PDA

View Full Version : Най-чести грешни схващания относно религията и вярата в Бог.



Nam3less2
08-13-2008, 09:17
1.Църквата и религията са създадени с цел контрол и манипулация, вижте какви са лицемери, да не говорим за кръстоносните походи примерно.

Църквата е създадена с цел да изповядва религията за да е по-достъпна на хората, но властимащите са опорочили добрата религия, използвайки я за войни, власт, инквизиция и т.н. Това наистина хвърля огромно петно върху християнството, но това не значи че то е създадено с цел манипулация и т.н., подобно мнение се шири заради злоупотребата на църквата.

2.Каква ти религия, виж мюсюлманите как се избиват и какви са фанатици.

Отговора е същия като горния, а и простия народ е важен фактор.

3.Бог не е създал светът за 7 дни, нито Адам и Ева са първите хора, всичко е еволюция, последвала от Големият Взрив.

Сигурно е така, а тия историй са като митове, нереални историй, написани с цел поука. Ама хората възприемат всичко буквално, а не трябва.

4.Искам научни доказателства за съществуването на Бог и за вършенето на изцеренията на Исус Христос.

Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи. Физичните закони са създадени от Бог, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина.

5.Аз вярвам на себе си, не на Бог, той е измислен за слабите хора просто да търсят утеха.

Бог няма да ти помогне ако не си помогнеш сам, това че вярваш в себе си няма нищо общо с вярата в Бог. И силните, и слабите вярват, и на всеки се помага, но първо сам трябва да направиш нещо за себе си. С молитвите ти ставаш по-силен и по-подготвен да се изправиш срещу проблемите си.

6.Щом Бог е добър, защо умират деца?

За всеки има промисъл, децата може да са невинни, но душата им да е виновна. Но тя е вечна, и смъррта на едно дете не е мъчение за него, а за близките му, но те може да са го заслужили, или това да е изпитание за тях.

7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.

8.Живея един живот, няма да го пропилявам в разни добри духовни учения, ами ще върша каквото си искам, така ми е по-лесно.

Лесният път води до гибел. Животът не е един, а и след него душата плаща, вършете колкото зло си искате, но няма да остане подминато.

9.Какво са адът и раят?

Мисля, че ад значи да гориш в огъня на собствената си съвест, когато се разкаяваш за извършените от теб злини тук, отдалечен от Бога. Раят е противоположното.

10.Всичко е химия, няма богове, нямаме души, няма добро и зло.

С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог.

----------

Доста хора имат такива грешни схващания, и се опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са.

Kman
08-13-2008, 09:33
Ти сам незнаеш какво говориш.
" кой знае"
"С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог. "
Материалистите избират по трудния път,но твойте безпочвенни и повърхностни разсъждения немогат да достигнат до този извод.Не можеш да мислиш логически.

"опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са."
Мислех си.....мисля....моите лични....това не са думи на един сигурен човек.Твойте лични разбирания не са достатъчни за теб,камо ли за други хора.Само горовиш че имаш доказателства....да не би тези твой доказателства да са лични твой изводи и заключения,защото това не са доказателства.Дори и да цитираш някой дълбоко вярващ учен,пак няма да са достатъчни доказателствата и няма да лежат на природните закони,които противоречат на всички твой виждания и разбирания за света.

Казва ти го човек,който е мислил по същия начин преди 5 години.....

Nam3less2
08-13-2008, 10:01
Ти сам незнаеш какво говориш.
" кой знае"
"С подобно мислене си вредите сами, такива като вас са материалисти и са като машини, избирате лесният път просто защото не сте добродетелни че да повярвате в Бог. "
Материалистите избират по трудния път,но твойте безпочвенни и повърхностни разсъждения немогат да достигнат до този извод.Не можеш да мислиш логически.

"опитах да отговоря на тях според моите лични разбирания. И твърдя, че повечето от тях мисля за верни, и си имам доказателства че са."
Мислех си.....мисля....моите лични....това не са думи на един сигурен човек.Твойте лични разбирания не са достатъчни за теб,камо ли за други хора.Само горовиш че имаш доказателства....да не би тези твой доказателства да са лични твой изводи и заключения,защото това не са доказателства.Дори и да цитираш някой дълбоко вярващ учен,пак няма да са достатъчни доказателствата и няма да лежат на природните закони,които противоречат на всички твой виждания и разбирания за света.

Казва ти го човек,който е мислил по същия начин преди 5 години.....Да, материалистите избират трудния, но грешен път, има и друг труден, но верен. А в тая тематика мисля възможно най-логически, логиката няма много място тук. Разсъжденията ми са повърхностни, тук не може да става въпрос за по-дълбока тема, защото всичко винаги ще опира до някой от горните проблеми.
А природните закони е нормално да противоречат на нещо извън тази реалност. Тия мой лични доказателства са свързани със "свръхестествени" преживявания. Искам в този раздел да се обсъждат различни цитати от библията, как трябва да бъдат разбирани и кой как ги разбира, но много от участниците изтъкват някой от горните проблеми. А за мен съществуването на Бог е толкова ясно, колкото и ясно е че небето е синьо, така че не намирам смисъл да споря по тая тема, като знам че съм си прав, но никой не мога да убедя.
А отговорите ми са разбъркани и може да има неясноти, просто защото гледам да пиша бързо и нямам възможност и спокойствие в момента да разсъждавам сериозно.

Christ
08-13-2008, 10:20
В Библията пише за буквално 7 дневно Сътворение! 7 дни са 7 дни!!! Казваш, че Бог не може нещо, ли?!

Ад няма, има гроб (Ше'ол). Има втора смърт в Огненото езеро, което е тотално унищожение.

Раят не е място на физически облаги, където някви ангелчета те хранят с чепка грозде.

Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)

Не съм съгласен с това, че човек просто трябва да вярва. Има доказателства за Бог. Повечето от най-видните учени на миналото хилядолетие, откривателите на модерната наука са Християни. (http://nobelists.net/)

Вярвам в себе си... най-тъпото изказване, с което някога съм се сблъсквал!


Щом Бог е добър, ли?! Заслужаваме смърт, а Той ни дава живот извън нашето мизерно съществуване!


Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!

ScionOfStorm
08-13-2008, 11:44
Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно.

lol, ok, ПРОСТО ще вярваме. Просто смятам да вярвам, че утре ще свърши света, няма да търся доказателства. Ще се самоубия, за да не ме застигне утре Апокалипсиса/Денят на страшния съд/т.н.

Хубав замисъл имаш в темата, обаче фрази като тази будят само смях и колебание какво по дяволите става тук.

^ Шайол Гул ^__________^

Всички религиозни хора са малко или много фанатици и това се доказва и тук. Щом не можеш да приемеш гледната точка на другия и да уважиш мнението му, а вместо това почваш с "ти нищо не разбираш, Бог е спасението" и тем подобни, работата е кофти. Религиите са изключително хубаво нещо, което не е изкривено само от църквата, а и от самите нас. Дотам.

anichkaaaaa
08-13-2008, 13:10
В Библията пише за буквално 7 дневно Сътворение! 7 дни са 7 дни!!! Казваш, че Бог не може нещо, ли?!

Ад няма, има гроб (Ше'ол). Има втора смърт в Огненото езеро, което е тотално унищожение.

Раят не е място на физически облаги, където някви ангелчета те хранят с чепка грозде.

Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)

Не съм съгласен с това, че човек просто трябва да вярва. Има доказателства за Бог. Повечето от най-видните учени на миналото хилядолетие, откривателите на модерната наука са Християни. (http://nobelists.net/)

Вярвам в себе си... най-тъпото изказване, с което някога съм се сблъсквал!


Щом Бог е добър, ли?! Заслужаваме смърт, а Той ни дава живот извън нашето мизерно съществуване!


Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!
\:D/

SiegHeil
08-13-2008, 13:13
Аз не разбрах с кво да сме съгласни...с точките или с разсъжденията под тях ? :-o

MadHatter
08-14-2008, 08:30
Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!

Не обичам да вадя думи извън контекста, но тоя път ще го направя.

За коя Библия говориш? Новата партида на издателство "еди-кое-си"? :-o Вярата няма общо с Книга, нито с религия.

Чрез яденето, пиенето, ебането и веселието човек си прави разни полезни изводи за живота, вселената и всичко останало...което значи, че точно това трябва да се прави :)

Christ
08-14-2008, 11:05
Човек ако е Християнин му е нужна САМО Библията!!! Останалото не бива да се примесва във вярата!!! Ако послъгваш за Бог, то ти си виновен извън границите на опрощението!


Живейте си живота, яжте, пийте, ебете се, веселете се!

Не обичам да вадя думи извън контекста, но тоя път ще го направя.

За коя Библия говориш? Новата партида на издателство "еди-кое-си"? :-o Вярата няма общо с Книга, нито с религия.

Чрез яденето, пиенето, ебането и веселието човек си прави разни полезни изводи за живота, вселената и всичко останало...което значи, че точно това трябва да се прави :)

Да съм ви спрял?

lsd43
08-14-2008, 12:25
Знаете ли какво,когато времето дойде всеки ще рабере дали е бил прав или не ,дали е случайност,божие происведение или смесица между научното и божественото.Човек ако ще и цял живот да търси отговор на въпроса откъде е едвали ще намери 100% отговор,защото никой от нас не е бил в самото начало и не е видял как е станало всичко,тъй че наука и религия са две вероятности,нищо повече,това кое от тези две неща следва човек е въпрос на избор и вяра.

