PDA

View Full Version : Защо не харесвате хората от провинцията?



emily_1234
08-13-2008, 20:11
Въпросът е насочен към хората, който живеят в София.И така ще ми е интересно да чуя мненията ви.
П.П. Нали без обиди и т.н.

Вие сте наред. Приятен ден от мен :)

woshata
08-13-2008, 20:13
щот са прости селяни ей за тва 8-) 8-) 8-)

бз се бе..нищо против нямам тях...

sword
08-13-2008, 20:15
'Щото се правят на голямите, надути граждани. :wink:

acdcfenka
08-13-2008, 20:16
Абе то няма значение, къде е роден даден човек, а какъв човек е. То в центъра на София са най-големите селяни, така че. Между другото това, един човек да се нарече селянин има и друго значение, не само това, че е от село, а просто като поведение и състояние на духа. Селянин е състояние на духа. Няма значение, дали си селянин или гражданин, значението е като какъв се представяш, и какво ти е поведението. То преди много, много години и София е била село, така че не е кой знае, колко големият град.
Защо питаш, не си от София ли? 8-)

BaBy_bS
08-13-2008, 20:20
авторът/авторката май имаше предвид ,че хората,които са от София,смятат останала част от хората в страната за селяни ... или аз нещо не съм разбрала :(

acdcfenka
08-13-2008, 20:22
авторът/авторката май имаше предвид ,че хората,които са от София,смятат останала част от хората в страната за селяни ... или аз нещо не съм разбрала :(

Точно си разбрала.

emily_1234
08-13-2008, 20:23
от софия съм и за това ми е много странно, когато обобщават всички като селяни. 95% зависи от човека и от възпитанието му независимо къде е. поне така мисля, но ще ми е интересно да прочета различни коментари и мнения:-D :-D

cherinka
08-13-2008, 20:23
Те и в София водят некви ожесточени битки между кварталите, ама стане ли дума кой град е по- от ддругия, тогава глейте кфо става :booooomb:

Aileen
08-13-2008, 20:25
Защото някои си мислят, че като са от София и са голямата работа и са по-по-най от другите. Аз също съм от столицата, родена съм тук, но това не ме прави по-важна или по-умна. Когато някой каже, че не харесва селяните в повечето случаи има предвид хора с просташко държание, а не хората идващи от село. Има само една по-разбираема причина, заради която някои не харесват провинциалистите - идват в София и движението става още по-отвратително. Не може да се отрече, че не е нормално в град като столицата да се движат ~1 000 000 коли, от които ~100 000 приходящи всеки ден. А сега, през лятото, когато "софиянци са по родните си места" движението в София е определено е по-нормално.

TheNewReligion
08-13-2008, 20:27
А ти по-тъп въпрос не успя ли да измизслиш .... :oops:

acdcfenka
08-13-2008, 20:29
А ти по-тъп въпрос не успя ли да измизслиш .... :oops:

Аре, аре. Кой се обади? Ей лапетио, ако не се изцепиш във всяка второ тема, няма да можеш да спиш ли? 8-) :razz:

Redo
08-13-2008, 20:29
Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.

Boot
08-13-2008, 20:30
Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.
уау
велик си

eminemims
08-13-2008, 20:30
хаха...наскоро имах такъв сблъсък с една софиянка :D ... излезна,че тя е бая голяма селянка...ама както и да е :D
таа всеки човек е различен и за мене няма абсолютно никакво значение от къде си, а важното е какъв си и как се държиш...
понякога излиза,че хора от големите градове (пример - софия) се оказват тоталните простаци (без извинение 8-) ) ...
таа всеки е различен,не съм от столицата и не мога да кажа,защо някои не харесват провинциалистите...

acdcfenka
08-13-2008, 20:32
Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.

О село, къде си бе? [-o<

Redo
08-13-2008, 20:32
Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.
уау
велик си
Нещо немога да разбера !какво искаш да кажеш.




Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.

О село, къде си бе? [-o<

До Черно море е селото и му казваме Варна.К'во да праш.Шанс !?
Жалко е софиянци да се имат за голяма работа при положение че с боклуците си немогат да се оправят....

hahavteen
08-13-2008, 20:37
А защо хората от провинцията не харесват софиянците?
Скоро се сблъсках с тази странна форма на расизъм тука в Германия. Запознах се с едни момичета които не са от София и едната непрекъснато ми повтаяше какви са софиянците и ме гледаше с ебати злобата а не и бях направила нищо... Абе глупости са тва. Мен лично не ме интересува кой от кой град/село е... :)

ScionOfStorm
08-13-2008, 20:40
авторът/авторката май имаше предвид ,че хората,които са от София,смятат останала част от хората в страната за селяни ... или аз нещо не съм разбрала :(

Правете разликата между селяни и селяндури, ок? Огромна е.

======

Авторке, идва от това, че повечето хора от провинцията (по мои наблюдения), за жалост имат доста ячки комплекси на тази тематика. Дори без да намесваш София в цялата тема, те започват да говорят за това и се появява една силна неприязън. Естествено, има и олигофрени софиянци, монетката е пълна и от двете страни. Познавам хора от провинцията, към които нямам нищо против - защото знаят как да се държат и не са простаци като рангелоподобни и други, които така се пръсват от някаква необоснована завист, че те оливат с помия и олигофрения.

emily_1234
08-13-2008, 20:43
Авторке, идва от това, че повечето хора от провинцията (по мои наблюдения), за жалост имат доста ячки комплекси на тази тематика. Дори без да намесваш София в цялата тема, те започват да говорят за това и се появява една силна неприязън. Естествено, има и олигофрени софиянци, монетката е пълна и от двете страни. Познавам хора от провинцията, към които нямам нищо против - защото знаят как да се държат и не са простаци като рангелоподобни и други, които така се пръсват от някаква необоснована завист, че те оливат с помия и олигофрения.

добре казано :)

acdcfenka
08-13-2008, 20:44
Най-обичам някой шушумига да ми дуи,че София е България.Зависи от настроението,но боя е най-малкото което мога да предизвикам.

О село, къде си бе? [-o<

До Черно море е селото и му казваме Варна.К'во да праш.Шанс !?
Жалко е софиянци да се имат за голяма работа при положение че с боклуците си немогат да се оправят....[/quote]

За боклуците не са виновни редовите граждани, а управата. Моля, моля, аре апа варненци не могат да се оправят с морето си, колко пъти вече имаше мазут в него.

TheNewReligion
08-13-2008, 20:53
А ти по-тъп въпрос не успя ли да измизслиш .... :oops:

Аре, аре. Кой се обади? Ей лапетио, ако не се изцепиш във всяка второ тема, няма да можеш да спиш ли? 8-) :razz:
Не. :wink: Темата не се разисква за първи път :arrow: изчерпана е . :wink:

RAWRRR
08-13-2008, 21:01
Ще си кажа мнението,макар и аз да съм от провинцията..дразни ме,4е отварят големи усти как не са по-лоши от столи4ани..
Ако не бяха хората от провинцията,които да се оправдават,нямаше да има такъв конфликт..аз ли4но,не намирам за нужно да споря или да се доказвам на никого,само защото не съм родена в София.

София е най-доброто място за работа в България и това е факт,уловката оба4е е 4е София,в ка4еството си на културен и икономи4ески център на страната,предлага само условия за развитието на индивида.Другият факт е 4е в София живее 1/4 от населението и не вси4ките й граждани се възползват от тези условия ;).

Някои предпо4итат да са еснафи,аз предпо4итам да си признавам,4е предпо4итам София пред града,в който живея..

sh3_1s_7h3_0n3
08-13-2008, 21:07
Redo, ти хем си от Варна, хем се докачаш на 'провинция'/лист. 8-) ^^

И защо по темата да трябва да отговарят 'софиянци'? На 'провинция' нареждат псевдософийските комплексирани 'тарикати'. Баш софиянците, като си знаят, че са такива, не тръгват да се правят на велики. Те се възмущават предимно от тия другите, дето се пръкнали от майна-си-райна и си мислят, че са хванали господ за шлифера и вече са станали нещо по-различно от това, което са.

