PDA

View Full Version : влиянието на мисълта



marina0
08-15-2008, 01:56
В училище разработваме проект за влиянието на мисълта или дали самите хора са сконни да вярват в нещо, за да го направят реалност. Затова се обръщам към вас и ви моля да изкажете вашето мнение по дадените въпроси:
1. Когато човек вярва много силно в едно нещо, то сбъдва ли се?
2. Дали силната вяра прави хората по-силни или увеличава разочарованието им, в случай че загубят?
3. Господ мисъл ли е (дали е създаден от вярата на хората в него)?
4. Дали когато едих човек, мислейки си за дадена ситуация или друг човек ги привлича към себе си?
5. И доколко сте склонни да се оставите на мислите и на вярата си, защо (защото това ви стимулира да продължавате напред, защото без това поддържа съществуването ви или мислите трезво и не се оставяте да бъдете манипулирани и контролирани по този начин)?

Ще се радвам да споделите истории от ваш личен опит, както и да предложите нови идеи, свързани с темата.

Благодаря за отделеното от вас време.

Nam3less2
08-15-2008, 03:30
В училище разработваме проект за влиянието на мисълта или дали самите хора са сконни да вярват в нещо, за да го направят реалност. Затова се обръщам към вас и ви моля да изкажете вашето мнение по дадените въпроси:
1. Когато човек вярва много силно в едно нещо, то сбъдва ли се?
2. Дали силната вяра прави хората по-силни или увеличава разочарованието им, в случай че загубят?
3. Господ мисъл ли е (дали е създаден от вярата на хората в него)?
4. Дали когато едих човек, мислейки си за дадена ситуация или друг човек ги привлича към себе си?
5. И доколко сте склонни да се оставите на мислите и на вярата си, защо (защото това ви стимулира да продължавате напред, защото без това поддържа съществуването ви или мислите трезво и не се оставяте да бъдете манипулирани и контролирани по този начин)?

Ще се радвам да споделите истории от ваш личен опит, както и да предложите нови идеи, свързани с темата.

Благодаря за отделеното от вас време.
Ето мойте мнения:
1.Само с вяра нищо не се постига, трябва действие, няма "безплатен обяд", но ако вярваш силно в нещо и си оптимист, си помагаш сам на себе си.
2.Колкото по-силна е вярата, толкова по-голямо може и да е падението.
3.Господ не е създаден от хората, а по-скоро може да се каже че Дяволът е мисъл, с което се именуват злите мисли.
4.Законът за привличането е от хилядолетия, и действа при много малко хора, които успяват да контролират мислите и съзнанието, което става много трудно.
5.Оставям се на разумът ми.

haterkata
08-15-2008, 08:42
В училище разработваме проект за влиянието на мисълта или дали самите хора са сконни да вярват в нещо, за да го направят реалност. Затова се обръщам към вас и ви моля да изкажете вашето мнение по дадените въпроси:
1. Когато човек вярва много силно в едно нещо, то сбъдва ли се?
2. Дали силната вяра прави хората по-силни или увеличава разочарованието им, в случай че загубят?
3. Господ мисъл ли е (дали е създаден от вярата на хората в него)?
4. Дали когато едих човек, мислейки си за дадена ситуация или друг човек ги привлича към себе си?
5. И доколко сте склонни да се оставите на мислите и на вярата си, защо (защото това ви стимулира да продължавате напред, защото без това поддържа съществуването ви или мислите трезво и не се оставяте да бъдете манипулирани и контролирани по този начин)?

Ще се радвам да споделите истории от ваш личен опит, както и да предложите нови идеи, свързани с темата.

Благодаря за отделеното от вас време.


1.всичко е постижимо с вяра,подкрепяна от труд
2.силната вяра нахъсва хората и рядко ги кара да губят
3.Бог е вяра
4.да.аз лично когато си мисля продължително време за някой или нещо (примерно за човек-фр) или го виждам,или ми се обажда,или ми пише почти винаги имам силна интоиция за нещата
5.вярата ми е 50% от всичко което правя за да постигна дадена цел,а вярата ми в самата мен е 100% (:

SiegHeil
08-15-2008, 11:42
What the bleep do we know и The secred са ти повлияли доста зле...не се занимавай с такива сектантски глупости...

amazonkata90
08-15-2008, 12:06
От опит научих, че вярата и надеждата са само загуба на време. Човек може да си помегне и да осъществи целите си само чрез активно действие. То е достатъчно.