Kman
08-14-2008, 16:12
Знате ли защо съм против религиите....защото почти всяка религия е свързана с разруха,унищожение и смърт.Кажете една религия в която не присъства ад,не присъства апокалипсис,не присъства смър,не присъства насилие.До колкото си спомням бях осми клас и учехме за Римската империя,която била разединявана от бързо нарастващите последователи на христовата вяра,които били гонени и смятани за еретици(в момента христовата вяра смята всяка друга религия за еретическа-кръговрат).И в последствие тази религия до толкова навлязла сред гражданите,че Рим се разцепил на две и благодарение на което бил унищожен.Разруха унищожение гибел....има още много други доакзателства за изтребления свързани с религията която сега защитавате,религията която първоначална цел била точно такава,която първоначална цел сега извивате и се мъчите да я нагаждате така все едно не е виновна,все едно хората са виновни,все едно те не са следвали първоначалната идея на религията.А те са правили точно това,защото така е пишело в книгата,а сега новата мода налага да не се разбира буквално и хората които са четели така са били изкарвани виновни понеже са разбирали всичко буквално,понеже не следват сегашната мода,а всъщност вината пада точно на това което пише....защото никой неможе да го отрече,че го пише,защото никой неможе да отрече че в библията пише за насилие,ад,апокалипсис и разруха.
Всяка една доброта която е продиктувана от сила или от задължение не е доброта.Добротата не трябва да идва от заплахата че ще отидеш в ада,добротата не трябва да идва от строги канони и закони.ТОВА НЕ Е ДОБРОДЕТЕЛНОСТ.Добродетел остта не трябва да идва насилствено и от страх!
До преди 100 години хората смятаха че приказките за бързо предвижващи и летящи машини са плод на болни фантазии и нещо невъзможо,а днес всеки ползва този транспорт.Днес какво смятаме за невъзможно и за фантазия......точно тези фантазии много скоро ще станата реалност.И като казвам много скоро имам предвид няколко поколения.Мислите ли че в бъдещето ще е нужна тази добродетелност,която носи разруха.

От всяко едно нещо може бъде вземано и добро и лошо и начин да избягваме лошото.Така както водата е полезна в много отношения,така може и да се удавиш в нея и начин да избегнеш това удавяне като се научиш да плуваш. (не си спомням точния цитат)
"-Замълчи,червей е заял душата ти! -Да я изяде,защо ми е душа сляпа!" Цитат от "Хан Апарух" Камуфлажния отряд-Метални окови

Nam3less2
08-14-2008, 17:03
Знате ли защо съм против религиите....защото почти всяка религия е свързана с разруха,унищожение и смърт.Кажете една религия в която не присъства ад,не присъства апокалипсис,не присъства смър,не присъства насилие.До колкото си спомням бях осми клас и учехме за Римската империя,която била разединявана от бързо нарастващите последователи на христовата вяра,които били гонени и смятани за еретици(в момента христовата вяра смята всяка друга религия за еретическа-кръговрат).И в последствие тази религия до толкова навлязла сред гражданите,че Рим се разцепил на две и благодарение на което бил унищожен.Разруха унищожение гибел....има още много други доакзателства за изтребления свързани с религията която сега защитавате,религията която първоначална цел била точно такава,която първоначална цел сега извивате и се мъчите да я нагаждате така все едно не е виновна,все едно хората са виновни,все едно те не са следвали първоначалната идея на религията.А те са правили точно това,защото така е пишело в книгата,а сега новата мода налага да не се разбира буквално и хората които са четели така са били изкарвани виновни понеже са разбирали всичко буквално,понеже не следват сегашната мода,а всъщност вината пада точно на това което пише....защото никой неможе да го отрече,че го пише,защото никой неможе да отрече че в библията пише за насилие,ад,апокалипсис и разруха.
Всяка една доброта която е продиктувана от сила или от задължение не е доброта.Добротата не трябва да идва от заплахата че ще отидеш в ада,добротата не трябва да идва от строги канони и закони.ТОВА НЕ Е ДОБРОДЕТЕЛНОСТ.Добродетел остта не трябва да идва насилствено и от страх!
До преди 100 години хората смятаха че приказките за бързо предвижващи и летящи машини са плод на болни фантазии и нещо невъзможо,а днес всеки ползва този транспорт.Днес какво смятаме за невъзможно и за фантазия......точно тези фантазии много скоро ще станата реалност.И като казвам много скоро имам предвид няколко поколения.Мислите ли че в бъдещето ще е нужна тази добродетелност,която носи разруха.

От всяко едно нещо може бъде вземано и добро и лошо и начин да избягваме лошото.Така както водата е полезна в много отношения,така може и да се удавиш в нея и начин да избегнеш това удавяне като се научиш да плуваш. (не си спомням точния цитат)
"-Замълчи,червей е заял душата ти! -Да я изяде,защо ми е душа сляпа!" Цитат от "Хан Апарух" Камуфлажния отряд-Метални оковиЕдинственият източник, за който говорим, е библията, без църкви, канони и т.н. Библията не е виновна, нито кара хората да вършат тези неща, които спомена. И е нормално да е споменато злото, адът и раят са факти, които са описани. А доброто не може без злото. И всяко зло е за добро. Библията не е свързна с разруха, а точно обратното, изграждане на добродетелите в теб. Говоря за Новия Завет, Старият е съвсем различен, говоря за учението на Христос. Не разбирам какво нещо, свързано с него, те дразни.

BurningDesire
08-14-2008, 17:41
Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)
Ти ме разби....

Christ
08-14-2008, 22:27
Раят е място на тотално единение с Бог. Свързан си директно към източника на абсолютно всичко, което е. (Да, горе долу като високоскоростен интернет.)
Ти ме разби....

Имаше такава тема. ;)



А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.

Nam3less2
08-15-2008, 01:21
А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.За какво става въпрос?

nailana
08-15-2008, 12:04
А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.За какво става въпрос?


Става въпрос да я прочетеш най - сетне/отново с едно ръководство "Как да четем и разбираме правилно Светото писание",или просто да се молиш Светия Дух да ти даде знание,защото виждам - странствуваш из невежеството си и измамното ти понякога схващане относно духовните неща,използвувайки думи като на застаряващ вече викарий в безпътица,напълно и безпрекословно убеден в преценките си,ала и периодически - в тирадите си/не говоря точно или пряко за тази тема от форума/.
Предполагам ти си 'доскорошният' Nam3less?

Сполай Ви за вниманието и моля за извинение относно днешната ми раздразнителност,ако и да е под основание!

Christ
08-15-2008, 12:16
А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.За какво става въпрос?

Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.

ScionOfStorm
08-15-2008, 21:20
ОФФ: Сола фиде-то в подписа ти ми напомни за Deathspell omega 8-)

Nam3less2
08-16-2008, 02:16
А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.За какво става въпрос?

Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.Това е било в рая, но злото е било неговото изкушение.
@nailana, мерси за съвета.

Christ
08-16-2008, 07:07
А доброто не може без злото.

Нищо не си разбрал от Библията тогава.За какво става въпрос?

Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.Това е било в рая, но злото е било неговото изкушение.
@nailana, мерси за съвета.

Не, това е било на земята, в Едемската градина.

jghgh
08-16-2008, 20:32
Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.


Човек колкото повече знае е толкова по-нещастен. Факт. Истината е така горчива и затормозяваща, че просто няма накъде. :] Колкото повече научаваш толкова повече горчилки трупаш. А заблудените и невежите са по-щастливи, защото са в пълно неведение за света, но аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира.
А колкото повече имаш (имаш във всеки един смисъл - пари, знания, духовност) толкова повече осъзнаваш че си беден... Пак факт. Всяко едно събитие, всяка една клонка и човек те учи на нещо, все повече трупаш/постигаш опит и осъзнаваш че имаш още много да ядеш..
Да, господина ми по китара определено е пич, и е умен човек. Както и да се замислям е прав.

!НО! предпочитам да ЗНАМ, да ям от "плода на знанието", отколкото да съм СЛЯПА и да не знам къде се намирам. Неведението е ужасна работа.

Christ, зло без добро и добро без зло НЕ МОЖЕ. Иначе как се разграничават?

Спотайвало се е зло (змията) - някво гадно лукаво влечуго. Ева е донесла на мъжо ябълката, Адам гризнал ябълката и гнева се разлял на земята...


Вярата е нещо страхотно, жалко че аз я загубих. :(

Вяра - да, религия - не.

cSSiE
08-17-2008, 11:31
Всеки си има свои схващания за религията и примерно не може да се каже, че не си набожен, ако не ходиш на църква ... Всеки по свой начин възприема и вярва ..според мен грешно може да бъде схващането за човек, който има психически травми и т.н. :)

cSSiE
08-17-2008, 11:33
Преди Адам да изяде плода на знанието, не е имало зло.


Човек колкото повече знае е толкова по-нещастен. Факт. Истината е така горчива и затормозяваща, че просто няма накъде. :] Колкото повече научаваш толкова повече горчилки трупаш. А заблудените и невежите са по-щастливи, защото са в пълно неведение за света, но аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира.
А колкото повече имаш (имаш във всеки един смисъл - пари, знания, духовност) толкова повече осъзнаваш че си беден... Пак факт. Всяко едно събитие, всяка една клонка и човек те учи на нещо, все повече трупаш/постигаш опит и осъзнаваш че имаш още много да ядеш..
Да, господина ми по китара определено е пич, и е умен човек. Както и да се замислям е прав.

!НО! предпочитам да ЗНАМ, да ям от "плода на знанието", отколкото да съм СЛЯПА и да не знам къде се намирам. Неведението е ужасна работа.

Christ, зло без добро и добро без зло НЕ МОЖЕ. Иначе как се разграничават?

