PDA

View Full Version : Twilight



Make_Love
08-12-2008, 22:26
Здравейте,от известно време търся 1-на книга супер интересна.... обяче за жалост не мога да я намеря никъде в нета ..... книгата се казва "Twilight" на Stephenie Meyer (същност това е първата книга от поредицата) кофтито е че самата книга струва 63.96лв и някакси не ми се дават толкова много пари при условие,че мога да си я хакна :D :D :D :D :D мн неетично от моя страна...,ма се пак :oops: там.. :D Молбата ми е ако може да ми кажете някой сайт от който мога да я дръпна,защотото в ZAMINDATA и АRENATA я няма ..... :(


Благодаря предварително ... =]]

KoRnFlAkE
08-12-2008, 22:41
Наистина ли е 63 лева?! :shock:
Баси, в Канада е 10 долара. Разбирам пари за преводач, ама 63 лева..
Иначе, ако те устройва да я четеш на английски може да пробваш в ebay.com, ще я намериш на по-малка цена.
http://books.search.ebay.com/twilight_Books_W0QQ_trksidZm37Q2el1313QQfromZR40QQ sacatZ267

А и когато книгата е пред тебе е в пъти по-яко. :)

Make_Love
08-12-2008, 22:53
Еммм..да скъпички са,но ако не се лъжа първата е 42.. ,а втората вече е 63 ,,,обърках се .... :oops: ,но се пак и 42 лева за книга не са малко... и това което каза за книгата,че е по-добре да е пред теб съгласна съм .... ,но се пак .. понякога се налага и да ползваш др изтoчници :? =) мерси се пак са бързия отговор :]]

TheBeliever
08-13-2008, 07:09
Дай си email-а на ЛС и ще ти я пратя.

chocoleptic
08-13-2008, 08:07
На БГ излиза на 12.12.08.
Аз вмомента чета фен-превода.
Ако искаш дай скайп.

Thoughtless
08-13-2008, 09:50
Виж си ЛС
пратих ти линкове към всички книги :wink:

little_elf
08-13-2008, 12:20
На БГ излиза на 12.12.08.

Тогава не беше ли премиерата на филма :-o?
Аз първата книга почти я прочетох на английски и скоро минавам на следващата :) .

TheBeliever
08-13-2008, 12:54
На 12.12.08 е премиерата на филма. Не съм чула нищо за издаване на книгите на български. :-o Но ако разбирате достатъчно английски по-добре ги прочетете в оригинал, защото не искам да си представям колко от ключовите неща ще се "осакатят" в превода. :?

anonim4e2
08-13-2008, 13:29
имате и я?някой ще ми я прати ли?на r_zahar4e@abv.bg ii na skype adresa mi sweet.appeal :grin: ths :-)

chocoleptic
08-13-2008, 15:49
На БГ излиза на 12.12.08.

Тогава не беше ли премиерата на филма :-o?
Аз първата книга почти я прочетох на английски и скоро минавам на следващата :) .
Да тогава излиза и книгата на БГ.

nedincetoOo
09-22-2008, 09:46
Не, филма и БГ превода излизат на 21 ноември. Световната премиера е била изместена заради Хари Потър 6. Но щом световната премиера е ноември месец при нас сигулно ще излезе чак пролетта през 2009. Гадно, ама пак ще си заслужава да чакаме. Ето и информацията:


Movie News Flash!

So, many of you have heard that the release of the sixth Harry Potter movie, Harry Potter and the Half-Blood Prince, has been moved from this Thanksgiving to next summer. First and foremost, please know that this schedule change has absolutely nothing to do with Twilight, me, or Summit Films (so enough with the imdb death wishes, okay?). This is Warner Bros. decision, and it was not motivated by anything Twilight-related.

Now for the good news! Though we're all sad to have to wait for Harry Potter, this open spot at the theater creates a cool opportunity. The good people at Summit were thrilled to let me know that now Twilight fans are going to get their movie three weeks earlier than scheduled. That's right—Twilight will be released in theaters November 21st! Let the merry-making commence!

--Stephenie

От официалният сайт на Стефани: http://www.stepheniemeyer.com/twilight_movie.html

Ако някой знае със сигурност датата на излизане в България, може ли да ми я каже? Мерси предварително, защото аз търсих навсякъде до където се докопах и освен световната премиера нищо не намерих.

А доколкото цените книгата първата и втората са по 48 лева, третата 71 и четвъртата 78 лева. http://import.book.store.bg/search?p=s&srchstr=Twilight%20&s=0&sin=101

Доколкото за това да си изтеглиш книгите ето тук ги има всички: http://thepiratebay.org/search/twilight/0/99/600

Междо другото във много форуми правят и фен преводи, но преводачите си държат да се знае че те са си го правили. С удоволствие ще ви пусна един фен превод на първата и втората книга, но надявам се да не злоопотребите с него.
http://twilight.foromotion.net/index.htm

Ами надявам се помогнах! Приятно четене.

TheUnforgiven666
09-29-2008, 13:30
Книгата струва 19 лева и някакви стотинки, ма не помня колко. Няма нищо общо с тия 63 лева, даже Breaking Dawn, която е най-дебелата от поредицата струва 29 лева. Говоря за книгите на английски. На български ще излязат през декември.
Иначе мога да кажа, че книгата е великолепна!!!!

jokosi
10-17-2008, 07:33
Сега последно ще има ли превод на българскуи или не и ако има кога ще е?

Romance
10-17-2008, 10:36
Чакайте филма.

Thoughtless
10-17-2008, 14:23
Чакайте филма.

Защо?

Romance
10-17-2008, 15:06
Чакайте филма.

Защо?
По удобно е.А и така губя 2 ч отколкото 2 дена.

KoRnFlAkE
10-18-2008, 03:47
^Ти четенето на книга като губене на време ли го смяташ?

ABSOLUTme
10-18-2008, 04:30
Аз преди месец прочетох и 4тата от поредицата (Breaking dawn) :D

KoRnFlAkE
10-18-2008, 13:07
^На теб така явно ти харесва повече.
Но това не променя факта, че книгата (почти) винаги е по-добра от филма, хъх.

KoRnFlAkE
10-20-2008, 01:21
Да, едното е филм, другото книга,
но все пак има някаква база, защото и двете неща се опитват да разкажат едно и също нещо.

Pliok0019
10-20-2008, 03:27
В момента съм засипана с интересни книги и ми е малко трудно да намеря време за фен превода на Twilight. Така или иначе едва ли е купя книга, струваща ~50лв.

Thoughtless
10-20-2008, 03:28
Скоро ще я издават и надявам се няма да струва толкова скъпо.

mimzy91
11-05-2008, 16:35
здравейте! може ли и на мен някой да ми прати преводите. много искам да прочета книгите преди да е излезнал филмът :) благодаря предварително
skype: freshgirl5 =]

MiRa93
11-07-2008, 08:51
^На теб така явно ти харесва повече.
Но това не променя факта, че книгата (почти) винаги е по-добра от филма, хъх.

абе напоследък книгата си е най- доброто ... см във филма има мн малко неща които има в книгата ... аз предпочитам да прочета книгата ..

Spider4eto
11-07-2008, 09:36
Повечето филми по книги съксват яко. Не веднъж съм се убеждавала в това. По принцип съм голяма фенка на Стивън Кинг и съм прочела доста от неговите книги, та веднъж направих грешката да гледам един филм по книгата- "Мъртвата зона", беше направо ужасен. Естествено винаги си има и изключения- има и филми също толкова добри колкото книгата, но някак като чета, усещам героя много по-добре отколкото като го гледам. А и книгите са един вид начин за развиване на въображението- като четеш си представяш нещо. Докато филма е налагане на нечия друга представа за книгата... :)

bEbsI
11-07-2008, 20:34
Имам на Български първата и втората.( Twilight an
d The new moon),който иска да пише лично.

KoRnFlAkE
11-08-2008, 01:59
Повечето филми по книги съксват яко. Не веднъж съм се убеждавала в това. По принцип съм голяма фенка на Стивън Кинг и съм прочела доста от неговите книги, та веднъж направих грешката да гледам един филм по книгата- "Мъртвата зона", беше направо ужасен. Естествено винаги си има и изключения- има и филми също толкова добри колкото книгата, но някак като чета, усещам героя много по-добре отколкото като го гледам. А и книгите са един вид начин за развиване на въображението- като четеш си представяш нещо. Докато филма е налагане на нечия друга представа за книгата... :)

Да, но аз ще кажа добър филм по книга- Fight club. И requiem for a dream e също по книга. И в двата филма са запазили повечето неща, най- много да са изпуснали няоклко детайла.
Но иначе, повечето филми по книги не са добри колкото книгата.

cake
11-08-2008, 09:28
>.<и аз искам преводите но като вляза в официалния бг сайт и ми иска специални права на потрибителя o.O wtf

chocoleptic
11-08-2008, 10:23
Да, но аз ще кажа добър филм по книга- Fight club. И requiem for a dream e също по книга. И в двата филма са запазили повечето неща, най- много да са изпуснали няоклко детайла.
Но иначе, повечето филми по книги не са добри колкото книгата.