Мен не ме дразнят тия от 'провинцията', от малките градове или откъдето и да било, а тия, с ограниченото мислене, дето се делят на какво ли не и си лепват разни етикети. Софиянец, варненец, врачанин... все българи, ама с различен 'диалект'. ^^ :)

CenCe
08-13-2008, 21:26
Нз защо трябва да същетвува тази злоба между "провинцията" и "столицата"...Поне 1/3 от софиянците идват точно от "провинцията"... Всички сме българи !!! Само дето някой винаги искат да изкарат другия, който и да било, по-прост... А и извън темата да кажа нещо :) Всеки път, когато съм била в София и се връщам в Русе, си казвам "Колко як бил моят град ! :-) :-) "

TheGirlNextDoor
08-13-2008, 21:33
..не мога да разбера защо продължавате да пускате тъпи теми,в които харата да се карат и заяждат един с друг :-o :x

emily_1234
08-13-2008, 21:45
..не мога да разбера защо продължавате да пускате тъпи теми,в които харата да се карат и заяждат един с друг :-o :x

еми в никакъв случай не бих искала някой да се кара или заяжда! Дори май съм го казала .. просто ми беше интересно да узная мнението на хората..все пак за това е форумът - ако не ти харесва темата не я чети съответно не пиши нищо в нея... щом смяташ че е "тъпа" !

i'm so excited!
08-13-2008, 22:48
мразим хората от провинцията,които само хранят и сипят лайна по софия /кхъ-кхъ.. столицата/, ама редовно я посещават,нали, да си понапазаруват, да се снимат пред ЦУМА, че и отвреме-навреме живеят тука /.."ама нали, аз много го мразя тоз град, наше село е по-убаво."/

Alco
08-13-2008, 22:54
snimah sa pred endekato, parlamenta i makdonalts. vozih sa v taxi, trolei i tramvai. vidqh svetofar. 8)

i'm so excited!
08-13-2008, 23:04
http://i35.tinypic.com/i5ooqf.jpg

psychopath
08-14-2008, 00:11
мразим селяните със селското поведение и манталитет и с безпричинната им омраза към София,а не хората от провинцията като цяло.+1

FelisDirus
08-14-2008, 02:30
Това мерене на пишки винаги ми е било откровено отблъскващо и жалко.

Досега в подобни теми (доста такива е имало) не съм взимала участие, защото общо взето не намирам особен смисъл, но тук, виждам, все още не сте се захапали за вратовете и не сте започнали да се плюете с обръщения от типа на "надути софиянци" и "прости селяни", затова ще споделя мнение.

София за мен е прекрасен град поради ред причини - град, който (до този момент поне) свързвам само с положителни емоции и приятни хора.

Окей, дотук добре.. реално погледнато, всичко извън София се води за "провинция", оттук следва и така популярното схващане, че всички, които не сме родени в София, сме "тъпи провинционалисти" (съдейки по думите на доста хора).

Искам да изнясня няколко факта, пък вие после се дъвчете и плюйте.

Първо, глупаво е да се пъчиш/обиждаш за/от нещо, което е плод на случайността. В крайна сметка никой не си избира къде ще се роди. Не смятате ли в такъв случай, че е смешно някой да вири нос за нещо, което нито е постигнал с някакви собствени усилия, нито пък е имал възможността да избере. По същата логика е глупаво да плюеш софиянец, защото си се родил извън столицата и да си създаваш излишни комплекси.

Да, често манталитетът на човек се определя от мястото, където живее, хората, с които общува, но това не означава автоматично, че всички софиянци са "надути", а провинционалистите "посредствени/прости/със селско поведение" и всичките му там епитети, които изреждате обикновено.
И без да съм се родила в София, съм си намерила една прекрасна среда, движа се с амбициозни и интелигентни хора и винаги съм бягала от посредствеността, защото ме отвращава. А относно "дуещите се софиянци" - досега с такива съм се сблъсквала само и единствено по форумите. :wink: Това го казвам от гледна точка на "провинционалистка" и на общителен човек с много познати.
Да не говорим, че съм срещала хора, които си мислят, че щом са от София, значи вече са достигнали висините и не си дават много зор да се развиват.
Не мога да отрека и селянията, която съществува на места и с която се сблъсквам често тук. Нетърпимо е, съгласна съм.

А друго, което буди разни въпроси у мен, са например градове като Варна и Бургас. И те се водят "провинция", но не съм на мнение, че можем да ги наречем "селски", защото аз и от тези два града съм останала очарована.

За мен в този абсолютно безсмислен спор няма "прав" и "крив". Колкото и да се дъвчете нито интелигентните и амбициозни хора, родени и живеещи извън София, ще станат по-прости, със селско мислене, маниери и начин на изразяване, нито столичани ще станат "надменни грандомани", ако са си земни и нормални хора, които просто се опитват да опазят града си от пренаселване.
А селянията винаги ще я има, без значение мястото и времето. :wink:

Затова, драги ми спорещи столичани и провинционалисти, най-добре без генерални заключения, защото се излагате сериозно. Казвам го с най-добри чувства. :)
В крайна сметка всичко опира до личностни качества и възпитание. :)

Vikitooo
08-14-2008, 04:44
Едно типично Софийско качество е, че всички градове( да не говорим за села) са ПРОВИНЦИЯ!

Е добре бе Софиянци, за вас дори и Пловдив е провинция...Според мен това е много погрешно, защото е правилно да се казва "Провинция" на село, а не на голям/малък град! :)

FelisDirus
08-14-2008, 04:56
Едно типично Софийско качество е, че всички градове( да не говорим за села) са ПРОВИНЦИЯ!

Е добре бе Софиянци, за вас дори и Пловдив е провинция...Според мен това е много погрешно, защото е правилно да се казва "Провинция" на село, а не на голям/малък град! :)


провинция
мн. провинции, ж.
1. Административно-териториална единица в някои държави; област.
2. Само ед. Населено място в страната извън столицата. :wink:

FelisDirus
08-14-2008, 08:03
Селянията я има навсякъде.
Разликата е там, че колкото и да не ми се иска да го призная, за тук примерно аз бих могла да я приема до някаква степен за нормална, защото нали сме "провинция" - казваш си, това е положението - простаци и селяндури с претенции - бол, но за София като столица, като град, който понякога гради имиджа на цялата страна и се предполага да е с някакво отбрано общество, е някак недопустимо нещо подобно. И затова примерно ти реагираш по-остро, видимо ядосан, възмутен, а аз безразлично вдигам рамене и отминавам.

Тоест тези индивиди са навсякъде, просто сме свикнали да не им обръщаме внимание, когато са в "естествената си среда (=провинцията)" и да се впечатляваме, ако тръгнат да правят селски номерца в София.

Тъпо, но факт.

Redo
08-14-2008, 15:22
Redo, ти хем си от Варна, хем се докачаш на 'провинция'/лист. 8-) ^^


Добре драги съфорумници кои градове броим за провинции и кои не ? Аз ще кажа че градовете които са областни за мен не са провинциални.А за вас ?
Провинция разбирам хората в селата да са повече от градовете около тях.

amatorium
08-14-2008, 15:55
В София живеят най-големия процент прости хора в България. Незнам как може да имат някакви претенции. 8)

sh3_1s_7h3_0n3
08-14-2008, 15:56
Redo, ти хем си от Варна, хем се докачаш на 'провинция'/лист. 8-) ^^


Добре драги съфорумници кои градове броим за провинции и кои не ? Аз ще кажа че градовете които са областни за мен не са провинциални.А за вас ?
Провинция разбирам хората в селата да са повече от градовете около тях.

Какво обидно има изобщо на 'провинциалист', че го приемаш и толкова навътре ? :-o

krisiiiiito
08-14-2008, 16:22
какво бе не живея в София и според вас съм от провинцията .. ама за мен провинцията са тези от село / не ги обиждам и те са хора все пак/ аз съм си от град а големите Софиянци мразят всички които не са от техния град .. мислят столицата за България извинете но нали сме една държава какво значение има че вие сте от по-голям град от моя .. нали сме от една държава бе хораа ... аз не мразя софиянци но понякога много ме дразнят когато си мислят че софия е всичко а другите хора са отрепки

Redo
08-14-2008, 16:25
Redo, ти хем си от Варна, хем се докачаш на 'провинция'/лист. 8-) ^^


Добре драги съфорумници кои градове броим за провинции и кои не ? Аз ще кажа че градовете които са областни за мен не са провинциални.А за вас ?
Провинция разбирам хората в селата да са повече от градовете около тях.

Какво обидно има изобщо на 'провинциалист', че го приемаш и толкова навътре ? :-o
1.Нямам намерение да споря с модератор.
2.По-умния отстъпва. :)

sh3_1s_7h3_0n3
08-14-2008, 16:35
Защо пък реши, че споря? Просто ми е чудно защо толкова се впрягаш на тая дума. :)
И аз съм от Варна, но не се обиждам от 'провинциалист', 'провинция' и други подобни. ;)

Disrespect
08-14-2008, 16:59
2.По-умния отстъпва. :)

много голяма глупост

RagingOne
08-14-2008, 17:02
'Щото се правят на голямите, надути граждани. :wink:

Тва беше наай-софийската! изцепка. GJ :razz:

Nam3less2
08-14-2008, 17:04
Софиянците, дето баба и дядо им дошли от село носят селските гени и се мислят за по-големи щом са от столицата. Кореняците софияни рядко се държат като селяни. А повечето от провинцията са много по-големи граждани от тия селски прътове от софийските квартали. Човек е селянин по душа, а не по местоживеене.