Спотайвало се е зло (змията) - някво гадно лукаво влечуго. Ева е донесла на мъжо ябълката, Адам гризнал ябълката и гнева се разлял на земята...


Вярата е нещо страхотно, жалко че аз я загубих. :(

Вяра - да, религия - не.
не е късно да си я върнеш, защото вярата е нещо , което би ти помагало в бъдеще Трябва да има човек вяра ... :)

Kman
08-17-2008, 12:16
"аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира. "
+1
Ако се замислиш въобще не ти помага,а даже може и да започни да ти пречи в зависимост от набожността ти.

Nam3less2
08-17-2008, 12:23
"аз предпочитам нещастие пред заблуда и.. как да го кажа, да съм тъпа овца, която не знае къде се намира. "
+1
Ако се замислиш въобще не ти помага,а даже може и да започни да ти пречи в зависимост от набожността ти.Невежеството е от най-големите злини.

ScionOfStorm
08-17-2008, 12:25
Всички сме невежи, така или иначе. :)

lsd43
08-17-2008, 12:37
Имаше една много хубава мисъл:" Най-умното човешко,е в пъти по глупво от най-глупавото Божие."

Kman
08-17-2008, 12:43
"Невежеството е от най-големите злини."
Добре значи всички учени,който се стремят да направят живота на човека по хубав,по лесен и благодарение на което ние сега имаме лекарства и живеем 20-30 години по дълъг живот са дяволи и трябвая да умрат....неблагодарници :lol: да наречеш знанията невежество,тогава защо изобщп четеш и се информираш....изтрий всички знания от главата си и живей в заблуда да те използват всички да те третират като животно.Е то на тебе така ще ти харесва,защото ще се превърнеш в мъченик и ще имаш запазено място в рая :lol:

Nam3less2
08-17-2008, 12:48
"Невежеството е от най-големите злини."
Добре значи всички учени,който се стремят да направят живота на човека по хубав,по лесен и благодарение на което ние сега имаме лекарства и живеем 20-30 години по дълъг живот са дяволи и трябвая да умрат....неблагодарници :lol: да наречеш знанията невежество,тогава защо изобщп четеш и се информираш....изтрий всички знания от главата си и живей в заблуда да те използват всички да те третират като животно.Е то на тебе така ще ти харесва,защото ще се превърнеш в мъченик и ще имаш запазено място в рая :lol:??????????
Твърдя точно обратното, явно не разбираш какво говоря. Знанията не са невежество и не съм го казвал никъде.

Kman
08-17-2008, 12:59
Точно това твърдиш и ти самия неможеш да разбереш какво искаш да напишеш :lol:
Нали си вярващ,нали хората не трябва да се стермят към науката и ти като вярващ не трябва да учиш и да се информираш,защото това е същото като адам и ябълката на познанието,което според бибилията е продуктувано като грях......а ти сега сам си противоречиш.

Nam3less2
08-17-2008, 13:16
Точно това твърдиш и ти самия неможеш да разбереш какво искаш да напишеш :lol:
Нали си вярващ,нали хората не трябва да се стермят към науката и ти като вярващ не трябва да учиш и да се информираш,защото това е същото като адам и ябълката на познанието,което според бибилията е продуктувано като грях......а ти сега сам си противоречиш.Вярващ съм, и това не значи, нито съм казвал, че не трябва да се стремим към науката, напротив. Онова е грях, защото е нарушение на заповедта на Бог, а това няма нищо общо и не значи че не се стремя към науката и информацията, напротив, аз подкрепям всяко научно откритие. :D

Kman
08-17-2008, 15:10
Ако потърся из форума ще намеря твой цитати в който го твърдиш.
А тогава след като толкова много защитаваш тая твоя религия,защо отхвърляш нейните идей.
Точно тази негова заповед е била да не се стреми Адам към понзнанието,заради което е бил изгонен от рая.
Като помислим логически.....ние всички сме "негови чада" и сме равни пред него т.е. няма разлика между мен и Адам и ако аз започна да се стремя към познанието също като него ще няма да бъда приет в рая.Но ако бъда приет въпреки че се стремя също като Адам и Ева към познанието което се е криело в ябълката,това ще означава че за едни и същи стемежи едни биват допускани а друго не....разделение.
И ако ябълката не символизира познанието,то бог е нямало да има смисъл да забранява да се аде един прост плод,подобен на всички останали плодове които те са ядяли.
Без значение дали се съгласяваш с това или го отричаш,ти стоиш против идеите на библията.
Точно библията иска от своите последователи да са смирени,покорни и да не се стремят към познанието......което до какво логическо заключение води!?!?!?!

Nam3less2
08-18-2008, 02:11
Ако потърся из форума ще намеря твой цитати в който го твърдиш.
А тогава след като толкова много защитаваш тая твоя религия,защо отхвърляш нейните идей.
Точно тази негова заповед е била да не се стреми Адам към понзнанието,заради което е бил изгонен от рая.
Като помислим логически.....ние всички сме "негови чада" и сме равни пред него т.е. няма разлика между мен и Адам и ако аз започна да се стремя към познанието също като него ще няма да бъда приет в рая.Но ако бъда приет въпреки че се стремя също като Адам и Ева към познанието което се е криело в ябълката,това ще означава че за едни и същи стемежи едни биват допускани а друго не....разделение.
И ако ябълката не символизира познанието,то бог е нямало да има смисъл да забранява да се аде един прост плод,подобен на всички останали плодове които те са ядяли.
Без значение дали се съгласяваш с това или го отричаш,ти стоиш против идеите на библията.
Точно библията иска от своите последователи да са смирени,покорни и да не се стремят към познанието......което до какво логическо заключение води!?!?!?!За ква логика ми говориш. Адам е бил изкушен от злото и за това е цялата история, и библията не отрича това че всеки трябва да се стреми към познанието, нито аз го отричам, и същевременно не стоя против идейте на библията. Ясно що си атеист, ти просто не може да схванеш за какво става въпрос в библията, всяко от разбиранията са ти грешни.

jghgh
08-18-2008, 11:44
Всички сме невежи, така или иначе. :)

До някаква степен да.

Kman
08-18-2008, 17:25
" Ясно що си атеист, ти просто не може да схванеш за какво става въпрос в библията, всяко от разбиранията са ти грешни."
Нищо не ти е ясно като ти чета постовете.Да споря с теб е същото да споря с кучето ми.

Nam3less2
08-19-2008, 18:19
" Ясно що си атеист, ти просто не може да схванеш за какво става въпрос в библията, всяко от разбиранията са ти грешни."
Нищо не ти е ясно като ти чета постовете.Да споря с теб е същото да споря с кучето ми.На тебе не ти е ясно, аз се опитвам да ти обясня , но ти както и да ти го кажа не разбираш.

bishop
08-21-2008, 22:55
Ако потърся из форума ще намеря твой цитати в който го твърдиш.
А тогава след като толкова много защитаваш тая твоя религия,защо отхвърляш нейните идей.
Точно тази негова заповед е била да не се стреми Адам към понзнанието,заради което е бил изгонен от рая.
Като помислим логически.....ние всички сме "негови чада" и сме равни пред него т.е. няма разлика между мен и Адам и ако аз започна да се стремя към познанието също като него ще няма да бъда приет в рая.Но ако бъда приет въпреки че се стремя също като Адам и Ева към познанието което се е криело в ябълката,това ще означава че за едни и същи стемежи едни биват допускани а друго не....разделение.
И ако ябълката не символизира познанието,то бог е нямало да има смисъл да забранява да се аде един прост плод,подобен на всички останали плодове които те са ядяли.
Без значение дали се съгласяваш с това или го отричаш,ти стоиш против идеите на библията.
Точно библията иска от своите последователи да са смирени,покорни и да не се стремят към познанието......което до какво логическо заключение води!?!?!?!За ква логика ми говориш. Адам е бил изкушен от злото и за това е цялата история, и библията не отрича това че всеки трябва да се стреми към познанието, нито аз го отричам, и същевременно не стоя против идейте на библията. Ясно що си атеист, ти просто не може да схванеш за какво става въпрос в библията, всяко от разбиранията са ти грешни.

И в одебелените ти думи откриваме няколко противоречия:
1)Адам е бил изкушен от злото. Това зло се явява във формата на змията, но и косфено като ябълката, която пък символизира познанието =>познанието е зло.
2)така библията очевидно отрича познанието и приема само сляпата вяра. (следва от 1)
3)ти сам казваш че не го отричаш, което пък в този момент влиза в разрив със скъпата ти библия. Owned.

Което пък ни води до същия онзи логичен извод, който спомена и k'man - търсенето на познания и логиката са грях, защото логиката противоречи на библията.

ПП: тр да птбележа че да се спори с Nam3less2 не е като да спориш с кучето, по скоро като с телевизора. Кучето по всяка вероятност ще разбере какво му казваш и може дори да го приеме.

AceSpades
08-22-2008, 01:58
Може да няма Адам и Ева, даже съм съгласен, но да вярваш в нещо по-висше според мен е полезно, защото това ти дава сили и надежда в трудни моменти. Така е произлязло християнството. В Римската империя във време на несигурност, неравенство и тн.

