PDA

View Full Version : Какво мислите за войната в Осетия?



gacy_bacy
08-14-2008, 23:44
Коментирайте тук как мислите че ще свърши всичко?...

tankistabg
08-15-2008, 06:24
Америка ще се вдигне и ще освободи свевта от приссътвието на Червения Звяр(русия)

Diam0nD
08-15-2008, 07:46
Америка да го духа !

kristo
08-15-2008, 09:53
Америка ще се вдигне и ще освободи свевта от приссътвието на Червения Звяр(русия)
Ебал съм ги Съединените ционистки щати, точно те пък да "спасяват" света най-малкото звучи изключително смехотворно. Виж, да го завладеят, както за съжаление май вече са направили и да продължават да нанасят щети на сума ти народи, друго едва ли биха направили.

air_J
08-15-2008, 10:21
Америка няма да се намеси пряко във войната според мен, най-малкото защото Русия не е Ирак, нито Афганистан и няма да мишкуват, докато американците си правят пишки с тях. 8)

gacy_bacy
08-15-2008, 12:12
Според мен Русия трябва да бъде наказана за бруталната си демонстрация на сила. :x И не се лъжете военна сила номер едно в наши дни е USA!

SiegHeil
08-15-2008, 12:19
А Ирак, а Афганистан...а, вярно те американците са невинни, щото носят демокрация xD ^^

kristo
08-15-2008, 12:23
А Ирак, а Афганистан...а, вярно те американците са невинни, щото носят демокрация xD ^^
Да, все руснаците лоши, а американците хубави, абе изобщо "спасители" на света от въображаеми терористи, нацисти и какви ли още не, измислени в болните им мозъци. Не, че няма ислямски фундаментализъм, помня добре 11 септември, но това е един от единствените подобни случаи на проява на ислямски фундаментализъм спрямо Щатите, оттам нататък си съчиняват какви ли не небивалици и легенди за Осама, Ал-Кайда и компания...

kristo
08-15-2008, 12:28
Според мен Русия трябва да бъде наказана за бруталната си демонстрация на сила. :x И не се лъжете военна сила номер едно в наши дни е USA!
Аа, а американските демонстрации на сила срещу който не им харесва и не им е приятел, тях да не ги съдим, така ли?! И я кажи, кой пръв под американски патронаж тръгна да води война и да мачка осетинците, може би Русия, а не Грузия?! Американски пропагандни простотии, които на мен не ми минават. Заради Грузия, която иска да прави от осетинците грузинци, при положение, че те не са и още от 20-те години на XX в. са се обособили като самостоятелни, имаше опасност от голяма и масова война. Добре че Русия в случая се намеси, за да поосмири тоя ненормалник Саакашвили. В случая Русия, каквато и да е, постъпва по-правилно от Америка и Грузия.

diver
08-15-2008, 12:38
Колегата имаше друго предвид.

По неофициална информация американците разполагат с 6000 междуконтинентални балистични ракети,в постоянна бойна готовност.
И още 36 000 които могат да бъдат приведени в готовност за 5-10 мин.

gacy_bacy
08-15-2008, 12:39
Не си спомням USA да са избили 2000 цивилни в Ирак. Не си спомням и да са стреляли срещу старци и деца не са бомбандирали с тежка артилерия цивилни градове и села. Истината е че Русия трагна да завладява и опустошава а не да освобождава.

air_J
08-15-2008, 12:39
Според мен Русия трябва да бъде наказана за бруталната си демонстрация на сила. :x И не се лъжете военна сила номер едно в наши дни е USA!
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

kristo
08-15-2008, 12:43
Не си спомням USA да са избили 2000 цивилни в Ирак. Не си спомням и да са стреляли срещу старци и деца не са бомбандирали с тежка артилерия цивилни градове и села. Истината е че Русия трагна да завладява и опустошава а не да освобождава.
Оо, не си спомняш я. Питай иракчаните да ти кажат, те си спомнят добре за американския терор там. Афганистанците също, виетнамците, кой ли още не. Твоят любим USA където отиде пося все войни, жертви, разруха...
ПП. Сигурно сега ще тръгнеш да отричаш и жертвите от страна на осетинците, причинени им от Грузия...

diver
08-15-2008, 12:49
Не си спомням USA да са избили 2000 цивилни в Ирак. Не си спомням и да са стреляли срещу старци и деца не са бомбандирали с тежка артилерия цивилни градове и села. Истината е че Русия трагна да завладява и опустошава а не да освобождава.

Кофти е че не си спомняш.Защото е ФАКТ!
Както каза Кристо,Корея,Виетнам,Ирак,А фганистан...

