PDA

View Full Version : Ниско кръвно на 15!



mini_brutal_barbie
08-12-2008, 17:38
Хора,много ми е зле!На 15 съм,а кръвното ми е адски ниско..90 на 70 или 180 на 60..била съм мн зле и съм припадала 4 пъти..искаха да ми правят изследвания за анемия,но отказах,защото не бях сигурна какво става,мислех,че е от годините,а родителите ми даже не знаят,че съм ходила на лекар..не искам да ги тревожа,бях добре до днес..събудих се трепереща,виеше ми се свят,яд0х шоколад,но от сутринта до сега ми става все по зле..имам чувството че умирам!!!вие ми се свят,треперя цялата...ПОМОЩ!

kairla
08-12-2008, 18:18
ha ha az sum s nisko kruvno po rojdenie i az sum na 15 vinagi vinagiiiiiiii i kato sum iala i kato sum spala sa mi go merili vse e po-nisi4ko ot normalnoto. Minalata godina kogato biah na 14 pripadah po4ti prez den mnoogo 4esto 1 pripadnah okolo 4 puti za 1ras i ne6to. Vliazoh v bolnica kakvo li ne mi pravihaaaaaaaa vsi4ki izsledvania koito moje niakoi da se setii :? . sediah v tazi polnica 2 sedmici i mi kazaha 4e bilo ot vuzrastta 6tialo da premine tazi godina sum pripadala niakolko puti 2ili3 no premina leka po leka ne e koi znae kakvo. Az ti preporu4vam da se zahvane6 sus sport 2 puti v sedmicata niakakuv sport niama da ti se otrazi zle na men toi mi pomogna ve4e po4ti ne pripadam. i ne pazi dieti az pazih razni dieti ne iadiah po4ti sega iam normalno hapvai po po-malko po-na 4esto da ne ti prilu6ava az vse o6te sum si s nisi4ko kruvno i mi stava lo6o ot vr na vr no vinagi imam ne6to sladi4ko v djoba zahar4e malko 6okolad4e kato to stane lo6o sedni hapni ne6to sladi4ko piini voda i 6te se opravi6. no ako tova ne deista idi naistina da ti napraviat izsledvaniata niama da e lo6o. az spah s edin aparat koito mi meri kruvnoto i pulsa na vseki 30 min v produljenie na 24 4asa ne be6e priatno no pone biah spokoina 4e sum zdrava ok?

kairla
08-12-2008, 18:21
i za trepereneto znam kakvo e 4uvstvoto ujasno ee znam sedni legni daje pospii i kato stane6 bi triabvalo da si tip-top i kaji na va6te te sa ti roditeli i triabva da znaiat kakvo stava s teb.
moiata maika e panika i polovina ujasno ee kolko puti sum molila u4itelkite da ne i kazvat no naistina nai-dobre e da znaiat te 6te znaiat kakvo da pr :)

Jumbie483
08-12-2008, 18:49
Моето пък е твърде високо - 167 на 125, а пулса ми е 110 в минута :smt085 Съветвам те да кажеш на родителите си, те със сигурност знаят как да ти помогнат. Успех :wink:

kairla
08-12-2008, 18:58
dai malko kruvno :-D

tubito
08-12-2008, 19:11
az sam na 17 godini i kravnoto mi e 90 na 60 ili 100 na 70 tova mi e normalno kravno

mumiikataa
08-12-2008, 19:42
Мила,говори с вашите.Колкото по-рано вземете мерки,толкова по-добре.А и ще си по-спокойна малко или много.

Arista
08-12-2008, 20:06
Споко бе хора това е нормално ти просто си хипотоник :) нема да се впрегаш мойто нормалното е 90 на 60 падала съм и на 60 на 40 ее гадно беше но се оживява :)
На мен ми е наследствено и винаги в джоба си имам едно захарче, ако ми прилошее си го използвам по предназначение....
И аз съм припадала стряскащо но не е сериозно...припадъка се полъчава когато мозъка не е достатъчно кръвооросен и организма като зашитна рекация изключва крайниците за може стойката да се промени и чисто от падането и от положението да стигне кръв до мозъка(тфа е нещо като бушон :D гърми ако нещо стане издънка :-D )

Да си знаеш количка или бонбонче или зхарче да си имаш и ако усетиш веднага :)

little_elf
08-12-2008, 20:48
На 17 съм и моето кръвно е ниско 90 на 60.Преди 3 години лятото на няколко пъти бях на косъм да припадна.Пребледнявах,поси няваха ми устните...Да чукна на дърво оттогава не ми се е случвало отново.
За вдигане на кръвното ти препоръчвам шоколад,кола или айрян с малко сол.
Но най-добре сподели с родителите си и отидете да ти направят изследвания.

batkodoki
08-12-2008, 22:09
Моето пък е твърде високо - 167 на 125, а пулса ми е 110 в минута :smt085 Съветвам те да кажеш на родителите си, те със сигурност знаят как да ти помогнат. Успех :wink:

амфетамини?

batkodoki
08-12-2008, 22:11
Хора,много ми е зле!На 15 съм,а кръвното ми е адски ниско..90 на 70 или 180 на 60..била съм мн зле и съм припадала 4 пъти..искаха да ми правят изследвания за анемия,но отказах,защото не бях сигурна какво става,мислех,че е от годините,а родителите ми даже не знаят,че съм ходила на лекар..не искам да ги тревожа,бях добре до днес..събудих се трепереща,виеше ми се свят,яд0х шоколад,но от сутринта до сега ми става все по зле..имам чувството че умирам!!!вие ми се свят,треперя цялата...ПОМОЩ!

90/70 е едно.


180/60 е друго!

Loshotia
08-13-2008, 05:28
И аз съм с ниско кръвно. Добрата новина е, че никой не е умрял от ниско кръвно- но да припаднеш в градския транспорт, бабите да не искат да ти станат като се свличаш и да те хранят, че си наркоман- безценно! Има едни билкови капки дето ми ги преписаха като ми стане така 20 под езика. Ама не ги купихг- гледам повече течности да пия. Обърни си внимание- може и анемия да е.

pisenceto_94
08-13-2008, 10:58
Миличка,по-добре да се посъветваш с родителите си преди да стане още по-лошо,няма да ги разтревожиш,споко те ще те разберат :) :) :)