Nam3less2
08-22-2008, 02:07
Ако потърся из форума ще намеря твой цитати в който го твърдиш.
А тогава след като толкова много защитаваш тая твоя религия,защо отхвърляш нейните идей.
Точно тази негова заповед е била да не се стреми Адам към понзнанието,заради което е бил изгонен от рая.
Като помислим логически.....ние всички сме "негови чада" и сме равни пред него т.е. няма разлика между мен и Адам и ако аз започна да се стремя към познанието също като него ще няма да бъда приет в рая.Но ако бъда приет въпреки че се стремя също като Адам и Ева към познанието което се е криело в ябълката,това ще означава че за едни и същи стемежи едни биват допускани а друго не....разделение.
И ако ябълката не символизира познанието,то бог е нямало да има смисъл да забранява да се аде един прост плод,подобен на всички останали плодове които те са ядяли.
Без значение дали се съгласяваш с това или го отричаш,ти стоиш против идеите на библията.
Точно библията иска от своите последователи да са смирени,покорни и да не се стремят към познанието......което до какво логическо заключение води!?!?!?!За ква логика ми говориш. Адам е бил изкушен от злото и за това е цялата история, и библията не отрича това че всеки трябва да се стреми към познанието, нито аз го отричам, и същевременно не стоя против идейте на библията. Ясно що си атеист, ти просто не може да схванеш за какво става въпрос в библията, всяко от разбиранията са ти грешни.

И в одебелените ти думи откриваме няколко противоречия:
1)Адам е бил изкушен от злото. Това зло се явява във формата на змията, но и косфено като ябълката, която пък символизира познанието =>познанието е зло.
2)така библията очевидно отрича познанието и приема само сляпата вяра. (следва от 1)
3)ти сам казваш че не го отричаш, което пък в този момент влиза в разрив със скъпата ти библия. Owned.

Което пък ни води до същия онзи логичен извод, който спомена и k'man - търсенето на познания и логиката са грях, защото логиката противоречи на библията.

ПП: тр да птбележа че да се спори с Nam3less2 не е като да спориш с кучето, по скоро като с телевизора. Кучето по всяка вероятност ще разбере какво му казваш и може дори да го приеме.
1.Зло е само в този случай, защото е нарушение на заповед на Бог.
2.Не следва от 1, и не е вярно, познанието е много хубаво нещо, то е обратно на невежеството, а самото невежество си е направо грях.
3.Тъй че няма никакъв разрив(следва от 1 и 2).

Грешно сте разбрали всичко, а библията също е логична, ако я "разшифроваш" цялата, ще го разбереш.

Kman
08-22-2008, 11:56
"Адам е бил изкушен от злото. Това зло се явява във формата на змията,
но и косфено като ябълката, която пък символизира познанието =>познанието е зло. "
Точно това е разшифроване на библията,иначе ако не се разглежда якъблаката като символ на познанието,библията се разбира буквално.
Въпроса е,не да четеш и да разбираш всичко буквално и да го приемаш без съмнение,а да четеш муждо буквите.Да търсиш скрити послания,да искаш да отгатнеш защо това е било грях.Защо бог е наказал Адам за едина безобидна ябълка и защо я е нарекъл ябълката на познанието.
Да казваш че е просто нарушение на заповед е все едно да разбираш библията буквално.Защо бог е забранил да се яде тази ябълка на познанието.Всеки един грях е продуктуван от нещо зло,дори и да е нарушение на заповед,то пак е продиктувано от злото(от змията),която е накарала Ева да откъсне ябълката на познанието и да я сподели със Адам.Ако се замислиш наквсякъде из библията се намират такива скрити послания като това.
След като господ е забранил да се яде тази ябълка,която символизира познанието,значи не е искал Адам и Ева да постигнат до това познание и след като те изяждат ябълкта започват да се срамуват от телата си(познание).А хората които нямат познания как ги наричаме....невежи,незнаещи, неуки.Господ е забранил със заповед да се яде ябълката за да не достигат Адам и Ева до познанието и наказанието било изгонването от (не се сещам точно как се казваше градината)райската градина.

Kman
08-22-2008, 12:00
"Може да няма Адам и Ева, даже съм съгласен, но да вярваш в нещо по-висше според мен е полезно, защото това ти дава сили и надежда в трудни моменти. Така е произлязло християнството. В Римската империя във време на несигурност, неравенство и тн."
ХАХАХА чел и недочел.Римската империя е загинала именно заради христянството.Това го пише във учебниците по история,просто трябва да четеш между буквите.Ами аз как имам сила и надежда въпреки че не вярвам в нещо висшо.Вярата не е прецедент да имаш сила и надежда в трудни моменти.Тази сила и надежда идва от жизнения ти опит,от това какво знаеш и можеш,от характера и от още много други фактори!

Nam3less2
08-22-2008, 12:21
"Адам е бил изкушен от злото. Това зло се явява във формата на змията,
но и косфено като ябълката, която пък символизира познанието =>познанието е зло. "
Точно това е разшифроване на библията,иначе ако не се разглежда якъблаката като символ на познанието,библията се разбира буквално.
Въпроса е,не да четеш и да разбираш всичко буквално и да го приемаш без съмнение,а да четеш муждо буквите.Да търсиш скрити послания,да искаш да отгатнеш защо това е било грях.Защо бог е наказал Адам за едина безобидна ябълка и защо я е нарекъл ябълката на познанието.
Да казваш че е просто нарушение на заповед е все едно да разбираш библията буквално.Защо бог е забранил да се яде тази ябълка на познанието.Всеки един грях е продуктуван от нещо зло,дори и да е нарушение на заповед,то пак е продиктувано от злото(от змията),която е накарала Ева да откъсне ябълката на познанието и да я сподели със Адам.Ако се замислиш наквсякъде из библията се намират такива скрити послания като това.
След като господ е забранил да се яде тази ябълка,която символизира познанието,значи не е искал Адам и Ева да постигнат до това познание и след като те изяждат ябълкта започват да се срамуват от телата си(познание).А хората които нямат познания как ги наричаме....невежи,незнаещи, неуки.Господ е забранил със заповед да се яде ябълката за да не достигат Адам и Ева до познанието и наказанието било изгонването от (не се сещам точно как се казваше градината)райската градина.По какъвто и начин да се разбира, това е единичен случай, библията иначе не отрича познанието много ясно. А сега не съм се замислял, но в днешно време не е като при Адам и Ева и не знам кой го е измислил това че библията отричала познанието или науката.

Christ
08-22-2008, 12:53
Nam3less, спри се.

Не е ябълка, а плодът на познанието за доброто и злото!

Бог не е искал Адам да научава какво е добро и какво е зло, но му е позволил да го направи.

Kman
08-22-2008, 12:58
И го е изритал за дето го е направил от градниката си.

Christ
08-22-2008, 13:00
И го е изритал за дето го е направил от градниката си. :?

Trash
08-22-2008, 13:19
7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.
BUDIZMA NQMA BOG
... izvinete izdraznih se prosto

Christ
08-22-2008, 13:33
7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.
BUDIZMA NQMA BOG
... izvinete izdraznih se prosto

И аз много се дразня, ама тоя си знае неговото си. :-D

Nam3less2
08-22-2008, 16:12
7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.
BUDIZMA NQMA BOG
... izvinete izdraznih se prosto

И аз много се дразня, ама тоя си знае неговото си. :-DВ будизма има "много богове", но това са хора, достигнали съвършенството, а самата религия е по-различна, и акцентира върху това как да станеш просветлен и да се "слееш с Бог".

nailana
08-22-2008, 18:01
7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.
BUDIZMA NQMA BOG
... izvinete izdraznih se prosto

И аз много се дразня, ама тоя си знае неговото си. :-DВ будизма има "много богове", но това са хора, достигнали съвършенството, а самата религия е по-различна, и акцентира върху това как да станеш просветлен и да се "слееш с Бог".


Извинете ме ако не съм разбрала правилно....хора 'достигнали съвършенството' стават богове?Кой човек достига съвършенство тук на Земята?

Nam3less3
08-27-2008, 01:58
7.Защо уж трите добродетелни религий - християнство, мюсюлманство и будизъм се отричат една друга?

Всяка от тия религий акцентира върху различен духовен аспект. Примерно в библията е написано да вярваме само на нея, това значи че ако човек чете библията, няма нужда от останалите, и че те може да му вредят. А и да са истинни, това може да е тест за вярата, кой знае. Може и в трите да става въпрос за Бог(единственият наш Бог), макар че някоя може да послъгва.
BUDIZMA NQMA BOG
... izvinete izdraznih se prosto

И аз много се дразня, ама тоя си знае неговото си. :-DВ будизма има "много богове", но това са хора, достигнали съвършенството, а самата религия е по-различна, и акцентира върху това как да станеш просветлен и да се "слееш с Бог".


Извинете ме ако не съм разбрала правилно....хора 'достигнали съвършенството' стават богове?Кой човек достига съвършенство тук на Земята?Не става въпрос само за Земята.

Christ
08-27-2008, 11:06
Будизма противоречи директно на Библията, следователно не може да се говори за един и същ Бог.

mistake
08-27-2008, 16:39
4.Искам научни доказателства за съществуването на Бог и за вършенето на изцеренията на Исус Христос.

Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи. Физичните закони са създадени от Бог, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина.


Човек който "просто вярва" е заблуден , също като теб. А тези които твърдят ,че науката няма място в тези въпроси ги е страх. Ти , както и тези които мислят по същия начин като теб се боят от истината.

Kman
08-27-2008, 19:23
mistake харесва ми мисленето ти. :smt023
Veritas vos liberabit! <- The truth will set you free!

Christ
08-27-2008, 20:32
mistake харесва ми мисленето ти. :smt023
Veritas vos liberabit! <- The truth will set you free!

