PDA

View Full Version : Хубавите ябълки ги ядат прасетата...



bibo
08-13-2008, 21:03
Днес за пореден път се убедих в тази поговорка след като видях какво момче си е хванала бившата ми приятелка...Тя е страхотна,а се занимава само с мухльовци...Не мога да разбера защо става винаги така в живота...На хубавите и дори хора се падат някви Улигофрени...

П.С. С кея скъсахме щото мо изневери..

ludo_momiche
08-13-2008, 21:05
Хубаво е,че си уточнил причината за скъсването,щото ако е толкова "хубава ябълка" няма причина,обаче замисли ли се,че може и ти да си в графата "мухльовци",както сам ги наричаш....

SabrinaAa
08-13-2008, 21:06
Da naistina i az mnogo pati sam se yverqvala 4e tazi pogovorka naistina e vqrna...za6to vsi4ki hybavi mom4eta tragvat s grozni momi4eta i obratnoto???? E ima i malki izkly4enq! Moje bi tova si e do vkysa na 4oveka! eba my maikata!!!! :grin: :grin: :grin:

ludo_momiche
08-13-2008, 21:07
Da naistina i az mnogo pati sam se yverqvala 4e tazi pogovorka naistina e vqrna...za6to vsi4ki hybavi mom4eta tragvat s grozni momi4eta i obratnoto???? E ima i malki izkly4enq! Moje bi tova si e do vkysa na 4oveka! e** my maikata!!!! :grin: :grin: :grin:

...иначе и аз съм се чудила същото!///

Bubles
08-13-2008, 21:10
Ако още не си го разбрал живота е несправедлив! И аз се чудя как може страхотни мом4ета да ходят с некви кранти дет и на малкия пръст не могат да ми стъпят по акъл и красота ама... си отговарям с ей тва

П.С. не съм самовлюбена... мнението за красотата е на други хора 8)

zaraaa
08-13-2008, 21:11
Да и аз многооооо пъти съм се обеждавала, че тази поговорка е вярна 8-) :P

asasfdf
08-13-2008, 21:14
по-грозните често имат по-силно развити други качества..така е в природата, ако си лишен от нещо трябва да подсилиш друго, за да можеш все пак да ловуваш...

BaBy_bS
08-13-2008, 21:18
аз пък не съм срещала кой знае колко много такива случаи,че чак тема да пускам ..

tuzaro
08-13-2008, 21:20
така се получава, ама кво да се прави... и мене се ме взимат някви мухли...

gPa3HuTeJl
08-13-2008, 21:39
какво момче си е хванала бившата ми приятелка...Тя е страхотна,а се занимава само с мухльовци

Правилно, мухльо !

haterkata
08-13-2008, 21:40
тая поговорка е ВЯРНА!

TinkyWinky
08-13-2008, 21:40
мии животът е несправедлив наистина, но аз съм от редките случаи... 8-) 8-) :D
или по-скоро от средните, дето и двамата сме хем симпатични, хем умнички :D :oops:

Valkyrie
08-13-2008, 21:50
А бившата ти приятелка ти е изневерила, но все пак остава "хубава ябълка", тъй ли? А грозните хора нямат ли право на щастие? А тая тема дали не е хейтърска? А човекът не е ли съвкупност от качества, въз основа на които другите го оценяват? А ти само по външния вид ли си ги избираш, а? А дали не е повърхностно да разнищвате на хората връзките, защото си нямате собствени?
И на моя приятел колко са му се чудили, че е с мен, защото може да си "хване" някоя наистина много красива мома (каквато аз не съм), но той предпочита мен вече 2 години и половина. И к'во ся, изкарахте ме мухла (или както е там "мухльо" в женски род)? Или това, че на теб не ти харесва определен човек, че ти се струва грозен, асоциален или странен, автоматично го прави мухльо?

renesanZ
08-13-2008, 22:01
А бившата ти приятелка ти е изневерила, но все пак остава "хубава ябълка", тъй ли? А грозните хора нямат ли право на щастие? А тая тема дали не е хейтърска? А човекът не е ли съвкупност от качества, въз основа на които другите го оценяват? А ти само по външния вид ли си ги избираш, а? А дали не е повърхностно да разнищвате на хората връзките, защото си нямате собствени?
И на моя приятел колко са му се чудили, че е с мен, защото може да си "хване" някоя наистина много красива мома (каквато аз не съм), но той предпочита мен вече 2 години и половина. И к'во ся, изкарахте ме мухла (или както е там "мухльо" в женски род)? Или това, че на теб не ти харесва определен човек, че ти се струва грозен, асоциален или странен, автоматично го прави мухльо?


+1

cinderella_gugutka
08-13-2008, 22:04
понякога и това става...ама не винаги

cherinka
08-13-2008, 22:16
Аз, пък, съм грозна и все мухльовци си хващам...
ама кво да се прай... съдба...

tuzaro
08-13-2008, 22:17
Аз, пък, съм грозна и все мухльовци си хващам...
ама кво да се прай... съдба...и твойта не е лесна :lol: :lol:

cherinka
08-13-2008, 22:19
Аз, пък, съм грозна и все мухльовци си хващам...
ама кво да се прай... съдба...и твойта не е лесна :lol: :lol:
Айде, земай ме за жена вече.
Ходя на високи токчета. 8-)

Spider4eto
08-13-2008, 23:55
Противоположностите се привличат 8-)

Sharpay
08-14-2008, 05:05
напоследък доста се засилва тая теннденция и хубавите момчета/момичета незнам каде гледат ама се излагат много

BaiToq
08-14-2008, 05:17
Може би за нея ти си свиня,
тогава поговорката го духа.

koalka
08-14-2008, 06:23
Явно тя е намерила нещо в него, пък и ти не го познаваш, може да е свестен, знам ли...Нали сте се разделили, тя си преценява.Ако е глупак, в един момент ще го осъзнае.

AnzaRe
08-14-2008, 06:26
А аз знам друга поговорка.
Всяко зло,за добро.

buffalo88
08-14-2008, 06:43
По тая логика и ти си мухлъо щот и с теб е ходила.

AnzaRe
08-14-2008, 06:49
Ем такива са някой хора.Някой обичат да ходят с мухлювци,втори с олигофрени,трети само за секс.Пък да не говорим за секс..............

pandelka
08-14-2008, 07:45
Еми да понякога това е вярно,но все пак всеки си решава в кой да се влюби...всеки има вкус и за всеки другия човек в съвсем различен от това за което го имат другите..щом на нея и харесва другото не е от значение ;)

Lord_Of_The_Night
08-14-2008, 08:01
Първо кажи какво разбираш под "мухльовци",защото всеки човек си има право да си избира с кой да си ходи и с кой не,ти не си човека който ще определя дали даден човек е "мухльо" или не.Всеки си решава за себе си,щом му е приятно с този човек така да бъде!!!!

w0sh
08-14-2008, 08:09
.Тя е страхотна,а се занимава само с мухльовци.

Това говори достатъчно за теб самия.

devil_feel_f
08-14-2008, 08:10
Не бива да съдиш хората по външния им вид, защото физическата красота е без значение, когато липсва духовното.Щом сте скъсали и тя си е намерила гадже, остави я да си живее живота.Може с него да и харесва повече, отколкото с тебе.Най-добре и ти си хвани гадже.

asi_basi
08-14-2008, 08:11
Abe moje obvivkata (demek van6nosta) da e grozna no 4oveka da e svesten, nai-miliq, nai-prekrasniq i razbran...Ne vijdam za6to trqbva da go sadi6 i plyue6 zaradi van6nosta mU. Nai-mrazq hora kato teb koito plyuqt drugi bez daje da sa gi opoznali...Tq qvno namira ne6to v nego.

Naistina ponqkoga ima takava tendenciq deto hubavite i dobrite sa s "muhliovci" kakto kazva6, no rano ili kasno se osaznavat. No ne sadete po van6nost samo! Horata ne sme samo ednata van6nost i krasota!

Az li4no naprimer ne haresvam super krasivi mom4eta, mislqt se za golqmata rabota...tvarde sladnikavi mi sa Predpo4itam normalni mom4eta, po majestveni s 4aar, pak i vseki si ima sobstven vkus zaradi koet mrazq priqtelkite mi da govorqt protiv mom4etata s koito sam samo za6toto te imat drug vkus.

