са като тийнчета само се закачат и се гушкат въпреки че са заедно 14 години. Прояви търпение миличка и всичко ще се оправи. :-)

SINDEL
08-12-2008, 08:05
Мда, то4но мъжко мнение.
Само не съм съгласна, 4е не може да си мързелуваме заедно. Аз ли4но ужасно оби4ам, като се приберем уморени ве4ер, просто да се гушнем и да спим. Или да зяпаме някъв глупав филм. Или пък всеки да си прави каквото му се ще (дали ще е висене на компа, книга и т.н.), но ми харесва да съм при него.
Не знам що сте решили, 4е жените задължително сме някви обсебващи гадини, които гледат да отмъкнат всяка свободна минутка на мъжа до себе си, за да бъдат център на вселената и цялото му внимание да се върти около тях :?

krem4et0
08-12-2008, 08:24
Neon Black, с някои неща съм съгласна, но с други не мога да се съглася. Знам, че той се връща в 5-6. Излиза с мен от 20 до 22 и 30. Много рядко в това време правим нещо по-различвно от разходка до центъра (а той е на 10 минути път), сядане на някоя пейка( зимата на кафе), бъбрене, целувки, изпращане. Изключителна рядкост е да се любим делнични дни. Не си позволявам да отида у тях без да съм поканена, както и обратното. не му вися непракъснато на главата. Дори снощи му дадох примери за далеч по-обсебващи жени. Случвало се е да не се видим някой ден-дори 1-2 и да не се чуем изобщо по телефона. не съм го превръщала в трагедия. А и още нещо, аз съм на 23 и съм далече от тийн възрастта. С този човек мислим в най-скоро време да заживеем заедно. Как ще стане тогава това с почивката тогава? 2 дни бяхме абсолютно сами, занимавахме се с разни глупости, готвехме си, прахме, михме колата му, играхме разни игри, правихме секс, ам ато каже-спи ми се, го оставях да спи. Аз си гледах Тв, а той си спеше. Да, няма да ми е приятно аз да отида у тях за 2 часа и той да спи, а аз да го съзерцавам влюбено. не искам това. Искам от 24 часа той да намери 2 за мен. да не говорим, че повечето пъти, когато излизаме не сме заедно. Поне 2-3 пъти седмично се случва да сме с приятели, 1-2 дни като не се видим и какво остава за нас? 3 дни по 2 часа да сме само двамата. Много ли е?

SINDEL
08-12-2008, 08:27
Виж, може просто да иска да е сам преди да заживеете заедно. Да го е хванало шубето, един вид. Де да знам. Зву4и ми вероятно.

BlindedAngel
08-12-2008, 08:27
Ще късате няма как...Обсебваща си :)

babity
08-12-2008, 08:37
Стига драми! Специално теб, Кремче, те имам за порастнало и уравновесено момиче. Не бива така... Изпадала съм в подобна ситуация и то не веднъж. Аз обичам да притежавам цялото свободно време на хората, които обичам, независимо дали са ми приятели или е гаджето ми. Винаги съм се старала да отменям всичко и винаги да съм на разположение, да запълня всяка свободна минутка на гаджето и т.н. Но колкото по - дълга става връзката, толкова по - досадна става цялата тази работа. Напоследък, откакто съм сама, обожавам да прекарвам времето си самичка. Да си седна в ъгъла (буквално), да се свия, да си мисля простотии на воля, после да се отегча от търсенето на причината за всички проблеми в мен и уморена от това да си легна с кученцето и да заспя. Просто... всеки има нужда от усамотение понякога. И най - вероятно това се случва и с приятелят ти. Толкова време заедно, скоро дори ще живеете заедно, а ти на всичко отгоре упорстваш да сте залепени във всяка свободна минутка. Успокой се малко! Всичко ще утихне. Дай му възможност да прекара нужното време насаме със себе си и вярвам, че нещата ще се подредят по старому.

krem4et0
08-12-2008, 08:37
Ще късате няма как...Обсебваща си :)

Ще поживеем, ще видим. За късане не сме говорили изобщо...просто за малко време 1 без друг.

SINDEL, babity, прави сте и двете. ще се успокоя, и ще го карам по-кротко. няма заради 1 тъпо излизане 2-3 пъти месечно да си разваляме хубавата връзка.