SiegHeil
08-15-2008, 13:21
Не си спомням USA да са избили 2000 цивилни в Ирак. Не си спомням и да са стреляли срещу старци и деца не са бомбандирали с тежка артилерия цивилни градове и села. Истината е че Русия трагна да завладява и опустошава а не да освобождава.
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=446335
Не са 2 хиляди а са 223 хиляди, прав си ^^

gacy_bacy
08-15-2008, 14:22
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I

valkanovb
08-15-2008, 14:25
Amerika i Rusiq da mi cunkat kafeviq zadnik.

diver
08-15-2008, 14:45
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I

Ами да,братята америцанци са толкова добрички,искат да помогнат на света,да стане едно по добро място.Те са ангели небесни.

Нека да помислим малко,кво търсят в Ирак.
Мислим,мислим, и имаме победител.....
Щатите са най големия потребител на петрол
А какво има май много в персииския залив освен пясък....!?!?

П.П. Никой не е казвал че руснаците са по стока от янките :)

kristo
08-15-2008, 14:54
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I
Хах, копваш някви тъпи американски сайтове, изопачаващи истината и изкарващи Русия световна терористична сила едва ли не, а САЩ "спасители" на света и очакваш да се хванем на американските манипулации. Нещо не си познал, понеже тука в този форум има мислещи хора, които гледат фактите и действителността такива каквито са, а не каквито ги представя американската пропаганда, която тръби наляво и надясно какви ли не измишльотини за Ал Кайда, Осама бин Ладен, Кинг-Конг, Снежния човек Йети и чудовището от Лох Нес 8-).
Иначе съм наясно, че Русия също не са стока, но в псоледните години съм се убедил, че са за предпочитане пред Съединените ционистко-юдейски щати 8-).
ПП. Освен това САЩ винаги са били на страната на един изконен български враг, какъвто е Турция и са я подпомагали във въоръжаването и превъоражаването, за да има днеска Турция близо един милион армия, ама явно според тебе в това няма нищо лошо и опасно за България...
А за фалшивата изкуствено създадена държава Израел и как американците, които са ционистки подлоги не спират да я подкрепят в окупационните й войни срещу арабския свят и срещу палестинците пък изобщо не ми се говори...

gacy_bacy
08-15-2008, 17:49
Добър спор се оформи но се отклонихме от темата :)

valkanovb
08-15-2008, 18:05
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I
Хах, копваш някви тъпи американски сайтове, изопачаващи истината и изкарващи Русия световна терористична сила едва ли не, а САЩ "спасители" на света и очакваш да се хванем на американските манипулации. Нещо не си познал, понеже тука в този форум има мислещи хора, които гледат фактите и действителността такива каквито са, а не каквито ги представя американската пропаганда, която тръби наляво и надясно какви ли не измишльотини за Ал Кайда, Осама бин Ладен, Кинг-Конг, Снежния човек Йети и чудовището от Лох Нес 8-).
Иначе съм наясно, че Русия също не са стока, но в псоледните години съм се убедил, че са за предпочитане пред Съединените ционистко-юдейски щати 8-).
ПП. Освен това САЩ винаги са били на страната на един изконен български враг, какъвто е Турция и са я подпомагали във въоръжаването и превъоражаването, за да има днеска Турция близо един милион армия, ама явно според тебе в това няма нищо лошо и опасно за България...
А за фалшивата изкуствено създадена държава Израел и как американците, които са ционистки подлоги не спират да я подкрепят в окупационните й войни срещу арабския свят и срещу палестинците пък изобщо не ми се говори...
Turciq e bila vajna strategi4eska to4ka po wreme na Studenata woina.A Rusiq sashto taka prawi po-trudno prenasqneto na petrol ot Baku i taka spe4elva nqkolko miliona.A Osetiq e prosto edin bonus koito nervira Amerika.I ne Amerika sazdade Izrael.Sashto taka Izrael e bila sazdadena ewreite da jiveqt mirno.I Cionisti ima samo w Izrael.