John 8:32 (New International Version)
Then you will know the truth, and the truth will set you free. 8)

Kman
08-27-2008, 23:31
E да де,само дето истината,както и науката и историята потвърждават,че религията и ценностите й са създадени с точна умисъл и цел....контрол.
Защото все пак твърдението че света е създаден за 6 дена,че Адам е създаден от кал и пръст,че от двама човека са произлели всички хора по света и за още много,да не кажа почти всички твърдения в библията са реално противоречащи на истината,която е ясна и проста.....това с 6-те дни,с Адам и Ева и със всичките останали е измислица.Не се е случило и най-важното което е,че е напълно научно доказано че не се е случило и че е лъжа.Поздравления.....почели те първото място по наивност ако вярвате на библията.

И тъй като библията е написана от много хора които са наслагвали и донаждали неща които са прочели и които са им били казани,пише че Исус го е казал,но може въобще да не го е казал тойа някой друг в стаята или в компанията в която е бил,но понеже е звучало интересно и някой седящ по настрани или малко по отзад да не е чул точно кой го е казал,и от оста на оста разказът да се е променял и докато стигне до повратната точка в която е бил написан този разказ,въобще да не е същия.Можем спокойно да кажем,че този израз датира много по отдавна от библията и не е роден от нея.Въпреки че там се споменава за първи път,но тъй като нямаме други окончателни доказателства,че не е взет от някъде другаде или не е казан от някой друг човек,не можем да взимаме този разказ като доказателство имайки предвид че в същата тази книга са писани простотии от сорта че земята е създадена за 6 дена.

Nam3less3
08-28-2008, 01:48
E да де,само дето истината,както и науката и историята потвърждават,че религията и ценностите й са създадени с точна умисъл и цел....контрол.
Защото все пак твърдението че света е създаден за 6 дена,че Адам е създаден от кал и пръст,че от двама човека са произлели всички хора по света и за още много,да не кажа почти всички твърдения в библията са реално противоречащи на истината,която е ясна и проста.....това с 6-те дни,с Адам и Ева и със всичките останали е измислица.Не се е случило и най-важното което е,че е напълно научно доказано че не се е случило и че е лъжа.Поздравления.....почели те първото място по наивност ако вярвате на библията.

И тъй като библията е написана от много хора които са наслагвали и донаждали неща които са прочели и които са им били казани,пише че Исус го е казал,но може въобще да не го е казал тойа някой друг в стаята или в компанията в която е бил,но понеже е звучало интересно и някой седящ по настрани или малко по отзад да не е чул точно кой го е казал,и от оста на оста разказът да се е променял и докато стигне до повратната точка в която е бил написан този разказ,въобще да не е същия.Можем спокойно да кажем,че този израз датира много по отдавна от библията и не е роден от нея.Въпреки че там се споменава за първи път,но тъй като нямаме други окончателни доказателства,че не е взет от някъде другаде или не е казан от някой друг човек,не можем да взимаме този разказ като доказателство имайки предвид че в същата тази книга са писани простотии от сорта че земята е създадена за 6 дена.Едни и същи мнения и ми писна пак да повтарям едно и също.. Направо дай delete на мнението че на тия работи е отговорено много пъти в тоя раздел. А за хората да не се объркат - това мнение е грешно от първото до последното разсъждение.

mistake
08-28-2008, 07:38
E да де,само дето истината,както и науката и историята потвърждават,че религията и ценностите й са създадени с точна умисъл и цел....контрол.
Защото все пак твърдението че света е създаден за 6 дена,че Адам е създаден от кал и пръст,че от двама човека са произлели всички хора по света и за още много,да не кажа почти всички твърдения в библията са реално противоречащи на истината,която е ясна и проста.....това с 6-те дни,с Адам и Ева и със всичките останали е измислица.Не се е случило и най-важното което е,че е напълно научно доказано че не се е случило и че е лъжа.Поздравления.....почели те първото място по наивност ако вярвате на библията.

И тъй като библията е написана от много хора които са наслагвали и донаждали неща които са прочели и които са им били казани,пише че Исус го е казал,но може въобще да не го е казал тойа някой друг в стаята или в компанията в която е бил,но понеже е звучало интересно и някой седящ по настрани или малко по отзад да не е чул точно кой го е казал,и от оста на оста разказът да се е променял и докато стигне до повратната точка в която е бил написан този разказ,въобще да не е същия.Можем спокойно да кажем,че този израз датира много по отдавна от библията и не е роден от нея.Въпреки че там се споменава за първи път,но тъй като нямаме други окончателни доказателства,че не е взет от някъде другаде или не е казан от някой друг човек,не можем да взимаме този разказ като доказателство имайки предвид че в същата тази книга са писани простотии от сорта че земята е създадена за 6 дена.Едни и същи мнения и ми писна пак да повтарям едно и също.. Направо дай delete на мнението че на тия работи е отговорено много пъти в тоя раздел. А за хората да не се объркат - това мнение е грешно от първото до последното разсъждение.
Грешни са за човек, който не смее да погледне с очите си, защото душата му вижда всичко по-лесно и по-красиво.

Kman
08-28-2008, 13:17
Едни и същи мнения и ми писна пак да повтарям едно и също.. Направо дай delete на мнението че на тия работи е отговорено много пъти в тоя раздел. А за хората да не се объркат - това мнение е грешно от първото до последното разсъждение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребите.

ФАНАТИИИИИИИИИИК ШИБАН ФАНАТИК СИ ТИ!!!!!
:-x
ТИ СИ ТОЗИ КОЙТО ПИШЕ ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ГЛУПОСТИ И НА МЕНЕ МИ СЕ НАЛАГА ДА СЕ ПОВТАРЯМ И ПОТРЕТЯМ В УСЪРДИЕТО МИ ДА ОБОРЯ ГЛУПАВИТЕ ТИ ЗАБЛУДИ КОИТО СА ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ И КОИТО СЪМ ОБОРИЛ ВЕЧЕ СТОТИЦИ ПЪТИ....ПИСНА МИ ГЛУПАВИ ХОРА КОИТО НЕ ЧЕТАТ СМИСЛЕНА ЛИТЕРАТУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УУУУУРРРРРРРРРРРРРРРРРРАА АААААААААААААААААААААА!

ПИШЕШ ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ГЛУПОСТИ,КОИТО АЗ ПОСОТЯННО УБОРВАМ И ПОСЛЕ КАЗВАШ ЧЕ СЪМ БИЛ ПИШЕЛ АЗ ЕДИН И СЪЩИ НЕЩА И КАК НЯМА ДА ПИША КАТО СЪС ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ДУМИ И ИЗРЕЧЕНИЯ ОБОРВАМ ВСЯКА ТВОЯ ТЕОРИЯ!

Nam3less3
08-28-2008, 16:01
Едни и същи мнения и ми писна пак да повтарям едно и също.. Направо дай delete на мнението че на тия работи е отговорено много пъти в тоя раздел. А за хората да не се объркат - това мнение е грешно от първото до последното разсъждение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребите.

ФАНАТИИИИИИИИИИК ШИБАН ФАНАТИК СИ ТИ!!!!!
:-x
ТИ СИ ТОЗИ КОЙТО ПИШЕ ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ГЛУПОСТИ И НА МЕНЕ МИ СЕ НАЛАГА ДА СЕ ПОВТАРЯМ И ПОТРЕТЯМ В УСЪРДИЕТО МИ ДА ОБОРЯ ГЛУПАВИТЕ ТИ ЗАБЛУДИ КОИТО СА ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ И КОИТО СЪМ ОБОРИЛ ВЕЧЕ СТОТИЦИ ПЪТИ....ПИСНА МИ ГЛУПАВИ ХОРА КОИТО НЕ ЧЕТАТ СМИСЛЕНА ЛИТЕРАТУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УУУУУРРРРРРРРРРРРРРРРРРАА АААААААААААААААААААААА!

ПИШЕШ ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ГЛУПОСТИ,КОИТО АЗ ПОСОТЯННО УБОРВАМ И ПОСЛЕ КАЗВАШ ЧЕ СЪМ БИЛ ПИШЕЛ АЗ ЕДИН И СЪЩИ НЕЩА И КАК НЯМА ДА ПИША КАТО СЪС ВСЕ ЕДИН И СЪЩИ ДУМИ И ИЗРЕЧЕНИЯ ОБОРВАМ ВСЯКА ТВОЯ ТЕОРИЯ!Тия "глупости" за нас не са глупости ами истината, и ги пишем обсъждайки някоя тема, ама заради такива като тебе всяка тема се превръща в "има ли бог или не?". Като не вярвате в нищо, не го споменавайте във всяка тема, нас не ни интересува, има тема вярвате ли в бог, останалите не са за атеисти.

Kman
08-28-2008, 17:01
А за какви са....Едно нещо или е,или не е!Неможе пет самоотричащи се религии да са еднакви истинни и верни....ПФ То бъдещето ще си покаже,до 2050 година ще настъпят доста обрати и ще стане ясно,като имаме на предивд че процента на атеистите с всеки ден нараства....

"не го споменавайте във всяка тема, нас не ни интересува, има тема вярвате ли в бог, останалите не са за атеисти."
О значи ние сме непросветени и имаме по малко от вас права така ли...ето откъде идват разделенията и ето от къде се пораждат конфликтите....Запомни ми думите....когато одъртееш,когато и аз остарея...когато всички остареем след 50-60 години светът до толкова ще се промени че религията ще бъде вреда за човечеството,или както вие му викате апокалипсиса.....точно това ще представлява той......гибелта на религията и обединението на всички хора по цялята планета в една нация....няма да има разделения,няма да има конфликти.....Всички ще се стремят към развитие и еволюция!Религията пречи на подобно развитие и ще бъде отхвърлена....тя вече е отхвърляна от все повече и все повече хора и затова християните казват че скоро ще настъпи апокалипсиса.