Josefinne
08-12-2008, 09:46
Както и повечето от отзовалите се потребители на твоята тема, и аз ще споделя мнението, че няма място за притеснение. Вие имате една доста дълга връзка, която явно лежи на успешна формула, за да изкарате толкова време заедно и да сте все още така влюбени.
Не, това не е началото на края, както се изрази ти и не бива твоят страх да те превърне в едно изтерзано и невротично девйче, което не дава и минутка спокойствие на приятеля си. Това би дало началото на края.
Просто , за да е успешна една връзка, всеки трябва да живее живота си и да споделя с другия за него. Не можете д живеете един живот. А за да живеете два отделни живота ви трябва пространство. Понякога човек иска наистина да остане сам със себе си, да чуе мислите си, да си почине и да се порадва на самотата си и това няма нищо общо с теб.
В такива ситуации препоръчвам и ти да направиш същото - виждай се повече с приятелки, ходете на шопинг, на кафе, намери си ново хоби :)

pandelka
08-12-2008, 09:58
А и още нещо да кажа...за една 4 годишна връзка съм сигурна,че няма да свърши така,така,че спокойно...не си въобразявай,че тва е краят ;):)

sasha_90
08-12-2008, 10:09
Знам колко ти е гадно!И аз съм в подобно положение-уж ме обича,а не се виждаме всеки ден,както искам.Е,нормално е.Все пак това са мъже.Те имат нужда от свобода.Когато не им я дадеш се цупят,затова нямаме друг избор.Твоят приятел те обича,бъди сигурна.Дай му свобода,а той като те обича няма да ти изневери.А докато не сте заедно си търси занимания,за да не се сещаш колко ти липсва.

krem4et0
08-12-2008, 10:56
Аз изобщо не се притеснявам от изневяра. той изобщо не е този тип човек. Работата е там, че сега не правя нищо. Не работя, не уча и стоя по цял ден у дома. Скучно ми е, тъпо ми е. Искам да разнообразя поне вечерта си и да се видим...Когато съм заета нещата са по-различни. бил съм на лекции по 12-13 часа с малки паузи ивремето ти минава в Академията. За ДИ учех по 7-8 часа на ден и пак минава бързо. Сега минутите са точат ужасно бавно. Умирам от скука....единственото ми разнообразие е да се облека хубаво, да се гримирам и да излезем.

gPa3HuTeJl
08-12-2008, 11:01
Кремче, всеки човек има нужда от свое си лично пространство

sasha_90
08-12-2008, 11:03
Аз изобщо не се притеснявам от изневяра. той изобщо не е този тип човек. Работата е там, че сега не правя нищо. Не работя, не уча и стоя по цял ден у дома. Скучно ми е, тъпо ми е. Искам да разнообразя поне вечерта си и да се видим...Когато съм заета нещата са по-различни. бил съм на лекции по 12-13 часа с малки паузи ивремето ти минава в Академията. За ДИ учех по 7-8 часа на ден и пак минава бързо. Сега минутите са точат ужасно бавно. Умирам от скука....единственото ми разнообразие е да се облека хубаво, да се гримирам и да излезем.
Ето това е лошото,че нямаш какво да правиш.И аз съм така-не сме се виждали от сряда и не знам кога пак ще се видим....дано е другата седмица,че откачам без него....Успокой се малко :)

Erica
08-12-2008, 11:17
Ще късате няма как...Обсебваща си :)

Ще поживеем, ще видим. За късане не сме говорили изобщо...просто за малко време 1 без друг.

SINDEL, babity, прави сте и двете. ще се успокоя, и ще го карам по-кротко. няма заради 1 тъпо излизане 2-3 пъти месечно да си разваляме хубавата връзка.

Определено трябва да се успокоиш,защото ако продължаваш така - може и да предизвикаш "Началото на краят"

Има хора,които не обичат въпроси от сорта на "Кога ще се видим ; ще ми се обадиш ли." и т.н.,нито да ги задават,нито да има отговарят.Явно твоето момче е от този тип...и затова винаги ти питаш,и винаги ти поемаш инициативата!Немога да те разбера,защо след като си сигурна в чувствата му,се панираш така...нормално е след 4 години,да има моменти в които единият да има желание да остане сам...Аз например,нямам връзка и такива екстри в момента,
но си имам моменти в които не излизам много,нямам желание,време
,по цял ден съм на работа и ми се е случвало само веднъж в седмицата да мога да изляза...и аз точно този ден - нямам желание...Цяла седмица не съм излизала,не съм се виждала с приятели - и точно този ден,аз не вдигам телефона на никoй,защото имам желание да си остана сама със себе си...,въпреки че знам че пак
няма да ми се излиза...Но всеки си има такива периоди,когато иска просто - да няма никoй около себе си,евентуално ТВ,на които по всяко едно време можеш да отнемеш думата.
Съгласна съм и със Синдел,щом търсите квартира...наистина леко може да се е поуплашил от стъпката,която поемате...каквото и да си говорим това си е голяма крачка...
Но пак ти казвам,успокои се и не се чуди как да си създаваш драми...остави нещата с времето ще се подредят,щом му е необходимо време,дай му го.Едва ли ще подобриш положението,ако започнеш да се цупиш...и да задаваш още въпроси...Успех и не се стягай,нищо сериозно няма - такава любов като вашата,няма да се пречупи пред един дребен проблем!

