PDA

View Full Version : Баща ми ;(



krisito9212
08-14-2008, 15:54
Здравеите! Сега ще ви разкажа моята история.
Родителите ми са разделени от 8 години,баща ми не живее с нас от 5...заради друга.От 8 годишна съм свидетел на всички грозни сцени в които мама и татко се карат и дори бият,откакто се разбра че тои си има любовница.Уж я напускаше,уж нямаше да лъже вече но...и така вместо нея напусна семеиството си.Е,да виждаме се през ден,два,чуваме се по телефона,понякога спя при него,но не е същото.Някои ще си кажат познат сценарии...хм,знам,но ако ви кажа че това е наи-безобидното...
Както и да е трябваха ми близо 2 години за да свикна и тъкно го направих когато баща ми се пропи.Първите две години не беше толкова зле,пиеше през ден и то само вечер,но последната година стана кошмарно.Всяка сутрин беше пиян,не ходеше на работа,не се обаждаше вече,хората му се смееха,аз се срамувах,дори и отвращавах и плачех,плачех,плачех...
Е,родителите му(баба ми и дядо ми)се взеха в ръце и го прибраха при себе си,зада го лекуват.Незнам какво му правиха,но щом се прибра(от различни градове сме)беше друг човек,вече не пиеше,радваше ми се и показваше обичта си повече от всякога,бях щастлива...но това продължи само 3 месеца...,докато не плъзнаха слухове че тя му е изневерявала и тои се пропи отново.И тогава доиде наи-лошото-тя не искаше да е с него вече.Преди два дена се върна и не иска да го вижда...Баща ми е изпаднал в такава депресия,че пие всеки ден постоянно,не излиза никъде,когато му се обадя ми казва"Вече си голяма и сама можеш да се оправаш,само да помагаш на маика ти"А когато го питах защо ми каза"Еми тука има едни жици,ще си пусна скоро малко ток"...А уж ме обича,а уж не може без мен,а уж никога няма да ме остави :cry: :-#

Какво да правя?Не мога вече,този човек провали целия ми живот и сега ако направи това...немога да го спра-толкова съм му говорила,няма така да се оправи,не иска да ходи в клиника,опитах и да седа при него...но тои не разбира,тази жена също не иска и да чуе :cry: Боже,наистина ли ще остана напълно без баща?! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

JahSoldier
08-14-2008, 16:55
По някакъв начин неможеш ли да го накараш да излезне от вкъщи и да се разсее ?!

П.П. По - добре такъв баща отколкото като моя :)
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=189472

krisito9212
08-14-2008, 17:02
nqma kak da go nakaram,opitvah bezbroi puti.
Da no tvoq ba6ta pone e dobre psihi4eski,nali...

JahSoldier
08-14-2008, 17:19
А ако отидеш при него ?! За малко постой и се опитай да го занимаваш с нещо друго за да не мисли за тази, която го е изоставила :) И баща ми не е мн добре психически, след като пребиваше СЪЗНАТЕЛНО жена си. :)

kalinapet
08-14-2008, 17:35
Сядате заедно и започвате един сериозен разговор - обаче гледай да го хванеш трезвен. Обясняваш му че няма смисал да плаче заради някаква там жена и че има и по-важни неща от това - като например ти. Кажи му че не искаш да го загубиш и там подобни работи, че ти е нужен.
Знам, че да го напишеш е по-трудно от колкото да го направиш, но опитам да му налееш малко акъл в главата и да отиде да се излекува. Пожелавам ти успех.

WaterLilly
08-14-2008, 18:12
Помни, че вината не е твоя! Ти нямаш причина да се срамуваш заради него, ти нямаш вина, че пие и е изневерявал на майка ти. Поне и когато е пиян се е държал мило с теб и не те обижда, не те бие, не те мрази...

krisito9212
08-14-2008, 18:43
Колко пъти съм говорила с него,стояла съм при него-държи го наи-мн един ден и пак започва.А не мога постоянно да съм с него защото ходя на работа,имам други задължения...нз вече :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: