PDA

View Full Version : Имам въпрос



kameto23
08-15-2008, 01:38
Iskam da vi popitam vav vrazka s bqloto te4enie-to geloobrazno li e ?Za6toto ponqkoga e takova :(

fenkatakrisi952
08-15-2008, 05:23
Да.Прозрачно-белообразно.
Не се притеснявай 8)

goldenfox
08-15-2008, 07:55
И аз исках да започна такава тема,но видях че вече има,така че тука ще пиша.
ИСкам да знам от какво точно се появява това бяло течение и как може да се спре?

pandelka
08-15-2008, 08:15
И аз исках да започна такава тема,но видях че вече има,така че тука ще пиша.
ИСкам да знам от какво точно се появява това бяло течение и как може да се спре?

Има мн такива теми...потърси и ще намериш доста неща които не знаеш за бялото течение едно от които е че то не може да се спре :)

goldenfox
08-15-2008, 09:24
ами някъде четох че спира ама временно :) после пак почва...и така :)
пишеше,че няма нищо притеснително в това,но все пак е гадно да го има :)

kalpazanka
08-15-2008, 09:33
ами някъде четох че спира ама временно :) после пак почва...и така :)
пишеше,че няма нищо притеснително в това,но все пак е гадно да го има :)
Обикновено цервикалната слуз я кръщавате бяло течение, което е неправилно! А оттам вече си правите изводи, че е напълно нормално да ти тече нон-стоп! Но има основни разлики между тия две неща:
1. Цервикалната слуз е напълно прозрачна и се появява около деня на овулация
2. Бялото течение си "тече" постоянно и е признак на инфекция!

kameto23
08-15-2008, 09:34
pitah dali e geloobrazno :oops:

kalpazanka
08-15-2008, 09:35
Слуз /като сопол; като това, което покрива коремчето на охлюва/!

opasnosladka
08-15-2008, 19:27
Да.Прозрачно-белообразно.
Не се притеснявай 8)
+1

foreverr
08-15-2008, 21:52
Слуз /като сопол; като това, което покрива коремчето на охлюва/!
по-точно обяснено е:
като суровия белтък ня яйцето :)

foreverr
08-15-2008, 22:06
ами някъде четох че спира ама временно :) после пак почва...и така :)
пишеше,че няма нищо притеснително в това,но все пак е гадно да го има :)
Обикновено цервикалната слуз я кръщавате бяло течение, което е неправилно! А оттам вече си правите изводи, че е напълно нормално да ти тече нон-стоп! Но има основни разлики между тия две неща:
1. Цервикалната слуз е напълно прозрачна и се появява около деня на овулация
2. Бялото течение си "тече" постоянно и е признак на инфекция!
НЕ НЕ НЕ НЕ е вярно!!!Цервикалната слуз не тече само докато сме в овулация.Тя си тече почти постоянно/ето и информация, която съм написала от нета/
Цервикална слуз
Цервикалната слуз е спомагателен фактор при определяне на овулацията. Само по нея, не може да се съди има или не такава.
Цервикалната слуз е специфична течност, която се изработва от шийката на матката и е необходима, в частност, да поддържа живота на сперматозоидите, намиращи се в женските полови пътища. Тъй като средата във влагалището е кисела – цервикалната слуз има среда, която защитава сперматозоидите от смърт. Също така цервикалната слуз е необходима за движението на сперматозоидите. Функциите й напомнят на функцията на семенната течност на мъжете. Самата цервикална слуз по време на менструалния цикъл се изменя под въздействието на хормона естроген. Преди овулацията слуз не се изработва или се изработва много малко, по-късно отделянето й се увеличава, а най-близо до овулацията, т.е. когато има най-голяма възможност за зачатие, слузта става по-рядка, напомняща белтък на яйце. Ако слузта е недостатъчна, или тя не е с правилната консистенция, няма да има оплождане, тъй като сперматозоидите ще загинат, или не могат те да достигнат маточните тръби, където произтича оплождането. Цервикалнат слуз е важен фактор.

Има няколко типа цервикална слуз, която се изработва по различно време на цикъла.

- веднага след менструацията, слуз или изобщо няма или е много малко. Във влагалището се усеща сухост или усещане за неголяма влага. В тези дни няма способност за зачатие. Те се наричат “сухи дни”.

- след няколко дни характера на слузта се мени: тя става с консистенция на лепило. В такава слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава не задълго преди овулацията.

- слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такав слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното предвижване . В тези дни може да се зачене.

- пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на бельото остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното предвижване и следователно оплождане.

- след овулацията количеството на естроген рязко се снижава и цервикалната слуз започва да се променя: тя става по-гъста и доста бързо се стига до сухост. Наблюденията върху промените на цервикалната слуз са добри и с това, че знаейки каква слуз да очакваме, жената бързо може да забележи ако има някакви отклонения, които може да са признаци за възпалителен процес или инфекции.
а бялото течение е когато :
***мирише неприятно
***е прекалено гъсто
***жълто или по-тъмно
***причинява сърбеж или парене
ДАНО ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА :) :-)

kalpazanka
08-16-2008, 08:32
ами някъде четох че спира ама временно :) после пак почва...и така :)
пишеше,че няма нищо притеснително в това,но все пак е гадно да го има :)
Обикновено цервикалната слуз я кръщавате бяло течение, което е неправилно! А оттам вече си правите изводи, че е напълно нормално да ти тече нон-стоп! Но има основни разлики между тия две неща:
1. Цервикалната слуз е напълно прозрачна и се появява около деня на овулация
2. Бялото течение си "тече" постоянно и е признак на инфекция!
НЕ НЕ НЕ НЕ е вярно!!!Цервикалната слуз не тече само докато сме в овулация.Тя си тече почти постоянно***причинява сърбеж или парене
Влагалище без инфекция не тече, това за не знам кой път го пиша! Цервикалната слуз дава зацапване на бельото евентуално само в дните около овулацията! Ако тече нон-стоп, е основание да се посети АГ.

goldenfox
08-16-2008, 08:47
Благодаря ти за статията :) беше ми полезна,научих някои нови неща :)

kameto23
08-16-2008, 10:26
Blagodarq,mnogo mi pomognahte