MaRiYa_86
08-12-2008, 11:19
Най-голямата ни грешка е, че очакваме партньорът ни да е огледално копие на нас самите.... Помисли върху това,Креми.
Ако ти разбираш нещата по определен начин,не очаквай той да мисли като теб. Това,че той има нужда от усамотение в никакъв случай не значи,че не иска да те види или не те обича...Не се заблуждавай.

butty
08-12-2008, 11:21
Здравей!
Чела съм много твои мнения и разбрах, че си доста уравновесен човек, но винаги се случват разни такива неща, които те изкарват извън релсите и не знаеш какво да правиш..от една страна, твоят човек е напълно прав..уморен е ,иска да остане сам някоя вечер, да не говори с никого, просто да си почине,защото мъжете обичат това..А когато дойдеш ти, въпреки че сте малко врме заедно 2-3 часа вечер.. на него му се струват много, защото цял ден е бил на работа и сега трябва да чака още два-три часа да се прибере..и да си легне. Компанията ти му е приятна, но просто понякога става досадно. А пък на теб ти е скучно,и искаш да правиш нещо.. намери си някое занимание, излез с тази приятелка, която ти е наблизо, отиди на фитнес, на разходка (дори да си сама), гледай телевизия..почети неща. Недей да мислиш само за него. Радвай се на моментите, в които можеш да си сама, защото скоро ако заживеете заедно,постоянно ще си с него :) Всяка минута ще сте заедно вкъщи,сами..ще дойде и вашето време.
Сега недей да се впрягаш толкова много ;) Въпреки че съм на 17 и аз вече имам 3-годишна връзка..нещата са доста различни де.. преди се виждахме постоянно..(в едно даскало) и на мен ми омръзваше.. а сега той стана стдуент, работи в София и се виждаме веднъж на 2 седмици,защото само тогава има възможност да си дойде.
Бъди щастлива,че можете да се виждате дори и 2-3 пъти седмично ..
По-спокойно го карай и успех :)

rummi
08-12-2008, 11:21
Споко, маце! Аз като се виждам с гаджето си 1-2 пъти месечно...Зная, че той те обича, ти го обичаш, но извинявай да прямотата ми, но може би когато човек скучае, се отдава на разни тъжни мисли...Успокой се и гледай бодро напред! :smt058

krem4et0
08-12-2008, 11:29
Erica, ние се уговаряма кога де се видим, когато ме изпраща до нас. Изключително рядко си звъним по телефона. Трябва да е поднала бомба, че да го направим.

Сега му писах 2-3 смс-а, че ми е мъчно и тежко, че така се е случило, че съжалявам и, че не съм забравила какво съм обещала и ще се постарая да съм по-добра. Той ми се обади-почивал си малко, чухме се, поуспокои ме. Каза, че такива неща се случват и да не го мисля толкова и да се терзая. минало-заминало И на него му е гадно, ама ще го преодолеем, защото с много по-важни неща ни предстои да се сблъскаме. Пусна 1-2 шеги, за да чуе смеха ми в слушалката, каза да не драматизирам, че каквото било-било. Трябвало да си кажем тези неща, след като са ни тежели. за него сме провели просто 1 по-сериозен разговор, но това не значи край, раздяла или нещо такова. Да вървим напред и толкова.

така и ще направя. Ще се опитвам да овладявам нервите и сълзите си( за това не знм как ще стане, защото съм адски ревлила), ще си даваме по някой и друг почивен ден, ще си полипсваме повече и ще продължим напред. Все пак имаме общи планове и мечти. Градили сме живота си 1 около друг 4 години. Искаме още поне 40 да сме заедно. Обичаме се! Няма за такава простотия да прее**м всичко, я! :-)

sasha_90
08-12-2008, 11:36
Ще се опитвам да овладявам нервите и сълзите си( за това не знм как ще стане, защото съм адски ревлила), ще си даваме по някой и друг почивен ден, ще си полипсваме повече и ще продължим напред. Все пак имаме общи планове и мечти. Градили сме живота си 1 около друг 4 години. Искаме още поне 40 да сме заедно. Обичаме се! Няма за такава простотия да прее**м всичко, я! :-)
Точно така,кремче.Като имате планове да сте дълго време заедно ще имате къде къде по-големи проблеми от това,че си липсвате.

