PDA

View Full Version : Правилно ли постъпих?!



JahSoldier
08-14-2008, 13:42
Мм наште са разделени от 3 години (не разведени) Баща ми ми се обажда 1 път на 6 месеца. И понякога се виждаме. Когато се видим ми дава 100 лв. (за 6 месеца :-o ) Той сега си има нова жена (на 22-23 .. :? ) и наскоро му се роди дъщеря .. През Юни. Аз имах рожден ден на 27-ми Юли той нито се обади, дори един смс не писа .. Седмица след това се видяхме случайно на една сватба - само му казах "здрасти" и после го игнорирах. По едно време той май се усети и дойде при мен и ми каза: " Нали рождения ти ден беше през август ?! Аз ония пари, които ти бях обещал ще ти ги дам. Не се безпокой. " Само го погледнах така - :x и му показах среден пръст. Той малко се стресна и си млъкна. После се засякохме случайно в коридора на заведението, в което беше сватбата. Бяхме сами и той започна да ми се извинява, че е забравил и т.н. Единственото, което му казах беше: " Мразя те! Отричам се от теб. Вече не си ми баща. Пожелавам ти само щастие с новото семейство. Мразя те! " И му ударих шамар. От тогава нит сме се виждали, нито нищо .. Така ми е по - спокойно като той знае какво чувствам.

Правилно ли постъпих ?! Да му звънна ли ?! :o

`SunFlower`
08-14-2008, 13:51
как ще зарави рд-то ти??? хич не му дреме.....не се занимавай с него,в даден момент ще се усети,че е постъпвал като изрод...нека той направи 1 крачка,няма за какво ти да му се извиняваш

gerinceto
08-14-2008, 13:53
как ще зарави рд-то ти??? хич не му дреме.....не се занимавай с него,в даден момент ще се усети,че е постъпвал като изрод...нека той направи 1 крачка,няма за какво ти да му се извиняваш i az mislq taka ...

pandelka
08-14-2008, 13:54
За всичко др си прав според мен освен това че си му пожелал само нещастие мисля че това е мн пресилено ;)

krisiiiiito
08-14-2008, 13:58
много гадно да казал си му правилното та за бога как може да забрави рождения ден на собственото си дете .. абе живей си живота и хич не му мисли .. нека той направи първаа крачка нека той ти се обади не заслужава да го търсиш ти :?

JahSoldier
08-14-2008, 14:16
Не че нещо, ама съм момиче. И между другото ~cry_baby_cry~ объркала съм щото плаках докато го писах. Пожелах му много щастие с новото семейство. Никога не бих му пожелала нещо лошо. Не съм такъв човек. А и мисля, че и така да му бях казала пак щех да имам право понеже ситуацията беше такава .. :)

pandelka
08-14-2008, 14:43
Не че нещо, ама съм момиче. И между другото ~cry_baby_cry~ объркала съм щото плаках докато го писах. Пожелах му много щастие с новото семейство. Никога не бих му пожелала нещо лошо. Не съм такъв човек. А и мисля, че и така да му бях казала пак щех да имам право понеже ситуацията беше такава .. :)

А ок значи изцяло те подкрепям вече ;)

Fionna
08-14-2008, 14:54
Правилно си постъпила \:D/ и в крaйна сметка даде ли ти парите за рд-то ти? :?

Spider4eto
08-14-2008, 15:01
Много правилно :smt056

JahSoldier
08-14-2008, 15:01
Не, разбира се. Той е лайно. Все пак мама ми подари лап топ. И ходихме на море. Утре заминавам в Турция на почивка .. А и не че съм разчитала на тия пари, но поне да се беше обадил. :x

zaraaa
08-14-2008, 15:21
Правилно си постъпила :) Браво на теб!

screamingvoice
08-14-2008, 15:38
правилно си постъпила...аз ако бях на твое място щях да направя/кажа същото :-D

CucuTy
08-14-2008, 15:46
Направо ти се възхищавам! Аз ако бях на твое място нямаше да имам толкова смелост, за да направя това. Евала!! За мен постъпката ти е правилна.

Shu7teR
08-14-2008, 15:57
Спор няма баща ти е виновен до голяма степен, но е глупаво да го зарежеш по този начин.Можеше и по леко да се отдръпнеш от него.За какво са тези циркове ?

Obsession
08-14-2008, 16:12
Хмм, да гадно е. НО моят баща не ми е честитил нито един рожден ден, доста по-лоши неща съм получавала от него, обиждал ме е наистина много. И все пак никога не бих си позволила да му покажа среден пръст, защото не съм възпитана така. Да, заслужава го, но това е единственото, което ме подразни. Ако се запознаеш с моя баща ще позлатиш собствения си ;)

JahSoldier
08-14-2008, 16:28
Спор няма баща ти е виновен до голяма степен, но е глупаво да го зарежеш по този начин.Можеше и по леко да се отдръпнеш от него.За какво са тези циркове ?