babylove
08-14-2008, 12:55
Em... Zna4i bivshata ti priqtelka ti e izneverila, no e "hubava qbylka". Pod "hubava qbylka" samo vynshnosta li razbirash? Edno momi4e ne e samo hubavo otvynka, ami i otvytre- ako momi4eto pretejava i vynshna i vytreshna krasota, togava se nari4a "hubava qbylka". A dokolkoto razbiram tvoqta bivsha priqtelka pritejava samo vynshna krasota. A i ti se izrazi, 4e tq si hvashta samo muhliovci, no ste bili gajeta-ti edin ot muhliovcite li si (malko typ vypros :D ) :-o

gerinceto
08-14-2008, 12:59
i az sum na mnenieto 4e hubavite qbulki samo prasetata gi qdat ... kofti e ama kfo da se pravi

kalpazanka
08-14-2008, 13:15
Сещам се да питам какво разбирате под "мухльо"? Лично за мен това е човек без цел в живота, без желания, които да гони, който човек се нуждае от някой да го води "за носа", на всяка крачка да е с него и да му налива акъл как да се постъпи в дадената ситуация! Забелязахте ли в разбирането ми за мухльо да описвам външен вид? Не!
/В класа ми имаше едно доооооста симпатично момче- висок, със светла коса, светли очи, добряк, но загубен, отвеян и занесен... Типичен пример за.... мухльо! Но беше адски чаровен...т. е. хубава ябълка!

iiirish
08-14-2008, 20:49
Не говори, че бившата се хваща само с улигофрени, защото и с теб е била, нали :D
А по въпроса за поговорката: да, има нещо вярно за съжаление :(

t1n4e7o
08-14-2008, 21:28
Това според мен не е вярно просто защото тази твоя бивша приятелка може да е решила да ходи с това момче, не защото е мухлио, а защото може би е намерила сродна душа, човек, на когото да се довери и да вярва, човек, с който да сподели любовта си.. А с теб не е успяла да го направи поради една или друга причина.. Живота е непредсказуем.. Не можеш да си избираш сам съдбата.

GotTheLife
08-15-2008, 10:29
варно си е...имаше едно момче светли коси и очи голям сладур мн го харесвах ама ходеше с една буквално циганка от махалата мн изрудясала ама нахакана си беше курвата :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

evelinka1122
08-15-2008, 10:49
има нещо вярно в поговорката, но нали не забравяш и че ти си ходил с нея.....

Josefinne
08-15-2008, 10:53
Понякога и на мен ми е правило впечатление, като съмс е разминавала с хора по улицата, че някакво много красиво момиче ходи с някакъв абсолютен грозник, както и обратното.
Но това е само външното. Щом "красавецът" в двойката ходи с другия, значи вероятно този, другият, има готин характер или просто му/й харесва как се отнасят един с друг. Просто вътрешните отношения между двамата винаги са скрити и не можеш да ги прецениш само на пръв поглед.

Sweet_Play_F
08-15-2008, 12:15
Мдамм,наистина е жалко.
Доста често виждам адските пичове,по които ми окапват очите,и до тях някаква Баба Яга.Но трябва да се има на предвид,че за любовта трябва и вътрешна красота а и всеки има собствени виждания за външната красота. ;)

JahSoldier
08-15-2008, 12:20
Понякога и на мен ми е правило впечатление, като съмс е разминавала с хора по улицата, че някакво много красиво момиче ходи с някакъв абсолютен грозник, както и обратното.
Но това е само външното. Щом "красавецът" в двойката ходи с другия, значи вероятно този, другият, има готин характер или просто му/й харесва как се отнасят един с друг. Просто вътрешните отношения между двамата винаги са скрити и не можеш да ги прецениш само на пръв поглед.

+ 1. Много точно казано. 8)

aHeJlua
08-15-2008, 12:24
Понякога и на мен ми е правило впечатление, като съмс е разминавала с хора по улицата, че някакво много красиво момиче ходи с някакъв абсолютен грозник, както и обратното.
Но това е само външното. Щом "красавецът" в двойката ходи с другия, значи вероятно този, другият, има готин характер или просто му/й харесва как се отнасят един с друг. Просто вътрешните отношения между двамата винаги са скрити и не можеш да ги прецениш само на пръв поглед.

на същото мнение съм :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-15-2008, 17:08
в общия случаи.. така е :o

Pliok0019
08-15-2008, 17:51
Има нещо вярно, определено.

vesinka91
08-15-2008, 18:52
Днес за пореден път се убедих в тази поговорка след като видях какво момче си е хванала бившата ми приятелка...Тя е страхотна,а се занимава само с мухльовци...Не мога да разбера защо става винаги така в живота...На хубавите и дори хора се падат някви Улигофрени...