kristo
08-15-2008, 19:01
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I
Хах, копваш някви тъпи американски сайтове, изопачаващи истината и изкарващи Русия световна терористична сила едва ли не, а САЩ "спасители" на света и очакваш да се хванем на американските манипулации. Нещо не си познал, понеже тука в този форум има мислещи хора, които гледат фактите и действителността такива каквито са, а не каквито ги представя американската пропаганда, която тръби наляво и надясно какви ли не измишльотини за Ал Кайда, Осама бин Ладен, Кинг-Конг, Снежния човек Йети и чудовището от Лох Нес 8-).
Иначе съм наясно, че Русия също не са стока, но в псоледните години съм се убедил, че са за предпочитане пред Съединените ционистко-юдейски щати 8-).
ПП. Освен това САЩ винаги са били на страната на един изконен български враг, какъвто е Турция и са я подпомагали във въоръжаването и превъоражаването, за да има днеска Турция близо един милион армия, ама явно според тебе в това няма нищо лошо и опасно за България...
А за фалшивата изкуствено създадена държава Израел и как американците, които са ционистки подлоги не спират да я подкрепят в окупационните й войни срещу арабския свят и срещу палестинците пък изобщо не ми се говори...
Turciq e bila vajna strategi4eska to4ka po wreme na Studenata woina.A Rusiq sashto taka prawi po-trudno prenasqneto na petrol ot Baku i taka spe4elva nqkolko miliona.A Osetiq e prosto edin bonus koito nervira Amerika.I ne Amerika sazdade Izrael.Sashto taka Izrael e bila sazdadena ewreite da jiveqt mirno.I Cionisti ima samo w Izrael.
Това, че ционисти има само в Израел изобщо не си прав, напротив, има ги в цял свят и дърпат конците на всички правителства и държави в света с несметните си и нечестно спечелени богатства, заграбени от нас и нашите родители :wink:.
Що се отнася за това колко "мирно" са живяли евреите, очевидно не е така, щом толкова много народи по света са вдигнали ръце от тях и са ги гонели и преследвали. Така че очевидно не са живеели мирно и са били проблем на много народи :wink:.
Не съм антисемит, просто фактите показват, че има основания за недобро отношение към евреите или поне към еврейската световна олигархия, която на практика ръководи света както казах с несметните си богатства и по още хиляди начини. Иначе си има и свястни евреи, а проблема с тях не е расов, а на религиозна основа, понеже от древността са били преследвани най-вече на религиозна основа.

valkanovb
08-15-2008, 19:08
Ne si anti-semit no wqrwash w cionistkata oligarhiq i takiva gluposti.A az ti govorq za moderniq Izrael.I kakto ti kaza sa gi goneli zaradi razli4nata wqra.Ne otgovori na ostanalite izkazwaniq ama karai.

air_J
08-15-2008, 19:22
http://news.ibox.bg/news/id_1418430090 :razz:

SiegHeil
08-15-2008, 23:15
Ne si anti-semit no wqrwash w cionistkata oligarhiq i takiva gluposti.A az ti govorq za moderniq Izrael.I kakto ti kaza sa gi goneli zaradi razli4nata wqra.Ne otgovori na ostanalite izkazwaniq ama karai.
Да, нека си поговорим за модерния Израел...или по скоро за средствата с които е изграден модерния Израел...Израел е посторен благодарение на най-голямата лъжа в историята на човечеството...а именно на теорията за 6те милиона избити евреи благодарение на което Израел получава 42(по спомени) миларда марки...е, все още не са намерени доказателства за повече от 400 хиляди избити или за 'зверствата' на нацистите...но както и да е...
Може и да си поговорим за САЩ...един от всеки 3 долара от помощите са САЩ към другите страни отива в Израел, но иначе в САЩ ционисти няма...
За по бързо гледай тва клипче: http://www.vbox7.com/play:f2a63703

diver
08-16-2008, 11:30
Не мога да разбера харесва ли ви да вярвате в тея теории на конспирацията.

Хитлер не е построил толкова лагери за да избие само 400 000 еврей.
Кажи ми ти,от къде имаш свръх секретната информация че са само 400 000.
Имена като Берген-Белзен,Люблянка,Дахау,Аушв ц,от кадето и да го гледаш в всеки един от тея лагери са убити над 400 000 еврей.
В Аушвиц са намерени повече от 1 000 000 дрехи.

Ама ти си вярвай в теория на коспирацията.

П.П.Пък и е жалко за Хитлер ако е убил само 400 000.
С онея ресурси които е разполагал 6 000 000 е реално

air_J
08-16-2008, 13:29
Информацията, че има не повече от милион убити евреи не е никак тайна, а стига човек да има интерес може да я открие. Достатъчно е да прочете книгите на Никола Николов и да се поинтересува за източниците му на информация. А 6 милиона евреи не може да са избити най-малкото, защото по това време всичките евреи в цяла Европа са били по-малко, така че... :oops:

SiegHeil
08-16-2008, 13:42
Не мога да разбера харесва ли ви да вярвате в тея теории на конспирацията.