Always
08-15-2008, 13:36
1. Нещата си се случват или не се случват, независимо дали вярваш, молиш се, хвърляш боб и т.н....

2. Много хора се оповават на вярата и за тях няма по-важно нещо - точно за това са ставали и много войни и са избивани милиони хора... Лично за мен не си струва.

3. Господ... мхм... създаден от хората само за да се чустват по-добре - молейки се, изповядвайки се, обвинявайки го за всички несправедливости и лоши неща, които се случват...

4. като първото

5. Най-важното е да вярваш в себе си, защото никой друг няма да повярва в теб и възможностите ти така както самият ти. Всеки може да повярва в нещо нематериално и след това да го обвинява за грешките и за нещата, които не са станали, но най-трудното е да вярваш в себе си, да осъзнаваш грешките си и да се поправяш, да се стремиш към по-доброто.

marina0
08-15-2008, 19:00
What the bleep do we know и The secred са ти повлияли доста зле...не се занимавай с такива сектантски глупости...

Аз лично съм от по-трезво мислещите хора. The secret нямах търпение и нерви да гледам, а другия филм изобщо не съм чувала. Но много от приятелите ми са склонни да вярват на всичко това. Може би от една страна и те са прави. Единствените останали неща на много хора по света са вярата и мисълта. Много от тях дори не знаят в какво точно вярват. Проблемът или предимството (в зависимост от гледната точка) на нашето поколение е именно това, че сме достатъчно добре запознати със същността на нещата и това предизвиква нашето съмнение.

marina0
08-15-2008, 19:13
[quote="Always"][color=green][b]
2. Много хора се оповават на вярата и за тях няма по-важно нещо - [b]точно за това са ставали и много войни и са избивани милиони хора... Лично за мен не си струва.

Може би наистина вярата е предизвиквала войни, но тя е била едиствената упора на много поробени народи (не говоря специално за България) и тя е способна да обедини хора от различни нации.

darking
08-15-2008, 19:57
[color=green][b]1. Нещата си се случват или не се случват, независимо дали вярваш, молиш се, хвърляш боб и т.н....
:D :D :D :D :D :D :D

HaRMoNy
08-15-2008, 22:37
Има един филм, който говори за тези неща "The Secret", за силата на мисълта, как хората мислийки за нещо го превличат към себе си. Също и подобна книга четох, няколко месеца след като гледах филма, книгата се казва "Създадел на реалността".(странно нали ? Как след филма изкочи и книгата) Там се говори точно за такива хора, които създават сами собствената си реалност и наричат това явление Трансърфинг. За мен това е вярно, мисълта вляе повече от колкото може да усетим (има и хора,които са по чувствителни, при тях мисля,че е различно)За влиянието на мисълта също може и да потърсиш информация относно експериментите на Др. Емото в "google".
Eто и моите отговори:
1. Да сбъдва се, когато човек вярва силно в нещо, той го предизвиква към себе си, но трябва и да действа когато моментът настъпи. "Когато съдбата почука на вратата ти - не се прави, че те няма в къщи.
2. Разбира се, че ги прави по силни. Ако човек гледа себе си с недоверие, не вярва в своите действия, то какво ще постигне ? Ако трябва да убедиш някого в нещо и сам не си вярваш, как ще стане това ? :)
3. За Господ са изписани много книги, но не мисля, че хората са го създали - по скоро обратното.
4. Да, според мен ги привлича, зависи какво внимание им отдава разбира се.
5 Не бих се оставил само на мислите и на вярата си, имам крака, ръце, по-скоро всичко трябва да работи заедно като една система за да има по-добър ефект :)

lsd43
08-15-2008, 23:06
Мисълта е сила,стига да знаеш как да я използваш,както вече съм казвал,един от проблемите на съвременото общество е ,че все по-малко хора мислят със собственият си разум,да се водиш по съветите е добре ,защото така се учиш,но човек има мозък,за да може да мисли самостоятелно,а не да е воден от принципите на друг.
Човек може да знае всичко,но ако не мисли как може да използва знанието си ,той нищо няма да постигне,за мен няма глупави хора,има само такива ,които не са се научили да мислят сами и разчитат на другите "по-умни" да извършват тази дейност вместо тях.