partychild
08-12-2008, 12:01
Neon Black, с някои неща съм съгласна, но с други не мога да се съглася. Знам, че той се връща в 5-6. Излиза с мен от 20 до 22 и 30. Много рядко в това време правим нещо по-различвно от разходка до центъра (а той е на 10 минути път), сядане на някоя пейка( зимата на кафе), бъбрене, целувки, изпращане. Изключителна рядкост е да се любим делнични дни. Не си позволявам да отида у тях без да съм поканена, както и обратното. не му вися непракъснато на главата. Дори снощи му дадох примери за далеч по-обсебващи жени. Случвало се е да не се видим някой ден-дори 1-2 и да не се чуем изобщо по телефона. не съм го превръщала в трагедия. А и още нещо, аз съм на 23 и съм далече от тийн възрастта. С този човек мислим в най-скоро време да заживеем заедно. Как ще стане тогава това с почивката тогава? 2 дни бяхме абсолютно сами, занимавахме се с разни глупости, готвехме си, прахме, михме колата му, играхме разни игри, правихме секс, ам ато каже-спи ми се, го оставях да спи. Аз си гледах Тв, а той си спеше. Да, няма да ми е приятно аз да отида у тях за 2 часа и той да спи, а аз да го съзерцавам влюбено. не искам това. Искам от 24 часа той да намери 2 за мен. да не говорим, че повечето пъти, когато излизаме не сме заедно. Поне 2-3 пъти седмично се случва да сме с приятели, 1-2 дни като не се видим и какво остава за нас? 3 дни по 2 часа да сме само двамата. Много ли е? Наистина много малко време прекарвате заедно..и тези дни без да се чуете... аз не бих го преживяла..имам нужда да чуя гласа му дори и за 1 минутка...но всичко си е до хората..наистина някой път когато ми е уморено от всичко не искам да виждам никой...и да съм сама ..дори когато ми е кофти ставам един лош човек и не се осъзнавам как наранявам хората..особено приятеля си..но се осъзнавам и знам , че той не го заслужава.. и че не би ме наранил с нищо.., защото му имам пълна вяра...та мисълта ми беше , че щом му вярваш и знаеш че те обича...няма да те нарани .... моя приятел също много се страхува от моите действия , защото и аз съм страдала много и съм чувствителна...но знай че винаги ни пазят от нещастието..просто сега може да не се осъзнава какво прави..дай му малко време :-) успех!

go71n
08-12-2008, 16:06
хах смешни сте ми всички бе ( авторката не я закачам ) има 492389234 теми за такива ситуаци и подобни ... обаче каде е разликата ?! тази е пусната от модератор хах бас ловя че ако я беше пуснал някои друг щеше да има 7-8 коментара с " ами може би не те заслужава бла бла бла " но понеже е кремчето и вие сички даиде да се подмажем ... тя написа не искам коментари и савети искам просто да си излея мъката вие даите целия форум да и се подмажем а ?!

hahavteen
08-12-2008, 16:09
хах смешни сте ми всички бе ( авторката не я закачам ) има 492389234 теми за такива ситуаци и подобни ... обаче каде е разликата ?! тази е пусната от модератор хах бас ловя че ако я беше пуснал някои друг щеше да има 7-8 коментара с " ами може би не те заслужава бла бла бла " но понеже е кремчето и вие сички даиде да се подмажем ... тя написа не искам коментари и савети искам просто да си излея мъката вие даите целия форум да и се подмажем а ?!

Мда ама нейната история я знаем и можем да преценим какъв съвет да и дадем. Освен това нейната връзка е сериозна и тя не е пикла на 14 че да я съветваме да къса...

go71n
08-12-2008, 16:13
кво знаете бе да не сте и сички некви супер близки приятелки с които тя си споделя всичко ?! пфф , че ф отделни теми от типа примерно " от колко време ходите с гаджето " имате ли гадже " и т.н е споделила някаква малка информация ... ?! като кажеш знаем о м г като знаеш как се казва гаджето и ?!

Ice_Queen_
08-12-2008, 16:13
ТЪпи,шибани кретени са някой мъже!
Ебаси..
Задушаване и бла бла... и аз не мога да ги разбера Кремче.Но си е така - 80 % от тях са такива,80% от тях предпочитат да излязат с приятели,да отидат на море с приятели... и аз не мога да си го обясня.. бих искала да ти кажа нещо наистина,но подобен проблем имам и аз..
пожелавам ти вс да се оправи наистина. и горе главицата

hahavteen
08-12-2008, 16:24
кво знаете бе да не сте и сички некви супер близки приятелки с които тя си споделя всичко ?! пфф , че ф отделни теми от типа примерно " от колко време ходите с гаджето " имате ли гадже " и т.н е споделила някаква малка информация ... ?! като кажеш знаем о м г като знаеш как се казва гаджето и ?!

Ок разкри ни... :( Ние всички се подмазваме на Кремчето за да не ни трие лигавите темички...
Кажи ми защо да и се подмзваме а? Да не би да ми плаща обучението или да ми зависи живота от нея? Както си забелязъл повечето които писаха са от по-големите и сериозно потребители и може би са решили да си изкажат мнението защото знаят че темата на Кремчето е сериозна. Абе какво да ти обяснявам..
Айде стига си спамил. :?