П.С. С кея скъсахме щото мо изневери..
xax neska edna moq fr kaza to4no syshtoto sreshtanala edno super qko mom4e izglejdalo svqstno a se hvanalo s nqkva grozna i nekulturna idiotka :D

tedy_hi91
08-15-2008, 19:50
Преди няколко дна имаше тема, в която всички писаха, че външния вид нямал бил значение . Е има ли все още такива, които са на това мненение ? Що се отнася до подговорката .. Тя е толкова вярна, че просто няма на къде повече ! :? Много пъти съм виждала няква адски яка кака с момче, което не може да и стъпи и на малкото пръстче. И обратното. Супер яки момчета , с някакви дето задниците им са по 2 километра а в лицата като настъпани жаби. Не ме разбирайте погрешно. Не съм против това ... просто не мога да го разбера. :oops:

cucetyy
08-17-2008, 11:01
А бившата ти приятелка ти е изневерила, но все пак остава "хубава ябълка", тъй ли? А грозните хора нямат ли право на щастие? А тая тема дали не е хейтърска? А човекът не е ли съвкупност от качества, въз основа на които другите го оценяват? А ти само по външния вид ли си ги избираш, а? А дали не е повърхностно да разнищвате на хората връзките, защото си нямате собствени?
И на моя приятел колко са му се чудили, че е с мен, защото може да си "хване" някоя наистина много красива мома (каквато аз не съм), но той предпочита мен вече 2 години и половина. И к'во ся, изкарахте ме мухла (или както е там "мухльо" в женски род)? Или това, че на теб не ти харесва определен човек, че ти се струва грозен, асоциален или странен, автоматично го прави мухльо?
+1. Важно е и как разбираме поговорката. Според мен в поговорката става въпрос не за външната, а вътрешната красота. Можеш да видиш нещо хубаво в човека до теб, нещо което другите не виждат. Човека, с който искаш да си може да не е мис или мистър свят, но да е добър и почтен. Всичко зависи от характера и начина на мислене на дадения човек. Тя ходила все с "мухльовци", по тая логика значи и ти си "Мухльо". Ако тя е добро момиче, а той някакъв злобар, който ходи с нея, само за да се възползва от нея, тогава ОК, той е мухльо. Но ако не е...

MaRiYa_86
08-17-2008, 11:04
+1. Важно е и как разбираме поговорката. Според мен в поговорката става въпрос не за външната, а вътрешната красота. Можеш да видиш нещо хубаво в човека до теб, нещо което другите не виждат. Човека, с който искаш да си може да не е мис или мистър свят, но да е добър и почтен. Всичко зависи от характера и начина на мислене на дадения човек. Тя ходила все с "мухльовци", по тая логика значи и ти си "Мухльо". Ако тя е добро момиче, а той някакъв злобар, който ходи с нея, само за да се възползва от нея, тогава ОК, той е мухльо. Но ако не е...

Дам..И аз мисля така :o

cSSiE
08-17-2008, 11:16
може да се е хванало на бас момичето, че ще тръгне с този така наречен Мухлъо :D :D :D иначе това за ябълките е напълно вярно :lol: :lol:, колкото и да е смешно ...вярно си е :?

exclusive__16
08-17-2008, 12:47
tazi pogovora e mn vqrna si4ki grrozni momicheta det vidq se xodqt s krasivi momcheta i tochno teq det sa mi simp :D :D :D :D :D :D :booooomb: 8-) 8-) :x :x :x :( :-D atichni ..abe.......

trayana
08-17-2008, 13:21
аз пък не съм срещала кой знае колко много такива случаи,че чак тема да пускам ..
+1

NaNa_SladuRana
08-17-2008, 13:35
Като цяло поговорката е вярна,но едни виждат прасе,други-коледна вечеря :D пък и някои ябълки отвън са хубави,а вътре с червейче :)

kyker4y
11-04-2009, 10:55
(хубавите ябълки ги ядат прасетата)--много вярнооо

vesinka899
11-04-2009, 15:17
А бившата ти приятелка ти е изневерила, но все пак остава "хубава ябълка", тъй ли? А грозните хора нямат ли право на щастие? А тая тема дали не е хейтърска? А човекът не е ли съвкупност от качества, въз основа на които другите го оценяват? А ти само по външния вид ли си ги избираш, а? А дали не е повърхностно да разнищвате на хората връзките, защото си нямате собствени?
И на моя приятел колко са му се чудили, че е с мен, защото може да си "хване" някоя наистина много красива мома (каквато аз не съм), но той предпочита мен вече 2 години и половина. И к'во ся, изкарахте ме мухла (или както е там "мухльо" в женски род)? Или това, че на теб не ти харесва определен човек, че ти се струва грозен, асоциален или странен, автоматично го прави мухльо?