Yep.
Права си-едни от любимите ми филми.
И за второто съм съгласна.


Иначе за здрач - филма ще е доста по-слаб , но въпреки това се очаква да е култов.

:)

bEbsI
11-09-2008, 12:44
Никой не може да ме убеди в ограниченото си мислене,че филма е по-хубаво от колкото да прочетеш книгата.Да не чета научна литература по цял ден,но поне развивам въображението си по някакъв начин,а не чакам да ми се поднесе на готово.

Romance
11-09-2008, 13:44
Когато не съм чела книгата, а само съм гледала филма нямам база за сравнение кое е по - добро и следователно не съм разочарована.За мен така е по удобно.

anonim4e2
11-11-2008, 18:12
някой има ли преводите?пратиха ми само първата част-много ми хареса! :grin: :-) пак си давам и мейла-r_zahar4e@abv.bg
blagodarq :-) :-) :-)

Rebellion_Angel
11-14-2008, 17:43
Аз си я взех от "Книгомания" в мола. Търсех я още през началото на 2007,когато все още не живеех в София, и сега я намерих. Няма да ви описвам в каква истерия изпаднах, когато я видях на рафта заедно с "Eclipse" и "The Host". Разбутах приятелките ми и си протегнах ръката нагоре. Виждали ли сте във филмите как се забавя моментът? Същото се случи и с мен. Първите ми думи когато я държах в ръецете ми бяха "Колко е красива..." и я прегърнах и извиках "КУПУВАМ ЯЯЯЯЯ!". Едно от момичетата магазина се засмя и каза "Гушкай я, защото бързо свършват." После в училище си я разнасях нявсякъде и някакви момичта се спираха ахкаха и после се чуваше "ТОВА "TWILIGHT" ЛИ Е?!" А аз веднага интосиазирано отговарях "ДАААААААААА!" и така се запознах с разни хора. :razz: Сякаш говоря как ми се е родил син, ама истината е че се чувствам много гот от факта, че най после я имам. Дори си направих специален книгоразделител от черна и червена панделка с кръстче.

Ето за какво става дума.

http://prikachi.com/images.php?files/451096Z.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/451124F.jpg

chocoleptic
11-14-2008, 19:36
^
You are so vampire-fanpire.

:-D

нес.
11-15-2008, 15:42
Малее тази книга мисля че е уникална,аз не съм я чела но сестра ми прочете вече първата и е мн мн вълдушевена,и направо се разтапя по нея.
Аз мисля да изчакам да излезе на български,защото се страхувам че няма да разбера всичко!

Естествено че оригиналът е много по добре ,но..

sundrop
11-18-2008, 13:58
Ъм...и четирите книги ли ще излезнат през декември?(превода,искам да кажа)

Rebellion_Angel
11-18-2008, 14:49
Да, някой знае ли? И на мен ми е интересно. Ще си ги взима и в оригинал и в превод. :)

sundrop
11-18-2008, 15:26
Уф,спешно ми трябва превод на Breaking Down,някой да го има,или пък да знае от къде мога до прочета/сваля?

shmurkam
11-22-2008, 18:09
Имам на Български първата и втората.( Twilight an
d The new moon),който иска да пише лично.
Би ли ми пратил(а) втора книга от поредицата на Стефани Майър,четох в една тема,че я имаш на бг и бих искала да ми пратиш.
Тенкс предварително! :-)
Мейлът ми: vesela_zheleva@yahoo.com

Bianca
11-22-2008, 18:15
И за какво по-точно се разказва в тези книги? Гледам, че бая интерес предизвиква предстоящото им излизане на БГ. :-o

bEbsI
11-22-2008, 18:21
И за какво по-точно се разказва в тези книги? Гледам, че бая интерес предизвиква предстоящото им излизане на БГ. :-o
Бела Суoн винаги е била малко различна. Никога не водела се от околните, Бела никога не и е пукало за отношенията и с пластичните момичета от нейното училище във Феникс Аризона. Докато нейната майка не се жени повторно след което я изпраща да живее с нейния баща в малко дъждовно градче на име Форкс, Вашингтон. За Бела неoчаквано се променят много неща.. Но те се променят когато среща мистериозния и красив Едуард Кълън. Модерната интерпретация на Ромео и Жулиета, историа за забравената любовна афера между вампир и смъртна.
Ето ти линк на официалния сайт от който можеш да гледаш треилъра: www.twilightthemovie.com

Bianca
11-22-2008, 18:24
Звучи тъпо и изтъркано.

Romance
11-22-2008, 18:29
Мъжките вампири по принцип са хубави (като изключим онези от "Интервю с вампир" .. и вземем Лестат за пример) .. къв е тоя ръб?!

IvJonas
11-22-2008, 18:36
Звучи тъпо и изтъркано.

определено.

bEbsI
11-22-2008, 18:46
Звучи тъпо и изтъркано.

определено.
Едно е да четеш резюмето,друго е да прочетеш самата книга.И не,не си падам романтичка и не харесвам Ромео и Жулиета,но със самите си описания и сцени книгата грабва.Уважавам мнението ви,но не смятам,че е обективно.

zloto
11-22-2008, 20:11
Така и не я разбрах тази мания по Twilight :O
Още не е излязъл филма, а всички вече си наслагали аватари от него и броят всяка минута до излизането му, защото се очаквало да бъде много добър о.О
Пък всичко, което има е книга на английски, струваща 60 лева (естествено, че процента на хората, които биха я прочели на английски е по-малък от този на хората, които ще я прочетат на български) и някакъв фен превод...
а сега виждам, че рейтинга му в imdb е 5 и нещо, което изобщо не е много...

chocoleptic
11-22-2008, 21:32
Мъжките вампири по принцип са хубави (като изключим онези от "Интервю с вампир" .. и вземем Лестат за пример) .. къв е тоя ръб?!
+1 актьорския избор е доста слаб.

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-23-2008, 14:20
ОМГ.. тва е някфа книга по някото всички канадчета са луднали якоооо... прочетох я за една седмица .. тук при мен книжката ако не се лъжа е 8 долара малката със ситен шифт ... не мога да ти помогна за саит за което съжелявам :( но чесно не мисля че си струва да я четеш .. през цялата книга се разправя за 1 и също как тя харесва този младеж Едуард и как тои е вампир... накрая сигурно последните 5 6 глави (от 24 общо) почва да става "нещо" което дори не е толкова интересно.. не ми харесва книжката но .. всеки си има право на мнение ако я намериш евала ако не .. свиркаи ти я пратя по пощата :D
п.п. гледах вчера филма ии.. книгата е доста по добре.. много от нещата във филма са изрязани което е нормално и някак изглеждаше .. скучен .. актиорите поне тази главната актриса Бела на моменти изглеждаше че си забравя думите.. камерата на някои места трепереше .. изглеждаше като типично домашно видео.. не съм очарована...
ПИИЙС .. не ме нападаите че не харесвам книгата.. поне съм я чела и зн за какво става въпрос :D

anonim4e2
11-24-2008, 06:54
гледала си филма?от къде си?дам...всеки си има право на мнение...а моето е че книгата е яка :grin: :-) :grin: :P

bEbsI
11-25-2008, 07:54
гледала си филма?от къде си?дам...всеки си има право на мнение...а моето е че книгата е яка :grin: :-) :grin: :P
В форума на здрач(българския) има линк за филма.

Rebellion_Angel
11-25-2008, 17:10
Дочетох я днес на английски и останах малко разочарована. Малко бяха моментите, които ме държаха напрегната. Започнах с голям интерес, но не беше кой знае какво. Но ще ги прочета всичките.
Btw Кога излиза филма в България?

Lady_Black35
11-25-2008, 17:35
Аз съм чела книгата много преди да разбера, че въобще ще има филм и когато разбрах си помислих, че нищо няма да стане. Книгата не е особено впечатляваща и ако във филма не играят блестящи актьори, и ако не направят някой номер със светлините, няма да е нещо особено. Но все пак ще го гледам ...

gabci
11-25-2008, 20:11
Книгата е супер и които казва че е глупава значи не е разбрал нищо :x По добре я прочетете на български за да схванете :x И кои казва че е 60 лв след месец излиза на пазала преведена и няма да е повече от 20 :D

А филма е наистина супер,а и разби боксофиса :grin:

darking
11-25-2008, 20:31
Чакайте филма.

Защо?
По удобно е.А и така губя 2 ч отколкото 2 дена.