Aileen
08-14-2008, 17:27
A аз да питам нещо друго. Защо по дяволите хората от провинцията отговарят на въпроса зададен в темата от името на хората от София. Защо повечето писали тук провинциалисти си мислят, че всички в София са надути, тъпи, прости и т.н и на всичкото отгоре го твърдят с абсолютна сигурност? Защо тези провинциалисти не погледнат себе си, за да видят, че те бълват повече злоба и от повечето софиянци? И още нещо: ако провинциалистите, изказали се тук толкова отрицателно за живеещите в София, се държат по същия начин и наяве нищо чудно, че са получили отрицателно отношение от някой софиянец. (Не говоря за авторката, а за някои пишещи.)

Redo
08-14-2008, 18:54
Защо пък реши, че споря? Просто ми е чудно защо толкова се впрягаш на тая дума. :)
И аз съм от Варна, но не се обиждам от 'провинциалист', 'провинция' и други подобни. ;)
Защото ме дразнят софианците с девиз София е България.Надявам се да сме се разбрали като големи хора. ;)

самият факт, че някой се обижда от думата провинция показва много неща за него...
Показва по-скоро че имам позиция по въпроса не че съм селянин или подобна простотия.

dudumaster
08-14-2008, 19:02
що не ги харесвам, щот са тъпи селяни дето напълниха тука столицата, некви дебели и надути кифли със 100 кила грим се праат на интересни, или некви тъпи кат гъзове маовци дето не моат да четат блъскали в фитнеса и те се праат на важни, е кажете честно защо не ги обичам :D

Redo
08-14-2008, 19:16
И сега какво излиза ? Във форума почваме да се делим които са от София и които са от другите градове?
Не ми пука кой от къде е стига да мога да се забавлявам с него/нея.В тая тема доста негативи се написаха.Защо не и набиете 1 ключе преди личните нападни към мен да са станали много и да си развалим отношенията. ;)

dudumaster
08-14-2008, 19:19
ама верно ще стане форумна среща извън софия, софиянци срещу другите и ще стане некво меле кат трета световна война :D :D :D ужас българите СМЕ страшен народ

Redo
08-14-2008, 19:23
И сега какво излиза ? Във форума почваме да се делим които са от София и които са от другите градове?
Не ми пука кой от къде е стига да мога да се забавлявам с него/нея.В тая тема доста негативи се написаха.Защо не и набиете 1 ключе преди личните нападни към мен да са станали много и да си развалим отношенията. ;)

Твоето първо мнение беше крайно, а даже и завършваше с прикрита самодоволна заплаха за нас, гадните софиянци... ;)
Явно нещо не съм бил в настроение :)

dudumaster
08-14-2008, 19:23
ама верно ще стане форумна среща извън софия, софиянци срещу другите и ще стане некво меле кат трета световна война :D :D :D ужас българите СМЕ страшен народ

глупости,
аз, двама варненци и още един софиянец бихме ти разплескали wigger-ския задник с удоволствие.. :)
да бе знам че си интересен, споко свикнал съм като кажа нещо и да получавам закани, и не се притеснявай сигурно сам ще ме пребиеш щото съм 60 кила кожа и кости ма не ми пука за тебе, щото си тъп кат за 10 човека и тва е най-важното, ае аз излизам оттука преди да почне да ме е страх, ще върша по-интересни неща от тва да ти чета тъпотийте

ULTRA_LEVSKI
08-14-2008, 19:38
Софиянците, дето баба и дядо им дошли от село носят селските гени и се мислят за по-големи щом са от столицата. Кореняците софияни рядко се държат като селяни. А повечето от провинцията са много по-големи граждани от тия селски прътове от софийските квартали. Човек е селянин по душа, а не по местоживеене.


Именно . Аре заключвайте ги тия темички.

emily_1234
08-14-2008, 19:56
благодаря ви много за мненията и наистина мисля че би могло да се получи някакво разцепление и деление .за това май е наи-добре да приключим темата...мисля, че все пак разбрах отговора на въпроса ми ... донякъде.. ! :-|

Ice_Queen_
08-15-2008, 10:55
Що всеки не си седи да си живее където си е родом?а?
до Софето си идвайте тайм ту тайм,ама да ми се местите да живеете тук..да в София са само селяни прави сте,то селата се изпразниха.
Аз как си ходя във Варна само на почивка.Не ходя да работа да ви вземам хляба я.Съущото не правете и вие.
Не че са ми противни,просто е мн грозно и тъпо,некЪВ,дошъл ми от Каспичан,седнал на сепарето до мен,крещи,вика/говори по негово му си/ на меко и претендира за нещо. Чакай малко,вие вс дето говорите на меко,абе аджеба телевизор нямате ли си ? Правилна реч не слушате ли?

GbSy
08-15-2008, 11:08
Що всеки не си седи да си живее където си е родом?а?
до Софето си идвайте тайм ту тайм,ама да ми се местите да живеете тук..да в София са само селяни прави сте,то селата се изпразниха.
Аз как си ходя във Варна само на почивка.Не ходя да работа да ви вземам хляба я.Съущото не правете и вие.
Не че са ми противни,просто е мн грозно и тъпо,некЪВ,дошъл ми от Каспичан,седнал на сепарето до мен,крещи,вика/говори по негово му си/ на меко и претендира за нещо. Чакай малко,вие вс дето говорите на меко,абе аджеба телевизор нямате ли си ? Правилна реч не слушате ли?

Съгласна съм.

Аз съм наполовина Кюстендилко - Русенка (дълга история) :D ... От страната на баща ми и Софиянка от страната на мама.

Живея в София от деня на раждането си и се смятам за ерудиран човек от столицата. Имам необходимата обща култура, познания, самосъзнание, за да живея в този град, и да се считам за част от него.
Нямам нищо против хората от провинцията, но малцина са тези от тях, които могат да заживея в София с необходимия стандарт на живот и въобще манталитет. Не казвам, че провинциалистите са задължително селяни или пък не са интелигентни, но те са част от един друг град, с друг начин на живот и други навици.
Мисълта ми, е че, ако искаш да заживееш в София, трябва да имаш самосъзнание на столичанин, както и необходимите качества от гледна точка на "интелигенцията" :-D .

И накрая една българска поговорка:
Всяка жаба да си знае гьола! 8)

LINKNOT
08-15-2008, 11:17
Тъкмо си пишех в мирк с едно момче от София и ето неговите впечатления:

|13:59:53| <{DayLiGhT}> vsyshtnost ot kyde si ?
|14:00:15| <Denitsa`> силистра
|14:00:29| <{DayLiGhT}> ahaa o super
|14:00:30| <{DayLiGhT}> :)
|14:00:40| <{DayLiGhT}> poznavam tolkova prekrasni hora ot tam
|14:00:52| <Denitsa`> :>
|14:00:54| <{DayLiGhT}> zaradva me :)

|14:01:44| <Denitsa`> зависи какви са ти познатите
|14:01:48| <{DayLiGhT}> primerno po 12 choveka
|14:01:52| <{DayLiGhT}> ili 15
|14:01:54| <{DayLiGhT}> :)
|14:02:02| <{DayLiGhT}> i ako predpoloja che ima oshte pone 100
|14:02:02| <Denitsa`> толкова познаваш?
|14:02:08| <Denitsa`> О.о
|14:02:16| <{DayLiGhT}> dam, no ne samo ot SIlistra, i ot Aidemir
|14:02:22| <{DayLiGhT}> ot Kalipetrovo
|14:02:24| <Denitsa`> ахаааа

14:07:30| <{DayLiGhT}> semeistvoto ot Kalipetrovo go poznavam ot 5 godini
|14:07:37| <{DayLiGhT}> na drug lager na Uzana
|14:07:50| <{DayLiGhT}> te sega sa v Varna
|14:08:21| <{DayLiGhT}> i imam nqkolko poznati ot Aidemir
|14:08:34| <{DayLiGhT}> no ne tolkova blizki
|14:08:43| <{DayLiGhT}> moje bi samo edno mom4e mi e po-blizyk

|14:09:00| <Denitsa`> радвам се,че си останал с добри впечатления
|14:09:04| <Denitsa`> за хората в нашия край
|14:09:05| <Denitsa`> ;D
|14:09:12| <{DayLiGhT}> :)
|14:09:17| <{DayLiGhT}> ami dosta kulturni hora
|14:09:21| <{DayLiGhT}> rabotlivi i uporiti
|14:09:31| <{DayLiGhT}> bqh iznenadan
|14:09:34| <Denitsa`> xD
|14:09:41| <Denitsa`> защо си бил изненадан
|14:09:43| <Denitsa`> хах :>
|14:09:55| <{DayLiGhT}> o4akvah zadrqmali, selqnduri, kakto v Lom ili Nikopol ili nqkyde tam ...
|14:10:10| <{DayLiGhT}> no qvno ne e taka
|14:10:12| <{DayLiGhT}> :)

:)

Ice_Queen_
08-15-2008, 11:18
Абсолютна глупост...

