PDA

View Full Version : Домашен любомец



Josefinne
08-12-2008, 10:41
Здравейте,
тази тема е за всички, които имат ( или са имали) домашен любимец. Разкажете историята как сте успели да убедите родителите си ( ако това е било нужно ) и как сте си взели домашния любимец. Как той се е приспособил в къщи, как сте му измисли името и такива неща. Въобще нещата от НАЧАЛОТО. Можете да включите и любими моменти и снимки, ако имате под ръка на малките членове на семейството.

П.П. За най-отчаяните : братчетата и сестричките също се броят за домашни любимци :-D

Bunny rabbit
08-12-2008, 11:16
Имам куче-немска овчерка :) Големичко си е и живее в апартамента :P Името му го измисли баща ми.Кръсти го на любимата си бира-Бекс 8-) 8-) :grin: :-D Сега ще имам малки кученца(то е мъжко,обаче му намерихме женска) и мисля да си кръстя мялкото или Туборг :-D или Маршал :)

TinkyWinky
08-12-2008, 11:20
преди години имах хамстер, сега имам морско свинче 8-)
един приятел имаше и реших, че и аз искам... :D и наще ко да ма праят, зеха ми... казва се Пухчо, щото е доста пухкав... :D :D вече е на 5 години и половина и яде все толкова мноого :D
http://prikachi.com/files/288255O.jpg
http://prikachi.com/files/288258m.jpg

Josefinne
08-12-2008, 11:56
Хехе, Тинки Уинки, значи твоят хамстер е адаш на моята зайка - Пухи :grin: .
Моята зайка ми я подариха за рождения ден ( 20ти април ) и тогава беше на два месеца и ми се събираш в шепата :grin: . Като ми я връчиха насред София в една огромна клетка, всичко което видях от нея беше едно топче с ушички свито в ъгъла - горкото беше примряло от страх. Сега вече живее няколко месеца у нас, пораснала e 4 пъти колкото беше :-D и скача навсякъде, яде всичко и е супер палава :lol: Oтговаря на командата " Пухи, слез от леглото" и " Пухи не там, че ще ти се накъдрят мустаците".
Мм, обича да рови в кофата за опаковки от Кубети ( най-много й харесват тия с хот-дог, кво да се праи хищен заек :razz: ). Имам и клипчета, ама са много тъмни.

http://img216.imageshack.us/my.php?image=0036ww6.jpg

http://img156.imageshack.us/my.php?image=0051xv6.jpg

http://img167.imageshack.us/my.php?image=0040fu7.jpg

TinkyWinky
08-12-2008, 12:14
то и моя свинчок ми се събираше в шепата като го взехме... ама сега го вземам с две ръце и пак не мога го събера :D :D
прасе бе, прасеее :D :D
ама много го :smt007
бтв животните успокояват, затова си го мачкотя от време на време :D

BlackWings
08-12-2008, 14:32
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=18832 ==> на първата страница е. И още 1-2 такива теми има , но не ми се търсят сега.
Не че нещо , но просто ако ще постваме снимки на животинки , дай да са на едно място че да е по лесно да ги разглеждаме. И айде преди да пуснеш тема гледай дали случайно няма същата на първата страница :-P

asasfdf
08-12-2008, 14:43
имам котка..колега на баща ми бил споменал, че има малки котенца, отидохме още същия ден и си взехме една..беше преди 3-4 години

EJI4eTy
08-12-2008, 18:39
bqh na 6 godini kogato prosto edna priqtelka mi podari kotence i az go donesoh y nas :D mama nqma6e po4ti ni6ty protiv ... ot 5 meseca si imam ky4ence ... poneje edin priqtel ima i dokato bqhme y tqh ii az taka se radvah na ky4eto i o6te kato si otidoh y nas kazah 4e iskam ky4e ... ba6ta mi kaza dybre (za6toto i toi haresva ky4eta) a maika mi "ti normalna li si" e v kraina smetka kaza "dybre moje ama nqkoe muni4ko" ... sega si imam samoed :D mnogo krasivo ky4e i ne osobeno malko (sun) i taka 8-)