Циркове ?! Ако беше на моето място щеше да си на друго мнение :)

JahSoldier
08-14-2008, 16:32
Хмм, да гадно е. НО моят баща не ми е честитил нито един рожден ден, доста по-лоши неща съм получавала от него, обиждал ме е наистина много. И все пак никога не бих си позволила да му покажа среден пръст, защото не съм възпитана така. Да, заслужава го, но това е единственото, което ме подразни. Ако се запознаеш с моя баща ще позлатиш собствения си ;)

Възпитанието не важи при положение, че е пребивал зверски майка ми с тръбите от прахосмукачка и със столове.. Чупил е разни неща по нея .. И това пред мен .. Когато стана това с рождения ми ден всичките тия мигове ми минаха през главата .. Ако беше поне малко човечен щах да се държа като човек с него, но той е лайно .. :) И ми се иска да не го познавах .. Просто да ни беше зарязал с майка ми преди да ни причини всичките тези неща. :)

Boyd
08-14-2008, 18:07
Щом ти е олекнало, щом си му казала всичко, щом ти е забравил рождения ден, щом ти се извинява с обещани пари, щом има друга дъщеря и жена на 22-23 - да го духа. НЕ му се обаждай, забрави че съществува и не се поддавай на мисли от сорта "да му звънна ли" !

Правилно е било всичко. Спокойно, давай напред.

AFT
08-14-2008, 18:26
Правилно си постъпила. Не му звънни. И честно казано, ако ти звънне той, по-добре не му обръщай голямо внимание, дръж се дистанцирано - поне от това, което прочетох, стигнах до извода, че не заслужава много.

Obsession
08-14-2008, 18:30
Хмм, да гадно е. НО моят баща не ми е честитил нито един рожден ден, доста по-лоши неща съм получавала от него, обиждал ме е наистина много. И все пак никога не бих си позволила да му покажа среден пръст, защото не съм възпитана така. Да, заслужава го, но това е единственото, което ме подразни. Ако се запознаеш с моя баща ще позлатиш собствения си ;)

Възпитанието не важи при положение, че е пребивал зверски майка ми с тръбите от прахосмукачка и със столове.. Чупил е разни неща по нея .. И това пред мен .. Когато стана това с рождения ми ден всичките тия мигове ми минаха през главата .. Ако беше поне малко човечен щах да се държа като човек с него, но той е лайно .. :) И ми се иска да не го познавах .. Просто да ни беше зарязал с майка ми преди да ни причини всичките тези неща. :)

Насилници, как ги мразя :x :o А са навсякъде... Като каза това - подкрепям те напълно, постъпила си правилно, даже отделеното внимание му е било много. Пфф, женят се, създават деца, а после?! Чак не ми се говори.

lipsvashh_mi
08-14-2008, 18:59
Мм наште са разделени от 3 години (не разведени) Баща ми ми се обажда 1 път на 6 месеца. И понякога се виждаме. Когато се видим ми дава 100 лв. (за 6 месеца :-o ) Той сега си има нова жена (на 22-23 .. :? ) и наскоро му се роди дъщеря .. През Юни. Аз имах рожден ден на 27-ми Юли той нито се обади, дори един смс не писа .. Седмица след това се видяхме случайно на една сватба - само му казах "здрасти" и после го игнорирах. По едно време той май се усети и дойде при мен и ми каза: " Нали рождения ти ден беше през август ?! Аз ония пари, които ти бях обещал ще ти ги дам. Не се безпокой. " Само го погледнах така - :x и му показах среден пръст. Той малко се стресна и си млъкна. После се засякохме случайно в коридора на заведението, в което беше сватбата. Бяхме сами и той започна да ми се извинява, че е забравил и т.н. Единственото, което му казах беше: " Мразя те! Отричам се от теб. Вече не си ми баща. Пожелавам ти само щастие с новото семейство. Мразя те! " И му ударих шамар. От тогава нит сме се виждали, нито нищо .. Така ми е по - спокойно като той знае какво чувствам.

Правилно ли постъпих ?! Да му звънна ли ?! :o

постъпил е ужасно,не мога да си представя какво ти е...иначе правилно си постъпила без частта със средния пръст и шамара..повярвай ми от думите ти много повече го е заболяло..Остави нещата така и виж дали ще му дойде акъла навреме да ти се обади и да пожелае да се види с теб..Ако ли не го направи си живей живота...виждай го от време на време и така..Нали знаеш баща е не този,който те е създал,а този,който те изслушва,до теб е във всеки 1 момент и те обича истински... :)

TheNewReligion
08-14-2008, 19:04
Хем, си му казала,че го мразиш -хем питаш дали да му се обадиш.Остави нещата така както са !

evelinka1122
08-14-2008, 19:04
добре е че си го игнорираш, и че му се сърдиш, все пак имаш причина, също и че не искаш да го виждаш, но това че си му ударила шамар и че си му казала че го мразиш, ето тук ти е грешката....... !!! не е правилно според мен, но разбирам че това е било в момент на ярост... другия път се владей... ако изобщо има друг път

Pliok0019
08-14-2008, 19:09
Постъпила си правилно. Не му звъни.