по твоята логика- баща ти не е затук, защото надали има самосъзнанието на софиянец, а аз примерно не мога да отида в Ню Йорк...

И какво е да заживееш с необходимия стандарт на живот точно?
Всеки софиянец е задължен да яде хайвер или да си купува дрехи от Витошка на два месеца?

тук съм съгласна с теб. няма такова нещо като - стандарт. манталитет обаче си е друго нещо. моя съсед за пример - преди 3 години се мести от гъзидол.. в софия.от 1 година живеем врата до врата.стотици вечери не съм можела да спя я от това че крещи,че пее,че има компания/децибалите са уникални просто../ или че прави секс с жена си...да е жив и здрав,правихме му забележки,ченгета викахме и кво? фасовете пред вратата ми,музиката до 4 и 30 ппрез нощта и Цветелинчо си остава селянче,майната им на 3те години време да се образова и "внедри". Аз съм 3то поколение Софиянка и се гордея с това.Принципно не нападам селяните и селянията им,ама като прочета в една тема по- надолу кви сме ние и ....

Ice_Queen_
08-15-2008, 11:26
абе както казваше баба ми / тук никой да не се обижда/ - не можеш да го доведеш от нивата,да му вземеш сърпа и да го чакаш да се секне във везана и гладена кърпичка" или нещо такова беше..

Ice_Queen_
08-15-2008, 11:34
:( :-# :-# :smt085 :smt089 :smt090 8-[ :-k ](*,) :cry: не е честНо тъкМО се събРАх с гадЖЕто ми отНОва и сичКо тръгНА какТу тРябВа ии раЗбрах че ще заминАва за тъПАта шВЕция за 5 мЕсеца :( :( :cry: сЯка вечер пЛача щоту ни е ТОлковА яко и сЯ ко тШк... ай някой дА ми отГ що сичко тРяа да е тОлкоВа прЕебану кой знае ко шса случи през тея месеци :cry:

язък че девойката е от варна. 8-)

air_J
08-15-2008, 11:43
Това с мекото говорене на провинциалистите и "правилното" говорене на софиянци е нищо повече от една градска легенда без никаква стойност. Иначе, въпреки че аз самият съм от провинцията не мога да отрека, че също не понасям провинциалисти, само дето за мен този термин означава не просто хора, които са от провинцията, а хора, които нямат никакво място в София, живеят на квартира, работят за мижави пари и често не по специалноста си, но са готови да просят само и само, за да не се отлепят от града на Витошка, МОЛ-а и Сити Центъра - не, мерси! Вън такива провинциалисти от София. Виж, против такива хора от провинцията, които отиват в София, защото даден работодател държи на тях, които могат да си плащат свястна квартира, в която живеят максимум 3 човека, а не 145151515, които работят хубава работа и по специалноста нямам нищо против. От такива има нужда столицата, а не от някакви дошли от някъде си селяни, които преди да дойдат мразят София, а като дойдат забравят да си тръгнат! 8) В този ред на мисли - би могло да се каже, че и аз ще ставам в скоро време софиянец, макар много да не ми се иска, но да видим. 8)

Swinkenhoffer
08-15-2008, 11:50
Това с мекото говорене на провинциалистите и "правилното" говорене на софиянци е нищо повече от една градска легенда без никаква стойност.
А в коя книга ще видиш да пише "млйеко"?

sh3_1s_7h3_0n3
08-15-2008, 12:36
Това с мекото говорене на провинциалистите и "правилното" говорене на софиянци е нищо повече от една градска легенда без никаква стойност.
А в коя книга ще видиш да пише "млйеко"?

а хлЕб и млЕко?

Намерихте и вие за какво да се хванете, пф.

LINKNOT
08-15-2008, 13:23
^ :lol:

air_J
08-15-2008, 14:02
Това с мекото говорене на провинциалистите и "правилното" говорене на софиянци е нищо повече от една градска легенда без никаква стойност.
А в коя книга ще видиш да пише "млйеко"?
Пловдивчани и русенци не се броят - те говорят по-мйеко и диалектно от всички останали, с изключение на баш шопите и тези от пиринският край. А продължавам да твърдя, че твърдението, че видиш ли софиянци говорели най-правилно е напълно невярно и смешно. 8)

Baby_b
08-15-2008, 14:14
Щот' сичко пропада

cooool
08-15-2008, 14:23
Kakvo razbira6 pod "provinciq"? Hora s niska kultura, ili hora s vse o6te zapazen moral? Vse pak 75 % ot vsi4ki sofianci, vsa6tnost ne sa sofiiski grajdani.. i kakto glasi edin laf "prez sabota i nedelq Sofq e pusta, za6toto vsi4ki sofianci se pribirat po selata si".....
Az ne sam ot Sofiq, no ne namiram s ni6to da sam po-nazad ot jivee6tite v golemite gradove. E, da nqma golemi magazini kato metro i t.n.. no po magazinite li 6te cenim koi kakav e..


ama 4e ste zagubeni..



Pak i pravilnoto govorene ne e samo do sreda, v koqto se jivee i vsi4ki govorqt pravilno ili gre6no, no i do umstven bagaj. Vse pak nikoi nqma da te bie sas sopa, za da govori6 gre6no...


Vqrvate v mitove i gluposti.

Рангел
08-15-2008, 18:18
Провинцията - това е мястото с външни кенефи, без канализация, с режим на водата, боклуци по улиците, с крави и кози под балконите, там където циганите се чувстват най уютно и прииждат с кашоните си, или с други думи казано - СОФИЯ, това е провинцията. :razz:
А защо ги мразим, защото са педали с педерастки манталитет и задръстени малоумници. Омразата ми към тех е вродена, просто не ме кефят. 8)

Рангел
08-15-2008, 20:20
Купи си:

I http://infocenter.bnt.bg/var/plain/storage/images/media/images/2235/psn180207_bokluk_sofia1_1/19989-1-eng-GB/psn180207_bokluk_sofia1_1.jpg Sofia

Рангел
08-15-2008, 21:20
Изнасяте... :D Цела София е затънала в "това". 8-)

Рангел
08-15-2008, 21:30
Прочети темата за софия, самите софиянци го казват... некои дори се гордеят с това. :razz:

Рaнгел
08-15-2008, 21:47
немата вода, само боклук е у софията, село е
аз си обичам на нивата да си легна и да гледам кравите как пасат
ебал съм ви живото у това големо село

Briseis
08-15-2008, 22:18
Аз живея в малък град. Прекалено малък. Пълен с провициалисти.

Града задушава, просто ме убива. Хората са тесногръди, консервативни. Коне с капаци.
Мога да водя нормален разговор с около 10 човека.

Затова и софианци мразят "селяните". Защото освен невъзпитани, са и неорганизирани. Напълно ограничени.

И после как да не дойда в София? Къде мога да получава такова образование, такива възможности за развитие?

air_J
08-15-2008, 23:09
Я дефинирай "възможности за развитие", щото напоследък доста се поразми това понятие. А "хубаво образование" можеш да получиш и на друго място, не само в София. Освен това тези прословути "възможности за развитие" можеш да откриеш и в Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора, Русе, че дори и Плевен, при това не по-лоши от софийските поне в парично измерение. Лично гарантирам за това. 8) Веднага ми се набива шокиращият пример на моя колежка, която като главен касиер взема точно 420 лева, с които пари в София може само да мишкува в квартирата. И майтапа настрани, но почти същите пари взема и един приятел, който си бачка тук в Свищов на същата длъжност, само че в ПИБ. Така че, моля да се дефинират понятията "възможности за развитие" и "хубаво образование", и също така ако е възможно да ми се поясни защо се търсят първо в София, а не във Варна, Пловдив, Бургас, а защо не и в родните градчета, било то и малки? В крайна сметка и в малките градове трябва да остане някой и столицата определено отблъсква и изхвърля хората, които не могат да си позволят да живеят там, защото след като завършиш прословутото образование квартирата ти дори да е в Студентски град няма да е на цената на 2 килограма луканка... :oops:

Рангел
08-16-2008, 09:16
похвално е, че се информираш от форума...

продължавай в същия дух, маке
Путьо, аз от къде се информирам си е моя работа. Но щом самите софиянци го казват, аз нема да им противореча. :razz:
Дееба и идиото.

Рангел
08-16-2008, 09:19
немата вода, само боклук е у софията, село е
аз си обичам на нивата да си легна и да гледам кравите как пасат
ебал съм ви живото у това големо село
Ето го и поредното доказателство за истерията, обхванала софийските говна. Те цел ник са регистрирали хахаха дебили. И после не приемали тия спорове насериозно, та те целите треперят от истерия и денонощно мислят за София и тия които я мразят.
http://www.fenzona.com/forums/Smileys/new/a118.gif

LiveFlower
08-16-2008, 09:22
xaxa predi mene imashe edin komentar,4e sme idvali v Sofiq na pazar neznam si kvo,mi az kvo da napravq 4e jiveq v maluk grad i izbora ne e 4ak tolko bogat,estestveno 4e v meseca pone vednuj 6e hoda do Sf na pazar,pff
PP a pa ve kvo se karate v koi grad e po-dobre :razz: :razz: :razz: :razz:

Swinkenhoffer
08-16-2008, 09:27
Щом казваш, нека е затънала...

аз лично не го виждам това, ама ти все още си 92-а, та ще повярваме на твоето мнение, нали си гражданин на ПиринО
В интерес на истината съвсем близо до нас има два контейнера, които с дни си стоят препълнени, миризмата е смъртоносна, а и доволно количество боклуци се търкалят около тях. 8-)
По-смущаващото е, че е баш в центъра на София.

Aileen
08-16-2008, 10:42
Всичко си зависи къде в София живееш (в кой квартал). Аз също живея в центъра (доста разтегливо понятие стана това вече. За уточнение близо до Лъвов мост.) и нямам никакъв проблем с боклука. Всяка вечер минават и го събират и никога не се застоява.

MistyMonster/LikeViolence
08-16-2008, 11:18
Значи ли, че като си от провинцията си селянин? Или значи ли, че като си в столицата си по-образован? Каквито едните, такива и другите.

LiveFlower
08-16-2008, 14:35
A бе всички сме българи и сме с български манталитет,а не софийски или се тая... Българи сме и всичко е едно,тъи че не се дрънчете кой е бил селянин и кой нз си к'во.

ПП" моя град е по-хубав от твоя " :razz: :razz: :razz:

_showy_
08-16-2008, 15:09
Не харесвам тези, които идват с цялата си селяния, простотия и злоба в София. :o
Говорят с брутален диалект, а ни правят забележки за шопския. :shock: Това е смешно при условие, че те са пръшълците тук. :? Все едно аз да отида във Варненско(и други подобни) и да започна да им обяснявам, че не се казва нйе, ами не или, че не се казва изтървах, ами изпуснах.
Не харесвам и тези които до вчера са си мили задните части с домашен сапун, а сега на Софията тати като заколи и продаде прасето и 3 кокошки, и прати пари изведнъж стават ВИП личности с боклук от ТераНова и парфюмче на Галерия.
Не ги понасям като започнат да обясняват колко гадно е в София при условие, че са се закотвили тук и нямат намерение да си ходят(освен за празниците). А на всичкото отгоре не проумяват, че става гадно точно заради тях.
Не ги харесвам защото цапат, мъкнат миризливи буркани по градския транспорт, който за съжаление ми се налага да използвам.

Иначе определено съм За да идват да учат в университетите. На никой не може да се отнеме правото да учи, но след това да си хващат багажа и да ходят да си живеят в провинцията(от където са дошли), особено некадърните. :)
Мрънкат че няма възможности в градовете им... ами... ако са умни хора все ще намерят начин да направят нещо по въпроса... Стига човек да е изобретателен ще намери начин да направи от нищо нещо. :)

И още много неща не харесвам, ама за сега стига толкова. :) По-късно може да се включа пак. 8)

Mooo6no
08-16-2008, 15:24
^ Много ми е забавно като софиянци казват на Варненци "провинциалисти". Та то Варна месец Август минава софия по моментно население. 8-)

БТВ
Варна е най-големият в България.
А софия.... най-голямото село в България. :-P :razz:

Briseis
08-16-2008, 15:24
Я дефинирай "възможности за развитие", щото напоследък доста се поразми това понятие. А "хубаво образование" можеш да получиш и на друго място, не само в София. Освен това тези прословути "възможности за развитие" можеш да откриеш и в Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора, Русе, че дори и Плевен, при това не по-лоши от софийските поне в парично измерение. Лично гарантирам за това. 8) Веднага ми се набива шокиращият пример на моя колежка, която като главен касиер взема точно 420 лева, с които пари в София може само да мишкува в квартирата. И майтапа настрани, но почти същите пари взема и един приятел, който си бачка тук в Свищов на същата длъжност, само че в ПИБ. Така че, моля да се дефинират понятията "възможности за развитие" и "хубаво образование", и също така ако е възможно да ми се поясни защо се търсят първо в София, а не във Варна, Пловдив, Бургас, а защо не и в родните градчета, било то и малки? В крайна сметка и в малките градове трябва да остане някой и столицата определено отблъсква и изхвърля хората, които не могат да си позволят да живеят там, защото след като завършиш прословутото образование квартирата ти дори да е в Студентски град няма да е на цената на 2 килограма луканка... :oops:

И все пак, в столицата образованието е най-качествено. Логично е, след като най-добрите предподаватели са там.
За възможностите за развитие съм съгласна. И все пак по-големия град възпитава по-космополитни личности. От тази гледна точка, професионалното развитие е по-лесно.

Boot
08-16-2008, 18:49
^ Много ми е забавно като софиянци казват на Варненци "провинциалисти". Та то Варна месец Август минава софия по моментно население. 8-)

БТВ
Варна е най-големият в България.
А софия.... най-голямото село в България. :-P :razz:

Таралежа е птица упорита
ако не го ритнеш - не полита
:lol: :lol: :lol: :lol:

PinkFloydSound
08-16-2008, 19:32
Не харесвам тези, които идват с цялата си селяния, простотия и злоба в София. :o
Говорят с брутален диалект, а ни правят забележки за шопския. :shock: Това е смешно при условие, че те са пръшълците тук. :? Все едно аз да отида във Варненско(и други подобни) и да започна да им обяснявам, че не се казва нйе, ами не или, че не се казва изтървах, ами изпуснах.
Не харесвам и тези които до вчера са си мили задните части с домашен сапун, а сега на Софията тати като заколи и продаде прасето и 3 кокошки, и прати пари изведнъж стават ВИП личности с боклук от ТераНова и парфюмче на Галерия.
Не ги понасям като започнат да обясняват колко гадно е в София при условие, че са се закотвили тук и нямат намерение да си ходят(освен за празниците). А на всичкото отгоре не проумяват, че става гадно точно заради тях.
Не ги харесвам защото цапат, мъкнат миризливи буркани по градския транспорт, който за съжаление ми се налага да използвам.

Иначе определено съм За да идват да учат в университетите. На никой не може да се отнеме правото да учи, но след това да си хващат багажа и да ходят да си живеят в провинцията(от където са дошли), особено некадърните. :)
Мрънкат че няма възможности в градовете им... ами... ако са умни хора все ще намерят начин да направят нещо по въпроса... Стига човек да е изобретателен ще намери начин да направи от нищо нещо. :)

И още много неща не харесвам, ама за сега стига толкова. :) По-късно може да се включа пак. 8)
Тъпа, тъпа, ама на умиране тъпа..
Твоите предци когато са се заселили в София не са били първоначално един вид "гости"?
Та дори и да не харесваш тези, които с цялата си простотия и селяния идват в София, в София си има достатъчно такава-град като град. И като че ли от теб лъха доста.

_showy_
08-16-2008, 19:54
Тъпа, тъпа, ама на умиране тъпа..
Твоите предци когато са се заселили в София не са били първоначално един вид "гости"?
Та дори и да не харесваш тези, които с цялата си простотия и селяния идват в София, в София си има достатъчно такава-град като град. И като че ли от теб лъха доста.
Тъпа точно не съм. :) Но това е друга тема.
Не мога да разбера какъв е проблема с мнението ми..? :-o
Пък и като има достатъчно простаци, нужно ли е да сме с отворени ръце за още!?
Явно не ти е харесала някоя истина в поста ми щом така се зъбиш... :-D Гузен негонен бяга.... :lol:

PinkFloydSound
08-16-2008, 19:57
Омфг. :-o Гузен негонен бягал..
Като ида в София що да видя-хора като хора, тоест селяци като всички останали българи. :-o

Riot
08-16-2008, 19:58
Emo Doll
пълен ужас си
невменяема, бавноразвиваща се, приличащ на мъж - 3в1
sad combination :(

Alco
08-16-2008, 19:59
евала, 'сички българи сме селяци!!! :booooomb: направи ни услуга и СПРИ да пишеш по теми, по които немаш кво да кажеш.