trayana
08-12-2008, 16:28
Според мен ти ги е наговорил тези неща по-скоро,защото е бил много ядосан и може би уморен от работа!Също така споделям мнението,че може би му е нужно лично пространство и време преди да заживеете заедно,за което аз лично те поздравявам и искрено се радвам за теб!Така че не се притеснявай аз съм сигурна,че всичко ще се нареди и след няколко дни ще пишеш тук,че вече всичко между вас се е нормализирало! :-)

lLady_MooN_RaiN
08-12-2008, 17:40
И аз съм имала подобен проблем. С приятеля ми се виждахме по уикендидете, защото той е студент, а аз още бях ученичка(наесен и аз ще съм студентка:) ) Умът ми не го побираше как в единствените 2 дни в които се виждахме той преспокойно си спеше до 2-3 часа следобяд. Когато аз бях станала още в 9 и с нетърпение очаквах да се видим, за да си наваксаме изпуснатото през седмицата. Той се появяваше, и виждаше, че не съм доволна, питаше защо и аз му обяснявах, а той ми казваше, че бил много уморен, че не се бил наспивал цяла седмица( и защо не спи вместо да си играе на компютърни игрички до малките часове, ако смея да попитам!!!) а аз не съм му давала да си почине. Много беснях и аз по тоя повод, но накрая разбрах, че моето момченце просто си е такова. Това му е недостатък, че спи много. Всички си имаме своите недостатъци. Просто се научих да се примирявам, защото знам, че и той се примирява с моите недостатъци. Но мисля, че това е любовта - да знаеш за всичките недостатъци на някой и пак да го обичаш, въпреки тях, заедно с тях...
Знам, че след няколко месеца, като заживеем заедно ще е различно. Ще сме постоянно заедно и няма да ми прави впечатление ако спи до късно или много работи на компютъра. Защото знам, че ще дойде вечерта и ще заспя в неговите ръце....

Бих те посъветвала да не се измъчваш излишно. Просто го приеми. И не прави грешката да си мислиш, че той не те обича.... Помислиш ли си го, това ще доведе до съмнения, нови разправии, а това вече наистина може да се окаже началото на края, което ще е жалко...Той те обича много, сигурна съм.

BaiToq
08-12-2008, 18:01
Според Бай Тоя си разглезена лигла.
Може и да не е прав,
обаче той е на страната на приятеля ти.
Не може той да е уморен,а
ти да му се качваш на главата
(и то грешната :lol: ).
Не може той да иска да е с приятелите
си,а ти да се цупиш.
Не може,въпреки че си объркала
часа на срещата той да излезе,
а ти пак да не си доволна.

go71n
08-12-2008, 21:18
кво знаете бе да не сте и сички некви супер близки приятелки с които тя си споделя всичко ?! пфф , че ф отделни теми от типа примерно " от колко време ходите с гаджето " имате ли гадже " и т.н е споделила някаква малка информация ... ?! като кажеш знаем о м г като знаеш как се казва гаджето и ?!

Ок разкри ни... :( Ние всички се подмазваме на Кремчето за да не ни трие лигавите темички...
Кажи ми защо да и се подмзваме а? Да не би да ми плаща обучението или да ми зависи живота от нея? Както си забелязъл повечето които писаха са от по-големите и сериозно потребители и може би са решили да си изкажат мнението защото знаят че темата на Кремчето е сериозна. Абе какво да ти обяснявам..
Айде стига си спамил. :?

ф целия ти НЕСМИСЛЕН коментар не видях името на гаджето не казвам да не ти трият коментарите боли ме к..а но се мазните сички лии си от километар сляп да си ще го видиш :X незнам за мен това е курвенска работа пък вие подмазваите се ми 1 имах мнение изказах си го ...

hahavteen
08-12-2008, 21:40
ф целия ти НЕСМИСЛЕН коментар не видях името на гаджето не казвам да не ти трият коментарите боли ме к..а но се мазните сички лии си от километар сляп да си ще го видиш :X незнам за мен това е курвенска работа пък вие подмазваите се ми 1 имах мнение изказах си го ...

Ивайло се казва. То това не е тайна.

Erica
08-12-2008, 21:54
ф целия ти НЕСМИСЛЕН коментар не видях името на гаджето не казвам да не ти трият коментарите боли ме к..а но се мазните сички лии си от километар сляп да си ще го видиш :X незнам за мен това е курвенска работа пък вие подмазваите се ми 1 имах мнение изказах си го ...

Ивайло се казва. То това не е тайна.

Тц тц тц,ако не му знаехме името...нямаше да дадем коментари - разкри ни go71n - в името му се крие ключа на палатката...Ние ей така като си нямаме работа и се подмазваме,на модераторките,защото иначе,ако не се подмажем - утре може да останем гладни...
Разкри ни :razz:

Anath
08-13-2008, 00:04
Кремче, смятай как се чувствам аз, щом на твоите години преглеждам детски любовни форуми с единственото желание да разбера какво се случва.
С моя приятел имаме връзка от повече от две години, като на няколко пъти сме преживявали трусове, но те са били основани на физическата ни отдалеченост.
Надали моят опит е от значение в твоята ситуация, но да ти споделя, че когато при нас се е случвало нещо подобно, първият път се чувствах като теб - недоумяваща как е възможно нещо такова. Отдавах го на притеснение, страх, че връзката ни става сериозна. Оказа се по-просто, а той ми го сподели дълго време, след като го преодоляхме. Друго момиче, краткотрайно увлечение, но все пак достатъчно, за да ти размъти съзнанието моментно. Ако трябва да съм честна, не ми костваше никакви усилия да го преглътна, след като всичко беше наред.
Преди няколко месеца ми се случи същото. Увлечение към друго момче, не само, че бе абсурдно, но и обектът бе значително по-малък от мен. Абсолютно убедена бях, че не е някой, заради когото бих погребала дълга връзка или бих прекрачила верността си. По-скоро нещо, което да запълва за кратко време фантазиите ти, крадене на погледи и намигвания. Така се и оказа, но знам какво бе поведението ми в тази ситуация. Момичето, което очакваше с нетърпение следващата среща, започна да иска повече време за себе си, започна да няма нищо против да отлагаме срещи, да не прекарваме часове на телефона и т.н.т.
В последствие всичко се стабилизира, но до ден днешен се чудя дали не бе, защото обектът на мисленото прелюбодействие изчезна от полезрението ми.
А и истината е, че при една такава връзка не можеш да си представиш да се събудиш без човека до теб, без значение дали в очите ти ще е момчето, в което си страстно влюбена или най-добрият ти приятел.
И те чувстват същото към нас...

krem4et0
08-13-2008, 05:28
Готин, аз знам какво съм написала, но съм благодарна на момичетата, че споделиха опит, грешки или мисли по темата. Нещата може да не са толкова сериозни, но когато е на твоята глава, ти се струва наистина сериозно. Да не говорим, че това беше 1 от най-големите ни скандали(имали сме и по-жестоки), но този път си казахме много премълчани неща. Най-вече той ги каза. за мен това беше важно, защото той не е човек, който ще тръгне да се оплава и да ти вади кирлеивите ризи. не 1 път съм го поддиквала да го направи защото обичам нещата да са ясни, но той се страхува да не ме нарани. Е, каза каквото имаше, нарани ме, вчера бях ни жива-ни умряла докато не го чух по телефона. Снощи излязохме с братовчедка му, прекарахме си много добре(даже видяхме и пипнахме таралеж), през цялото врем той си беше той, а като ме изпращаше го питах как е-той каза да не се тревожа, че всичко е наред и иска да се видим днес. Казах му, че ако не желае няма проблеми, но той пожела. Уикенда може би няма да се видим, защото той ще ходи с техните на манастир, а аз ще си боядисвам стаята...Сега съм по-спокойна и по-ведра. Вярвам, че го преодоляхме, но трябва сериозно да преусмисля характера и поведнието си. Той знае тези ми недостатъци, обича ме въпреки тях, но аз ще помогна на себе си, ако съм по-сдържан и не толкова нервна. До сега нямах отявлен стимл да го направя. Сега като знам какво мога да загубя, наистин ще вложа старатие и ще си припомня техниката от "Дневникът на 1 маг" за овладяване на нервите.....преди врем я правех и крещях знчително по-рядко :D

Много благодаря момичета за милите думи и за споделеното. За сега ще си остава темата 1-2 дни да държа в течение, а после ще й удря катинара.

kalpazanka
08-13-2008, 08:31
Да не говорим, че това беше 1 от най-големите ни скандали(имали сме и по-жестоки), но този път си казахме много премълчани неща. Най-вече той ги каза.
Ето какво си мислех при прочита на първото ти мнение, Кремче! Той доста дълго си е мълчал, преглъщал, виждал е проблем, но не е вземал мерки, а вече в момент на афект буквално избълва всичко, което му тежи, защото той наистина го мисли. Използвай времето, когато си сама, за себеанализ и си дай сметка дали той също иска да заживеете заедно. Успех!

krem4et0
08-13-2008, 09:17
Така и ще направя...Ще трябва да бъда търпелива, а така ми е трудно.

ScionOfStorm
08-13-2008, 20:29
neon_black прасна едно практично, ама доста вярно мнение. Досега, в скромния си интимен живот, бла-бла, с девойки и т.н. действително е нямало явлението "просто седене и мързел". Имало е "просто спане", ок, ама понякога и другото е изключително нужно. Просто като човек е скапан и няма сили не му се занимава, а от отсрещната страна го изискват от него..

Крем, мисля че донякъде аз съм като твоя човек. В смисъл, лесно се чувствам в "клетка", лесно се чувствам "задушен", макар и да обичам човека. Ужасно е и за него, както се сещаш, не само за теб. Ако не направиш компромис, дори и да ти струва доста, с това обаче, ще стане изключително лошо (сещаш се за какво говоря). Знам, че ти е неприятно, но вместо да го питаш как може едно влюбено сърце да не иска да е до своята половинка и други подобни неща, го РАЗБЕРИ поне в началния стадий. Мен като ми дадат малко свобода, "клетката" малко открехва портички и се чувствам много по-добре. И бих прекарал повече време след това открехване.