Хитлер не е построил толкова лагери за да избие само 400 000 еврей.
Кажи ми ти,от къде имаш свръх секретната информация че са само 400 000.
Имена като Берген-Белзен,Люблянка,Дахау,Аушв ц,от кадето и да го гледаш в всеки един от тея лагери са убити над 400 000 еврей.
В Аушвиц са намерени повече от 1 000 000 дрехи.

Ама ти си вярвай в теория на коспирацията.

П.П.Пък и е жалко за Хитлер ако е убил само 400 000.
С онея ресурси които е разполагал 6 000 000 е реално

Ще се цитирам...доста пъти съм го обяснявал тва xD



През всичките години на войната е имало проверки от Червения Кръст (само за протокола - руснаците не са допуснали такива проверки :D )...и всеки път са били проверявани условията за живот, третирането на пленниците и т.н...било е следено воденето на документацията за загиналите, и резултатите са 371 000 хиляди загинали(загинали, а не избити ;))...а този газ Циклон12 май че беше...се използва за обезпаразитяване протиф тиф, а не за отравяне xD ...ако ми намериш снимка на газова камера или технология за правене на сапун от човешка мазнина евала ти прая..
Има и друго твърдение, че са били отравяни с цианид...цианида оставя оцветяване по стените и дрехите, което остава месеци, а понякога и години...в стаите където се твърди че е било правено оцветяване по стените не е намерено...
Ако се поразровя мога ти дам дати, години и имена ако не вярваш...
^^

diver
08-16-2008, 15:03
Както каза един човек преди доста години''Ние имаме информация,и вие имате информация''

Щом ти харесва вярвай в теориите на конспирацията.
Тея проверки на червения кръст нали се сещаш че са кьорфишек.Показвали са им тва което са искали те да видят.
Абе чудя се тоя смешко Адолф що е строил толкова лагреи за има нема 400 000 еврей.
За руснаците кво да ти кажа,също толкова жестоки,ако не и повече.
Пример:Катинското Клане.
като се има предвид че не са били подписали женевската конфенция не е учудващо.

Със Здраве. :-D

Water_lili
08-16-2008, 15:08
Аиде сега пък америка стана лошия много бързо забравихте престъпленията на Русия четете и се радвайте на любимата ви Русия
http://coranet.radicalparty.org/pressreleases/press_release.php?func=detail&par=2259
http://www.topix.com/forum/world/russia/TRQM777CN3FVRPT0I

не мисля че тук става въпрос за това кой е добър и кой лош, и двете страни са еднакво скапани и двете правят всичко да преебът по- слабите страни за собствени интереси.. За тези които още не са разбрали тук става въпрос за това, че Русия за нищо на светът няма да допусне Америка да има влияние в този регйон на света и то поради две причини:
1во газопроводите преминаващи от там и 2ро Русия няма никъкъв интерес да има американски войници на границите си.... освен това никой (освен америка разбира се) не е карал Грузия да почва да обстрелва невинни граждани като отлично знае какви ще са последствията и после да моли за помощ срещу "руската агресия"...Според мен Русия постъпи напълно адекватно като след като не получи никаква подкрепа от ООН ..бе принудена да вземе нещата в свой ръце за да защити гражданите си... жалко че българските политици нямат този кураж като става въпрос за български граждани. Все пак се надявам войната да спре скоро...
П.П на скипиците бих препоръчала да разгърнат малко хоризонта си и да потърсят в нета и друга информация, освен пропагандата на американските медии и да погледне войната и от другата страна, а именно на жертвите в Осетия и те са хора..youtube

SiegHeil
08-16-2008, 15:13
Както каза един човек преди доста години''Ние имаме информация,и вие имате информация''

Щом ти харесва вярвай в теориите на конспирацията.
Тея проверки на червения кръст нали се сещаш че са кьорфишек.Показвали са им тва което са искали те да видят.
Абе чудя се тоя смешко Адолф що е строил толкова лагреи за има нема 400 000 еврей.
За руснаците кво да ти кажа,също толкова жестоки,ако не и повече.
Пример:Катинското Клане.
като се има предвид че не са били подписали женевската конфенция не е учудващо.

Със Здраве. :-D

Абе не знам как се крият газови камери в които уж са избивани милиони ама както и да е...
А иначе лагерите са били с доста добри условия за живот (по добри от тези в английските военнопленически лагери)..и мисля че не си ги виждал за да знаеш колко са големи...е, определето не могат да поберат повече от 100 000 човека на лагер...
И е доста по мъдро вместо да ги изсели от Германия да работят в лагерите докато им бъде намерена територия в която да се заселят...
А иначе че е имало зверства е факт, но това го има и досега в затворите, така че не е нищо ново..

diver
08-16-2008, 15:25
Да бе добричките нацисти са убили някой друг еврейн.
Много шум за нищо,кво ли зная аз.