харесва ми мисленето ти :)

100 пъти повече предпочитам да изгледам филм,отколкото да си хабя времето да чета някаква книга.

и не ми излизайте с номера,че като четете некви книги сте много интелигентни. не четете по цял ден енциклопедии и научна литература предполагам?
Извинявай, че ще ти го кажа, но ти си идиот!

1. В книгите никой не ти налага визията на нещо. Всичко е както ти си го представяш.
2. Даже тричасов филм едвам обхваща и 1/30 от това, което е написано в книгата, върху която е създаден.
3. Филмите се играят от актьори, използват се шаблони, ефекти и какви ли не неща, които ограничават възможностите на самият филм. Във една книга нещата могат да се опишат много по-красиво. Тези, които твърдят, че това са просто букви моля да прочетат "1.". Ако все още го твърдят, то значи те нямат никакво въображение и най-добре да не пречат на околните с безсмисленият си живот ;)

Romance
11-26-2008, 10:40
^Както вече казах някъде из постовете си..когато не си чел книгата нямаш база за сравнение дали филма е по - добър или не.Така, че е все тая.



Книгата е супер и които казва че е глупава значи не е разбрал нищо :x По добре я прочетете на български за да схванете :x И кои казва че е 60 лв след месец излиза на пазала преведена и няма да е повече от 20 :D

А филма е наистина супер,а и разби боксофиса :grin:
Фен превод а? :lol:

vivteen
11-26-2008, 17:33
не прочетох коментарите,но ето го любителския превод,ако някой го иска http://twilight.foromotion.net/

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-27-2008, 00:39
eww тфа за книгите е вярно но специално за тази ако не бях чела книгата филма нямаше да го разбера.. :shock:

molika
11-27-2008, 08:14
Книгата е жестока!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt038 Вече от всякъде можеш да си я свалиш преведена. Даже и от гугъла излиза, така че спокойно можеш да си я принтнеш :D :D :D :D :D

gabci
11-29-2008, 13:54
^Както вече казах някъде из постовете си..когато не си чел книгата нямаш база за сравнение дали филма е по - добър или не.Така, че е все тая.



Книгата е супер и които казва че е глупава значи не е разбрал нищо :x По добре я прочетете на български за да схванете :x И кои казва че е 60 лв след месец излиза на пазала преведена и няма да е повече от 20 :D

А филма е наистина супер,а и разби боксофиса :grin:
Фен превод а? :lol:


Фен превода наистина е много добър :D Момичето се е постарало и то много :-D Което не означава че няма да си купя книгата веднага щом я издадът.

А филма е много добар,но почти всичко е променено само репликите са същите,а и доста е съкратено

RaLiTy_Y_y
11-30-2008, 09:47
книгата е уникална аз ся сам третата докат филма са могли да го направят и много по добре има измислени неща и почти като цяло се губи смисала от книгата

учаквах нещо повече от филма ся се радвам че пречетох книгата преди да гледам филма


а втора книга е просто уникално просто по всичко издухва първата книга :-) :-) :-) :-)

Lucho
11-30-2008, 10:00
63 лева за книга ? Аз си събирам парички за GTA IV 8)

bEbsI
11-30-2008, 14:39
63 лева за книга ? Аз си събирам парички за GTA IV 8)

Книгата на български ще е не повече от 20 лева.

Moon_dancer
11-30-2008, 14:43
Може ли някои да ми прати и четирите книги на български?А ако не на български то на английски -нямам претенции . Благодаря предварително! :D

gabci
11-30-2008, 18:55
Може ли някои да ми прати и четирите книги на български?А ако не на български то на английски -нямам претенции . Благодаря предварително! :D

Искаш ли парвите 2 на български а третата на англииски,мога да ти ги пратя :)

gabci
11-30-2008, 19:00
63 лева за книга ? Аз си събирам парички за GTA IV 8)

Книгата на български ще е не повече от 20 лева.

Ми че тя сега е 20 лв на англииски от книжарници книгомания

bEbsI
11-30-2008, 19:30
Може ли някои да ми прати и четирите книги на български?А ако не на български то на английски -нямам претенции . Благодаря предварително! :D

Искаш ли парвите 2 на български а третата на англииски,мога да ти ги пратя :)

Постни един емайл и ще ти пратя всичките + 12-те глави на Midnight sun.

Moon_dancer
11-30-2008, 19:39
lili_bojinova@mail.bg

chocoleptic
11-30-2008, 19:40
Съвет-не гледайте филма.

Приятна вечер.

:)

bEbsI
11-30-2008, 21:31
Съвет-не гледайте филма.

Приятна вечер.

:)

Радвам се че мислиш така,но според мен е невероятен.Само чакам да излезе с по-хубаво качество,пак да го гледам. 8-)

chocoleptic
12-03-2008, 15:14
Можеше да стане хубаво , но с този малък бюджет ..
хм,невероятен - прилича на бозава американска комедия в колеж ..
с участници - Чад Мъри и Линдзи Лохън ..
:-o

gabci
12-04-2008, 07:33
Можеше да стане хубаво , но с този малък бюджет ..
хм,невероятен - прилича на бозава американска комедия в колеж ..
с участници - Чад Мъри и Линдзи Лохън ..
:-o
Хей хей хей я по полека,разбирам че не харесваш филма но не е нужно да го повтаряш всяка секунда :x А,сега се заяждаш и с Чад

Pliok0019
12-04-2008, 12:30
Можеше да стане хубаво , но с този малък бюджет ..
хм,невероятен - прилича на бозава американска комедия в колеж ..
с участници - Чад Мъри и Линдзи Лохън ..
:-o
Хей хей хей я по полека,разбирам че не харесваш филма но не е нужно да го повтаряш всяка секунда :x А,сега се заяждаш и с Чад
За това е форум - всеки да изразява мнението си. Ако беше добре възпитана нямаше да го коментираш.

hardball
12-04-2008, 16:12
Мене ми хареса филмът, даже мисля да си взема книгата в бг ^^

gabci
12-04-2008, 17:42
Можеше да стане хубаво , но с този малък бюджет ..
хм,невероятен - прилича на бозава американска комедия в колеж ..
с участници - Чад Мъри и Линдзи Лохън ..
:-o
Хей хей хей я по полека,разбирам че не харесваш филма но не е нужно да го повтаряш всяка секунда :x А,сега се заяждаш и с Чад
За това е форум - всеки да изразява мнението си. Ако беше добре възпитана нямаше да го коментираш.
Sweety точно защото съм добре възпитана няма да споря с теб :)

chocoleptic
12-06-2008, 21:55
Заяждам се с Чад..
хД

Толкова голяма фенка ли си му , че обидата към него да засяга и теб .. ха-ха ..

:-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-08-2008, 02:48
яя че ми стана интересно :) някои чел ли е останалите книги от поредицата ???? :smt026

Bombshell
12-08-2008, 02:55
Здравейте,от известно време търся 1-на книга супер интересна.... обяче за жалост не мога да я намеря никъде в нета ..... книгата се казва "Twilight" на Stephenie Meyer (същност това е първата книга от поредицата) кофтито е че самата книга струва 63.96лв и някакси не ми се дават толкова много пари при условие,че мога да си я хакна :D :D :D :D :D мн неетично от моя страна...,ма се пак :oops: там.. :D Молбата ми е ако може да ми кажете някой сайт от който мога да я дръпна,защотото в ZAMINDATA и АRENATA я няма ..... :(


Благодаря предварително ... =]]
Има ли нещо общо с това?
http://bg.dtrailer.com/movies/watch/twilight2
:-o

gabci
12-08-2008, 06:07
Заяждам се с Чад..
хД

Толкова голяма фенка ли си му , че обидата към него да засяга и теб .. ха-ха ..

:-D
Да бе,колкото харесвам чалгата :D Просто се чудех за какво да се заям с някого :D

Ама айде стига флууд че прекалих

kalinapet
12-08-2008, 12:46
Книгата е страхотна. Беше ми толкова интересна, че я прочетох за един ден. И филмът също не е за изхвърляне. И Робърт Патинсън, и Кристен Стюарт си изиграха добре ролите. Вече чакам 16 януари, за да излезе филма и по кината.

anzz
12-10-2008, 11:44
Някой може ли да ми прати преводите на емайл- anelka_13@mail.bg или на лс. Гледам,че bEbsI ги има,ако не те затруднява :)

Blo0dyBitch
12-10-2008, 21:22
http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t137.htm

и бтв-филма си е мн добър,но всеки си има различен вкус...не схващам само какво общо има с "бозава американска комедия в колеж"
chocoleptic,ти гледал/а ли си го?

а защо филма го няма нито в замунда,нито в арена(тоест имаше го,но като лгедам и от 2те места са го махнали)?

bEbsI
12-11-2008, 07:34
http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t137.htm

и бтв-филма си е мн добър,но всеки си има различен вкус...не схващам само какво общо има с "бозава американска комедия в колеж"
chocoleptic,ти гледал/а ли си го?