Sashakiss
08-28-2008, 20:34
Сега се очаква да стана вярващ ли?

Nam3less3
08-29-2008, 03:49
А за какви са....Едно нещо или е,или не е!Неможе пет самоотричащи се религии да са еднакви истинни и верни....ПФ То бъдещето ще си покаже,до 2050 година ще настъпят доста обрати и ще стане ясно,като имаме на предивд че процента на атеистите с всеки ден нараства....

"не го споменавайте във всяка тема, нас не ни интересува, има тема вярвате ли в бог, останалите не са за атеисти."
О значи ние сме непросветени и имаме по малко от вас права така ли...ето откъде идват разделенията и ето от къде се пораждат конфликтите....Запомни ми думите....когато одъртееш,когато и аз остарея...когато всички остареем след 50-60 години светът до толкова ще се промени че религията ще бъде вреда за човечеството,или както вие му викате апокалипсиса.....точно това ще представлява той......гибелта на религията и обединението на всички хора по цялята планета в една нация....няма да има разделения,няма да има конфликти.....Всички ще се стремят към развитие и еволюция!Религията пречи на подобно развитие и ще бъде отхвърлена....тя вече е отхвърляна от все повече и все повече хора и затова християните казват че скоро ще настъпи апокалипсиса.Религията не се отнася за човечеството, това е вероизповедение, което е личностно и индивидуално. Само че повечето хора грешат относно това, и ето защо са тия конфликти.

Kman
08-29-2008, 11:36
Религията все още съществува заради недоразвитото съзнание,знания и психика на човечеството.
"личностно и индивидуално."
Значи има толкова религи колкото е населението на планетата,защото никоя индивидуалност и личност неможе да бъде еднаква с нечия друга по всичките критерии които градят индивидуалността.А освен че е идвидиуално то събира като стадо всички следващи го.Водени всички от страх от ада и залблудени от хубавите слова,но не прочитат скритите послания които религията носи.Я ми кажи.....ти не ги виждаш или четеш като автомат и разбираш всико буквално?

Nam3less3
08-30-2008, 00:37
Религията все още съществува заради недоразвитото съзнание,знания и психика на човечеството.
"личностно и индивидуално."
Значи има толкова религи колкото е населението на планетата,защото никоя индивидуалност и личност неможе да бъде еднаква с нечия друга по всичките критерии които градят индивидуалността.А освен че е идвидиуално то събира като стадо всички следващи го.Водени всички от страх от ада и залблудени от хубавите слова,но не прочитат скритите послания които религията носи.Я ми кажи.....ти не ги виждаш или четеш като автомат и разбираш всико буквално?Говориш за глупците, които не разбират нищо от вярата и ги е "страх от ада". Някой неща се четат буквално, но повечето не.

mistake
08-30-2008, 08:37
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

darking
08-30-2008, 09:19
@Nam3less3 - Интересно ми е как възприемаш Бог - като някакво същество, създало всичко, или като самото "всичко". Защото ако е първото, то аз някак си не съм съгласен. Добре, да речем, че има Бог и много много отдавна е създал света. А тогава аджеба как той е бил създаден? Та стигаме до заключението, че той винаги си е съществувал, което от друга страна не пречи и самите ние винаги да сме съществували. Та моята теориика е, че под "Аз съм син божии.", Христос е имал в предвид, че както той, така и всички ние сме част от Бог. Бог е вътре в нас, всички ние сме Бог!

@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!

mistake
08-30-2008, 10:35
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.

Myrth
08-30-2008, 12:33
Винаги, когато се заговори за Бог, всичко опира до това как е създадено всичко и как този създател е бил създаден. Има разни теории за цикличност на материята и тн. но тука властват хипотезите. "Бог е безкраен и това човешкото съзнание не може да го осъзнае" казват някои. Аз пък вярвам в личността и в човешкото съзнание и си мисля, че колкото повече търсим и се стремим към някакъв отговор, макар и да не можем да достигнем до него, толкова по-качествени ставаме. Така че продължавайте да спорите за общото благо ;}]]

Kman
08-30-2008, 15:02
Всичко опира до създаването,защото тогава не са същестували дори и растенията,камо ли хората и праоците ни не са могли да си обяснят как се е зародил света и са измислили вярата и оповаването на бог който да е направил всичко това,а днес знаем как в възникнало всичко и знаем че те на са били прави.Неразбирането и неинформираноста пораждат измислиците,когато се разбере кое,как и защо измислицата изчезва,а остава само истината.А истината за сътворението на света е пределено ясна!

darking
08-30-2008, 15:24
Всичко опира до създаването,защото тогава не са същестували дори и растенията,камо ли хората и праоците ни не са могли да си обяснят как се е зародил света и са измислили вярата и оповаването на бог който да е направил всичко това,а днес знаем как в възникнало всичко и знаем че те на са били прави.Неразбирането и неинформираноста пораждат измислиците,когато се разбере кое,как и защо измислицата изчезва,а остава само истината.А истината за сътворението на света е пределено ясна!
Дам, и аз мисля така. Пределно ясно е, че сътворяване не е имало въобще.

Kman
08-30-2008, 15:37
Как така сътворението на света не е имало бъдеще.....за динозаврите ли говориш.То и преди да имало планетата Земя,пак е имало свят и закономерности,които са си били винаги.
Ето ти един цитат:
"Слънцето обикаля около центъра на Млечния път на разстояние от около 25 000 до 28 800 светлинни години, извършвайки една обиколка за около 226 милиона години. "
Тази период.....тези милиони години за света и за вселената са просто един миг,а ти даже и прашинка неможеш да се наречеш в този процес.За какво се имате за толкова специални и уникални,че и гожества си измисляте които да ви помагат и да ви приповдигат духа и гордостта.Не само ти,а цялата планета е едина хилядна от една прашинка намираща се в пустинята СахараТова е просто пример да ти помажа колко нищожни сме и как нашето съзнание което в опитите си да си обясни това е измислило боговете инарича тази вселена бог и го удохотворява с човешки качества,облик и т.н......а човешките качества и облик не могат да бъдат взети като еталон за вселената!

Nam3less3
08-30-2008, 18:56
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.Бог съществува, а нашите души за негови творения.

Kman
08-30-2008, 20:24
Гледай сега кво става.....
"Разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си. (Битие 6:6)"

"Ти си Ме отхвърлил, казва Господ, Отишъл си надире, Затова ще простра ръката Си против тебе та ще те погубя; Дотегна Ми да показвам милост. (Еремия 15:6)"

"Тогава Господ се разкая за злото, което бе казал, че ще направи на людете Си. (Изход 32:14)"

"„Бог не е човек та да лъже, Нито човешки син та да се разкае; Той каза, и няма ли да извърши? Той говори, и няма ли да го тури в действие?” (Числа 23:19)"

"„Аз Господ го изговорих; това ще се сбъдне, и ще го извърша; няма да отстъпя, няма да пощадя и няма да се разкая; според постъпките ти и според делата ти ще те съдят, казва Господ Иеова. (Езекиил 24:14)"
И този господ или май е по хубаво да се нарича господ-ар ту се разкайва ти не се разкайва,както пише в библията,словото божие,а нали господ уж е всемогъщ.

"И не можеше да извърши там никакво велико дело, освен дето положи ръце на малцина болни и ги изцели. (Марк 6:5)"

ммммм така доста се съмнявам че един всемогъщ бог,сам ще си противоречи,ще греши и ще има човешки качества,което води до заключението че той е измислен от хората.

mistake
08-30-2008, 20:50
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.Бог съществува, а нашите души за негови творения.
Поредна глупост...

Nam3less3
08-31-2008, 02:22
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.Бог съществува, а нашите души за негови творения.
Поредна глупост...И да не вярваш в Бог, не пиши такива обиди, защото никога не може да си сигурна дали същестува или не, а ако съществува, обиждаш Бог. :-o

mistake
08-31-2008, 07:31
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.Бог съществува, а нашите души за негови творения.
Поредна глупост...И да не вярваш в Бог, не пиши такива обиди, защото никога не може да си сигурна дали същестува или не, а ако съществува, обиждаш Бог. :-o
Аз не обиждам никой. Просто вашите твърдения нямат смисъл (безсмислени твърдения). "ако съществува обиждаш Бог" ..., А ако несъществува?- вярваш в една илюзия.

geko
08-31-2008, 07:37
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.

AdmiralJohn
08-31-2008, 10:15
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.

mistake
08-31-2008, 11:18
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)

Nam3less3
08-31-2008, 11:51
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)Никой от тия, който вярва в Бог, не е такъв. Като не знаете за какво става въпрос не се обаждайте. Това са заучени фрази, нямащи нищо общо със същността на вярващите.

mistake
08-31-2008, 12:01
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)Никой от тия, който вярва в Бог, не е такъв. Като не знаете за какво става въпрос не се обаждайте. Това са заучени фрази, нямащи нищо общо със същността на вярващите.
Дрън , дрън, дрън, дрън.... :grin:

Christ
08-31-2008, 14:31
Не знам как преклонението пред Бог, който желае да си отделен от света ти помага да си по-добре във света. Също така това да отговаряш за абсолютно всяко свое действие и мисъл в Денят също не е много успокояващо. :-o

Моля атеистите да не правят невярни заключения. Благодаря.

Kman
08-31-2008, 23:44
"Също така това да отговаряш за абсолютно всяко свое действие и мисъл в Денят също не е много успокояващо."
Начира се страх то неуспокояващо нещо....

