PDA

View Full Version : Животът те превръща в безчувствена машина ..?!



akinom
08-14-2008, 10:43
:smt102 Golqma al4nost, omraza, borba za ocelqvane zabelqzvam naposleduk i postoqnno ubiistva, smaooistva, pistoletite stanaha igra4ki.. predi ulicite bqha svetli, privetlivi sega .. ;( samo razruha vsi4ko e svurzano s pari i pak s pari i s gordostta na mutrite i bezpri4inno se izbivat purvi priqteli ot deca izrastnali zaedno ;( zabravq se lubovta ... emociite sa ubiti ... napravo ... mom4eta predi nari4a6ti se ''brat mi '' sega sa purvi vragove , za pari horata se precakvat.. mn bogati i al4ni zabludeni hora gledat sveta ot tumni stukla ( skupi koli otka4eni sumi ) Ot glad umirat deca... koe vi prinujdava vsi4ki da namirate uporata v parite a ne v sebe si? Da raz4itate na omrazata a ne na sebe si? Me4tite iskate da vi se sbudnat 4rez kintite? minavat godini i sled vreme sigurno edinstveno omrazata i al4nosta 6te vi poddurja jivi ;( az se ot4aivam ujasno mnogo ot tova.. Za6to e vsi4ko tova?

Christ
08-14-2008, 11:01
Защото сребролюбието е корен на всякакви злини

CocainCocktail
08-14-2008, 11:53
Браво запомнила си текста от песента.Каквоо и да си искала да направиш не се е получило

Kostadin_682
08-14-2008, 11:53
По тази тема има много неща да се кажат...
Алчността: Често срещана в наше време...
Всеки гледа да кара най- хубавата кола, да има най- готиното гадже...и т.н - Виждал съм много от тях наконтени слизат от лъскави мерцедеси или BMW -та които мама и тате са им купили...
Хора които до вчера са "яли и пили" на една маса и наричащи себе си "братя" и се пораждат дразги между тях...
Самоубииства... Някой хора просто не намират друго решение, и прибягват до крайности :x (начин и решение винаги има но не по този начин)...
Хора готови да "прецакат" приятеля си за пари... (много от тях го правят) единственият начин да разбереш дали си способен на такова нещо е само и единствено да ти се случи...
Има хора (повечето) които мислят че тяхната единствена опора са парите! "да ама не" не парите са най- важните !!!!...за мен най-важно са изживяните моменти с приятели любими хора роднини и т.н...да вземем за пример двама влюбени... какво според вас е нужно изобилие от пари ? нее нужно е просто покрив над главата и любов и разбирателство... това е всичко

az se ot4aivam ujasno mnogo ot tova..
Отчаянието НЕ е решение "MoN4eTy" !!!
От моят житейски опит (едва 18 годишен) съм виждал всички тези неща, и те не са никак приятни...
да вземем например снощната вечер в която бяхме в компания и двете сервитиорки и техния разговор " не мислете че съм някаква клюкарка"
- Весе видя ли Красимира с кой ходи?
-Не с кой ?
- Тоя Васко.
- Кой Васко бе?
- А бе тоя бе... където кара мерцедеса тоя новия модел сещаш ли се ?
- Аааа Тоя дет номера на колата му е 8888 ли ?
----сами си правете изводите на къде изобщо върви света!----
Не искам момичетата да ме разбират погрешно, но повечето от тях гледат да си намерят гаджета с много пари, и хубава кола...
Общо взето света е тръгнал към "дуното" и едва ли има връщане назад...
лек ден на всички...

lsd43
08-14-2008, 12:18
Имаше една много хубава мисъл: "Човек още от създаването си има една безкрайна пропаст в сърцето си,тази пропаст се нарича алчност."
Човекът е така устроен,че дори да има всичко от което има нужда,ще иска повече,например работникът иска повишение,получава го,но вместо да остане доволен от това ,което е получил той иска още по-голям пост и заплата,дори човек да е стигнал възможно най-високата точка на развитие ,той отново ще иска да стигне по-голяма,или по образно казано:"Ако стана президент,после ще искам да владея светът",животът ,системата и болните амбиции на хората,карат все по-малко хора да са човеци.С ръка на сърцето мога да кажа ,че в света вече няма почти нищо духовно,а хората все повече се превръщат в животни.