П.С. Победителите пишат историята.

SiegHeil
08-16-2008, 15:30
П.С. Победителите пишат историята.
Точно ^^

diver
08-16-2008, 19:17
П.С. Победителите пишат историята.
Точно ^^

Факт :)

kristo
08-16-2008, 22:30
Аз нямам категорично мнение по въпроса имало ли е или нямало 6 милиона избити евреи в Европа по време на нацисткия режим. Факт е обаче, че нецистите са смятали евреите за свои смъртни врагове и ако имат възможност да извършат репресии срещу тях най-малкото, както наистина са имали, едва ли биха я пропуснали и естествено не са. А за мен дори и да е вярно твърдението, че са избити само 400 000 евреи, в което пак казвам, изобщо не съм сигурен и не смятам да го твърдя, то това пак си е геноцид, защото всеки човешки живот си е човешки живот и никой на никого няма правото да го отнема.
Вече друг е въпроса наистина колко евреи е имало в Европа преди и след идването на Хитлер на власт. В Германия колко е имало, след това в Австрия, Чехословакия, в Полша знам, че са били най-много в цяла Европа-3,5 милиона, в Унгария, Югославия, Румъния, Италия и другите държави, които са били или окупирани от Райха, или негови съюзници. Хубавото е, че България успа да спаси своите евреи и това си остава събитие, с което най-малкото България трябва да бъде почитана и уважавана в цяла Европа и цял свят. Верно е, трябва да се добави, че и Дания спаси голяма част от евреите си, но нашето дело наистина си остава значително.
Та това е, ако се направят точни изчисления точно колко евреи е имало в Европа през тези времена, колко са избягали от тях от Германия и изобщо от Европа, колко хора могат да се съберат в лагерите и колко от тях са евреи, колко от други раси, етноси, от други политически сили, противници на нацистите и т. н. Само тогава може да се каже точната истина според мене. Именно заради това, защото повечето факти или се укриват, или просто не се знаят и не се правят опити да бъдат разгадани, не мога аз лично за мен си да застана зад едната или другата позиция.

gacy_bacy
08-17-2008, 09:02
Хитлер независимо от престъпленията си срещу човечеството си остава един от най-великите военноначалници.Ако имаше класация щеше да стои радом с Цезар и Наполеон. 8)

yarrr
08-18-2008, 23:22
Хитлер независимо от престъпленията си срещу човечеството си остава един от най-великите военноначалници.Ако имаше класация щеше да стои радом с Цезар и Наполеон. 8)
hahahahahahah da be da hitler e bil vsi4ko no ne i velik voennona4alnik toi e bil velik politik suzdal mo6tna durjava s nai-mo6tnata armiq v sveta a velikite voennona4alnici sa bili - Romel Mainsten Model Dionic .... ako toi ne im se be6e pre4kal moje6e i da pospe4elqt voinata....

valkanovb
08-19-2008, 08:33
Хитлер независимо от престъпленията си срещу човечеството си остава един от най-великите военноначалници.Ако имаше класация щеше да стои радом с Цезар и Наполеон. 8)
hahahahahahah da be da hitler e bil vsi4ko no ne i velik voennona4alnik toi e bil velik politik suzdal mo6tna durjava s nai-mo6tnata armiq v sveta a velikite voennona4alnici sa bili - Romel Mainsten Model Dionic .... ako toi ne im se be6e pre4kal moje6e i da pospe4elqt voinata....
Ne bih kazal nai-moshtnata ama karai.Praw si 4e ne e woennona4alnik.W Parvata Woina toi daje ne stigna do oficer.I ne zabrawqi Guderian

kristo
08-19-2008, 09:00
Хитлер независимо от престъпленията си срещу човечеството си остава един от най-великите военноначалници.Ако имаше класация щеше да стои радом с Цезар и Наполеон. 8)
Така си е. Добър за някои, лош за други, той е една от най-забележителните личности в световната история. А и няма защо да изкривяваме истината-може евреи, цигани и като цяло цветнокожи да са изпитали много злини от него, но специално ние българите лошо от Хитлер и нацистка Германия не сме видели, даже напротив, с тяхна помощ извършихме на едно 85-90% националното си обединение, пък макари за кратко. Което не значи, че трябва до почитаме Хитлер, но просто крайните и неаргументирани обиди, псувни и т. н. по негов адрес са глупави.