AnIcHkAtA
08-14-2008, 19:13
Дам, правилно си постъпила, но ако ти звънне, или ако те потърси по някакъв начин бъди по-тактична в отрязването.Мой съвет.Иначе си напълно права :)

evichka_lonelyy
08-14-2008, 19:19
Ami az sam v sashtoto polojenie s moq bashta samo dety nqma dete ot novata si priqtelkai ako trqbva da sam chestna i maika mi e jivqla bez bashta.PREDi okolo mesec mn jestoko se skrah s bashta mi...hodih pri nego i toi nemoja da prejivee trudniq mi harakter.Zarekoh se pred nego che shte mu tancuvam na groba a predi dve sedmici pochina dqdo mi(bashtata na maika mi) gledaiki q kak plache i se machi vapreki che i toi ne e bil prekrasen bashta az za mig si predstavih che moq bashta e umrql i sqkash neshty me probode...v prodaljenie na tri dni plakah bez da spra a nai-nakraq se zasqkohme v skype i az mu se izvinih...povqrvai mi pochuvstvah se mn po-dobre i dori i da ne se e promenilo mn v otnosheniqta ni sega sqkash sme po-blizki.IZvini mu se zashtoty edin den shte sajalqvash kakto moqta maika sajalqva vse pak roditel e i az misleh kato teb no vs se promeni za sekundi :(

ElisaDay
08-14-2008, 20:24
Според мен тази работа с шамара е леко пресилена :) Но като цяло си постъпила добре и не му звъни .. нека той да ти се обади :)

N0_feAR
08-14-2008, 20:27
Постъпила си правилно. Не му звъни.

СТИГА ГОВОРИ НА МОМЧЕТО В ЖЕНСКИ РОД БЕ :x
ти па ко са обаждаш неподготвен/а. Човека си написа, че е от женски пол
по темата: За какво да му се извиняваш?? За дето той те е забравил, за дето не ти обръща внимание и буквално ти се подиграва в лицето с тея 100 лв за половин година. Ако той направи първата крачка можеш и да го изслушаш, но ти да ходиш да му се извиняваш....не, според мен няма смисъл

Amateur
08-14-2008, 20:41
За кво да му звъниш?Няма смисъл щом незнае кога ти е рд-то.....и аз съм в твоито положение самоче баща ми го нахраних и си отидех,неможах да го набия щото тогава бях със счупен крак!

JahSoldier
08-14-2008, 20:48
Добре, ще питам друго нещо. Правилно ли постъпих, като го напсувах или трябваше по тактично ?!
Моля да пишат хора прочели цялата тема .. Или поне моите мнения в нея. :)

Maja
08-14-2008, 20:50
Мм наште са разделени от 3 години (не разведени) Баща ми ми се обажда 1 път на 6 месеца. И понякога се виждаме. Когато се видим ми дава 100 лв. (за 6 месеца :-o ) Той сега си има нова жена (на 22-23 .. :? ) и наскоро му се роди дъщеря .. През Юни. Аз имах рожден ден на 27-ми Юли той нито се обади, дори един смс не писа .. Седмица след това се видяхме случайно на една сватба - само му казах "здрасти" и после го игнорирах. По едно време той май се усети и дойде при мен и ми каза: " Нали рождения ти ден беше през август ?! Аз ония пари, които ти бях обещал ще ти ги дам. Не се безпокой. " Само го погледнах така - :x и му показах среден пръст. Той малко се стресна и си млъкна. После се засякохме случайно в коридора на заведението, в което беше сватбата. Бяхме сами и той започна да ми се извинява, че е забравил и т.н. Единственото, което му казах беше: " Мразя те! Отричам се от теб. Вече не си ми баща. Пожелавам ти само щастие с новото семейство. Мразя те! " И му ударих шамар. От тогава нит сме се виждали, нито нищо .. Така ми е по - спокойно като той знае какво чувствам.

Правилно ли постъпих ?! Да му звънна ли ?! :o
Виж ся прекалил/а си с него можеше ПОНЕ да не му удряш шамар сигурно е забравил за рождения ти ден а това че си му казал/а че се отричаш от него няма значение тои винаги ще остане твои баща такаче не се караите са глупости ся за 1 рожден ден е верно не е малко но не трябваше да му удряш шамар звънни да му се извиниш а нали знаеш покраи раждане на деца сичко забравяш не си на себе си

JahSoldier
08-14-2008, 20:55
Виж ся прекалил/а си с него можеше ПОНЕ да не му удряш шамар сигурно е забравил за рождения ти ден а това че си му казал/а че се отричаш от него няма значение тои винаги ще остане твои баща такаче не се караите са глупости ся за 1 рожден ден е верно не е малко но не трябваше да му удряш шамар звънни да му се извиниш

За тези, които не разбраха - момиче съм!

