PDA

View Full Version : тампон..помогнете



apologize2
08-12-2008, 12:30
така парво без тъпи отговори...и ако смятате да ми се подигравате не пишете нищо!!!!!! та вапроса ми е как се слага тампон и има ли опасност конеца да се скаса.... и ако някои знае някакав метод да ти спре цикала за 1 ден да каже. Мерси предварително

galkata
08-12-2008, 12:36
важно е как се разопакова, за да не го замърсиш... първо махаш цветната лентичка, след това долната част на опаковката откъм конеца, издърпваш конеца и хващаш тампона за най- долната му част, махаш и горната част на наелончето и си го поствяш, трябва да влезе целия, а за конеца няма опастност да се скъса...

SpOrTs_GiRl
08-12-2008, 12:45
За да не ти пишем всички едно и също .. Купи си тампони и на упътването има ПОДРОБНО описание как се слагат най-лесно. Стъпка по стъпка. :)

ReFlEcTiOn
08-12-2008, 12:45
НЕ МИсля че може да се скъса но предварително трябва да си измиеш добре ръцете и да го вкараш навътре. споко няма нищо страшно

Ophelia
08-12-2008, 12:55
няма как да се скъса освен ако не си много голям карък.За спирането незнам как да го спреш .И си купи тампони и виж в упътването.

CucuTy
08-12-2008, 13:04
Значи, по принцип няма как да ти спре цикъла за 1 ден!! Можеш да използваш тампон, но да го спреш невъзможно.. (не че като използваш тампон ще го спреш, но както и да е) И все пак не да го държиш тоя тампон цял ден там! Сменят се пред 2-3 часа, зависи от това колко обилен е цикъла ти. Успех, мисля, че ще ти е нужен.. :-o

SeaEatsShips
08-12-2008, 13:04
За да се увериш, че конеца няма да се извади или скъса го дръпни малко по-силно или рязко, но не със всичка сила де :)

BlackWings
08-12-2008, 13:59
Да на упътването си пише всичко подробно. Но да знаеш , че е правилно поставен тогава когато не го усещаш. И когато го вкарваш трябва и пръста ти да влезе с него - спокойно не може да влезе прекалено навътре , няма къде да се изгуби. А за такъв случай със скъсване на кончето не съм чувала никога.

CucuTy
08-12-2008, 14:05
Аз пък знам много случаи, при които се е късал конеца.. но то си има методи да се махне, ако стане нещо такова. Бе.. няма страшно :)

rozova_lady
08-12-2008, 14:05
Няма опасност да се скъса конеца,и аз като тебе първия път
преди да се пристраша бях голяма параноичка и взех един тампон и започнах да му дърпам конеца,изглеждаше супер тънко ама не можах да го скъсам,та от тогава не се притеснявам :)

SpOrTs_GiRl
08-12-2008, 14:30
И пак - на самото упътване си пише дори конеца да се скъса има начин тампона да се извади и е подробно описан.
Каквито и напътствия да ти дадем - всичко си го пише подробно.

SeaEatsShips
08-12-2008, 14:50
Аз пък знам много случаи, при които се е късал конеца.. но то си има методи да се махне, ако стане нещо такова. Бе.. няма страшно :)да и аз една моя приятелка ходи на гинеколог нямаше как да го извади милата

SpOrTs_GiRl
08-12-2008, 14:52
Аз пък знам много случаи, при които се е късал конеца.. но то си има методи да се махне, ако стане нещо такова. Бе.. няма страшно :)да и аз една моя приятелка ходи на гинеколог нямаше как да го извади милата
То уж на опътването пише, че ако се е скъсал конеца - клякаш, напъваш и можеш да го хванеш с два пръста .... Но не ми се е случвало, знам ли .. :(((

cinderella_gugutka
08-12-2008, 15:06
има упътване на опаковката :)

SeaEatsShips
08-12-2008, 15:14
Аз пък знам много случаи, при които се е късал конеца.. но то си има методи да се махне, ако стане нещо такова. Бе.. няма страшно :)да и аз една моя приятелка ходи на гинеколог нямаше как да го извади милата
То уж на опътването пише, че ако се е скъсал конеца - клякаш, напъваш и можеш да го хванеш с два пръста .... Но не ми се е случвало, знам ли .. :(((мда всичко си е обяснено на опътването, тя не можеше да го извади не знам защо и на мен не ми се е случвало

ubuntu
08-12-2008, 15:20
Тампона се слага с ръце как да го сложиш по друг начин :oops: :D

SeaEatsShips
08-12-2008, 15:24
Тампона се слага с ръце как да го сложиш по друг начин :oops: :Dс крака ;)

ubuntu
08-12-2008, 15:31
Тампона се слага с ръце как да го сложиш по друг начин :oops: :Dс крака ;)

Да бе верно .. как можах да не се сетя - от жегата е :D :D :D

SuNsEt
08-12-2008, 20:41
Когато си купуваш тампони би трябвало да има опътване...При моите има. :-D

pateto16
08-15-2008, 16:22
za da si go spresh za den dva pii qko vitamin C i shte ti spre garantiram no ti prepora4vam da ne si go spirash shtoto samite veshtestva vrednite ostavat vatre v organizma ti no ako samo vednaj pii vitamin c

kalpazanka
08-15-2008, 16:26
za da si go spresh za den dva pii qko vitamin C i shte ti spre garantiram no ti prepora4vam da ne si go spirash shtoto samite veshtestva vrednite ostavat vatre v organizma ti no ako samo vednaj pii vitamin c
Кои вредни вещества остават в организма? И отде-накъде препоръчваш вит. С? Не знаеш ли, че това е аскорбинова киселина и променя рН?

По темата: тампони не ползвам и няма как да дам мнение къса ли се конеца или не, още повече как се поставя това "чудо", но ще те посъветвам да не си спираш цикъла. Организмът ти се нуждае от тези 3-4 менструални дни, защото преходът в стойностите на хормоните /естрогени, прогестерон/ е плавен!

pandelka
08-15-2008, 16:30
Пф..прави редовно секс без презерватив и може да се отървеш от цикъла за 9 месеца :D

DevilWish
08-15-2008, 16:33
Pyrvoto momi4e koeto ti e pisalo e obesnilo naj-to4no ne moje da se skysa koneca.no vsi4ko trqq da e celiq vytre tampona ne koneca de . i ako iska6 pyrvo go naplun4i malko da ti e po-lesno.iii ako ne vliza celia iz4akay minuta kat e vytre pove4e ot poluvinata i butai sled tva pak otnovo.Uspeh

pateto16
08-15-2008, 16:33
taka lekarka mi go e kazvala tfa za vitamin c....pak i nqma kak da ti se skasa prosto vzimai takiva koito samiq konec e zashit za tampona i gotovo nqma da se pritesnqvash

pandelka
08-15-2008, 16:35
taka lekarka mi go e kazvala tfa za vitamin c....pak i nqma kak da ti se skasa prosto vzimai takiva koito samiq konec e zashit za tampona i gotovo nqma da se pritesnqvash

Нз какво казва,но явно при всеки е различно,защото при някои витамин Ц само засилва кръвотечението :)

pateto16
08-15-2008, 16:40
~cry_baby_cry~ mi da moje da e taka az prosto kazvam 4e na mene mi pomogna i mi go kaza lekarka tfa :P

pandelka
08-15-2008, 16:45
~cry_baby_cry~ mi da moje da e taka az prosto kazvam 4e na mene mi pomogna i mi go kaza lekarka tfa :P

Да знам и на мен лекарка ми го каза и ми помогна,но при много приятелки не помага за това казвам да не би да не и помогне и на нея..пък и да не прекалява щото не е мн полезно :)

Leviathan
08-15-2008, 16:50
Препоръчвам ти TAMPAX. Те са с апликатор и ще се справиш много лесно.
Досега не ми се е случвало конецът да се скъса, не се притеснявай.
А за спирането на цикъла, няма начин... Това с витамин С са си градски легенди. Може само леко да намали течението.
Успех :-)

sladko_teenche_v
08-15-2008, 16:56
няма начин да се скъса!И конеца е достатъчно дълъг!А като си вземаш тампони прочети внимателно листоваката,но не сама как се слага,а и др неща :)