а защо филма го няма нито в замунда,нито в арена(тоест имаше го,но като лгедам и от 2те места са го махнали)?

Решили са,че нарушава правата на потребителите.Може би защото още не е качен на кино не знам.Факт е обаче,че ту го качват,ту го свалят.Гледайте зорко и може да го хванете. 8-)

Blo0dyBitch
12-11-2008, 07:45
те самите сайтове нарушават правилата(все нелегално са пуснати тея филми там)ама айде сега...не съм мн наясно
пък и аз си го дръпнах от http://www.mininova.org/search/twilight/seeds

November
12-11-2008, 18:29
http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t137.htm

и бтв-филма си е мн добър,но всеки си има различен вкус...не схващам само какво общо има с "бозава американска комедия в колеж"
chocoleptic,ти гледал/а ли си го?

а защо филма го няма нито в замунда,нито в арена(тоест имаше го,но като лгедам и от 2те места са го махнали)?

Има ли ги преведени и другите книги - 3 и 4, защото не ги намирам, а не издържам да не ги прочета в близките няколко дни... Помощ!!!

П.П.Аз също имам регистрация в българския сайт, но ми показва, че трябва да имам специални права, за да мога да го отворя... :(

kalinapet
12-11-2008, 19:57
November - в българския форум са преведени само първа и втора книга. От трета само две глави, ако не ме лъже паметта. Преводачката все пак си има личен живот - ходи на училище... и чакаме сега през зимната ваканция да превежда още - поне трета книга. Ще се наложи или да изчакаш или да четеш на английски. За официален превод нямам идея кога ще има.
Blo0dyBitch - от мининова какво е качеството, ако е по-добро да си го сваля, че тва дет го свалих от замунда е ужасно?

Blo0dyBitch
12-11-2008, 20:25
kalinapet, сравнително по-добро е от това в замунда и арена,но пак не е от най-качествените -все пак скоро излезе филма...

Th3kID
12-18-2008, 13:04
здр много ви моля някой да ми прати превод на първата книга на th3_kid@abv.bg много ще съм ви благодарна. :?

chocoleptic
12-18-2008, 14:06
http://twilight.foromotion.net/forum-f13/topic-t137.htm

и бтв-филма си е мн добър,но всеки си има различен вкус...не схващам само какво общо има с "бозава американска комедия в колеж"
chocoleptic,ти гледал/а ли си го?

Ако не го бях гледала как щях да знам , че е пълна излагация,но кво да се прави с толкова бюджет не се очакваше повече..
Точно американска боза.
Гледай някой свестен филм да видиш какво се нарича хубаво кино.Аз на здрач щях да заспя.
Поредния несполучлив филм правен по книга.

:)

BoCupycake
12-18-2008, 18:51
Ааа аз чакам филма,мисля че ще е страхотен :grin: после може и книгата да прочета ако ми попадне от някаде. :)

Rebellion_Angel
12-18-2008, 19:00
Навсякъде Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight,, Twilight, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Pattison, Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,

ДОЙДЕ МИ ДО ГУША ОТ БЕЗМОЗЪЧНИ ФЕНОВЕ НА TWILIGHT, ЕЙ!

chocoleptic
12-19-2008, 21:19
^

:-D

Няма измъкване , нали?!

inka_95
12-23-2008, 14:57
Здравейте много луднах по преводите ан първите две книги и прочетой че някой има и на другите два :D
Та може ли някой по ЛС или на е-mail ( in4et0_o@abv.bg ) да ми ги прати час по скоро...Много ви благодаря предварително :grin:

puhen0to
12-23-2008, 20:20
ае хора книгата струва едвам 15 лв бе ( бг превода имам предвид ) В списание "Браво" има плакат :shock: :grin: :grin: :grin: :grin: И ще има и още.Там пише че датата на излизане на книгата е 12 януари

Zelenika
12-30-2008, 12:31
А къде в София мога да намеря книгите?

Rebellion_Angel
12-31-2008, 16:22
А къде в София мога да намеря книгите?

"Книгомания"- на английски, на 12 януари превода на български вероятно във всички по-големи книжарници.


И ИСТИНСКИТЕ ВАМПИРИ НЕ БЛЕЩУКАТ, КЪРСТЕН Е ТОТАЛНО НЕПОДХОДЯЩА ЗА БЕЛЛА, А АКО НЯКОЙ ПАК МИ КАЖЕ КООООООЛКО ХУБАВ Е ЕДУАРД ЩЕ ГО СКАЛПИРАМ!!!!

Zelenika
01-01-2009, 16:01
Благодаря 8)

balu4ka
01-14-2009, 18:28
Хей,и аз отдавна чакам книгата на бг ... :grin: ако може и на мен д ами пратите 1-ва част на имейла antoaneta_panova@abv.bg :-D ?
Много ще съм ви благодарна :oops:

chocoleptic
01-14-2009, 19:41
И ИСТИНСКИТЕ ВАМПИРИ НЕ БЛЕЩУКАТ, КЪРСТЕН Е ТОТАЛНО НЕПОДХОДЯЩА ЗА БЕЛЛА, А АКО НЯКОЙ ПАК МИ КАЖЕ КООООООЛКО ХУБАВ Е ЕДУАРД ЩЕ ГО СКАЛПИРАМ!!!!
!!

Така е!

Смърт за вампири с къса коса!

hardball
01-14-2009, 22:44
Едуард е ебати якият, заклевам се. Мно'о е хубав.

Колко от вас са виждали истински вампири? 0.о
И какво им пречи да си подстрижат косите, да кажем?!? :lol:

MirCa1
01-27-2009, 10:11
Тук само спорите , а както се е видяло до решение няма да стигнете хД
Филма си е хубав , ако не го сравняваме с книгата....
моето мнение :)

mim4ety_sara
01-31-2009, 14:23
Cheta nasqkude sichki se kefqt mega qko na Twilight gledah go na kino,baahsi qkiq e chesno,nqqm turpenie da si go drupna,a za Eduard.... 8-) :smt007 :smt008

ScionOfStorm
01-31-2009, 14:31
Навсякъде Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight, Twilight,, Twilight, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard, Eduard,Pattison, Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,Pattison,Pattison,Pattison, Pattison,Pattison, Pattison, Pattison,

ДОЙДЕ МИ ДО ГУША ОТ БЕЗМОЗЪЧНИ ФЕНОВЕ НА TWILIGHT, ЕЙ!

!!!
факт.

Briseis
01-31-2009, 17:34
Мина Хари Потър-манията и дойде друга. Поне и тя е свързана с книга....

Аз по принцип харесвам вампирите. Интересни са ми. Гледала съм там разни филми за вампири /хей Брат Пит и Том Круз бяха доста хубави вампири, като се има предвид колко са били млади през 1994/ . Даже по едно време исках да съм вампирка 8-)

както и да е
и този филм ще погледна, но трейлъра не ми направи особено голямо впечатление

hardball
01-31-2009, 17:54
Мене и Хари Потър ме кефеше супер много и имам много хубави моменти с книжката, както и с филмите, нищо, че сравнение с книгата не струват.
И Туайлайт ми харесва, не виждам причина да не ми харесва. Това, че на другите също им е харесва не е причина на мен да не ми харесва :Р

Jesus
01-31-2009, 18:00
Тоя Здрач толкова ли е 'убав ?

hardball
01-31-2009, 18:02
Ми, мисля, че ще ти хареса.

Jesus
01-31-2009, 18:04
Има ли нещо свързано с математика вътре ?

hardball
01-31-2009, 18:07
Що, в Наруто има ли? :D

Jesus
01-31-2009, 18:09
Наруто последните 2-3 епизода са под всякаква критика иначе има комбинаторика с която преценяват силата на противника, днес съм прочел към 200 страници (тоест 1 записки близо 3 пъти) по алгебра и ми писна от математика :(

hardball
01-31-2009, 18:11
В Туайлайт няма грам, споко :D

hardball
01-31-2009, 18:12
Комбинаториката е за нуубс...

Jesus
01-31-2009, 18:14
Сега 2ри семестър ще запиша това : http://www.fmi.uni-sofia.bg/education/bachelors/izborni-kursove-07-08/Modeli_smyrtnost.pdf

hardball
01-31-2009, 18:19
Ти филма гледай ся :D

Jesus
01-31-2009, 18:22
Що бе тва е мноооо яко ще мога да пресмятам за кой кога ще ям блага пшеница :)

Briseis
01-31-2009, 18:22
е че то и аз имам у дома рафт с Хари Потър 8-) 8-)

ама филмите не съм ги гледала всичките :)

аз ей сега си дръпнах тоя Здрач и утре ще пиша дали ми е харесало...

sladkata_bebz
01-31-2009, 19:22
Briseis, откъде си го дръпна??