elena333
08-17-2008, 18:39
Убедих ги като бях на 4г. за 1 коте, което гледах 2дни и ми го взеха предишните собственици! Бях мн. тъжна :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: и ми купиха зайче, което почина преди няколко год.То беше с 2 задни счупени крачета :( :( :( :( Тогава ми взеха коте, гледах го 7мес. и то избяга :( :( :( :( :( :( За утеха получих персийче! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
После ги убедих за кокерче, което се разболя мн.мн.мн. тежко и го приспаха :cry: :cry: :cry: След това ми взеха 2 кученца-шпаньол и шпиц :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
По време на зайко имах рибки, а после и костенурка, които починаха. :( :( :( Сега си гледам персийчето и двете кученца, но се готвим и за 2 зайчета или за папагал :grin: :grin: :grin: :)

boniboon
08-17-2008, 19:00
Начи имам кучЕ (Рейчъл) и котка (Мики). Котката е по голяма (на около 5-6 годинки). Намерихме я на улицата по коледа и понеже мяукаше я прибрахме да я нахраним (е остана си с нас до сега :D )....
Реичъл - ку4ето (ку4ката по то4но :razz: ) ... за нея дълго убеждавах маика ми и баща ми и накрая мама се съгласи , доколкото за тати той не беше за но какво пък 2-ма на 1 :) . Взехме я на 35 дена (болонка е ) вече е на годинка и не6то (много си я обичам). Двамата с Мики се разбират доста добре... абе с 2 думи нз кфо щях да пр без тях! :-)

sweet_bunny
08-17-2008, 19:22
Аз имам мини-зайче на име Лора.Много трудно убедих майка ми да си взема домашен любимец.Първо милехме за рибки,после за морско свинче и накрая решихме зайче.Лора вече е на 1год,2 месеца и 12 дни.Родена е на 5 юни.Тежи киллограм и почти 600 грама.Сива е с бяло от между ушите до под остичката,около очите е сива и петичките й и коремчето са бели също.Взехме зайка-байка когато беше бебенце на около 30 дена. :-)

elena333
08-17-2008, 19:38
Начи имам кучЕ (Рейчъл) и котка (Мики). Котката е по голяма (на около 5-6 годинки). Намерихме я на улицата по коледа и понеже мяукаше я прибрахме да я нахраним (е остана си с нас до сега :D )....
Реичъл - ку4ето (ку4ката по то4но :razz: ) ... за нея дълго убеждавах маика ми и баща ми и накрая мама се съгласи , доколкото за тати той не беше за но какво пък 2-ма на 1 :) . Взехме я на 35 дена (болонка е ) вече е на годинка и не6то (много си я обичам). Двамата с Мики се разбират доста добре... абе с 2 думи нз кфо щях да пр без тях! :-)
Браво и УСПЕХ с животинките! Да са ти живи и здрави, а и щастливи! :) Но кученцето ти не е сукало достатъчно :-x Трябвало е да го вземеш на поне 3 месеца! Те сучат до 2.5месеца и са при майка си под карантина за още 20 дни. :?

boniboon
08-17-2008, 20:52
Начи имам кучЕ (Рейчъл) и котка (Мики). Котката е по голяма (на около 5-6 годинки). Намерихме я на улицата по коледа и понеже мяукаше я прибрахме да я нахраним (е остана си с нас до сега :D )....
Реичъл - ку4ето (ку4ката по то4но :razz: ) ... за нея дълго убеждавах маика ми и баща ми и накрая мама се съгласи , доколкото за тати той не беше за но какво пък 2-ма на 1 :) . Взехме я на 35 дена (болонка е ) вече е на годинка и не6то (много си я обичам). Двамата с Мики се разбират доста добре... абе с 2 думи нз кфо щях да пр без тях! :-)

Браво и УСПЕХ с животинките! Да са ти живи и здрави, а и щастливи! :) Но кученцето ти не е сукало достатъчно :-x Трябвало е да го вземеш на поне 3 месеца! Те сучат до 2.5месеца и са при майка си под карантина за още 20 дни. :?

