PDA

View Full Version : Как се издава карта с намаление за влаковете?



monityY
08-12-2008, 20:48
Е?

cherinka
08-12-2008, 21:03
Ако си ученичка или студенкта, отиваш в книжарница, купуваш си две листчета, наречени "уверение", и ги занасяш в училището си. :)
Те в училище си имат такива джаджи. ;)
Направо в училище отиди, обаче сега август секретарките може да са в отпуска, та от там им изискай уверение за жепе, обаче в училище трябва да им покажеш бележник или ученическа карта, за да ги увериш, че си от това даскало, за да ти дадат уверение. Като ти го дадат, попълваш си данните и някоя учителка трябва да ти се подпише и тогава пак се връщаша при секретарката и както каза уискас - едното остава в даскало а с другото отиваш на жп гарата :)

monityY
08-12-2008, 21:33
Ами как да стане,като аз сега кандидатствах и съм в ново даскало и не познавам никого?А каму ли да им представя бележник...

stealthyGirl
08-12-2008, 23:50
Ако си ученичка или студенкта, отиваш в книжарница, купуваш си две листчета, наречени "уверение", и ги занасяш в училището си. :)
Те в училище си имат такива джаджи. ;)
В мойто нямат например. Иначе Уискъс обясни добре. :)



Ами как да стане,като аз сега кандидатствах и съм в ново даскало и не познавам никого?А каму ли да им представя бележник...Абе баба ми ми спомена нещо като, че от Септември дават. :( Аз за т'ва нямам т'ва лято.

bulgarche
08-13-2008, 05:22
Октомври месец се вадят новите карти. Когато и да ти я направят важи до 30 септември.
Отива в калнцеларията в училище, казваш че ти трябва удостоверение че си ученик, те ти издават, отиваш на мястото където издават карти, дааш им един лев, снимка и удостоверението и си готова. После левчето го избиваш с първото пътуване ;0