Kman
08-14-2008, 16:34
lsd43 Не е точно така...На това му се казва непримирение.Ако се примириш и си останеш на едно ниво ти "умираш".В смисъл че остаряваш,вече нямаш амбиции,нямаш мечти,нямаш цели....примирил си се,а това е качество което проявяват старчоците само.
Непримирението е нещото което трябва да води всяка една амбиция и мечта.А за "новите моди".....мъжете докато порастват искат да станат първо много красиви,много богати,много мускулести за да бъдат харесвани от жените,да имат нужното за да издържат една такава жена която от малка гледа как по телевизията красивите модели със невероятно красиви тела слизат от ферарита и се женят за мафиоти......виновни са медиите,а не хората.Хората не са нищо повече от манипулативни единици.
Ето един пример.....аз бих направил всичко за да постигна целите и мечтите си,които са свързани със екстремни изживявания....просто това ме влече,но за да ги постигна са ми нужни много средства......те паричните средства са нужни за всяко едно нещо.Всяка една жена ще те зареже ако не й правиш подаръци и не й осигуриш хубав живот....а всичко това е свързано със много пари.
Всяко едно нещо е свързано с пари....дори времето е пари.
То човечеството не върви към дъното,защото пътят е един и той е напред,проблема е че България върви в гъза напред и постоянно я оправят.Ако всяка една страна се отличава с нещо на фона на всичките страни,то нашата се отличава с курварството.Естествено има хора които имат интерес от това....печелят от това....правят пари от това!

Nam3less2
08-15-2008, 03:33
Капитализъм и материализъм в едно промито в мозъците общество.

ScionOfStorm
08-18-2008, 12:31
Ми да. Идеята е да опиташ ад съхраниш нещо в себе си, което да те държи и да имаш съзнанието, че си почтен и добър човек. :>

Пък омразата е най-любимото човешко чувство, какво се учудваш :Р

Dreammy
08-19-2008, 18:26
Пък омразата е най-любимото човешко чувство, какво се учудваш :Р

Така е, за жалост.И както казаха преди мен,като се отчайваш, нищо няма да промениш.

Freak.
08-19-2008, 19:30
мрете сичките

HaRMoNy
08-19-2008, 21:19
Колкото повече виждаш - толкова повече искаш да имаш
И аз мисля, че медиите са една от главните причините хората да извършват всичко това, което Мончету описва.
Постоянно се натяква - какво трябва да има човек да е щаслив... Аз лично мисля, че личното щастие неможе да бъде пример на друг.


Както казва и Nam3lles2 - промити мозъци.

k`man - светът наистина върви в обратна посока, като гледам няма спад на убийства, катастрофи, болести, да не говорим за глобалното затопляне, а и вече естествена храна може да ядеш само на село, или ако си живееш там и си имаш градинка в двора.
Всичко се дължи на алчност за пари.
И съм сигурен, че има много жени, които няма да те зарежат ако не им правиш подаръци :)

Мончету не се отчайвай, а си живей живота и му се наслаждавай, хора има всякакви. И парите не са всичко - Здравето е ! :)

Има една еврейска поговорка, която ми бяха разказали и тя гласеше следното:
Ако човек е здрав му слагат една 1; ако той е добре обезпечен, добавят една 0 след единицата; ако е богат и притежава имоти - още една 0, ако е много богат има имоти, земи - още една, става все по-голямо число, но ако му отнемеш здравето - 1-цата, остават само 0 :)

Също си спомням за историята на един руснак, който отива до банката с много добър бизнес план - да открие стокова борса. Банката одобрява и му отпуска голям заем (не се сещам за цифрата), но за близо 6 месеца той изкарва 6 пъти повече от заема и го връща на банката.Както се досещате бизнесът му потръгва, и за няколко години наистина прави стабилно състояние, и започва да си живее човекът. Ходи по казина, изобщо харчи безразборно. И след време осъзнава тежеста на тези пари - враговете му драстично се увеличили, забравил кои са му истински приятели и кои не са, всеки искал да заграби част от богатството му и той започнал да изнемогва да го пази постоянно. Разбрал, че вместо парите да го направят по щаслив, станало точно обратното - направи ли го нещастен. И един ден се борил много да закупи едно отдалечено място и след като това станало, загърбил всичко, и тръгнал с жена си и 3-те си деца да живее там, купил си само 1 кон и това е. И даваха интервю с него и той каза, че е много по щаслив в сегашното си положение, че няма да изпрати децата си на училище, а сам ще ги обучи. И така ходят на лов,живеят сред дивото , мисля че и електричество нямаха, понеже даваха как жена му пере на ръка. Тя разказа, че и е било много трудно в началото без всичкия този лукс, в който са живели, но били щасливи, без целия този стрес покрай парите.

lsd43
08-19-2008, 21:21
Човек се мъчи да не отчайва от света,но с всеки изминал ден светът все повече му показва ,че е за отчаяние.Просто наистина вече нямам думи! :?