Въобще не знам от полза ли съм ти бил, но поне така виждам аз нещата :)

soulja_girl4e
08-13-2008, 21:00
нещо, в което те виждат логика, за мен е абсолютно безсмислено
ето в това изречение се крие разковничето! излизаш с МОМЧЕ! не се опитвай да го разбереш... просто му се наслаждавай! ест ако след този спор не сте скъсали...

SabrinaAa
08-13-2008, 21:14
Спокойно обича те,не си мисли че не те иска просто го остави един ден да е с приятелите си.Всичко ще се нареди,спокойно.Той посъпва така за да ти покаже,че те обича.Щом той те обича и ти го обичаш,закакво тогава да се притесняваш.А когато искаш да го видиш просто отиди при него или той сам ще дойде при теб. http://www.teenproblem.net/svalki/emoticons/7.gif

mi taka de!!!!

gPa3HuTeJl
08-13-2008, 22:05
Гръм в рая !

Т'ва имаше един сериен филм с тоя кечиста Хълк Хоугън ли беше к1в беше... с една лодка... уникално сериалче...

krem4et0
08-14-2008, 06:17
нещо, в което те виждат логика, за мен е абсолютно безсмислено
ето в това изречение се крие разковничето! излизаш с МОМЧЕ! не се опитвай да го разбереш... просто му се наслаждавай! ест ако след този спор не сте скъсали...

Не, не сме скъсали и не мисля, че ще скъсаме. Това, че имаме проблеми, не значи че ще късаме. не сме като ония двойки, които късат за щяло и нещяло. Достатъчн големи см, за да можем да поговорим, да се изясним.

За сега нещата са супер. Снощи бяхме у тях, гледахме мача( как можаха Левски да паднат, ужас), любихме се, лежахме и гледахме "Смотаняци", говорихме си, но тихо и спокойно без да се задълбаваме в проблема...Аз знам, че му е минало и за него въпросът е приключена. Е, за мен не е и все ме глождеше да си поговорим и за това...но не исках д развалям хубавия момент. Не знам, чувствах огромна интимност помежду ни. такава не бях усещала преди.; Може би, защото вече сме свалили картите си, няма напрежение, няма премълчани неща, няма преглътнати сълзи...след слънцето идва дъжд, но след дъжда пак грейва слънце. Важно е да оцеиш какво ти носи дъжда. При нас той сякаш изми премълчаното, преглътнатото, съмнението в чувствата на другия, страха.....

П.Сц.Исках заглавието да е интересно, а и в случая е много точно. Ако някой ни погледне отстрани-познат, непознат, роднина, би казал че нямаме никакви проблеми, че се разбираме прекрасно, че се обичаме, че връзката ни е страхотна. И аз наистина я чувствах така...А то какво излезе?

kofti_nick
08-14-2008, 09:41
Здравейте, приятели. Пиша тази тема не с цел да получа съвет или подкрепа, а просто да излея това, което ми е на сърце и душа. Е, ако някой иска нещо да напише-няма проблеми.
Сигурно много от вас знаят за моята връзка, вече близо 4 години с човек, който за мен е целият ми свят. Всичко вървеше прекрасно. 2 дни бяхме сами на вилата ни в 1 съседно село. Прекарахме си супер и се върнахме с огромни усмивки. но явно нещо не сме се разбрали кога ще се видим пак и т там почна проблемът. Аз съм разбрала за вчера, а той си мислел да ми каже днес. Нагласих се снощи, излязох пред входа и чаках като гламава 5-6 минути. След като той закъсня, му звъннах, а той ми каза, че греша, че не съм запомнила, че сме се разбрали за вторник, но да се прибера у нас и да го изчакам. Но аз му отвърнах, че у нас няма да се прибера, защото майка ми ще започне с вечните си въпроси. Скарахме се, отидох у сестра си, там се "изяснявахме" 30 минути и слязохме към центъра. Явто афектът го накара да говори. за 1 час ми изтъкна толкова много мои грешки, толкова много недостатъци. Основното е, че имам избухлив характер, чувствителна съм и бърз се сърдя и паля. това е ок, защото и аз си го знам и му обещах да се опитам да го променя, защото не искам нервостта ми да стане причина да го загубя. Това, което ме изуми, беше желанието му да не се виждаме понякога. понякога искал просто да е сам, бил уморен, но не смеел да ми се обади и да ми каже, че не иска да излизаме, защото знае, че съм се настроила за това, че ще се разсърдя и прочие. Аз му казах, че не го разбирам. че според мен, когато двама души се обичат, колкото той твърди, че ме обича, искат когато са свободни да са заедно, че чакат с нетърпение мига, в който просто ще се видят, целунат, прегърнат. че за 1 човек, който обича по-важно е да се види с любимия си, а не да лежи у тях и да спи. Казах, че не мога да разбера тов нещо просто, защото дори и когато не съм била с него някоя вечер, пак ми е бло терсене, пак съм нямала търпение да се видим.....В крайна сметка не разбрах какво точно иска от мен. Мислех си, че го правя щастлив, че не е кой знае какво да се видим за 2 часа, да седнем на 1 пейка, да си поговорим, да се нацелуваме, а с оказа, че го задушавам. Да, не ми е било приятно като предпочете да кара колел с приятелите си или да се съберат по мъжки, но н съм му забранявала. нито съм обсебваща да му звън през 5 минути. Та ние прекарваме едва 10% от времето си заедно. Много ли е? Много ли искам-малко повече време, малко повече внимание. А той казва, че хем времето с мен му е малко, но пак иска някоя вечер да н се видим. Не мога да го разбера. Не мога да асимилирам как 1 влюбено сърце иска да е далеч от любимото си сърце. Не винаги, но понякога. Та аз ако не го видя 1 ден полудявам, мъчно ми е, липсва ми. Нима аз не му липсвам. Началото на края ли е? Той казва, че това не значи, че не ме обича, а просто понякога има желание да запълва свободното си време с нещо по-различно от мен. Така ли е всъщност.