NqkfaNikakva21
01-31-2009, 21:43
Който не е гледал филма или не е чел книгите,да го направи-няма да съжалява.Уникални са!Актьорите,сюжета,реплик ,сичко е на много добре подбрано :)

Chery
02-01-2009, 11:01
Twilight (h) Обожавам го :-) :-) Прекрасна книга,искам и аз такова вампирче :oops: 8-) :-) За 2 дни я прочетох,не можех да спя само Twilight ми беше в главата,четох по 5-6 часа на ден (h) Обичам twilightttt :-) :D

NqkfaNikakva21
02-01-2009, 12:52
Twilight (h) Обожавам го :-) :-) Прекрасна книга,искам и аз такова вампирче :oops: 8-) :-) За 2 дни я прочетох,не можех да спя само Twilight ми беше в главата,четох по 5-6 часа на ден (h) Обичам twilightttt :-) :D

И аз бях така :D :lol:

PainMonopoly
02-01-2009, 13:16
Ще се навия да гледам тоя филм ако ми го похвали някой различен от момиченце в ранния пубертет.




...a като чета съдържанието, това май няма да стане. Бахти бозата.

Същото и за книгата.

Briseis
02-01-2009, 14:43
Значи снощи го гледах прословутия филм. Добре е сниман, изпипан е от към техника и т.н. Обаче много драма много нещо... Вампирите са добрите и как спасяват момичето...Уоуу...

Тая Бела е най-дразнещия персонаж. Наистина прекален е тийн привкуса.
Вампирите са лошите, затова са толкова привлекателни. Не може просто така да им се поставят някакви ореоли. И вече и мисли да четат, и бъдещето да виждат. Никъде го няма това. Прекалено много са идеализирани. Да не би вампирите да са новите супер герои ?

Любовната история пък много куца. Съгласна съм, че любовта е забранена, но липсва всякаква близост и интимност. А това не е любов...
И как човек с такъв житейки опит като Едуард ще се влюби в някаква обикновена девойка, само заради аромата й? Бела така и не блесна нито с лични качества, нито поне с външен вид.

Интересна тематика е избрала авторката, но като прочетох какво става после... Не, мерси.

Иначе актьора е супер. Робърт Патисън добре си играе ролята, много добре даже. Хубав вампир е :oops: Като цяло неговият персонаж ме накара да остана будна по време на филма. Но е далеч от ранга на "Кралицата на прокълнатите" и "Интевю с вампир"

ToniStoraro
02-01-2009, 15:58
Днес гледах филма на кино. Очаквах много повече. Имам предвид книгата е по-добра от хари потър, но филмат ми се стори малко по-неизпипан. Иначе си е един от най-яките филми.

HeXe
02-07-2009, 18:28
Здрач...Ок,първо за книгите.По принцип,когато се зададе някаква нова мания,гледам да стоя надалеч.След като обаче почти всички мои приятелки се зарибиха,се почувствах длъжна поне да знам за какво става въпрос.Порових из форуми,прочетох тва-онова,стори ми се интересно и реших да си дръпна първата книжка.В следващите две седмици никой не можеше да ме отлепи от компа,прочетох всички четири книги плюс 12те глави от недовършената пета.Харесва ми,въпреки че книгата си има доста недостатъци.Стилът на писане е...никакъв,общо взето.И наистина нямам нужда на всяка страница да ми се повтаря колко е перфектен Едуард(който,между другото,определено не е перфектен).Любовта между Бела и Ед се основава на факта, че...тя мирише хубаво,а той е красив?!Но ми хареса идеята за невъзможна любов.Също ми харесва колко обикновена е Бела.Несигурността и непохватността и придават някакъв особен чар :D От друга страна ме изнервя с всичкото това "хипервентилиране","забравих как да дишам","той ме целуна и аз припаднах" и тн. Иначе за Едуард...контролиращ,власте н,мислещ,че знае всичко,прекалено предпазлив...не разбирам кое му е толкова великото.Но в интерес на истината,не ме дразни.Всъщност,харесвам книгата,въпреки всичките и недостатъци.Филмът е друго нещо.За някой,който не е чел книгата,може и да е готин.Но аз бях втрещена от това колко много са променили нещата.Та във филма има сцени,които просто ги няма в книгата,а други са променени до неузнаваемост.Робърт Патинсън е симпатяга,смятам,че е подходящ за ролята.Кристен също ми допада.Но като цяло,предпочитам книгата пред филма.Сега чакам края на 2009,когато би трябвало да излезе филмът New Moon.Надявам се този път,със сменен режисьор,нещата да се получат по-добре.

Solarcho
02-09-2009, 18:15
между другото книгата струва 14.99 вчера си е купих

InnchetO
02-09-2009, 20:47
Абе това заслужава ли си изобщо да го тегла ? :-o
Че нещо много народ се запалиха по т'ва..

RusiMC
02-11-2009, 12:15
http://www.egmontbulgaria.com/books/twilight.htm

Меки корици,
512 страници
Формат 13 х 20 см
Цена 14,90 лв.

Rossmary
02-11-2009, 13:16
Не ме грабна филмът, а книгите ги имам на английски, но сигурно ще ги чета по-късно. Имаше дразнещо недообяснени неща и дразнещо необмислени за мен реплики между героите. Ако и книгата ме разочарова от самото начало няма да чета и нея. Колкото до идеята - клиширана, но пък има почва да се направи нещо хубаво по нея.

BrainlessROCKBABY
02-11-2009, 16:54
Здравейте,от известно време търся 1-на книга супер интересна.... обяче за жалост не мога да я намеря никъде в нета ..... книгата се казва "Twilight" на Stephenie Meyer (същност това е първата книга от поредицата) кофтито е че самата книга струва 63.96лв и някакси не ми се дават толкова много пари при условие,че мога да си я хакна :D :D :D :D :D мн неетично от моя страна...,ма се пак :oops: там.. :D Молбата ми е ако може да ми кажете някой сайт от който мога да я дръпна,защотото в ZAMINDATA и АRENATA я няма ..... :(


Благодаря предварително ... =]]

WTF?!! :shock: по-скъпа от 14.90 няма! Кой те е излъгал, просто нз...

GbSy
02-11-2009, 17:32
Насрахте се с тоя Тwilight.

VQTUR
02-11-2009, 18:01
Здравейте,от известно време търся 1-на книга супер интересна.... обяче за жалост не мога да я намеря никъде в нета ..... книгата се казва "Twilight" на Stephenie Meyer (същност това е първата книга от поредицата) кофтито е че самата книга струва 63.96лв и някакси не ми се дават толкова много пари при условие,че мога да си я хакна :D :D :D :D :D мн неетично от моя страна...,ма се пак :oops: там.. :D Молбата ми е ако може да ми кажете някой сайт от който мога да я дръпна,защотото в ZAMINDATA и АRENATA я няма ..... :(


Благодаря предварително ... =]]

WTF?!! :shock: по-скъпа от 14.90 няма! Кой те е излъгал, просто нз...

тя може би говори за изданието на Английски език - то струва 63.96
а иначе на Бг си е 15лв някъде.

VQTUR
02-11-2009, 18:05
Twilight (h) Обожавам го :-) :-) Прекрасна книга,искам и аз такова вампирче :oops: 8-) :-) За 2 дни я прочетох,не можех да спя само Twilight ми беше в главата,четох по 5-6 часа на ден (h) Обичам twilightttt :-) :D

И аз бях така :D :lol:


оо, няма нужда да казвам, че и при мен беше така - не спях, само и само да я чета... главата ми се замота по тая книга...
когато я четеш имаш чувството, че живееш в два паралелни свята - страхотно е :grin:

Сега чета втората и даже плаках... дееба, защо е толкова зарибяващо :(

Pliok0019
02-11-2009, 18:49
Прочетох 1вата част. Може да си купя 2рата.

LiveFlower
02-11-2009, 19:54
Как ще ме преебете да си го купя ............

hardball
02-12-2009, 11:50
Аз днес завърших 12-те глави на Среднощно слънце и сега хем знам какво става нататък, хем искам да излиза по- бързо шибаната книга Х.х

emo_girl953
02-12-2009, 14:39
Е при нас в Перник я има за 14.90 :P :P

hardball
02-12-2009, 15:51
Среднощно слънце не е излязла на английски още... само 12-те глави са в интернет...

