PDA

View Full Version : Остракизъм



Canis_Dirus
08-14-2008, 13:30
Предлагам всеки месец потребителите да пишат в специална тема, кой е най-неприятният им потребител в момента и същият този най-неприятен потребител да бъде наказван с 1-2-3 месеца остракизъм. Така въпросният потребител ще осъзнае, че поведението му не е подходящо и не се харесва на мнозинството от потребителите.

Предложенията - в отделна тема с обосновка. Неща от типа "не ме кефи" не вървят.

Наказанието е само да не може да се пише по темите. Иначе ЛС и примерно в "Кофата" да може да пише.

Предложението е провокиране от поведението на Emo_doll! Предлагам я за остракизъм за 1 месец заради непрекъснато заяждане и безмислен и дразнещ спам в темата със снимките!

SINDEL
08-14-2008, 15:09
Ае.. какво зна4и 'остракизъм'? :-o Изобщо за пръв път такава дума 4увам..
Ина4е Емо дол ако може да я баннете веднъж завинаги, ще съм най-доволна :x

Canis_Dirus
08-14-2008, 15:38
Ае.. какво зна4и 'остракизъм'? :-o Изобщо за пръв път такава дума 4увам..
Ина4е Емо дол ако може да я баннете веднъж завинаги, ще съм най-доволна :x
http://en.wikipedia.org/wiki/Ostracism

Кой не е внимавал в часовете по история. Остракизъм е много висша форма на демокрация. Вид възпитателна мярка с превантивен характер.

VerryBerry
08-14-2008, 20:21
искрено се съмнявам някой да си вземе поука :(

LadyCarameL
08-15-2008, 05:56
Подкрепям с две ръце!

machoka
08-15-2008, 06:07
Интересно предложение, но:

подлагането на даден потребител под някаква 'санкция' /колко дръзко звучи/ се ръководи само и единствено от правилата на форума. Ако премахваме всички потребители, които примерно мен само не ме кефят - форума щеше да се прости с повече от половината си потребители ) А в правилата няма такова, което да гласи 'ако даден потребител дразни останалите с изказванията си - бан или остракизъм'.
В смисъл, ако всичко беше ток и жица, само приятни изказвания, никой който да ни дразни - май щеше да е 'прекалено' хубаво, чак нереално.
Т.е. няма смисъл в една такава тема 'кой ме дразни' - защото тука всеки се дразни на някой, но това не е повод, нито причина да наложиш санкция на някой.