CandituUu
08-19-2008, 22:08
:smt103 :shock: :smt104 :smt119 :smt107 :smt103 :shock: :smt104 :smt119 :smt119 :smt107 :smt104 :shock: :smt103 ... :-# :smt087 :smt087 ... :smt095 :smt095 :smt095 :smt095 :smt095 :smt095 :smt095

Kman
08-19-2008, 22:27
Всъщност стандарта на живот в България е такъв,но има много страни в които живеят много спокойно,държавниците,поли тиците и полицайте ви ръшат работата и стандарта им е много много по висок от Българския.
Това че не ни харесва стандарта на живот в България си е реално погледнато наш проблем,защото живеем тук.Всеки един човек на който се оплачеш че живота в България е гаден,ще ти каже..."ами защо не се преместиш да живееш в друга страна"
И правилно ще каже,защото не ни е светът виновен,а ние сами сме си виновни.

mistake
08-27-2008, 16:50
:smt102 Golqma al4nost, omraza, borba za ocelqvane zabelqzvam naposleduk i postoqnno ubiistva, smaooistva, pistoletite stanaha igra4ki.. predi ulicite bqha svetli, privetlivi sega .. ;( samo razruha vsi4ko e svurzano s pari i pak s pari i s gordostta na mutrite i bezpri4inno se izbivat purvi priqteli ot deca izrastnali zaedno ;( zabravq se lubovta ... emociite sa ubiti ... napravo ... mom4eta predi nari4a6ti se ''brat mi '' sega sa purvi vragove , za pari horata se precakvat.. mn bogati i al4ni zabludeni hora gledat sveta ot tumni stukla ( skupi koli otka4eni sumi ) Ot glad umirat deca... koe vi prinujdava vsi4ki da namirate uporata v parite a ne v sebe si? Da raz4itate na omrazata a ne na sebe si? Me4tite iskate da vi se sbudnat 4rez kintite? minavat godini i sled vreme sigurno edinstveno omrazata i al4nosta 6te vi poddurja jivi ;( az se ot4aivam ujasno mnogo ot tova.. Za6to e vsi4ko tova?

Не можеше ли всичко това да го кажеш със свой думи , а не да цитираш тази песен?
Аз само едно ще кажа : " Парите не са всичко, но без пари ВСИЧКО Е НИЩО!!! "

Summer_Spirit
08-27-2008, 18:59
Най-лесно е да мразиш.Най-лесно е да се самоубиеш вместо да се пребориш.
Алчността вече сякаш е нещо нормално, а с пари всичко Почти се постига и то бързо и лесно.

valkanovb
08-27-2008, 20:59
Taka e bilo winagi.

betterman
05-26-2010, 16:52
Ужас направо Промиха ни мозаците

GreenEye
10-15-2010, 22:19
Вярно е че всички напоследък са отчаяни (поне по мой наблюдения).Престанах да мисля за утрешния ден, престанах да мисля за миналия и за днешния.Просто правя това което трябва.Колкото смешно и странно да ви звучи, понякога имам чувството, че не съм за този свят, че трябва да живея на някое друго място....(както искайте го приемайте).Насилието ме ужсавя, алчността от нея ми се повдига.Омразата я има във всеки.Самоубийството е за страхливци, които немогат да се борят с живота.Винаги съм била на принципа, че винаги има начин.Хората около мен никога не са се предавали, колкото и трудно да им е било.

Nam3less3
10-15-2010, 22:20
Вярно е че всички напоследък са отчаяни (поне по мой наблюдения).Престанах да мисля за утрешния ден, престанах да мисля за миналия и за днешния.Просто правя това което трябва.Колкото смешно и странно да ви звучи, понякога имам чувството, че не съм за този свят, че трябва да живея на някое друго място....(както искайте го приемайте).Насилието ме ужсавя, алчността от нея ми се повдига.Омразата я има във всеки.Самоубийството е за страхливци, които немогат да се борят с живота.Винаги съм била на принципа, че винаги има начин.Хората около мен никога не са се предавали, колкото и трудно да им е било.И на мен ми писна от живота на тая планета. Ако не бяха хубавите жени, филми и чудесни начини за забавление(благодарение на технологиите) би било непоносимо :D

GunSnSteelflowers
10-17-2010, 14:08
"И аз родих се и видях един побъркан свят в мрак, милиардна шлака дет' сама края си чака."

GreenЕye, споделям напълно.

burpp
10-25-2010, 15:19
Всички гледат в тея времена да се покажат като големите "гъзари" всички искат да карат скъпи коли и да возят най-яките пички.
Повечето хора гледат само себе си, не обръщат внимание на това как се чувстват другите, дали имат нужда от помощ. Нима всичко се опира до това, някой да ти помогне и ти да се възползваш от неговата добронамереност.

Постепенно гледам през очите си как бавно и всички затъваме в нишата. После тези който имат нужда от помощ сами ще си помагат.

Помислите си върху това, че другите хора до вас търсят искреност от ваша страна, не искат алчност и арогантност. Искат Искрени приятели.
Всички искаме истински приятели, нали ? :)

DREAM95
10-31-2010, 15:37
:? в живота , грешката на човека е стремежът към материалното ...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 18:10
Защо всички казват, че света не е добър.Не е добър според нашите(най-вероятно измислени,дадени погрешни от другиго най-вероятно) разбирания.А в действителкост реално погледнато изхождайки като цяло да се развива по книга(в смисал че е такъв какъвто трябва).

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 21:32
"Животът" не те превръща в безчувствена машина. "Той" само спомага. Останалото си зависи от теб ;)