_showy_
08-16-2008, 20:00
Омфг. :-o Гузен негонен бягал..
Като ида в София що да видя-хора като хора, тоест селяци като всички останали българи. :-o Аз не съм казала, че сме различни. Хах.. Нямаме 3 очи. :D
Пък ти, ако се имаш за селячка да знаеш, че не с всички е така. :)

PinkFloydSound
08-16-2008, 20:02
Еми, не. Просто някои освен селяци, са и селяндури. Има разлика. :)

_showy_
08-16-2008, 20:06
Еми, не. Просто някои освен селяци, са и селяндури. Има разлика. :)
Щом коренът на думата е село разликата не е много голяма. :)

PinkFloydSound
08-16-2008, 20:06
Ами, Алко и Риот, вие написахте ли нещо по темата в момента? Освен това, което в АБСОЛЮТНО всяка тема повтаряте? Стана изтъркано и банално вече.

illidan_stormrage_bg
08-16-2008, 20:10
Аз мисля че селянията е повече в поведението от колкото къде живееш.

Alco
08-16-2008, 20:10
аз моето мнение съм го казал отдавна, май в другата тема, тъй че у лево.

PinkFloydSound
08-16-2008, 20:12
Такаам, щом ти си казал своето мнение, аз нямам право да изкажа своето, така ли?

MakeMeLaugh
08-16-2008, 20:14
Ами, Алко и Риот, вие написахте ли нещо по темата в момента? Освен това, което в АБСОЛЮТНО всяка тема повтаряте? Стана изтъркано и банално вече.
...И вдъхна с респект Спамерката!
:razz:

PinkFloydSound
08-16-2008, 21:12
Такаам, щом ти си казал своето мнение, аз нямам право да изкажа своето, така ли?Тъпа спермо, оти си не теглиш куршума, усещам че ти е цел в живота да ме дразниш,сеш се, мн ме дразниш и нема ти се верва ако те видим некаде че те скинем!! :booooomb: 8)
Да, живея, за да те дразня. :P

MegabytE
08-16-2008, 23:05
Не знам, тия от провинцията не ги харесвам. Аз съм от София, просто събота и неделя... си ходя. :grin:

Lav40
08-17-2008, 00:25
Аз по принцип съм Варненец...и кво от тва от къде са хората....Кат не ва щат столичани елате при баткоооо :D

Boot
08-17-2008, 05:21
Вече подозирам Емо Дол в най-грандиозната гавра на някой съфорумец 8-) Не е истина колко е невменяема, честно.

tralala666
08-17-2008, 05:26
точно тези хора са най-печените ..
както някой е казал българия е едно голямо село :lol: :razz: :razz: 8-)

PinkFloydSound
08-17-2008, 07:36
Вече подозирам Емо Дол в най-грандиозната гавра на някой съфорумец 8-) Не е истина колко е невменяема, честно.
....
Мерси. :)

Alco
08-17-2008, 07:38
Вече подозирам Емо Дол в най-грандиозната гавра на някой съфорумец 8-) Не е истина колко е невменяема, честно.

8-) 8-)

ScionOfStorm
08-17-2008, 07:46
Еми, не. Просто някои освен селяци, са и селяндури. Има разлика. :)
Щом коренът на думата е село разликата не е много голяма. :)

Тука съм склонен да споря, ако искаш.

Разлика между селянин и селяндур има, и то огромна, за мен.

Селяните се грижат за земята, най-просто казано. Царевичаци, слънчогледи, сешшсе. България, стига нещата да бяха реализирани както трябва, е точно селска държава - пълна с ниви (неупотребявани в момента незнайно защо), които при отглеждане ще натворят ебахти реколтата от каквото и да е. Да си селянин не е срамно - това е начин на живот, който просто е по-различен и спокоен от градския. Живееш си кротко, мирно, пасеш си добитъка, произвеждаш млякото, което после градските ще употребяват...

Селяндур вече е начин на мислене и отношение към другите. В тази тема, вярвам, говорим за селяндурите :)

PinkFloydSound
08-17-2008, 07:48
^ Селяндур е манталитет. :)

MegabytE
08-17-2008, 08:44
Аз по принцип съм Варненец...и кво от тва от къде са хората....Кат не ва щат столичани елате при баткоооо :D
От София си! 8)

Ice_Queen_
08-17-2008, 08:51
^ Селяндур е манталитет. :)

е ,да права си .. на някой хора/като теб/ от километри им личи че са от село :)

PinkFloydSound
08-17-2008, 08:59
Ми, да, то Ловеч, дори и област, си е един вид село. :)
Тъпа ли си, не знам, ама явно не загряваш какво обясняваха хората досега. :)

PinkFloydSound
08-17-2008, 09:00
Дори и от София да си, това не е гаранция за добро поведение и държание на гражданин на една столица. :)

Ice_Queen_
08-17-2008, 09:02
Ми, да, то Ловеч, дори и област, си е един вид село. :)
Тъпа ли си, не знам, ама явно не загряваш какво обясняваха хората досега. :)

не ,целенасочено се заяждам с теб :) нищо повече. аз хората добре си ги разбрах :) и да тъпа съм,ама не съм от село Ловеч :) а ти душа,издои ли кравата снощи?

MaRiYa_86
08-17-2008, 09:03
Че в София няма софиянци е ясно...Там хората са от къде ли не.Да не говорим,че аз лично никога не бих отишла да живея там...Не се чувствам добре. А относно хората,които се наричат граждани...Добре е да знаят,че Гражданин не е нарицателно за някой,който живее в град.Гражданин е манталитет,отговорност,акт ивно участие в случващото се наоколо,възпитание... прочетете в учебниците по Свят и личност. :)

PinkFloydSound
08-17-2008, 09:04
Да, ама млекце не пуснаа. :(
Та дори и от столицата да си, от някой по-голям град, като се появиш на чуждо място, не минаги ще си проличи откъде си, защото не селището, в което живеем ни прави селяндури или "граждани".

Ice_Queen_
08-17-2008, 09:05
не бе ,о.к, те да си идват от провинцията хората,само че както каза Бети/Snowy - някой да не си влачат селския манталитет.

Disrespect
08-17-2008, 09:06
е вие казахте едно нещо по 5000 различни начина..

PinkFloydSound
08-17-2008, 09:08
Да, ама си пише някоИ. :) Ето на това му викам аз селски манталитет.
Та аз ако искам не само в София ще ида, ми и на края на света. Никой нищо не може да ми каже.
И какво като ида в София със "селския си манталитет", ще заразя всички добри хорица, които даже не са чували за село ли?

MaRiYa_86
08-17-2008, 09:09
не бе ,о.к, те да си идват от провинцията хората,само че както каза Бети/Snowy - някой да не си влачат селския манталитет.

А на тебе като ти чета постовете и виждам какъв е манталитета ти.Жал ми е,че такива като теб се подиграват и обиждат хората....Като ти самата само в последните си 4-5 мнения по тази тема показа колко си ограничена...
Нищо лично,но ако искаш да не изглеждаш проста селянка,си промени леко отношението и начина на изказване...sux :oops:

Alco
08-17-2008, 09:11
ИДВАМ КЪМ СОФИЯ, МАМА ВИ МРЪСНА!! И СТАДАТА ШЕ СИ ДОВЕДА ДА ПАСАТ У ЮЖНИО ПАРК И ЦАРЕВИЦА АКО ИСКАМ ШЕ СИ ЗАСАДЯ !!! 8) 8) 8-) 8-) :booooomb:

PinkFloydSound
08-17-2008, 09:12
^ :razz: Да не забравиш яйцата. :razz:

MaRiYa_86
08-17-2008, 09:13
^ :razz: Да не забравиш яйцата. :razz:
:grin:
:grin: :grin:

Alco
08-17-2008, 09:14
ти па кво се месиш ве, катинар за темата, щото се изчерпа и 'сички дето продължават да спорят са тъпи пръчки.

MaRiYa_86
08-17-2008, 09:16
Кой се меси?

Alco
08-17-2008, 09:16
никой, заеби. катинар.

_showy_
08-17-2008, 13:48
не бе ,о.к, те да си идват от провинцията хората,само че както каза Бети/Snowy - някой да не си влачат селския манталитет.

А на тебе като ти чета постовете и виждам какъв е манталитета ти.Жал ми е,че такива като теб се подиграват и обиждат хората....Като ти самата само в последните си 4-5 мнения по тази тема показа колко си ограничена...
Нищо лично,но ако искаш да не изглеждаш проста селянка,си промени леко отношението и начина на изказване...sux :oops:
Хъх точно нея я познавам и манталитета и определено си е на ниво. :)
И повярвай ми не изглежда като проста селянка. :) Хах...

Всяка област си има специфичен диалект. Както един софиянец казва "седиме", така и някой добружанин казва "зилено".
Работата е в това, че тези с диалекта идват тук и ни правят забележки за "седиме". :shock: Което е неуместно при условие, че не говорят правилно и са дошли в нашият край, в който малко или много се говори така. :)

_showy_
08-17-2008, 13:52
Еми, не. Просто някои освен селяци, са и селяндури. Има разлика. :)
Щом коренът на думата е село разликата не е много голяма. :)

Тука съм склонен да споря, ако искаш.

Разлика между селянин и селяндур има, и то огромна, за мен.

Селяните се грижат за земята, най-просто казано. Царевичаци, слънчогледи, сешшсе. България, стига нещата да бяха реализирани както трябва, е точно селска държава - пълна с ниви (неупотребявани в момента незнайно защо), които при отглеждане ще натворят ебахти реколтата от каквото и да е. Да си селянин не е срамно - това е начин на живот, който просто е по-различен и спокоен от градския. Живееш си кротко, мирно, пасеш си добитъка, произвеждаш млякото, което после градските ще употребяват...

Селяндур вече е начин на мислене и отношение към другите. В тази тема, вярвам, говорим за селяндурите :)
А тези които се грижат за семята са на толкова високо интелектуално ниво.... :lol: Те не псуват, не храчат, не се напиват всяка вечер... :-D Посещават културни мероприятия всяка седмица след жътвата.... Абе хора на ниво, приятни за общуване.... :razz:

ПП. Със сигурност не важи са всички, които се занимават с обработване на земя..... Но като цяло това е положението там.

MaRiYa_86
08-17-2008, 13:55
Еми, не. Просто някои освен селяци, са и селяндури. Има разлика. :)
Щом коренът на думата е село разликата не е много голяма. :)

Тука съм склонен да споря, ако искаш.

Разлика между селянин и селяндур има, и то огромна, за мен.

Селяните се грижат за земята, най-просто казано. Царевичаци, слънчогледи, сешшсе. България, стига нещата да бяха реализирани както трябва, е точно селска държава - пълна с ниви (неупотребявани в момента незнайно защо), които при отглеждане ще натворят ебахти реколтата от каквото и да е. Да си селянин не е срамно - това е начин на живот, който просто е по-различен и спокоен от градския. Живееш си кротко, мирно, пасеш си добитъка, произвеждаш млякото, което после градските ще употребяват...

Селяндур вече е начин на мислене и отношение към другите. В тази тема, вярвам, говорим за селяндурите :)
А тези които се грижат за семята са на толкова високо интелектуално ниво.... :lol: Те не псуват, не храчат, не се напиват всяка вечер... :-D Посещават културни мероприятия всяка седмица след жътвата.... Абе хора на ниво, приятни за общуване.... :razz:

ПП. Със сигурност не важи са всички, които се занимават с обработване на земя..... Но като цяло това е положението там.

Но благодарение на хора като тях се храним все пак,нали? И в крайна сметка какво ви бърка толкова...Никой не ви кара да живеете така,то си е въпрос на личен избор.

_showy_
08-17-2008, 13:59
Но благодарение на хора като тях се храним все пак,нали? И в крайна сметка какво ви бърка толкова...Никой не ви кара да живеете така,то си е въпрос на личен избор.
Да.. и им се плаща за това. :) Не мисля, че трябва да съм им задължена след като не са ми дали нищо аванта... :)

MaRiYa_86
08-17-2008, 14:08
Но благодарение на хора като тях се храним все пак,нали? И в крайна сметка какво ви бърка толкова...Никой не ви кара да живеете така,то си е въпрос на личен избор.
Да.. и им се плаща за това. :) Не мисля, че трябва да съм им задължена след като не са ми дали нищо аванта... :)

Е,затова не съм съгласна... Няма го уважението към труда...Всъщност уважението към всеки труд,не само този. ТО затова и в България работните заплати и т.н. са на това ниво. Само тези,които работят оценяват труда си...тези,които са облагодетелствани от него-не.

_showy_
08-17-2008, 14:19
Но благодарение на хора като тях се храним все пак,нали? И в крайна сметка какво ви бърка толкова...Никой не ви кара да живеете така,то си е въпрос на личен избор.
Да.. и им се плаща за това. :) Не мисля, че трябва да съм им задължена след като не са ми дали нищо аванта... :)

Е,затова не съм съгласна... Няма го уважението към труда...Всъщност уважението към всеки труд,не само този. ТО затова и в България работните заплати и т.н. са на това ниво. Само тези,които работят оценяват труда си...тези,които са облагодетелствани от него-не.
Нали плащам?! Това че си давам парите за стоката им не е ли един вид уважение към труда?
Ти да им се кланям ли искаш? :?

MaRiYa_86
08-17-2008, 14:37
Но благодарение на хора като тях се храним все пак,нали? И в крайна сметка какво ви бърка толкова...Никой не ви кара да живеете така,то си е въпрос на личен избор.
Да.. и им се плаща за това. :) Не мисля, че трябва да съм им задължена след като не са ми дали нищо аванта... :)

Е,затова не съм съгласна... Няма го уважението към труда...Всъщност уважението към всеки труд,не само този. ТО затова и в България работните заплати и т.н. са на това ниво. Само тези,които работят оценяват труда си...тези,които са облагодетелствани от него-не.
Нали плащам?! Това че си давам парите за стоката им не е ли един вид уважение към труда?
Ти да им се кланям ли искаш? :?

ТИ пък какво се стряскаш? Кланяй се ,ако искаш...Даже не се опитваш да разбереш за какво говоря...какво повтаряш като папагал само едно и също.Разбрахме ,че плащаш...Всички плащаме WTF

_showy_
08-17-2008, 14:46
ТИ пък какво се стряскаш? Кланяй се ,ако искаш...Даже не се опитваш да разбереш за какво говоря...какво повтаряш като папагал само едно и също.Разбрахме ,че плащаш...Всички плащаме WTF

Не, не искам да се кланям... :)
Я като си толкова отракана ми кажи освен парите които им се дават, какво друго да направя за селяните на които дължа всичко в живота си? Хах... Какво да сторя за тези хора, за да се почувстват пълноценни?
Чакам адекватен отговор. :)

MaRiYa_86
08-17-2008, 14:59
ТИ пък какво се стряскаш? Кланяй се ,ако искаш...Даже не се опитваш да разбереш за какво говоря...какво повтаряш като папагал само едно и също.Разбрахме ,че плащаш...Всички плащаме WTF

Не, не искам да се кланям... :)
Я като си толкова отракана ми кажи освен парите които им се дават, какво друго да направя за селяните на които дължа всичко в живота си? Хах... Какво да сторя за тези хора, за да се почувстват пълноценни?
Чакам адекватен отговор. :)

Няма кво да ти отговарям...Не ме интересува на кого дължиш всичко в живота си.Не съм казала,че трябва да им се кланяме.Имах друго в предвид,а ти започваш да се заяждаш.Престани да се "хващаш за буквата" .И тук всички "Очакват адекватен отговор"....Как някой може да даде адекватен отговор на неадекватни въпроси....

_showy_
08-17-2008, 15:05
Няма кво да ти отговарям...Не ме интересува на кого дължиш всичко в живота си.Не съм казала,че трябва да им се кланяме.Имах друго в предвид,а ти започваш да се заяждаш.Престани да се "хващаш за буквата" .И тук всички "Очакват адекватен отговор"....Как някой може да даде адекватен отговор на неадекватни въпроси....
Не получих отгвор.. Както и предполагах. Хах..

Не мога да разбера защо се пънете да докажете нещо, когато и вие самите незнаете за какво говорите. Хах..
И въпросите ми не са неадекватни, защото се породени от твое изкаване... 8)

Няма го уважението към труда Не можа да ми отговориш как трябва да покажа уважението си към тези хора...
Не... Не ми разтягай пак локуми в отговор на реторичните ми въпроси.... Все около едно и също ще се въртим.