"Моля атеистите да не правят невярни заключения."
Зависи на кое казваш невярно и дори да го наричаш невярвно,ще трябва да докажеш че е невярно,което доста затруднява ситуацията,но ако не го докажеш,не може да бъде взето като невярно поради липсата на доказателства.Или поне така работи правосъдната система която най-добре определя кое е правилно и кое не според доказателствата,показания а и свидетелствата,при положение че показанията и разпитването на свидетелите става пред клетва,след която носиш последици,че ако те хванат да лъжеш може да последва направо затвор,а всъщност почти веднага те хвашат да лъже свидетелстващ,поради несъответстията с другите сидетели и показания.
Ако някой си мисли че може да подобре да отсъди кое е по вярно и кое не,от правосъдната система създадена точно с тази цел.....то явно прекалява или с опиятията или със самочувствието си.

Nam3less3
09-01-2008, 00:07
"Също така това да отговаряш за абсолютно всяко свое действие и мисъл в Денят също не е много успокояващо."
Начира се страх то неуспокояващо нещо....

"Моля атеистите да не правят невярни заключения."
Зависи на кое казваш невярно и дори да го наричаш невярвно,ще трябва да докажеш че е невярно,което доста затруднява ситуацията,но ако не го докажеш,не може да бъде взето като невярно поради липсата на доказателства.Или поне така работи правосъдната система която най-добре определя кое е правилно и кое не според доказателствата,показания а и свидетелствата,при положение че показанията и разпитването на свидетелите става пред клетва,след която носиш последици,че ако те хванат да лъжеш може да последва направо затвор,а всъщност почти веднага те хвашат да лъже свидетелстващ,поради несъответстията с другите сидетели и показания.
Ако някой си мисли че може да подобре да отсъди кое е по вярно и кое не,от правосъдната система създадена точно с тази цел.....то явно прекалява или с опиятията или със самочувствието си.Тоя форум да не е съд :D

Kman
09-01-2008, 00:11
тази система(правосъдната е създадена точно с тази цел) и никоя друга система неможе по доборе да отсъди истинноста.И затова се опитваме използвайки способите на тази система да отсъдим истиноста.....доказателства.

Nam3less3
09-01-2008, 00:15
тази система(правосъдната е създадена точно с тази цел) и никоя друга система неможе по доборе да отсъди истинноста.И затова се опитваме използвайки способите на тази система да отсъдим истиноста.....доказателства. Каквото и да отсъдим, на никой няма да променим мнението, а истината, каквато и да е, не можем да я докажем тука.

Kman
09-01-2008, 00:32
Верно....и защо неможем да я докажем тука.Точно спорът от вид форум е най-добър,защото не се получават прекъсвания и надвиквания.

Nam3less3
09-01-2008, 00:38
Верно....и защо неможем да я докажем тука.Точно спорът от вид форум е най-добър,защото не се получават прекъсвания и надвиквания.Добре, ако искаш да спорим ми задавай въпроси по любимия начин(
1?
2?
3?)
кратко, точно и ясно :D

antifreeze
09-03-2008, 00:42
Не знам как преклонението пред Бог, който желае да си отделен от света ти помага да си по-добре във света. Също така това да отговаряш за абсолютно всяко свое действие и мисъл в Денят също не е много успокояващо. :-o

Моля атеистите да не правят невярни заключения. Благодаря. Не мога да се сдържа и ще си направя едно но обещавам няма да е грешно... какво ти помага ли... дори когато всичко изглежда сякаш е свършило и дори надеждата е умряла на тях им остава вярата... че ако правят това и това... нещата ще се оправят... че някой или нещо там горе ще им помогне или ако не в този то поне в другия живот ще са по добре или пък че ще отидат в рая...всеки в каквото вярва... мисля че точно ти си човекът който би трябвало да го знае.. :roll:

Kman
09-03-2008, 10:47
Ако трябва да сравняваме всичките религии,мисляче будизма ще е няколко крачки пред християнството....Много по мъдри и мирни хора.
Ако варващите в този сайт бяха будисти досега да са спечелили спора :lol: Но понеже не са и самите тези на християнската религия са доста по "свръхестествени",доста се затрудняват...
С 1,2 и 3 не се получ,ще пробваме с 3,2 и 1.Та триииии двееееее еднооооо буууум :lol: Аз вече го написах в подписа ми,за да не се налага да го пиша постоянно.Просто го прочети...

bishop
09-04-2008, 00:13
@mistake - Бог не е създаден от съзнанието на хората. Бог е "хората"!
Глупости...
Бог несъществува. Хората са си хора, а не Бог.Бог съществува, а нашите души за негови творения.
Поредна глупост...И да не вярваш в Бог, не пиши такива обиди, защото никога не може да си сигурна дали същестува или не, а ако съществува, обиждаш Бог. :-o

Ако баба ти, Nam3less3, беше мъжка нямаше да е баба а щеше да е дядо. Но според това което знаем (обърни внимание не вярваме а знаем), баба ти не е мъжка. Същата философия можем да приложим и към горното ти твърдение.






Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)Никой от тия, който вярва в Бог, не е такъв. Като не знаете за какво става въпрос не се обаждайте. Това са заучени фрази, нямащи нищо общо със същността на вярващите.

Generally speaking, people are stupid. хората като цяло са глупави. цялата история с религията е основана от глупави и страхливи хора. хора които са се бояли от реалността. и нито съм първия който го казва нито го казвам за пръв път. после някой се е осетил че в тва има хляб и така се е зародила църквата като институция. и всичките абсурди са били надграждани върху първоначалната идея (за висшата сила която ни закриля) като елементарен начин да бъдат контролирани глупавите хора като, много съжалявам че се налага да кажа това, Nam3less3 (и отново ще се позова на невероятната глупост в първия пост в тази тема: 'човек трябва просто да вярва').

Авторе, ще те помоля да прочетеш това и да вникнеш в него, а не просто да го прегледаш диагонално, защото започнахте да се повтаряте твърде много.
В древността учените и ораторите са били на почит. После се появява християнството и довежда до краха на римската империя. от там нататък през цялата история на човечеството почти до наши дни, учените са гонени и избивани 'в името на бог', което подозрително много прилича на историята на адам и плодът (благодаря на Christ за поправката) на познанието. замисли се. защо една религия ще отрича науката (неможеш да го оспориш)? защото всичко в тази религия е алогично и противоречи на всяко едно научно откритие направено някога. Войната на църквата срещу науката, познанието и интелекта (всичко което кара хората да се замислят дали чутото е истина) като се започне с известната реплика "и все пак тя се върти", когато църквата е правела всичко възможно за да поддържа идеята че земята е плоска (която била оборена чак през късното средновековие) и е избивала учени наред за да няма двусмислици, мине се през лова на вещици - жени твърде близки до съвременните лекари и учени, жени с малко по дълбоки познания за природата и се стигне до хер хитлер който е избивал евреите вярвайки че прочиства света. приоритет за него са били образованите такива.

И ще добавя само че идеята че хората са овцете, а бог пастира също намирисва. овцете - глупавите хора, които просто вярват в чутото без да се замислят над него, пастирът - бог, чрез неговите посланици на земята - църквата - 'пасторите' (пастирите) - хората на които се предполага просто да вярваме
и които овцете следват.
Сега прочети отново горния абзатц още 2 пъти за да е сигурно че поне 2 последователни изречения са ти останали в главата.

Nam3less3
09-04-2008, 02:02
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)Никой от тия, който вярва в Бог, не е такъв. Като не знаете за какво става въпрос не се обаждайте. Това са заучени фрази, нямащи нищо общо със същността на вярващите.

Generally speaking, people are stupid. хората като цяло са глупави. цялата история с религията е основана от глупави и страхливи хора. хора които са се бояли от реалността. и нито съм първия който го казва нито го казвам за пръв път. после някой се е осетил че в тва има хляб и така се е зародила църквата като институция. и всичките абсурди са били надграждани върху първоначалната идея (за висшата сила която ни закриля) като елементарен начин да бъдат контролирани глупавите хора като, много съжалявам че се налага да кажа това, Nam3less3 (и отново ще се позова на невероятната глупост в първия пост в тази тема: 'човек трябва просто да вярва').

Авторе, ще те помоля да прочетеш това и да вникнеш в него, а не просто да го прегледаш диагонално, защото започнахте да се повтаряте твърде много.
Тези глупави хора са се хванали на лъжите на "осетилите се че в тва има хляб", и от тях идва така да го наречем, лошата репутация на християнството. За жалост с доброто може да се злоупотреби. Така че не гледай мнозинството, ами взимай пример от истинските християни, които не са контролирани и не са заблудени от църковната институция(основно в средновековието е било така). Християнството не е създадено за да се контролират хората, а за да се научи човек да контролира себе си. А щом си мислиш че това, което казах е глупост, до никъде няма да стигнеш.


В древността учените и ораторите са били на почит. После се появява християнството и довежда до краха на римската империя. от там нататък през цялата история на човечеството почти до наши дни, учените са гонени и избивани 'в името на бог', което подозрително много прилича на историята на адам и плодът (благодаря на Christ за поправката) на познанието. замисли се. защо една религия ще отрича науката (неможеш да го оспориш)? защото всичко в тази религия е алогично и противоречи на всяко едно научно откритие направено някога. Войната на църквата срещу науката, познанието и интелекта (всичко което кара хората да се замислят дали чутото е истина) като се започне с известната реплика "и все пак тя се върти", когато църквата е правела всичко възможно за да поддържа идеята че земята е плоска (която била оборена чак през късното средновековие) и е избивала учени наред за да няма двусмислици, мине се през лова на вещици - жени твърде близки до съвременните лекари и учени, жени с малко по дълбоки познания за природата и се стигне до хер хитлер който е избивал евреите вярвайки че прочиства света. приоритет за него са били образованите такива.