А на теб @Maja ще ти кажа, че сигурно не си прочел/а предните ми мнения.. Където обяснявам защо толкова много го мразя. И имах нужда просто да му кажа за всичко натрупано през годините. :) Не е за единия рожден ден .. това го е правил и друг път .. Но чак сега събрах смелост да му кажа всичко в лицето. :)

Maja
08-14-2008, 21:07
Виж ся прекалил/а си с него можеше ПОНЕ да не му удряш шамар сигурно е забравил за рождения ти ден а това че си му казал/а че се отричаш от него няма значение тои винаги ще остане твои баща такаче не се караите са глупости ся за 1 рожден ден е верно не е малко но не трябваше да му удряш шамар звънни да му се извиниш

За тези, които не разбраха - момиче съм!

А на теб @Maja ще ти кажа, че сигурно не си прочел/а предните ми мнения.. Където обяснявам защо толкова много го мразя. И имах нужда просто да му кажа за всичко натрупано през годините. :) Не е за единия рожден ден .. това го е правил и друг път .. Но чак сега събрах смелост да му кажа всичко в лицето. :)Извинявам се че не прочетох мненията ти , това че е биел майкати със тръби верно това е непрости му но има малко уважение се пак тои те е отгледал тои ти е дал живота и тва че си му показал среден пръст ти си сгрешила уважаваи го ПОНЕ малко обади му се и кажи че искате да се видите и му се извинии за шамара тва немога да си го представа дори квото и да стане само не "Убииство" не дай си боже немога да удара шамар на баща ми

AFT
08-14-2008, 21:12
Maja, за Бога, не говори глупости. Не мога да си представя какъв ужас е да гледаш как баща ти пребива майка ти с тръба пред очите ти, явно ти пък нямаш абсолютно никаква представа. Ако моя баща направи така, среден пръст и шамар ще са му малко. Да, той и' е дал живот, но това не означава, че има право да го съсипва, нали??

JahSoldier
08-14-2008, 21:12
Извинявам се че не прочетох мненията ти , това че е биел майкати със тръби верно това е непрости му но има малко уважение се пак тои те е отгледал тои ти е дал живота и тва че си му показал среден пръст ти си сгрешила уважаваи го ПОНЕ малко обади му се и кажи че искате да се видите и му се извинии за шамара тва немога да си го представа дори квото и да стане само не "Убииство" не дай си боже немога да удара шамар на баща ми

Отгледал е силно казано .. Пътуваше по чужбина да си прави кефа ..
Това, че ми е дал живота е много относително, защото можеше съвсем спокойно да се родя някъде другаде, с други родители и т.н.
Ти не би ударил баща си, защото не си бил свидетел на всичките тия работи..
И не, няма да му се обадя - не заслужава. :)

t1n4e7o
08-14-2008, 21:15
Не че нещо, ама съм момиче. И между другото ~cry_baby_cry~ объркала съм щото плаках докато го писах. Пожелах му много щастие с новото семейство. Никога не бих му пожелала нещо лошо. Не съм такъв човек. А и мисля, че и така да му бях казала пак щех да имам право понеже ситуацията беше такава .. :)

А ок значи изцяло те подкрепям вече ;)


И аз те подкрепям.. Жалко е, че има хора като него.. Айде да не кажа, че в днешно време повечето са така... Но той рано или късно ще разбере какво е направил. Все пак си му дъщеря, ще разбере какво е имал, чак като те изгуби. Спкойно. Незнам какво друго се казва в ткива ситуации, но.. :oops: Надявам се всичко да се нареди и най- вече ти да си добре .

Maja
08-14-2008, 21:16
Maja, за Бога, не говори глупости. Не мога да си представя какъв ужас е да гледаш как баща ти пребива майка ти с тръба пред очите ти, явно ти пък нямаш абсолютно никаква представа. Ако моя баща направи така, среден пръст и шамар ще са му малко. Да, той и' е дал живот, но това не означава, че има право да го съсипва, нали??
удря немога да разбера със сичка сила ли удря или ако е силничко естествено че няма да гледам ще се опитам да го спря :? аз също съм бил свидетл как бащами удря маиками ама не да кажеш със злоба ама не съм стоял острани да гледам

JahSoldier
08-14-2008, 21:29
Прибираш се и заварваш майка ти в банята, цялата в кръв. До нея един счупен стол. А тя има сили само да пусне водата. Анцунга, с който е облечена е скъсан и с кръв по него. Баща ти е излязъл ..

Стоиш в твоята стая и слушаш поредния им скандал. По някое време чуваш външната врата да се тряска. Отиваш да провериш какво става. Виждаш майка си отново в кръв. Баща ти е хвърлил ваза по нея и я е нарязал едва ли не. След което е излязъл ..

След поредното скарване майка ти идва при теб, в твоята стая, стоите на леглото ти гушнати и плачете. Той нахлува с тръбата от прахосмукачката (метална е). Ти се опитваш да го спреш, но все пак той е мъж, а ти си на 12 и си момиче. Удря те (леко) и се зашеметяваш. След което можеш само да наблюдаваш как пребива майка ти. Малко след това баща ти излиза ..

Това са само част от случките. Надявам се придобихте бегла представа и най - вече ти @Maja. Сега не ме обвинявайте за шамара и средния пръст.