Хайде пак напускам форума. 8)

Still1ME1Still1HERE
08-17-2008, 15:16
Момчето може да си отиде от селото,но селото от момчето НИКОГА! :D

Общо взето нямам нищо против никой.Нито на расова основа,нито на пол нито на държава,сексуалност,религи я,начин на обличане or whatever.Всички са ми еднакви,по този вид критерии.Единственото,коет о има значение е характерът на човека :)

Swinkenhoffer
08-17-2008, 15:24
И аз не мога да разбера какво уважение трябва да проявя. о.О
Може би трябва да съм им благодарна, че пръскат плодовете и зеленчуците с всякви лайна? Или пък за консервантите и бог знае какво още, които слагат в иначе "абсолютно чистото българско кисело мляко"? А най-вероятно, защото, когато отида на пазара, гледат да ми пробутат 900 грама картофи за 1 килограм? И прясното мляко, дето ми го продават директно от кравата, ама е приятно разредено с вода?
Как пък не..
Не стига, че плащаме за нещо, което не получаваме, ами и още..

Still1ME1Still1HERE
08-17-2008, 16:28
И аз не мога да разбера какво уважение трябва да проявя. о.О
Може би трябва да съм им благодарна, че пръскат плодовете и зеленчуците с всякви лайна? Или пък за консервантите и бог знае какво още, които слагат в иначе "абсолютно чистото българско кисело мляко"? А най-вероятно, защото, когато отида на пазара, гледат да ми пробутат 900 грама картофи за 1 килограм? И прясното мляко, дето ми го продават директно от кравата, ама е приятно разредено с вода?
Как пък не..
Не стига, че плащаме за нещо, което не получаваме, ами и още..Тва го правят продавачите.А за киселото мялко,ако отидеш в няоке село можеш да си вземеш истинско.Ако искаш от магазина няма да е такова.Просто са по на далавера така.Не мисля,че провинциалистите имат нещо общо с това :?

И какво лошо има прясното мляко да е директно от кравата?Аз съм си пил направо от шибана бутилка на кока кола на 2 години и не виждам къв е проблема.И яйце съм пил.Така че не виждам за какво точно се оплакваш точно.В магазините всичко е преебано и наблъскано с шитове,но ако отидеш в някое хубаво село,ще видиш,че нещата са друго яче.

Swinkenhoffer
08-17-2008, 16:41
И аз не мога да разбера какво уважение трябва да проявя. о.О
Може би трябва да съм им благодарна, че пръскат плодовете и зеленчуците с всякви лайна? Или пък за консервантите и бог знае какво още, които слагат в иначе "абсолютно чистото българско кисело мляко"? А най-вероятно, защото, когато отида на пазара, гледат да ми пробутат 900 грама картофи за 1 килограм? И прясното мляко, дето ми го продават директно от кравата, ама е приятно разредено с вода?
Как пък не..
Не стига, че плащаме за нещо, което не получаваме, ами и още..Тва го правят продавачите.А за киселото мялко,ако отидеш в няоке село можеш да си вземеш истинско.Ако искаш от магазина няма да е такова.Просто са по на далавера така.Не мисля,че провинциалистите имат нещо общо с това :?

И какво лошо има прясното мляко да е директно от кравата?Аз съм си пил направо от шибана бутилка на кока кола на 2 години и не виждам къв е проблема.И яйце съм пил.Така че не виждам за какво точно се оплакваш точно.В магазините всичко е преебано и наблъскано с шитове,но ако отидеш в някое хубаво село,ще видиш,че нещата са друго яче.
За продавачите е ясно... Говоря за хора, които баш си се занимават със селска работа, и продават директно на пазара след това. Наредили са отпред на сергията хубава стока, а отзад някъв гнилоч. Когато поискаш да си купиш, ти пробутват скапаното, щото "госпожице, не може да избирате". После те псуват, когато се откажеш. Тва ли да уважавам?
Същото е и с млякото. В нас се купува мляко в бутилка от бабите, които разпалено обясняват за страхотната си крава на село, а има вскус на вода. :?
И къде съм казала, че е лошо да пие мляко от бутилка? о.О

Still1ME1Still1HERE
08-17-2008, 16:45
Имах предвди под от бутилката за неварено от кравите направо.А кравите може да не са добре хранени и за това.Кат съм на село гледам как ги доят и ми го дават направо :) В 6 сутринта :) и после отивам за малко хляб и аааа супер :) А тея по пазарите ги заеби там са мизерници повечето.Трябва да нацелиш просто при кой да отидеш :)

Swinkenhoffer
08-17-2008, 16:50
Колкото и да ми се иска, няма как да обикалям навсякъде, за да намеря истински млечни продукти.
Щастливец си, че си имаш село. 8)

Still1ME1Still1HERE
08-17-2008, 18:15
Колкото и да ми се иска, няма как да обикалям навсякъде, за да намеря истински млечни продукти.
Щастливец си, че си имаш село. 8)То не е баш мое слео :) Просто баба ми има едностайна картонена къщичка :D Не съм ходил от известно време :(

xpucuto
08-17-2008, 19:33
От къде тръгнахте до къде стигнахте...
и каква по дяволите е връзката между въпроса, който е задал автора и последните коментари.Вие направо си го обърнахте на селския пазар, пишете пълни глупости!
Какво общо има между Ецата и млЕкото(ай ся аз съм си селянче ше говора по селски, не съм от великата СОФИЯ)със човека и характера му.
Селянин е човек, който живее в село, който се грижи за домашни животни(крави, кози, овце) и със това си изкрава прехраната честно и почтено.
Някой хора, който живеят в градовете се мислят за по-добри, по-умни, а селяните са по-низши същества.
Аз въобще не съм съгласна със това.Някой тук се изказват неподготвени, видяли са там по пазарите някой изнудвач, който също иска да изкара някоя пара, но със измама и веднага слагате всички под общ знаменател.
Но моля ви недейте така, все пак всички сме хора!

GbSy
08-17-2008, 19:42
Абсолютна глупост...

по твоята логика- баща ти не е затук, защото надали има самосъзнанието на софиянец, а аз примерно не мога да отида в Ню Йорк...

И какво е да заживееш с необходимия стандарт на живот точно?
Всеки софиянец е задължен да яде хайвер или да си купува дрехи от Витошка на два месеца?

тук съм съгласна с теб. няма такова нещо като - стандарт. манталитет обаче си е друго нещо. моя съсед за пример - преди 3 години се мести от гъзидол.. в софия.от 1 година живеем врата до врата.стотици вечери не съм можела да спя я от това че крещи,че пее,че има компания/децибалите са уникални просто../ или че прави секс с жена си...да е жив и здрав,правихме му забележки,ченгета викахме и кво? фасовете пред вратата ми,музиката до 4 и 30 ппрез нощта и Цветелинчо си остава селянче,майната им на 3те години време да се образова и "внедри". Аз съм 3то поколение Софиянка и се гордея с това.Принципно не нападам селяните и селянията им,ама като прочета в една тема по- надолу кви сме ние и ....

Да, това исках да кажа, не съм се изразила правилно, съжалявам! :)

lisi4ety
08-17-2008, 20:01
Ми не е вярно..
Най-вече пловдивчани незнам защо са решили, че София ги мрази :D

vodolei4e_m
08-21-2008, 12:29
Селянията я има навсякъде.
Разликата е там, че колкото и да не ми се иска да го призная, за тук примерно аз бих могла да я приема до някаква степен за нормална, защото нали сме "провинция" - казваш си, това е положението - простаци и селяндури с претенции - бол, но за София като столица, като град, който понякога гради имиджа на цялата страна и се предполага да е с някакво отбрано общество, е някак недопустимо нещо подобно. И затова примерно ти реагираш по-остро, видимо ядосан, възмутен, а аз безразлично вдигам рамене и отминавам.

Тоест тези индивиди са навсякъде, просто сме свикнали да не им обръщаме внимание, когато са в "естествената си среда (=провинцията)" и да се впечатляваме, ако тръгнат да правят селски номерца в София.

Тъпо, но факт.

ei tva be6e izklu4itelno umno mnenie, koeto zaslujava uvajenie, kakto i prednoto neino ( i dvete ot stranica 3 ako ne se laja) :-$ =D>

DisciplineAndOrder
08-27-2008, 09:41
В София живеят най-големия процент прости хора в България. Незнам как може да имат някакви претенции. 8)

живеят-да,всички селяндури идват в софията

Dreammy
08-27-2008, 09:47
Ми не е вярно..
Най-вече пловдивчани незнам защо са решили, че София ги мрази :D

За първи път чувам нещо такова.Защо да сме решили така? :D