Jesus
02-12-2009, 15:53
Среднощно слънце не е излязла на английски още... само 12-те глави са в интернет...
четеш ги на английски :shock: комплексирах се тотално :?

hardball
02-12-2009, 15:56
Че аз само първите 2 ги четох на бг така или иначе :D Нали чета в нета :Р
Ама преди да са ме изяли с парцалите си поръчах дъ туайлайт сага в оригинал на истинска хартия. I'm so excited :grin:

Jesus
02-12-2009, 16:03
Аха интерсно на английки дори и да го владеех пак не бих чел много ги мразя англичаните и простият им език :) Като искаш хартиен носител вземи си е принтирай :)

hardball
02-12-2009, 16:06
Винаги си купувам тези неща, за книгите 100 % винаги, музиката по- скоро тази, която ми харесва си я купувам оригинална, някак си е по- честно :/
Ти откога мразиш "англичаните и езика им"? Всъщност авторката доколкото ми е известно е американка...

Jesus
02-12-2009, 16:24
всички англоговорящи ги мразя, ама сега ме мързи да обеснявам тука !

hardball
02-12-2009, 16:29
Днес да не си станал с гъза нагоре?

Jesus
02-12-2009, 16:31
може би непомня, ама във форума е забранено да се дискриминират хората затова :?

hardball
02-12-2009, 16:32
Дискриминиран ли се чувстваш от мене?

Jesus
02-12-2009, 16:35
ще ти обесня :D

VQTUR
02-12-2009, 16:56
Среднощно слънце не е излязла на английски още... само 12-те глави са в интернет...


''Среднощно слънце'' коя подред е от книгите?... 3та, 4та?!

ArcticMonkey
02-12-2009, 17:08
Пета е.Тя е като "Twilight",но от гледна точка на Едуард.

FockidyFockFock
02-12-2009, 17:18
Хесусе, пак ли си шприцовал бе?
Защо щом мразиш англоговорящите и техния език, подписа ти е на английски?

п.п. Къде са ти другите акаунти бе? :D

Axel_f
02-13-2009, 13:50
Това е мания. Първо филмът ме зариби,после прочетох "Здрач" на български за 1 ден, а днес завърших "New moon" на английски. Утре почвам следващата част. Нямам намерение да чакам тромавия български превод, пък и идеален начин да си упражнявам английкския :)
Иначе прекрасно осъзнавам, че книгите не са нищо особено, има толкова много неточности и слаби моменти, а 2рата част е прекалено депресираща, а накаря обясненията не ме удоволетвориха съвсем. Например за гласа на Едуард - очаквах нещо по-вълнуващо. Общо взето това си е една фентъзи-сапунка, но явно на тийнейджърките (включително мен) точно това им трябва, за да им разбуди интереса и въображението....ехх... :lol:

Entombed
02-13-2009, 15:21
Заминдата хахахахахахахахаххх

insomnia__
02-13-2009, 18:34
ООоо най-голямата мания на века сигурно е това :D А иначе книгите ги няма още преведени от издателства на бг(освен 1вата вече) но фен превода в 1 сайт е страхотен :)

VQTUR
02-13-2009, 18:38
ООоо най-голямата мания на века сигурно е това :D А иначе книгите ги няма още преведени от издателства на бг(освен 1вата вече) но фен превода в 1 сайт е страхотен :)

може ли да кажеш сайта? [-o<

Romance
02-13-2009, 19:32
^ ти нали ги имаше?! :lol:

VQTUR
02-13-2009, 19:56
Имам ги, но са на англ (само 2рата е преведена) и исках да разбера, ако ги има преведени на БГ!

sladkata_bebz
02-13-2009, 20:02
Аз прочетох първата и втората за два дни общо.СЕга почнах третата но я има в нета преведена само до половината 4-тата и 5-тата още не са преведени.

hardball
02-13-2009, 20:08
На английски, душо :D

VQTUR
02-13-2009, 20:18
:( ох, тежко е!

и все пак, ако някъде ги има на БГ да пишееееее :D

MiLGaR0sSa
02-13-2009, 21:43
Ооо..Туайлайт ми е една от любимите книги,Ню муун също е страхотна,в момента съм на Еклипс...
На бг ги има в http://twilight.foromotion.net/ и преводите са страхотни...
Ако пък ви се чете на книга,първата вече излезе на бг,а втората ще е на 09.03 .-..

denuutu
02-14-2009, 06:13
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-426/id-28358/zdrach-stefani-majyr.html?srchstr=здрач&s=0&sin=1&sinstore=2&lattocyr=0&latconvused=0


От този сайт можете да си я поръчате и е преведена на БГ

sladkata_bebz
02-14-2009, 17:02
На английски, душо :D
ох имам ги на английски,ама нещо все не ми се почва малко мъка ще е :D

NeverBackdown
02-14-2009, 18:01
Оооо тази книга голяма мания :D :D като гледам из даскалото някои я имат и на телефоните си :lol: То верно и мене ме грабна де.Иначе от издателствата е преведена само първата част.Аз имам 1,2 и 3 на български,ако някой иска мога да му ги пратя.Аз сега се чета другите две на английски.Иначе 4 и 5 нямат никакъв превод все още-нито от издателите нито фен-превод.По четвъртата сега се работи от феновете.А преводите се намират по разни фен-форуми,ако някой се интересува :)

Romance
02-14-2009, 18:24
Втората излиза на 9ти март.

emo_girl953
02-14-2009, 19:17
Ем аз иам филма "Здрач-twilight"Обаче е без български субтитри,а иначе книгата при нас се продава за 14.90 :)

mimenceto666
02-14-2009, 19:56
книгата струва 14.90 лв

"Егмонт България" планира да издаде и останалите три книги от поредицата до края на 2009 година, съответно през март, август и ноември.

Axel_f
02-15-2009, 14:32
Ем аз иам филма "Здрач-twilight"Обаче е без български субтитри,а иначе книгата при нас се продава за 14.90 :)

От къде го изтегли? Аз съм го гледала на кино, но преди да прочета книгата, сега искам пак да го гледам да видя дали пак ще ми хареса.

StefSity
02-15-2009, 16:36
моля ви се ако имате 4-те книги или някоя от тях преведена на бг ми пратете на е-майл: Rian4etyy@abv.bg blagodarq vi predvaritelno :) :) :)

emo_girl953
02-15-2009, 19:02
Axel_f Не съм го теглила няма го в нета пиши ЛС със скайп и ще ти го пратя :-P

dydolinkka93
02-20-2009, 21:29
ii az imam filmaa i daje e ss subtitrii :-) :-) [/quote]

Inlofee
02-21-2009, 08:26
оо качетсвото на филма в нета е уникално злее :D предпочитам книгата да си чета 8-)

Fantomche
02-23-2009, 05:42
Az sum ot razgrad maluk grad i tuk knigata struva 15o 90 s meki korici.Dokolkoto znam vtorata izliza na 9 mart s tvurdi korici i 6te struva 19 i 90... tupotot e 4e vsi4ki knigi natatuk 6te sa s tvurdi korici a purvata e s meki...ma se taq i kakto pri harry potter i tuk si mislq 4e vsqka kniga 6te stava vse po skupa i po skupa :shock: :shock: :shock:

dreaming
02-23-2009, 07:23
Не очаквах от себе си, но въпреки всичко излезнах
голяма фенка на поредицата, прочетох и 4те книги
и много им се изкефих.
Накрая финала на 4тата книга малко ми се разводни с бебето
/Ренесме е прекрасна, но все пак/
и инпринтването на Джейк върху нея....
Но нямаше по-подходящ завършек,
защото трябваше да има хепи енд
В третата книга много се ядосвах на Бела за 2рата целувка,
но после ми стана ясно защо го е направила хъх
Не очаквам филмите да станат кой знае какво,
защото филмовата компания е бъгната и иска
да се снима за рекордно кратко време, а това
не позволява изпипване ня каквито и да е било детайли
невъмайнд...тааа исках да кажа че поредицата е сладурска от всякъде

BeBcHuU
02-24-2009, 22:11
Някой знае ли дали Стефани има намерението да довърши "Midnight sun" щот ми казаха,че може да остане недописана но ... ако някой знае нещо по въпроса плс да сподели... :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

dreaming
02-25-2009, 08:49
Доколкото знам, за сега тя няма намерение да довършва книгата, защото била ядосана, че ръкописите са попаднали в нета....кофти
Въпреки всичко аз мисля, че ще я добише, а и Робърт може да издааде книга със собсвени записки от името на Едуард.

tItEufFf
02-25-2009, 09:45
Не очаквах от себе си, но въпреки всичко излезнах
голяма фенка на поредицата, прочетох и 4те книги
и много им се изкефих.
Накрая финала на 4тата книга малко ми се разводни с бебето
/Ренесме е прекрасна, но все пак/
и инпринтването на Джейк върху нея....
Но нямаше по-подходящ завършек,
защото трябваше да има хепи енд
В третата книга много се ядосвах на Бела за 2рата целувка,
но после ми стана ясно защо го е направила хъх
Не очаквам филмите да станат кой знае какво,
защото филмовата компания е бъгната и иска
да се снима за рекордно кратко време, а това
не позволява изпипване ня каквито и да е било детайли
невъмайнд...тааа исках да кажа че поредицата е сладурска от всякъде

Малко тъпо да казваш какво се случва, не мислиш ли?