И ще добавя само че идеята че хората са овцете, а бог пастира също намирисва. овцете - глупавите хора, които просто вярват в чутото без да се замислят над него, пастирът - бог, чрез неговите посланици на земята - църквата - 'пасторите' (пастирите) - хората на които се предполага просто да вярваме
и които овцете следват.
Сега прочети отново горния абзатц още 2 пъти за да е сигурно че поне 2 последователни изречения са ти останали в главата.
Заради това, че учените са избивани, са виновни хората, а не религията, че грешно я разбират. Целта на библията не е да обяснява научни явления, нито се занимава с науката и учените. Това е духовно учение. Библията не противоречи на науката. Примерно пише в нея, че Христос от 2 риби е нахранил 1000 човека, което е невъзможно според науката. Това не се има впредвид че наистина се е случило, ами е със символичен смисъл, и се използват физически явления(необясними научно)за да се символизират какви ли не неща.
Библията не противоречи на познанието, а това че не трябва да се яде от плодът на познанието, е изкушение и тест към вярата в Бог. Библията не казва на хората "да не ядат от плода на познанието".
Ако човек трябва да се замисли дали това е истина, значи се опитваш "чрез мозъкът си" да достигнеш до Бог, но трябва да е със сърцето ти. Това че църквата е избивала учени и интелигентни хора, е грешка на хората, погрешно разбрали библията. А и грешно негрешно, в нея не пише да убиваш грешниците..
Овцете са умните, силните, които вярват и то не сляпо, както ти си мислиш(поради причината че не знаеш какво е вяра), а пастирът Бог, останалото(неверниците, измамната църква и безумните и т.н.) са заблудените.
Не разбираш смисълът на вярата, материалист си и не очаквам да разбереш това което казвам.

bishop
09-04-2008, 09:28
Как можеш да вярваш в нещо породено от психиката ти. Бог е създаден в съзнанието на хората , защото живота им е труден и те намират опора в несъществуващи неща. 8)

Много вярно! :)

Будизмът казва, че вярата в Бог е като приказките за малките деца, които не са готови да им се обясни реалното функциониране на света.
Абе не знам дали казва така, ама може да се окаже, че тези които вярват в бог , са именно тези, които не могат да се изправят сами пред света, затова се надяват, че съществува някаква сила , която им помага или ,че съдбата им е написана, за да се чувстват готови и да си мислят, че каквото и да става , все ще стигне до определено място, независимо от "пътя" , който поема.
Не само може да се окаже , то си е така. :)Никой от тия, който вярва в Бог, не е такъв. Като не знаете за какво става въпрос не се обаждайте. Това са заучени фрази, нямащи нищо общо със същността на вярващите.

Generally speaking, people are stupid. хората като цяло са глупави. цялата история с религията е основана от глупави и страхливи хора. хора които са се бояли от реалността. и нито съм първия който го казва нито го казвам за пръв път. после някой се е осетил че в тва има хляб и така се е зародила църквата като институция. и всичките абсурди са били надграждани върху първоначалната идея (за висшата сила която ни закриля) като елементарен начин да бъдат контролирани глупавите хора като, много съжалявам че се налага да кажа това, Nam3less3 (и отново ще се позова на невероятната глупост в първия пост в тази тема: 'човек трябва просто да вярва').

Авторе, ще те помоля да прочетеш това и да вникнеш в него, а не просто да го прегледаш диагонално, защото започнахте да се повтаряте твърде много.
Тези глупави хора са се хванали на лъжите на "осетилите се че в тва има хляб", и от тях идва така да го наречем, лошата репутация на християнството. За жалост с доброто може да се злоупотреби. Така че не гледай мнозинството, ами взимай пример от истинските християни, които не са контролирани и не са заблудени от църковната институция(основно в средновековието е било така). Християнството не е създадено за да се контролират хората, а за да се научи човек да контролира себе си. А щом си мислиш че това, което казах е глупост, до никъде няма да стигнеш.


В древността учените и ораторите са били на почит. После се появява християнството и довежда до краха на римската империя. от там нататък през цялата история на човечеството почти до наши дни, учените са гонени и избивани 'в името на бог', което подозрително много прилича на историята на адам и плодът (благодаря на Christ за поправката) на познанието. замисли се. защо една религия ще отрича науката (неможеш да го оспориш)? защото всичко в тази религия е алогично и противоречи на всяко едно научно откритие направено някога. Войната на църквата срещу науката, познанието и интелекта (всичко което кара хората да се замислят дали чутото е истина) като се започне с известната реплика "и все пак тя се върти", когато църквата е правела всичко възможно за да поддържа идеята че земята е плоска (която била оборена чак през късното средновековие) и е избивала учени наред за да няма двусмислици, мине се през лова на вещици - жени твърде близки до съвременните лекари и учени, жени с малко по дълбоки познания за природата и се стигне до хер хитлер който е избивал евреите вярвайки че прочиства света. приоритет за него са били образованите такива.

И ще добавя само че идеята че хората са овцете, а бог пастира също намирисва. овцете - глупавите хора, които просто вярват в чутото без да се замислят над него, пастирът - бог, чрез неговите посланици на земята - църквата - 'пасторите' (пастирите) - хората на които се предполага просто да вярваме
и които овцете следват.
Сега прочети отново горния абзатц още 2 пъти за да е сигурно че поне 2 последователни изречения са ти останали в главата.
Заради това, че учените са избивани, са виновни хората, а не религията, че грешно я разбират. Целта на библията не е да обяснява научни явления, нито се занимава с науката и учените. Това е духовно учение. Библията не противоречи на науката. Примерно пише в нея, че Христос от 2 риби е нахранил 1000 човека, което е невъзможно според науката. Това не се има впредвид че наистина се е случило, ами е със символичен смисъл, и се използват физически явления(необясними научно)за да се символизират какви ли не неща.
Библията не противоречи на познанието, а това че не трябва да се яде от плодът на познанието, е изкушение и тест към вярата в Бог. Библията не казва на хората "да не ядат от плода на познанието".
Ако човек трябва да се замисли дали това е истина, значи се опитваш "чрез мозъкът си" да достигнеш до Бог, но трябва да е със сърцето ти. Това че църквата е избивала учени и интелигентни хора, е грешка на хората, погрешно разбрали библията. А и грешно негрешно, в нея не пише да убиваш грешниците..
Овцете са умните, силните, които вярват и то не сляпо, както ти си мислиш(поради причината че не знаеш какво е вяра), а пастирът Бог, останалото(неверниците, измамната църква и безумните и т.н.) са заблудените.
Не разбираш смисълът на вярата, материалист си и не очаквам да разбереш това което казвам.

Тъй, ти май пак не си допрочел. Идеята беше че религията е измислена от слабите хора защото с нея е някак си по-лесно. (с болдваната част на изречението отново не можеш да спориш)
Да после остановихме че можеш да достигнеш до бог със сърцето си. Ако ти е известна някоя тайна на биологията, за която да не знам моля да ми я споделиш. В противен случай мисля че ще се съгласиш с мен че сърцето е просто мускул, който изпомпва кръвта по 2-та кръга на кръвообръщение.
Колкото до това че овцете са силни вярващи хора и изобщо не са глупави и не вярват сляпо, е извинявай обаче това противоречи на почти всички твои съждения в тази тема. като започнем с отговора на един от въпросите на първата страница, в който казваш точно че човек трябва да вярва без да търси логика/доказателства/връзка с науката, и приключим с горния ти пост, в който обясняваш че човек не бива да се замисля дали прочетеното в библията/казаното от някой свещеник/остановените "истини" на вярата са истина. А ако човек вярва в нещо без да се замисли над него то от това следва че вярва сляпо. :? И тази мисъл е не толкова следствие от това че "не разбирам вярата" колкото причина.
А ти не разбираш смисъла на здравия разум, идиот си и не очаквам да разбереш това което ти казвам.


ПП: погледни в речник, материалистът в общия случай не може да бъде отъждествен с атеиста.

ППП: имам усещането че не знаеш кога се слага пълен и кога кратък член.

darking
09-04-2008, 10:53
Ако ти е известна някоя тайна на биологията, за която да не знам моля да ми я споделиш. В противен случай мисля че ще се съгласиш с мен че сърцето е просто мускул, който изпомпва кръвта по 2-та кръга на кръвообръщение.
Защо ми се струва, че с k' man сте един и същи човек :? Или може би някакви по-близки така роднини :? Аз отдавна съм се отказал да споря с хора като теб, но само ще ти кажа едно нещо, което Nameless повтори 50 пъти:
Всичко това, което каза е вярно, но само ако приемаме нещата буквално. Уловката е там, че не трябва всичко да приемаме буквално! Например, човек от кал не може да се роди, но това нарочно е казано така за да може човек да си изкара някаква поука. Има и още много други примери. Според мен даже и Бог не трябва да се приема като отделно същество. Лично аз си тълкувам думите на Христос "Аз съм син божий." по следния начин - "Аз, както всички вас, съм част от природата.". И напротив - целта на религията не е да улесни животът на хората! Целта й е да ги накара да се обичат, да няма повече престъпления, войни и т.н... Но явно е нямала ефект

btw А ако има нещо, което най-мразя, то е църквата! Няма да обяснявам....

AdmiralJohn
09-04-2008, 15:22
Колко удобно, че всичко ,което си противоречи с науката е символично,а? :)