MayKyTy
08-14-2008, 21:31
Прибираш се и заварваш майка ти в банята, цялата в кръв. До нея един счупен стол. А тя има сили само да пусне водата. Анцунга, с който е облечена е скъсан и с кръв по него. Баща ти е излязъл ..

Стоиш в твоята стая и слушаш поредния им скандал. По някое време чуваш външната врата да се тряска. Отиваш да провериш какво става. Виждаш майка си отново в кръв. Баща ти е хвърлил ваза по нея и я е нарязал едва ли не. След което е излязъл ..

След поредното скарване майка ти идва при теб, в твоята стая, стоите на леглото ти гушнати и плачете. Той нахлува с тръбата от прахосмукачката (метална е). Ти се опитваш да го спреш, но все пак той е мъж, а ти си на 12 и си момиче. Удря те (леко) и се зашеметяваш. След което можеш само да наблюдаваш как пребива майка ти. Малко след това баща ти излиза ..

Това са само част от случките. Надявам се придобихте бегла представа и най - вече ти @Maja. Сега не ме обвинявайте за шамара и средния пръст.
Само 1 въпрос : Защо този човек не е в затвора ??? :x

JahSoldier
08-14-2008, 21:34
Само 1 въпрос : Защо този човек не е в затвора ??? :x

Нека е щастлив с новата си жена и дете. На нас с майка ми ни е доста по - добре така. :)

Maja
08-14-2008, 21:45
Прибираш се и заварваш майка ти в банята, цялата в кръв. До нея един счупен стол. А тя има сили само да пусне водата. Анцунга, с който е облечена е скъсан и с кръв по него. Баща ти е излязъл ..

Стоиш в твоята стая и слушаш поредния им скандал. По някое време чуваш външната врата да се тряска. Отиваш да провериш какво става. Виждаш майка си отново в кръв. Баща ти е хвърлил ваза по нея и я е нарязал едва ли не. След което е излязъл ..

След поредното скарване майка ти идва при теб, в твоята стая, стоите на леглото ти гушнати и плачете. Той нахлува с тръбата от прахосмукачката (метална е). Ти се опитваш да го спреш, но все пак той е мъж, а ти си на 12 и си момиче. Удря те (леко) и се зашеметяваш. След което можеш само да наблюдаваш как пребива майка ти. Малко след това баща ти излиза ..

Това са само част от случките. Надявам се придобихте бегла представа и най - вече ти @Maja. Сега не ме обвинявайте за шамара и средния пръст. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: сега наистина съм потресен мн съжелявам

hahavteen
08-14-2008, 22:14
Мда и при мен е била подобна ситуацията но майка ми беше дстатъчно умна да го напусне преди да почне да посяга на мен и сестра ми...
Добре си направила. Нямаш нужда от него.
Аз на моя баща му простих за всичко и сега сме в добри отношения... Не очаквам нищо от него, посещавам го за 2-3 дни лятото като си идвам в бг... Единственото което искам е да ми плаща билета 1-2 пъти в годината ама и да не го плати той все ще се намери някой друг така че не е болка а умиране.
Недей да таиш мраза в себе си и да мислиш за него с лошо. Прости му вътре в себе си дори и да не се видите или чуете повече никога. Не е хубаво да мразиш някого защото аз лично съм на мнението че някои хора са в живота ни за да ни научат на нещо и просто трябва да извлечем най-доброто от всяка ситуация. Аз благодаение на сикчо което ми е причилнил баща ми съм станала мн по-добър човек и съм научила мн за живота и съм му благодарна за всичката болка и мъка защото без неяне бих била това което съм сега.
Успех :-)

buns_
08-14-2008, 22:16
с една дума- да!скоро ще имам рожден ден и ако тоя нищо не ми каже и не ми подари нищо ще му разбия некоя друга чаша в главата

Chrissie
08-14-2008, 22:59
Да,мисля,че си постъпила добре,с няколко изключения.Според мен,средният пръст и плесницата не са били необходими.Добре си направила като си го погледнала така и си му пожелала щастие с новото семейство.Изразила си чувствата си,което е добре,защото и ти би трябвало да се почувстваш по-добре,а и той ще знае какво чувстваш към него.Хубаво си направила,че си го игнорирала и според мен,той щеше да разбере,че е направил нещо нередно,само от това,другото не е било необходимо. :wink: Не,не би трябвало ти да му се обаждаш.Той трябва да разбере,че е допуснал огромна и глупава грешка,да вдигне телефона,да ти каже колко съжалява и как глупаво е постъпил и че това няма да се повтори.Но ти не трябва да правиш нищо.Той трябва да поеме инициативата. :wink: :)

AFT
08-15-2008, 09:26
Само 1 въпрос : Защо този човек не е в затвора ??? :x

Нека е щастлив с новата си жена и дете. На нас с майка ми ни е доста по - добре така. :)

А новата жена знае ли какво ви е причинявал? Щот е много възможно да прави същото с тях.

TRIUMPH
08-15-2008, 09:44
Правилно си постъпила :) Браво на теб!

JahSoldier
08-15-2008, 10:33
Само 1 въпрос : Защо този човек не е в затвора ??? :x

Нека е щастлив с новата си жена и дете. На нас с майка ми ни е доста по - добре така. :)

А новата жена знае ли какво ви е причинявал? Щот е много възможно да прави същото с тях.

Знае, но на нея не би и го причинил. Познавам го прекалено добре ..
И всички вие, които казахте да му се обадя, и че шамара и средния пръст са незаслужени се поставете на мое място. И прочетете какво ни е причинил на мен и майка ми, тогава може и да си промените мнението. :)

MayKyTy
08-15-2008, 10:51
Само 1 въпрос : Защо този човек не е в затвора ??? :x

Нека е щастлив с новата си жена и дете. На нас с майка ми ни е доста по - добре така. :)

А новата жена знае ли какво ви е причинявал? Щот е много възможно да прави същото с тях.

Знае, но на нея не би и го причинил. Познавам го прекалено добре ..
И всички вие, които казахте да му се обадя, и че шамара и средния пръст са незаслужени се поставете на мое място. И прочетете какво ни е причинил на мен и майка ми, тогава може и да си промените мнението. :)
И все пак смятам, че мястото му е зад решетките ... Просто е недопустимо подобно поведение :-x

Josefinne
08-15-2008, 11:12
Семейната драма вече ни стана ясна. Ясно е, че човекът определено не е модел нито за баща, нито за съпруг, нито за добър човек. Ужасно е, наистина, като във филм на ужасите. Всеки от нас понякога живее в такъв, някои ще живеят в по-ужасен филм.
Само че малко ми се загуби въпроса.
Ако тази тема е , за да ти кажем " Да , ти постъпи добре!" - казахме ти го вече.
Според мен не си постъпила добре.
Той е отвратителен и нищо не го оправдава.
Защо трябва и ти да си ужасна? Нима това нещо ще промени?
Просто не разчитай за нищо на този човек , остави го да те търси и ако се чувства по някакъв начин баща, да ги изразява по свой си начин.
Твое право е да приемаш тези негови грижи, като негова дъщеря и пак като такава не си длъжна да отвърщаш с каквото и да е било.
Но за да си по-добър човек, просто остани в границата на безразличието към него. Не го мрази, защото тази омраза е в теб, а не в него. Тя разрушава теб.

JahSoldier
08-15-2008, 12:09
Не го мразя, но и не го обичам. А темата я направих, защото една позната ме упрекна, че не трябва да се държа така, че трябва да му се обадя, че трябва дори да го обичам?! :-o И аз, и майка ми отдавна сме му простили за това, което направи. Но, подяволите, поне да се обажда по - често от 1 път на 6 месеца. Не искам нито пари, нито нищо от него .. Само понякога да ме пита как съм и дали имам нужда от нещо ..
А тази моя позната ме кара да му се извиня, че той не ми е честитил дори рождения ден .. Смятайте ме, ако трябва и за горделива, но няма да го направя. :) Ако някой има да пита или да казва нещо - да го направи.
Ако не - ключ.

FreeSpirit
08-15-2008, 12:24
Родителите понякога правят глупости....ти негова плът и кръв и той те обича, но явно му се иска да скъса със миналия си живот....
Твоя баща го виждаш един път годишно, аз моята майка за 17 година съм я видяла точно един път и един път съм говорила с нея по телефона....
Знам, че те боли, но не си направила нищо лошо и той си го зслужава :))))

PePeLePew
08-15-2008, 17:15
с такъв баща врагове на ти трябват ... ПРАВАЛНО СИ ПОСТЪПИЛА

pandelka
08-15-2008, 17:31
Прибираш се и заварваш майка ти в банята, цялата в кръв. До нея един счупен стол. А тя има сили само да пусне водата. Анцунга, с който е облечена е скъсан и с кръв по него. Баща ти е излязъл ..

Стоиш в твоята стая и слушаш поредния им скандал. По някое време чуваш външната врата да се тряска. Отиваш да провериш какво става. Виждаш майка си отново в кръв. Баща ти е хвърлил ваза по нея и я е нарязал едва ли не. След което е излязъл ..

След поредното скарване майка ти идва при теб, в твоята стая, стоите на леглото ти гушнати и плачете. Той нахлува с тръбата от прахосмукачката (метална е). Ти се опитваш да го спреш, но все пак той е мъж, а ти си на 12 и си момиче. Удря те (леко) и се зашеметяваш. След което можеш само да наблюдаваш как пребива майка ти. Малко след това баща ти излиза ..

Това са само част от случките. Надявам се придобихте бегла представа и най - вече ти @Maja. Сега не ме обвинявайте за шамара и средния пръст.

Постъпвал е така с майка ти ???? :shock: :shock: Абе аз тоя ше го изтрия от земята ве ..не среден пръст ше му покажа а ще го застрелям ако ще БОГ да е :x ...

Pliok0019
08-15-2008, 17:40
За тези които обвинявате авторката...вие нямате представа какво е да нямаш доверие и да смяташ човекът, който те е създал за недостоен и безотговорен. От личен опит мога да кажа, че е отвратително. Как може един баща да не се сеща за рождения ден на детето си?!

