PDA

View Full Version : Ходя на плуване



sladko_teenche_v
08-14-2008, 15:41
Значи....излезнал ми е кокши трън отдолу на ходилото....дали е от плуването и как да го махна....вие имате ли такива гадости като кокши трън или брадавици :shock: :shock: :shock:

Liar
08-14-2008, 15:48
Какво е кокоши трън?

fire_of_dreams
08-14-2008, 15:54
От личен опит ти казвам, че от това нещо трудно ще се отървеш. Но не е от плуването, няма нищо общо с него. Аз моя го мазах с какво ли не-лепенки, глупости и нищо не стана. Стоя ми... чакай да сметна... 3 години и половина и една сутрин станах и го нямаше. Така че... моят съвет е просто да си го чакаш да се махне.

mysterious93
08-14-2008, 15:55
едва ли е от плуването.на майка ми също й е излизало няколко пъти на пръста на сестра ми също и мисля че беше през зимата (те не плуват тогава хихи)мама каза че имало някво мазило в аптеката,но също се сещам че слагаше лук в оцет да престои 24 часа после зима люспата на лука режеш малко парченце и го превързваш и примерно лягаш с него да спиш и на сутринта го махаш и на другата вечер пак от същото парченце лук (би трябвало да остане все пак ти ще си режеш от него колкото ти е нужно а не целия да го цопваш) и така...малко гнусна работа но мисля че минаваше после :)

Liar
08-14-2008, 16:12
Какво е кокоши трън?

jujulinkaa
08-14-2008, 16:20
Какво е кокоши трън?


найстина ли незнаеш какво е ? :lol: :)

Liar
08-14-2008, 16:27
Щях ли да питам иначе :?

sladko_teenche_v
08-14-2008, 16:28
Щях ли да питам иначе :?

нещо като брадавица ама не точно :shock: :lol:

Liar
08-14-2008, 16:29
Мхм ясно :lol:

nejnaDROGA
08-14-2008, 16:30
Какво е кокоши трън?
Вместо да пускаш едни и същи постове вземи използвай Гугъл :-x
Но тъй като явно те мързи ето ти линк да четеш тук (http://www.kojniproblemi.hit.bg/Kokoshmazol.html)


По темата:Чувала съм,че в аптеките има лепенки специално за кокоши трън,но помагат само ако ги използваш още при появата на тръна.Можеш също да погледнеш линка,който дадох на Лиар.Там пише за някакво лекарство.Може също да питаш в аптеката за нещо,което да ти помогне или най-добре на лекар да го видят.Ако искаш се разрови из нета - има много инфо.

Riot
08-14-2008, 16:31
теб всеки ден ти излиза по нещо
и всеки ден нова теам :D
пъпки по задника, кокоши трън, брадавици
смятай...

nejnaDROGA
08-14-2008, 16:37
теб всеки ден ти излиза по нещо
и всеки ден нова теам :D
пъпки по задника, кокоши трън, брадавици
смятай...
Ми явно всеки ден среща "чорбари"
(ако не си забелязал пише,че е алергична към тях :lol: )

Момичето е родено с късмет...какво да се прави :?

Liar
08-14-2008, 16:48
Какво е кокоши трън?
[color=red][b]Вместо да пускаш едни и същи постове вземи използвай Гугъл :-x
Но тъй като явно те мързи ето ти линк да четеш тук (http://www.kojniproblemi.hit.bg/Kokoshmazol.html)
Следващия път ще потърся обещавам 8-)

nejnaDROGA
08-14-2008, 16:55
Какво е кокоши трън?
[color=red][b]Вместо да пускаш едни и същи постове вземи използвай Гугъл :-x
Но тъй като явно те мързи ето ти линк да четеш тук (http://www.kojniproblemi.hit.bg/Kokoshmazol.html)
Следващия път ще потърся обещавам 8-)
А така :-)

krisito9212
08-14-2008, 17:22
аз имах на пръста на ръката и ползвах едни специални лепенки за кокоши трън и брадавици в тях има някакво зелено вещество.те иначе се водят за мазоли.така де,след като я ползвах тая лепенка ми падна(поду се много,стана бял и се отлепи от кожата)от тогава не е пораствал

Fx1
08-14-2008, 17:30
Не е от плуването, но от такво точно се получава - не се знае. Вид вирус е, обаче.

Лоша идея е да чакаш да се махне, защото се разпространява - малки трънчета около основния, които изчезват от само себе си, щом махнеш "майката".

По аптеките наистина има мазила и лепенки за тази цел, но те не винаги действат - по-скоро помагат ако трънчето е ново - за по-старо от един месец - трудно.

Как да се справиш:
В случая на кокошия трън "бабините рецепти" много помагат. Най-разпространеният лек е следният - счукваш малко чесън и го оставяш да престои 8 часа в оцет. (може да не са чак 8 ) Вечерта намазваш САМО кокошия трън (разранява здравата кожа!), слагаш лепенка и преспиваш. Правиш това 3-4 дни и ще падне или ще го изчоплиш много лесно без болка.

Лично е изпитано и действа, въпреки че мирише доста зле, за разлика от лепенките и мазилата.