Chrissie
08-18-2008, 00:40
Според мен,абсолютно всичко казано за съзнанието и мисълта е вярно.Изчела съм много статии,твърдения,книги и т.н по този въпрос,а и имам личен опит,за да знам,че е вярно.Ето,веднага давам пример.Доказано е,че човек,чрез йога(а йогата е най-висшето духовно изкуство) може да се издигне във въздуха на около метър,само като използва съзнанието си!Освен това,без да имаме психическата нагласа,че можем да направим подобно постижение,то няма да стане.


Ето и още нещо.Някога съсретодочавали ли сте се наистина върху нещо?Но аз говоря за истинско съсретодочаване,а не главоблъсканица за поредното домашно по геометрия.Когато искате да постигнете дадена цел,насочвате цялата си сила и всевъзможни енергии,които открието в себе си към обекта,към който се стремите,като мислите само за него и за нищо друго.И ако успеете да направите и минимално усилие,от това,което казах току-що,то тогава трябва да ви заболи глава.А щом това стане и след като отворите очи усетите,че слепоочията ви пулсират,главата ви тежи и изобщо цялата глави ви боли,ще разбрете една малка частица от силата на съзнанието ви.


Сега бих искала да дам още един пример.Ако нямаме поставена цел и се целим на посоки,тогава бихме ли могли да спрем сърцето си за около минута?Не,разбира се,че не.Ако не обединим всичките си сили и не ги насочим към отварянето на чакрите си,ще успеем ли?Отговорът отново е не.С две думи,няма да успеем да направим нещо,ако не го искаме силно.Разбира се,трябва и действие,но по-голямата част се свършва от съзнанието ни.Знам,че това,което ще кажа сега,ще прозвучи доста глупаво на мнозинството от форума,но точно за тази тема си има направени цели анимации.Анимации,за да са ни по-нтересни,защото ако е направено на филм,с истински лица,никой няма да го интересува.И все пак,ако някой го е заинтересувало за кои анимации говоря,става дума за "Аватар-повелителят на четирите стихии" ,"Ю-Ги-О" и най-вече "Наруто" -той много добре се доближава до това,което се опитах да кажа.


Дано поне малко да съм успяла да отговоря на въпроса ти. :)

Nam3less2
08-18-2008, 02:26
Според мен,абсолютно всичко казано за съзнанието и мисълта е вярно.Изчела съм много статии,твърдения,книги и т.н по този въпрос,а и имам личен опит,за да знам,че е вярно.Ето,веднага давам пример.Доказано е,че човек,чрез йога(а йогата е най-висшето духовно изкуство) може да се издигне във въздуха на около метър,само като използва съзнанието си!Освен това,без да имаме психическата нагласа,че можем да направим подобно постижение,то няма да стане.


Ето и още нещо.Някога съсретодочавали ли сте се наистина върху нещо?Но аз говоря за истинско съсретодочаване,а не главоблъсканица за поредното домашно по геометрия.Когато искате да постигнете дадена цел,насочвате цялата си сила и всевъзможни енергии,които открието в себе си към обекта,към който се стремите,като мислите само за него и за нищо друго.И ако успеете да направите и минимално усилие,от това,което казах току-що,то тогава трябва да ви заболи глава.А щом това стане и след като отворите очи усетите,че слепоочията ви пулсират,главата ви тежи и изобщо цялата глави ви боли,ще разбрете една малка частица от силата на съзнанието ви.