Родителите ми са се разделили, когато бях на 2-3 годинки. След това замина и за 10 години съм го виждала 5-6 пъти. Идваше за малко, даваше ми пари и толкова. След това се върна. Аз му простих, ходя му на гости понякога, вечеряме заедно, гледаме футбол, волейбол...но не го чувствам като родител. Не бих приела съветите му, не смятам и че е нужно. Ние сме се разбрали, че ще си говорим като приятели. Той никога дори не ми е правил забележка. Като разбра, че пуша трева ме попита дали ми е харесало. Каза, че не е опитвал и някой път може да пушим заедно. Като разбра за 1вия ми път с момче ме попита как е било, той хубав ли е, но не ме е питал дали сме се предпазвали и т.н...

Така е по-добре за нас. Макар че баща ми е боклук, твоя е направо отврат. Това със средния пръст е било много малко в сравнение с това, което ви е причинил.

Помни, че всичко се връща. Колкото по-късно, толкова по-мръсно...

Sweet_Play_F
08-15-2008, 20:24
Аз не мисля,че е правилна постъпката.Наистина,гадно е да ти забравят рд-то,но да удряш шамар,показваш среден пръст и пожелаваш нещастие на родния си баща е доста неадекватно.Обади му се с извинение.


П.С.И излиза че баща ти ти трябва само за пари.

JahSoldier
08-15-2008, 20:26
Аз не мисля,че е правилна постъпката.Наистина,гадно е да ти забравят рд-то,но да удряш шамар,показваш среден пръст и пожелаваш нещастие на родния си баща е доста неадекватно.Обади му се с извинение.


П.С.И излиза че баща ти ти трябва само за пари.


Май не си прочела това, което Пльок написа! :x
И НЯМА да му се обадя! Постави се на мое място. Или по - зле - на майка ми на мястото.

П.П. Заминавам за Турция. Успехи на всички. :-)

Sweet_Play_F
08-15-2008, 20:27
Прибираш се и заварваш майка ти в банята, цялата в кръв. До нея един счупен стол. А тя има сили само да пусне водата. Анцунга, с който е облечена е скъсан и с кръв по него. Баща ти е излязъл ..

Стоиш в твоята стая и слушаш поредния им скандал. По някое време чуваш външната врата да се тряска. Отиваш да провериш какво става. Виждаш майка си отново в кръв. Баща ти е хвърлил ваза по нея и я е нарязал едва ли не. След което е излязъл ..

След поредното скарване майка ти идва при теб, в твоята стая, стоите на леглото ти гушнати и плачете. Той нахлува с тръбата от прахосмукачката (метална е). Ти се опитваш да го спреш, но все пак той е мъж, а ти си на 12 и си момиче. Удря те (леко) и се зашеметяваш. След което можеш само да наблюдаваш как пребива майка ти. Малко след това баща ти излиза ..



Това са само част от случките. Надявам се придобихте бегла представа и най - вече ти @Maja. Сега не ме обвинявайте за шамара и средния пръст.

Постъпвал е така с майка ти ???? :shock: :shock: Абе аз тоя ше го изтрия от земята ве ..не среден пръст ше му покажа а ще го застрелям ако ще БОГ да е :x ...



Mного съжалявам,но не бях прочела постовете до край.В такъв случай постъпката е нормална.Сори!И съм направо ужасена от това ,което е сторил на майка ти. :shock:

AwwwSugar
08-15-2008, 20:38
постъпила си правилно ,ако бях на тжоето място и аз щях да направя същото :) :) :)

LqPi7oO
08-15-2008, 20:42
абсолутно права си и те подкрепям напълно :grin:

JahSoldier
08-15-2008, 22:18
Интересен е факта, че баща ми не пиши, не пие .. Всичко това на трезва глава .. Кретен.

kofti_nick
12-03-2008, 16:02
постъпила си правилно ,ако бях на тжоето място и аз щях да направя същото :) :) :)

+1

nymphadora
12-03-2008, 17:00
Сори че го казвам,но баща ти е животно :x Не заслужава нищо от теб,след всичко,което ви е причинил :? Преминала си през ужасни неща и ти свалям шапка,че след всичко му желаеш щастие ;-) Ако бях на твое място и по-лоши неща щяха да му се случат :x

beachy_bunny
12-03-2008, 19:10
Хмм, да гадно е. НО моят баща не ми е честитил нито един рожден ден, доста по-лоши неща съм получавала от него, обиждал ме е наистина много. И все пак никога не бих си позволила да му покажа среден пръст, защото не съм възпитана така. Да, заслужава го, но това е единственото, което ме подразни. Ако се запознаеш с моя баща ще позлатиш собствения си ;)