Spider4eto
02-25-2009, 12:30
Ехх щеше да бъде яко ако Майер напише и останалите 3 книги от името на Едуард :(

Jesus
02-27-2009, 15:11
Преди 2-3 дена взех 2ра ръка то 1 фр книгата, да е видя защо толкова е хвалите :? Еми не стигнах и до 20 страница, изключителна глупава книга, пробвах да е ползвам като тоалетна хартия и за това не става :?

ArcticMonkey
02-27-2009, 21:11
Малко тъпо да казваш какво се случва, не мислиш ли? и аз това щях да кажа.. хейт спойлерз >.<

EarthShaker
02-28-2009, 08:56
Знаех, че тая история е пълна боза, но все пак тази сутрин се насилих да изгледам целия филм... ами прав съм бил. Умът ми не го побира как може да сте толкова зарибени по подобна пумия.

LizZz
02-28-2009, 09:13
Има тоооолкова по-хубави книги...

Jesus
02-28-2009, 09:15
Сериозно ви казвам, че и за тоалетна хартия не става ;(

LizZz
02-28-2009, 09:19
Сериозно ви казвам, че и за тоалетна хартия не става ;(
Аааа, ше стане. :lol:

KoRnFlAkE
02-28-2009, 18:39
Има тоооолкова по-хубави книги...

мхмм.

hardball
02-28-2009, 18:50
Е, че има по- хубави книги , има.
Ама тая е супер зарибителна и супер ме радва. Не разбирам аз, защо тр да влезете 100 човека и да напишете, "че за тоалетна хартия не става"...

И то хора, които са гледали само филма, нали.
Все 1, няма значение, в крайна сметка е логично, че на цифра хора няма да им хареса...

KoRnFlAkE
02-28-2009, 19:02
^изчела съм всичките книги. :)

hardball
02-28-2009, 19:16
^ Ти написа едно "мммхм" и вече гузен негонен бяга...

KoRnFlAkE
02-28-2009, 19:30
гузен негонен бяга защо?
казах, че съм изчела всичките книги, защото ти спомена, че хора които не са ги чели, пишат отрицателни коментари.
аз пък не мога да я разбера тая мания по twilight. тъй.

bEbsI
02-28-2009, 21:24
Огромен комерс стана.Вече ме е срам да кажа,че ми харесват книгите от разни 12-13 годишни фенки...Навсякъде ходят и крещят "-Имам плакат на Едддддддддддд..!!!!"
...

hardball
02-28-2009, 23:21
И к'во ти пука, "че е комерс" ?!
Да се срамуваш, че е популярно, е все едно да се срамуваш, че ти харесва нещо непопулярно, защото другите не го харесват.


Мании има всякакви, според мен книгата е увлекателна. Абстрахирайки се от всички истерии просто ми харесва. А не я плюя/харесвам, защото не е или не е популярна...

chester_love
03-07-2009, 22:50
кво да ви кажа...срамувам се,че съм фенка на сагата...
сериозно ви казвам..срам,срам,срам...
толкова неориентирани фенове,толкова луднали..
толкова елементарни...
а лошото е че повечето фенове луднаха не по книгата,а по филма..и най вече по Роб..
на мен книгата ми харесва,филма също,но с такива фенове..
всеки втори който е гледал филма се пише фен..
и тръгнал да възхвалява..
спрете се малко...

EarthShaker
03-08-2009, 05:31
и след 3 месеца ТРУ-тата се появиха....

:lol:

insomnia__
03-21-2009, 18:55
ЕТО САЙТА С ПРЕВОДА НА ВСИчКИ КНИГИ!

http://bulgaria.ipbfree.com/

Регистрирайте се и отидете на ''Книги'' и там ще ги видите.Превода е страхотен :)

Относно самата сага-историята е много вълнуваща и ми харесват книгите (които прочетох за няма и седмица преди около 4 месеца) .Макар че това е леко четиво и е поприцип за хора,които нямат никаква представа от книги и не четат въобще,тя стана най-успешната книга за 2008.чела съм стотици книги и е очевидно ,че Стефани Майър има ОТВРАТИТЕЛЕН стил,не мога да преброя просто колко пъти е повторила ''той каза'',''аз потръпнах,аз се усмихнах'' и.т.н.
Филмаджиите да не се обаждат,по-добре и момчетата да не се обаждат,това е момичешка книга и следователно мечта на всяко момиче,така че,момчета,не очаквайте да ни разберете :D

woshata
03-21-2009, 19:00
Книгата може и да има нещо увлекателно в нея .. но филма е пълна загуба на време . Пълна xD ..

puhen0to
03-21-2009, 22:04
Тру-тата мразят фейкове.... тва си е от поколения - неизбежно 8-) :lol:

аз съм гордо тру фенче пък [-( [-(

DimovB
03-21-2009, 22:42
тва ТУИЛАЙТ ли се произнася

gangstata
03-21-2009, 22:58
Апф,тва не ми харесва,няма смисъл...Гледах две-три серии и се отказах..

puhen0to
03-21-2009, 23:43
тва ТУИЛАЙТ ли се произнася

не.... Туайлайт

puhen0to
03-21-2009, 23:43
Апф,тва не ми харесва,няма смисъл...Гледах две-три серии и се отказах..

какво си гледала :shock: :lol: :lol:

DimovB
03-21-2009, 23:47
тва ТУИЛАЙТ ли се произнася

не.... Туайлайт
на теб лично какво ти хареса във филма/книгата?

gangstata
03-22-2009, 00:00
Сериала :lol:
Изпуснала съм първата страница,мислех,че за него става въпрос.. 8-)

chester_love
03-22-2009, 04:46
:lol: :lol: сериал..

Joc
03-22-2009, 07:58
сериал=книга=филм=тъпня

chester_love
03-23-2009, 14:35
сериал=книга=филм=тъпня

ясно колко си навътре с нещата...да кажеш,че книгата е тъпа ами да естествено щом не си я чел/а ..защо не си спестиш мнението :)

Joc
03-23-2009, 14:47
сериал=книга=филм=тъпня

ясно колко си навътре с нещата...да кажеш,че книгата е тъпа ами да естествено щом не си я чел/а ..защо не си спестиш мнението :)
try to stop me

chester_love
03-23-2009, 15:35
:D хехе иска ти се то и на мен ми се искат много неща ама..все пак всеки си има мнение..просто не говори щом не знаеш..

Joc
03-23-2009, 15:40
:D хехе иска ти се то и на мен ми се искат много неща ама..все пак всеки си има мнение..просто не говори щом не знаеш..

искаш ли да се облечем като вампири и да правим хардкор секс ?

chester_love
03-23-2009, 15:50
:D хехе иска ти се то и на мен ми се искат много неща ама..все пак всеки си има мнение..просто не говори щом не знаеш..

искаш ли да се облечем като вампири и да правим хардкор секс ?

е май ти се иска :D ама аз мъжко или женско съм>?

Joc
03-23-2009, 15:54
offff stfu dude :lol:

BornTohate
03-23-2009, 17:38
къв хардкор секс бе
оня ден гледах филма ..бахти балъка .. момичето а тамън да свали дрешките и оня баммм НЕЕЕЕ НЕ МОГА .. пеерас :D



и филма и книгата са яко боза .. пълна тъпня ..
великия ви плейбой е пълен идиот откъм визия
и разберете че ВАМПИРИ ВЪРКОЛАЦИ СВРЪХ СИЛИ БЛЕСТЯЩИ ХОРА НЯМА !!
и бтв как може да му слагат червило на тоя бе .. гнусно е (пуке) :booooomb:

Joc
03-23-2009, 18:43
педерастия

puhen0to
03-23-2009, 21:01
тва ТУИЛАЙТ ли се произнася

не.... Туайлайт
на теб лично какво ти хареса във филма/книгата?

Аз поначало съм голям фен на фентъзито,всякакви магий,вещици,вампири и т.н. мн ми харесват и с огромен кеф ше си изчета светкавично една такава книга.Това е едното..друго което ме привлича естествено е забранената любов между двамата.Романтиката в книги и филми също ми е слабост.Също и това че това са съвсем различни вампири от обикновенните... просто всяко ново нещо като факт в книгите е съвсем ново ,не като да започна и да знам какво ще стане... мистерията ми харесва.Общо взето така :)

аз лично след втората книга съм подръжник на второстепенен герой.... на Едуард перфекционизма ми идва в повече 8-)

ReBEELdE
03-25-2009, 17:53
Здр искам само да съобщя на феновете на Здрач, които са изчели книгите и им се чете нещо на подобна вампирска тематика, в ей този форум http://bulgaria.ipbfree.com се започна превода на една друга поредица Vampire Kisses [Вампирски целувки]
За целта трябва да се регнете

SuNsEt
03-25-2009, 19:06
:lol: ,,Здрач'' струва 20 лв. :) Както и ,,Новолуние"...

puhen0to
03-25-2009, 19:38
:lol: ,,Здрач'' струва 20 лв. :) Както и ,,Новолуние"...