Сега бих искала да дам още един пример.Ако нямаме поставена цел и се целим на посоки,тогава бихме ли могли да спрем сърцето си за около минута?Не,разбира се,че не.Ако не обединим всичките си сили и не ги насочим към отварянето на чакрите си,ще успеем ли?Отговорът отново е не.С две думи,няма да успеем да направим нещо,ако не го искаме силно.Разбира се,трябва и действие,но по-голямата част се свършва от съзнанието ни.Знам,че това,което ще кажа сега,ще прозвучи доста глупаво на мнозинството от форума,но точно за тази тема си има направени цели анимации.Анимации,за да са ни по-нтересни,защото ако е направено на филм,с истински лица,никой няма да го интересува.И все пак,ако някой го е заинтересувало за кои анимации говоря,става дума за "Аватар-повелителят на четирите стихии" ,"Ю-Ги-О" и най-вече "Наруто" -той много добре се доближава до това,което се опитах да кажа.


Дано поне малко да съм успяла да отговоря на въпроса ти. :) Точно така. Със силата на мисълта и съзнанието можем да правим неща, които сега наричаме фантастични и свръхестествени. Толкова невъзможни изглеждат, че няма да давам примери, пак някой ще ми се смее.

sexy_baby_originale
08-18-2008, 11:06
Гледай филма The secret . Той ще ти даде отговори на много въпроси.
http://zamunda.net/details.php?id=122230 ето ти и линк към филма

VHack
08-19-2008, 08:25
mi moje i da vi se sbudne ako vob6te znaete ko iskate

marina0
08-19-2008, 09:58
Гледай филма The secret . Той ще ти даде отговори на много въпроси.
http://zamunda.net/details.php?id=122230 ето ти и линк към филма

Аз гледах филма. но имах чувството че много от участниците се опитват да ти повлияят психически. Те гледат с широко отворени очи и повтарят по няколко пъти едно и също нещо, все едно ти го вглъбяват. И във филма има допусната една важна грешка, защото Нютон и останалите учени никога не са се стремяли към известност. Откритията на много от тях са признати след смъртта им.

play_life
10-11-2008, 19:25
1. Когато човек вярва много силно в едно нещо, то сбъдва ли се?
2. Дали силната вяра прави хората по-силни или увеличава разочарованието им, в случай че загубят?
3. Господ мисъл ли е (дали е създаден от вярата на хората в него)?
4. Дали когато едих човек, мислейки си за дадена ситуация или друг човек ги привлича към себе си?
5. И доколко сте склонни да се оставите на мислите и на вярата си, защо (защото това ви стимулира да продължавате напред, защото без това поддържа съществуването ви или мислите трезво и не се оставяте да бъдете манипулирани и контролирани по този начин)?

1.ЩОМ ВЯРВАШ СИЛНО..ВИНАГИ СЕ ПОЛУЧАВА !!
2.ВЯРА..В КАКВО СЪЩНОСТ ВЯРВАТ ТЕ ???
3.МОЖЕ БИ Е ТАКА..КАТО СЕ ИМА НАПРЕДВИД ЧЕ НЕ НИЕ СЪЗДАЛ ТОЙ!!
4.ЗАВИСИ..ОТ МНОГО НЕЩА
5.НА МИСЛИТЕ ДА НО НА ВЯРАТА НЕ !!!


:grin:

In_And_Out_of_Love
10-20-2008, 13:14
Макар и да не го съзнавате повечето от вас искат това да е истина и само се надяват..
Малко са хората като мен, които наистина знаят за какво се говори в този форум! Не искам да се изтъквам. Някои хора от форума знаят за какво им говоря.. :)

Kman
10-20-2008, 20:31
Ти май нещо прекалено много се вкарваш във филма а? :lol: поне намали малко изкуствените ефекти 8-)

Nam3less3
10-20-2008, 20:44
Ти май нещо прекалено много се вкарваш във филма а? :lol: поне намали малко изкуствените ефекти 8-)Всъщност е прав. Ти наистина не знаеш.

In_And_Out_of_Love
10-28-2008, 21:07
Ти май нещо прекалено много се вкарваш във филма а? :lol: поне намали малко изкуствените ефекти 8-)

k'man защо възприемаш всичко като нереалност и защо си мислиш, че искам да се правя на някакъв, какъвто не съм... Този период от живота ми е отминал отдавна, би трябвало и при теб да е така, но не даваш никакви признаци, че е така!
Всичко е относително... можеш ли да откриеш връзката...

betterman
05-26-2010, 14:42
mi moje i da vi se sbudne ako vob6te znaete ko iskate

Евала Пич :) :)