PDA

View Full Version : Лещи олееее



petet
08-13-2008, 02:39
Оле хора помагайте...днеска за първи път си купух лещи,половин час се мъчих да сложа....и точно като ми допре окото(мн гадно,не боли ама дразни) и рефлекс-мигам.Направо откачам,посъветвайте ме някак си да сложа тези лещи...не ме страх но от мисълта че си бтркам в окото ми се разтрепеерват ръцете,вече зех да го преодолявам,но този рефлексссссс грр

9 години бях с цайси,по дяволите,ще ги сложа тия лещи ама разяснете някакви по-лесни начини,по-подробно ако мжое
направоооооо незнам :(


изпотих се докато я сложа,пробвах да си дръпна долният клепач "и да пусна там" ама пак нестана номера или ак залепне,залепва горният край и долният увиства на миглите ми
направо ви казвам с часове се борех и не успях
откаааааачяаааааам

днеска на спокойствие ще опитам

xXxScreamxXx
08-13-2008, 06:54
Една приятелка първите дни след като си ги купи ходеше да й ги слагат в оптиката .. докато се нау4и :) ..
Можеш да идеш и да поразпиташ за по - леси на4ини :)

lisi4ety
08-13-2008, 07:27
Хмм една моя приятелка съм наблюдавала как ги слага. Разтваря си клепача, поставя лещата, все едно къде и после намества. Трябва да си спокоен/спокойна, за да успееш.
А и приятелката ми има един плюс - тя е с мноооого дълги нокти. :D

Fx1
08-13-2008, 08:58
Отиди в някоя хубава оптика - за 10 лева ще ти покажат как се слагат и махат! Недей да се мъчиш сама, най-малкото може да повредиш лещите!

pisenceto_94
08-13-2008, 10:49
Наистина съм съгласна с другите,по-добре отиди в оптиката,за да ти обяснят как се слагат докато се научиш! :) :) :) :) :)

petet
08-13-2008, 11:20
Еми не аз знам,горе-долу,взех си книжката,каквото ми обясниха и т.н,но този гаден рефлекс пффт затова питам тези с опит,ако знаят някакви лесни начини :-o
Благодаря иначе.Искам саМ да се справя,не е въпрос до парите,но в бъдеще няма да ми слагат те лещите де...

mumiikataa
08-13-2008, 15:26
Еми слагаш го на бялото и гледаш настрани и като мигнеш и леко с пръст си я намести.

krem4et0
08-13-2008, 16:14
След година и 4 месеца, се научих и без да гледам в огледала да го правя за секунди. Как правя аз Слагам си лещата на показалеца на дясната ръка. Гледай да е като паничка, събираща вода. С другата ръка леко опъвам клепача надолу (ама много леко) и просто допирам лещата до окото. тя си пасва по формата, залепя се и с 2-3 мигания се намества на правилното мзясто. Всякакви други поставяния са ми непонятни. Иначе с клечки за уши са ми казвали да ги махам и да ги слагам, но ми дразни повече. Ако видиш, че нещо се закучи, навлажни я в разтвора, почини си 10 секунди и пробвай пак. лещата трябва да е мокра. Ако за 2-3 опит не можеш да я поставиш, овлажни я пак!

petet
08-14-2008, 05:10
Благодаря мнного.Днеска ще пробвам.