ъм здрач струва 15 лв , а новолуние 20 лв

:-o

SuNsEt
03-25-2009, 19:44
:lol: ,,Здрач'' струва 20 лв. :) Както и ,,Новолуние"...

ъм здрач струва 15 лв , а новолуние 20 лв

:-o Абе важното е,че не е 63 лв :-D ...

puhen0to
03-25-2009, 21:58
:lol: ,,Здрач'' струва 20 лв. :) Както и ,,Новолуние"...

ъм здрач струва 15 лв , а новолуние 20 лв

:-o Абе важното е,че не е 63 лв :-D ...

доколкото знам говореха за английското издание което май е 63 лв...

Axel_f
03-27-2009, 18:58
Прочетох книгите, като цяло нямат никаква литературна стойност, но пък са лесни за четене, езикът е приятен (английски, естествено, българският превод не струва) и историята е доста зарибяваща, приятно ми беше да ги чета :oops: Пък и си падам по фентъзита, нормално е да ми харесат, не мисля, че съм си загубила времето. :)

ПП Последната част ("Breaking dawn") най-много ми хареса, може би, защото Бела претърпява най-голямо развитие, пък и структурата на книгата е по-интересна. Иначе 1ватата част също е много добра, определено повече от 2рата и 3тата :-|

Wildchildd
03-27-2009, 19:18
Гледах филма,честно казано не е лош,обаче едва ли ще прочета книгите...

crazymm
03-28-2009, 15:54
Много харесвам и 5-те книги.
Четох първата на хартиен носител,останалите - фен преводи, ама ми харесаха. След като гледах филма и прочтох 2-та книга тотално се зарибих.

P.S. Ще правя презентация за любимите си актьори и ми трябва клип на Едуард и Бела! Moviemaker-a ми е прецакан, така че ако някой има, моляяя да ми пише на лично!! :oops:

Jumbie483
03-28-2009, 18:07
Аз ги имам 4-те книги на компа преведени на български..
Сега чета още първата.. Малко изостанах защото няколко глави подред само се говори за любовта, колко сладко мерише момичето, че Алис е като газела.. и т.н. и т.н. :D
Иначе филма не струва... Книгата пак е нещо сравнение с него..
Не мисля, че ще се запаля по тази мания.. :?

iveetyy
03-28-2009, 21:37
Около мене където и да отидех все го хвалеха тоя филм.И аз им виках : Аве сигурно е много тъп..те мн е як ве...и накрая се реших да го гледам..Жестоко филмче..На мен лично много си ми хареса :grin: Книгите...ще си ги взема..и аз ги имам на компютъра ама...не мисля да си развалям очите и да ги чета сичките оттам ;] ;pp

gorska
03-29-2009, 06:51
http://www.youtube.com/watch?v=pjRwgndzuII&feature=PlayList&p=600C0C0CEFF48035&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

Поздрав за всички фенове!!!!! :-) :-) :-)

tedytyy
03-29-2009, 08:57
http://www.youtube.com/watch?v=pjRwgndzuII&feature=PlayList&p=600C0C0CEFF48035&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

Поздрав за всички фенове!!!!! :-) :-) :-)


WE HATE YOU! :smt011

hardball
03-29-2009, 11:31
Чудя се как точно ви остава време и желание за безсмислена злоба...
Не е като да е навсякъде ТУАЙЛАЙТ, една тема има, както всяко друго нещо във форума ще влезе някой нов и ще пише тема, която се изтрива обаче, не разбирам какъв е проблемът.
Ми къв е , че сте малки злобни душици и се чувствате супер яки като ги пускате тея неща... ОЛЕ МНОГО ЗАБАВНО, няам думи. Ся сте най- яките, как познахте....

gorska, по- интересни неща нямаш ли за правене?

bloodyF
03-29-2009, 12:06
http://www.youtube.com/watch?v=pjRwgndzuII&feature=PlayList&p=600C0C0CEFF48035&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

Поздрав за всички фенове!!!!! :-) :-) :-)


WE HATE YOU! :smt011


mhm :)) като не ти харесва махай се и отивай в анти-фен темата.... :-x

gorska
03-29-2009, 12:32
http://www.youtube.com/watch?v=pjRwgndzuII&feature=PlayList&p=600C0C0CEFF48035&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

Поздрав за всички фенове!!!!! :-) :-) :-)


WE HATE YOU! :smt011


mhm :)) като не ти харесва махай се и отивай в анти-фен темата.... :-x


Съжалявам, не може, нямам по-интересни неща за правене от това. Живота ми е състои в това да дразня twilight фенове. \:D/

hardball
03-29-2009, 12:45
Ми в общи линии така изглежда...
Като сме почнали да си гоним целите на живота, к'во ще стане ако целта на моя е да ти счупя носа? :-D

Nikneg
03-29-2009, 13:00
http://www.youtube.com/watch?v=pjRwgndzuII&feature=PlayList&p=600C0C0CEFF48035&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

Поздрав за всички фенове!!!!! :-) :-) :-)


WE HATE YOU! :smt011


mhm :)) като не ти харесва махай се и отивай в анти-фен темата.... :-x


Съжалявам, не може, нямам по-интересни неща за правене от това. Живота ми е състои в това да дразня twilight фенове. \:D/
+

gorska
03-29-2009, 14:03
Ми в общи линии така изглежда...
Като сме почнали да си гоним целите на живота, к'во ще стане ако целта на моя е да ти счупя носа? :-D

е, айде, по-скойно, моля те!!! знам, че истината боли, но трябва да я приемеш, мой :)
и изобщо не съм имала намерение да се заяждам с никого, така че ако обичам престани.

eple
03-29-2009, 14:21
Ми в общи линии така изглежда...
Като сме почнали да си гоним целите на живота, к'во ще стане ако целта на моя е да ти счупя носа? :-D

е, айде, по-скойно, моля те!!! знам, че истината боли, но трябва да я приемеш, мой :)
и изобщо не съм имала намерение да се заяждам с никого, така че ако обичам престани.

нямала си намерение да се заяждаш?
тогава за кво пусна клипчето в темата ЗА туайлайт? :razz:

gorska
03-29-2009, 14:49
Ми в общи линии така изглежда...
Като сме почнали да си гоним целите на живота, к'во ще стане ако целта на моя е да ти счупя носа? :-D

е, айде, по-скойно, моля те!!! знам, че истината боли, но трябва да я приемеш, мой :)
и изобщо не съм имала намерение да се заяждам с никого, така че ако обичам престани.

нямала си намерение да се заяждаш?
тогава за кво пусна клипчето в темата ЗА туайлайт? :razz:

примерно защото не съм гледала всичките 15 страници и не знам че тук са се населили само "фенове"
и примерно защото не съм гледала другите раздели
хауевър, преставам да отговарям, защото е адски неприятно като видя тази тема 1ва в раздела

In conclusion, I will leave you with this:
здрач е боза и се надявам един ден да го разберете

woshata
03-29-2009, 15:14
gorska :D :D
златна си 8-)

hardball
03-29-2009, 16:14
Мозъкът ти е боза, ама като гледам по някаква случайност на съдбата още не си го осъзнала.
Аз съм напълно спокойна, ако мислиш, че те заплашвам можеш да си сигурна, малки патки дето се правят на много важни най- обичам за закуска. ;)

gorska
03-29-2009, 16:36
Мозъкът ти е боза, ама като гледам по някаква случайност на съдбата още не си го осъзнала.
Аз съм напълно спокойна, ако мислиш, че те заплашвам можеш да си сигурна, малки патки дето се правят на много важни най- обичам за закуска. ;)

Виж, ако мозъка ми беше боза, нямаше да е хич случайно, а напълно логично да не съм го осъзнала, не мислиш ли?
Така че да приемем, че си права и това е така, Благодаря ти за просветлението!!!

П.П. Наистина не мисля, че е нужна такава враждебност :smt064

forgott3nname
03-30-2009, 11:39
Филма е готин, книгите са невероятни и петте. Сано ме дразни т'ва ,че се превърна в мания и вече всяка пикла знае за Туаилайт и се фука ,че е чела някоя от книгите (може би 1-вата й книга в живота xD ), вече е модерно да си фен на Туайлайт .... Е , на мен наистина много ми харесва , но нямам намерение да се вманиачавам.Не може да се отрече обаче- Туайлайт си заслужава уважението, една наистина вдъхновяваща история.