П.С. сори за романа. Просто ми е адски тежко, а няма да можем да се изясним до четвъртък, защото днес ще излизаме с братовчедк му, а утре той си иска свободния ден......а искам всичко д е както неделя вечер. защо така бързо се прецаква всичко?

Абе , Кремче , колкото съм изчел за 2 години за вашата любов няма край :)

krem4et0
08-14-2008, 16:32
Сами искам да изясня 1 нещо.
ScionOfStorm, въпросът не е че се чувства в клетка. Преди време, кагото се учехме да сме заедно като двойка(а и той беше по-свободен) се виждахме повече, чувахме се повече, излизахме за по 5-6 часа всеки ден. После той започна да работи на смени, срещите ни бяха редки( откраднат час преди обед, пропуск на някоя лекция, защото той сега е почивка, 1-2 часа някоя вечер). Постепенно обаче се отчуждихме, защото времето не стигаше за нищо. Претърпяхме доста кризисен период. точно се бяхме стабилизирали и той отиде в казармата. не се виждахме с месеци, чувахме са по 1 път седмично, защото беше скъпо да се обаждаме 1 на друг, живях от писмо на писмо (а и те бяха редки). беше ми много трудно. Който ме познава може да пътвърди, че 9 месеца не бях нормален жив човек. Бях абсолютна развалина. И тогава си обещахме, че ще прекарваме повече време заедно, че няма да допуснем подобни раздели, защото всеки ден е бил ужасен. Нещо подобн чувствам, когато не го вижам. Само, че тогава броях дни до отпуската, а сега броя часове. задушавам се при спомена колко ми е липсвал, ако знм, че днес няма да го видя, пак се чувствам ни жва, ни умряла. И все пак с удържам. винаги съм го питала той д каже кога д се видим. Казвал ми е за някоя друга уговорка и прочие. Не съм го спирала и ограничавала аз! Той сам се ограничава, защото знае колко тежко изживявам миговете без него. С него съм от 4 години, а едва ли има събрано 6 месеца плътно да сме били заедно за това време. По дяволите, за мен е твърде малко. От мига, в който ме целуне пред вход за чао, вече ми липсва болезнено. Твърде малко време сме били заедно......Да не говорим, че сме прекарвали заедно цял ден от сутрин до вечер всичко а всичко 6 пъти! 6 пъти за 4 години!!!! Много ли е?

Boyd
08-14-2008, 18:02
Според мен много се впрягаш. Това, което казваш, че като не го видиш 1 ден и полудяваш - разбираемо е. Но ти си и по-чувствителна, както каза, затова и така го изживяваш. Ако това "искам да си почина" го прави през ден-два трябва да си поговорите сериозно, защото не е на добре. Ако става на въпрос за 1-2 пъти в месеца, разбери го и направи компромис. Права си, че тея 2 часа не са нищо, за 2 часа не може да се наспи, НО ако прибавиш тея 2 часа към другите 10, ще разбереш, че почивката става много, а всъщност 2 часа не са нищо.

Най-добре е да се изясните като излезете и да го питаш дали толкова много го натоварваш и защо не иска да излиза. Все пак 4 години са много време и според мен е редно да ти каже истината.

Горе главата !! Всичко ще се оправи....все някога!

sodomicdream
08-14-2008, 19:10
Да ти кажа до болка позната ситуация, но реакцията ти на приятеля е всъщност моята.
Аз съм така - хем искам, хем не искам. Причини различни - не съм на кеф, не ми е до еди-кой-си човек, тъпо ми е, имам си друг ангажимент, изморена съм, или... просто губя желание за всичко. В такива моменти съм свикнала да съм сама. Зная, че моято човек никога няма да го разбере това, колкото и да се опитвам да му го обясня, но... фактите са такива. Такива характери да ти кажа са супер трудни за разгадаване и дори за понасяне! Пожелавам ти здрави нерви, мила. ИСкрено ти го пожелавам! Без задни помисли :(