+1

buffalo88
11-04-2009, 17:38
А бившата ти приятелка ти е изневерила, но все пак остава "хубава ябълка", тъй ли? А грозните хора нямат ли право на щастие? А тая тема дали не е хейтърска? А човекът не е ли съвкупност от качества, въз основа на които другите го оценяват? А ти само по външния вид ли си ги избираш, а? А дали не е повърхностно да разнищвате на хората връзките, защото си нямате собствени?
И на моя приятел колко са му се чудили, че е с мен, защото може да си "хване" някоя наистина много красива мома (каквато аз не съм), но той предпочита мен вече 2 години и половина. И к'во ся, изкарахте ме мухла (или както е там "мухльо" в женски род)? Или това, че на теб не ти харесва определен човек, че ти се струва грозен, асоциален или странен, автоматично го прави мухльо?

Комплексиран народ .. :lol:

Hilary_
11-04-2009, 17:42
Ако беше толкова свястна нямаше да ти изневери .. :? :?

А иначе всеки си преценява сам за себе си с кого да бъде .. :) За теб може да е мухльо за нея много повече от това ..

smiirnoff
11-04-2009, 17:46
2008а година

:lol:

успех :Д

FuCkInBuBbLeGuM
11-04-2009, 17:49
Еее се тая, че е от 2008


По темата : Истина е... за жалост...

Hayashi
11-04-2009, 22:37
Темата като идея е добра. Все тая от кога е.

Лично за мен тази поговорка не е вярна, защото ако на един човек приятелката му е мухла (така да се изразим), като се има впредвид, че аз определено не преценям един човек по външността, следователно и той е такъв, защото си я е избрал. Така де, ти като вземаш вкиснато мляко, не само, че то е такова, ами си и тъп да го ползваш.
И на мен тази поговорка ми я казаха, но ставаше въпрос за това, че бях се поинтересувала и чела някакви работи и общо взето май пак за оценка опираше. И следствието беше недей учи, защото един ден някой без основно ще те вземе.
Да, и поговорката е тъпа. Дори да погледнем буквално нещата. Кой би дал здрава и хубава ябълка на прасето, като може да мине и с развалена и поучукана?

fakeSmileX
11-04-2009, 23:08
Поговорката е абсолютно вярна. :wink:
И не, не става дума само за външността, защото ти може да си красив и умен и да си хванеш някой също толкова красив като теб, но на акъл да е кръгла нула! :? Става въпрос, че красивите и умните винаги се захващат с някои простаци, било то красиви или грозни.. ама съдба! :o

FromAutumToAshes
11-04-2009, 23:32
За жалост в това има много голяма доза истина...

haritov
11-04-2009, 23:54
Добре ти от къде го познаваш,че да кажеш ,че е мухъл?
Усещам завист,ревност и гняв в теб,защото тя е хубава ябълка,а ти спадаш към тези които я ядът(сещаш се за кои ти говоря).

gabi_94
11-05-2009, 08:59
наистина е много вярна поговорката. И за външност и за характер, ем сега момчето, което хар да не ви говоря със каква излиза, а той заслужава нещо повече, но както и да е :? Пък имам една приятелка - много хубаво момиче, умно, забавно и гаджето и е баси идиота, но тя просто не иска да е самотна затова. Много момичета и момчета мислят точно по този начин, е аз поне съм на мнение, че по-добре сам от колкото в неподходяща компания.

Korrnyy
11-05-2009, 10:15
е аз поне съм на мнение, че по-добре сам от колкото в неподходяща компания.
И аз така мисля :) И аз мисля, че е вярна поговорката, но нали знаете - "противоположностите се привличат" 8) И мисля, че тези дето не са "хубави ябълки" притежават много други хубави качества :) По мои скромни наблюдения повечето са много мили, добри, отговорни и т.н... За жалост много пък от "хубавите ябълки" изтъкват красотата си, надуват се, "не признават тея дето не са им на нивото" и т.н :?