PDA

View Full Version : лентички Нивеа за черни точки!?!?



FeelMe
08-14-2008, 11:48
та... някой ползвал ли ги е?имам проблем с черните точки и пробвах какво ли не - Гарниер 3 в 1 (получих алергична реакция :? ) , Клийн енд Клиър , маски със сода и царевично брашно... чакам мненията ви. :) http://i253.photobucket.com/albums/hh60/lepidopteria/5543_84d9d185b7c0350dc4ce4cc8625453.jpg

Swinkenhoffer
08-14-2008, 12:12
Аз не мога да се оплача... по-добре първо си направи парна баня, за да се отворят хубаво порите, после лепи лентичката, докато ти е мокра кожата.
Тъкмо се връщам от дерматолог и ми предписа Скинорен за черни точки и пъпки. :)

LipSoFAnAnGel
08-14-2008, 12:12
нищо не помага- нито лентичките, нито гарниер или клийн енд клиър..Най-добре върви на козметик

BaBy_bS
08-14-2008, 12:25
]нищо не помага- нито лентичките, нито гарниер или клийн енд клиър..Най-добре върви на козметик
има нещо такова :)

FeelMe
08-14-2008, 12:25
за най-лесно и ефективно отваряне на порите си купих сауна за лице (http://www.dobrota.ru/massager/img/105.jpg).Ще потърся информация и за скинорен ,а колкото до козметик-ходила съм 3-4 пъти и то на различни места (уж при най-добрите),резултат- 4-5 дни си ходя с рани и зачервяване от почистването и дори ме е срам да се покажа навън, а след като ми се оправи лицето ,най-много след 2-3дни наново ми се появяват черните точки все едно не съм ходила на козметик... :( просто ми е много чувствителна кожата и повечето продукти подобни на гарниер и ейвън не ми понасят добре

pandelka
08-14-2008, 12:36
Ее тва помага ама не много..по-добре си отиди на козметик по яко е щото на мен ми слагаха шоколадов крем на лицето миришеше адски хубаво пък и си действа :)

XaMcTePKa
08-14-2008, 12:44
нищо не помагат...

sladkish_14
08-14-2008, 12:46
Шоколадов крем ? Такъв слагат на 45 годишната ми леля ,само е така за по-мека кожа ... :shock: ... За лентичките не знам , но по-добре щом до сега не ти е помагало нищо ,иди на дерматолог да види каква ти е кожата и да ти даде кремчета .. А колкото до козметика - и аз ходех и кфо ?! По 10лв всеки път за да ме стиска ? Накрая се отказах,сега пак си имам черни точки , познавам една какичка ,която ходи от 2 години на козметик , черни точки няма , НО ако и видите порите :shock: :shock: :shock: Колкото очите на това човече са --> :shock: ... Ама тя е на 27 някъде , аз на 15 не мисля да си направя такива порите .. Ти сама реши .. Моя съвет е дерматолог.Убедена съм ,че той ще ти помогне ... :wink:

iiirish
08-16-2008, 22:14
По 10лв всеки път за да ме стиска ? Накрая се отказах,сега пак си имам черни точки , познавам една какичка ,която ходи от 2 години на козметик , черни точки няма , НО ако и видите порите :shock: :shock: :shock: Колкото очите на това човече са --> :shock: ...

Напълно съм съгласна! Като ученичка и аз ходех доста често на козметик и не само, че не процедурите не ми помогнаха, но и стана по-зле. В последствие когато отидох на дерматолог ми казаха, че именно поради некадърните козметици лицата на момичетата стават много по-наранени. Дерматоложката ми изписа антибиотици, тъй като пъпките по принцип трябва да се лекуват и от вътре, тъй като заразата се пренася по кръвна. Паралелно с това ходех и на процедури при нея. За съжаление обаче и това не помогна.
Едва когато минах пубертета нещата се уравновесиха. Най-важното е да поддържаш добра хигиена на лицето - без никакъв сапун! само измиващи гелове, без пипане с ръце по лицето, дори и преди 5 минути да си се мила, използвай веднъж седмично почистваща маска, като преди това стоиш на парна баня за да ти се разширят порите, лицето се мие не повече от 2 пъти дневно - сутрин и вечер, защото иначе кожата се изсушава и започва да произвежда още повече мастен секрет, който е първоизточника на пъпките. И последно (но както се казва: не и по значение :-D ) - не си цеди пъпките! когато видиш пъпка по-добре я намаши с нещо за да завехне, но в никакъв случей не се кълчи пред огледалото в стремежа си да я пукнеш - така заразата се разпространява и около пъпката и става огнище

sLaDkA_gAzArkA
08-17-2008, 00:00
Благодаря за ценните съвети anito.sl :-) !!! Аз имам навика да си се стискам ии сега съм пъпчасала за щастиее някак ги махнах тия пъпки ама кожата ми е много суха ще вида няква овлажняваща маска :)