Възпитанието не важи при положение, че е пребивал зверски майка ми с тръбите от прахосмукачка и със столове.. Чупил е разни неща по нея .. И това пред мен .. Когато стана това с рождения ми ден всичките тия мигове ми минаха през главата .. Ако беше поне малко човечен щах да се държа като човек с него, но той е лайно .. :) И ми се иска да не го познавах .. Просто да ни беше зарязал с майка ми преди да ни причини всичките тези неща. :)
към това всичко хубаво с новото ти семейство можеше да добавиш " не причинявай всичко което причини на майка ми на новата си жена ... и си запиши на едно календарче кога е рожденния ден на другото ти дете ... " щеше да го заболи повече .. а ако беше го казал и пред жена му това с побоя ... ауу какъв купон .. НЕ шегувам се , но едва ли на теб ти е до шеги ... рабирам те , не ти е приятно ... А той тоя " баща " какво си мисли , че с пари детската любов и благодарност се купува ... еми жестоко са лъжи тогава ... изруд .. (извинявай ) :-) :-) :-)

fc
12-03-2008, 22:43
Не си постъпила правилно.

Viche
12-04-2008, 12:13
Напълно правилно.

JahSoldier
01-21-2009, 21:13
И за нова година не ми се обади .. Явно веднъж на високосна е достатъчно .. :?

m3ch3ncee
01-21-2009, 21:29
Напълно правилно си постъпила!Баща ми е абсолютно същия-не праща пари,заряза майка ми заради жена,която е дои по-голяма от него...Идва да се виждаме 1-2 пъти в годината и не знае дори на колко съм години и какво уча..Еми това баща ли е?Аз отдавна съм се отрякла от него така че те поздравявам-напълно си права!

Kostadin_682
01-21-2009, 21:56
Мм наште са разделени от 3 години (не разведени) Баща ми ми се обажда 1 път на 6 месеца. И понякога се виждаме. Когато се видим ми дава 100 лв. (за 6 месеца :-o ) Той сега си има нова жена (на 22-23 .. :? ) и наскоро му се роди дъщеря .. През Юни. Аз имах рожден ден на 27-ми Юли той нито се обади, дори един смс не писа .. Седмица след това се видяхме случайно на една сватба - само му казах "здрасти" и после го игнорирах. По едно време той май се усети и дойде при мен и ми каза: " Нали рождения ти ден беше през август ?! Аз ония пари, които ти бях обещал ще ти ги дам. Не се безпокой. " Само го погледнах така - :x и му показах среден пръст. Той малко се стресна и си млъкна. После се засякохме случайно в коридора на заведението, в което беше сватбата. Бяхме сами и той започна да ми се извинява, че е забравил и т.н. Единственото, което му казах беше: " Мразя те! Отричам се от теб. Вече не си ми баща. Пожелавам ти само щастие с новото семейство. Мразя те! " И му ударих шамар. От тогава нит сме се виждали, нито нищо .. Така ми е по - спокойно като той знае какво чувствам.

Правилно ли постъпих ?! Да му звънна ли ?! :o
Да забрави рождения ти ден?
да ти дава некви си 100 лв за 6 месеца ? :shock:

Incubus793
01-22-2009, 05:55
Ami ob6to wzeto wsi4ko koeto si mu kazala ewala 6toto toi si misli 4e s pari moje da oprawi wsi4ko no tfa s 6amara e bilo prekaleno.. Na kolko si godini i kaza li maika si kakwo si naprawila? :?

LittlePrincess
01-22-2009, 06:23
Аз мисля, че си постъпила правилно.Вярно, аз родителите си не бих ударила, но той не се интересува от нищо свързано с теб. 100 лева за 6 месеца :shock: адски малко е. Просто такъв баща не ти трябва.

k1ss3r
01-22-2009, 08:33
sichko drugo e dobre no i spored men shamara e izlishen vse pak trqbva da imash malko uvajenie ne zashtot e bashta ami prosto zashtot e po vuzrasten.. moje si go e zaslujil no ne znaesh kakvo mu e na negovata glava.. moje i na nego da ne mu e lesno i da ima problemi no vse pak ti si mu dete :( no ti si prava za teb. evalata za smelosta :)

mynichka
01-22-2009, 15:59
Браво :!:

bonbon4enceto11
01-22-2009, 16:29
Браво :!:

+

ShaLqLqLqXa
01-22-2009, 16:32
Той не заслужава човешко отношение. Добре си постъпила. :)

JahSoldier
01-22-2009, 21:30
Ami ob6to wzeto wsi4ko koeto si mu kazala ewala 6toto toi si misli 4e s pari moje da oprawi wsi4ko no tfa s 6amara e bilo prekaleno.. Na kolko si godini i kaza li maika si kakwo si naprawila? :?

Споменах й, че съм го засякла. Поздравили сме се очтиво и игнор цяла вечер. Предпочитам така да си мисли, вместо цяла вечер да седим, да си спомняме и да плачем .. Надявам се да не ме опрекнете сега и за това, че се опитвам да я защитя по някакъв начин .. :-#

JahSoldier
02-01-2009, 10:13
http://zazz.bg/play:b7aa606a :-#

ThePainIsReaL
02-01-2009, 19:20
Как успявате винаги да изравяте стари теми, не знам.. браво на вас.