мерси много за пожеланията , а доколкото за сученето не съм била мн запозната :neutral: (специално за него , ина4е се бях подготвила за това какво е да имаш кученце :) )

elena333
08-18-2008, 08:47
Пиша това, защото си бях взела английски кокер шпаньол на 2.5мес. Тогава бях запозната с всичко, но прибързах с избора си! :( Кученцето го взех преди 7 месеца. 2седмици след взимането му се разболя от менингит, анемия и рахит едновременно :shock: :( :cry:
Тогава кученцето успя да оживее, но беше прекалено слабо :( и едвам ходеше! Докато беше болно го лекуваха в клиника Анимо за 3 месеца! Взеха ни 500лв :x :shock: Когато проходи го заведохме на преглед, където му откриха и хематом на врата!!! :cry: :cry: :cry: Лекуваха го в същата клиника, но накрая го приспаха :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Питах лекарката, защо е имало рахит, а после и менингит. Тя ми каза, че то не е сукало дотстатъчно и няма имунитет :( Когато го взехме от зоомагазина, не искаше да яде храната, с която са го хранили :( :-x А хематома е получило от спукан капиляр! Но защо капиляра се е спукал??? Иначе вет. му отстраниха кръвта с инжекция и биха друга инжекция за съсирване на кръвта, но не помогна :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

lady_bibi
08-19-2008, 17:00
Имам женски питбул на 1 година и 7 месеца, казава се Тара.И не знам какви са тия работи да седи при майка си 2.5месеца.Моята я видях и беше 22рия ден от раждането й.Прибрах се взех пари и я купих веднага.Порасан си в много добро здраве и е доста голяма и тежка.Нито е боледувала нито нищо.

Zahal4ity
08-19-2008, 18:52
Аз съм имала 4 хамстера за периода от 2 години, успях да имам 2 малки и така станаха 6, ама един по един почнахме да ги пращаме в Перник (аз съм от Б-с) на братовчед ми и те там измираха! имала съм и 2 свинчета за 5 години ама вече нямам, е сега имам един домашен любимец - Казва се Деница, на 2 години и 8 месеца е, сестра ми е, адски е досадна, къса учебниците (сменила сам за учебна година 5 учебника по Природо за 6 клас) и полсе яде страниците, тормози ме, ама е сладка :)

danielchety
08-31-2008, 09:56
преди имах хамстерче но един ден котката ми реши че е гладна и го изяде :cry: а сега в двора имаме 5 котки ... 3 от които са малки фъстъчета :P

AItOo0
08-31-2008, 10:08
До нас едно момче има котка и тя е и наша - често мама я храни :) и си я викаме от време на време при нас :D :-)

NaNa_SladuRana
08-31-2008, 10:11
Speedy :-)
http://www.album.bg/nan/images/5092245/

n3ri7ka
09-01-2008, 14:09
ми преди 3 год с майка ми си взехме котенце (без съгласието на баща ми) но в последствие и той мн я заобича и ся той най-мн се грижи за нея :D казва се Лизи,мама го измисли съкратено е от Елизабет :) мн я обичам, спи само с мен с глава на моята възглавница и изобщо не излиза навън само когато я извеждам на разходка :smt023

[ Jerry ]
09-02-2008, 13:55
Имам хамстер, казва се Том - получих го миналото лято на 16 юни. Ами в началото ,наще не бяха съгласни ,но аз първо убедих майка ми и следобеда се разхождах с една приятелка и влязохме в един зоо - магазин. Като го видях направо се влюбих в него и поИ.Ее предложих на мама уж да излезем и "случайно" минахме покрай магазина и я накарах да влезем .Тя много го хареса и ми го купи .Името идва от филмчето "Том и Джери" :-D

nefchi_bs
09-02-2008, 14:37
Откакто се помня имаме животно вкъщи,я рибки,я птица...Сега имаме котка казва се Крум,имам я от 2ри клас,обче чак в 3ти му измислих името,докато си учих урока по история за хан Крум...Нямам спомен как свикна с къщи...Много е добър,толкова е спокоен,че може да го вържеш на възел :D Вече е стар,но като беше малък се качваше вътху секцията и ни нападаше от там :lol:

Ето ви и снимка : http://gal.impulse.bg/57/79/31993c14_0510005635269_00_600.jpg

JuSt_A_FrEaK
09-02-2008, 15:37
Ами аз дворните ми котки съм ги прибирала от улицата,както стана и с Чочо. :-D Ама тъпите комшии ми го натровиха.А сега пак имам,казва се Пухчо и го намерихме с едни фр. на гробищата.Таа докато се мислим кво да го правим,аз си го приютих. :D Имам си и домашна котка казва се Ева и нз защо,ама всички ми викат,че съм я кръстила на цигарите Ева. :D :D :D Не че не пуша ама тва е друг въпрос... :lol:

yozito
09-02-2008, 18:00
Аз имах папагал,обаче "отлетя" :?
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1342/1135265234.JPG