PDA

View Full Version : Защо вече не мога да обичам както преди ?



pandelka
08-15-2008, 17:25
Здр..повечето сиг знаете за моите любовни истории :D
И така искам да чуя какво мислите вие?!?
Пред 2 години харесвах момче,което не ми обърна внимание.Държеше се по възможно най-гадния начин към мен какви ли неща не правеше за да се чуствам аз гадно,но да не навлизаме в подробности :).И въпреки гадното му държание аз продължих да бъда луда по него и да го обичам все едно обичам за последно или така както никой друг не съм обичала.Никога не можах да си обясня на какво се дължеше ненависта му към мен..и винаги когато го питах той ми отговаряше: "Аз нямам нищо против теб"..Обичах го 2 години но уви не постигнах нищо освен,сълзи,мъка,ии отново едно съкрушено момиче...
Сега половин година от както го забравих и ми стана безразличен аз усещам как не мога да се влюбя.Има момчета които адски много ми харесват и аз не съм им безразлична,но вече едва ли не се страхувам..
Започвам да си мисля,че ако тръгна с тях след време ще разбера че това,което съм чувствала е било моменто и ще трябва да ги оставя и по този начин да ги нараня,а аз мразя да наранявам хората,защото помням как съм се чувствала аз и не искам това да го изпита никой.

Е кажете ми..ще повярвам ли отново в любовта,че ще мога да обичам така както обичах тогава онова момче,че все още има хора,които не искат да те наранят??Мисля,че за това време в което не чувствах и не пожелах никой е възможно да съм изгубила любовта,която съм търсила през цялото време :(

Благодаря на всички,които прочетоха темата ми и които ще се опитат да ми дадът някакъв съвет :) ;)

Pliok0019
08-15-2008, 17:28
Момент да погледна във вълшебното кълбо.

Може би ако намериш това, което търсиш или изобщо...срещнеш човекът, в когото да се влюбиш истински ще спреш да се чудиш за подобни неща. Логично, а?! Май вълшебното кълбо не беше нужно...

zaraaa
08-15-2008, 17:32
2-те години, през които си харесвала въпросното момче са си оказали влиянието - ти сама го каза мъка, сълзи и едно съкрушено момиче :? Може би просто си твърде наранена и както каза се страхуваш, а не трябва да е така, а може би просто не си все още готова за връзка след този хубостник, който те е наредил така 8) Когато срещнеш подходящия човек, ще разбереш и отново ще можеш да обичаш :) Упех, мила :)

pandelka
08-15-2008, 17:35
Момент да погледна във вълшебното кълбо.

Може би ако намериш това, което търсиш или изобщо...срещнеш човекът, в когото да се влюбиш истински ще спреш да се чудиш за подобни неща. Логично, а?! Май вълшебното кълбо не беше нужно...

Е как да го срещна след като аз вече не знам какво е думата любов...знам само какво е да си наранен...
Бях се влюбила истински..в момчето което обичах тогава харесвах дори нещата които той самия мрази в себе..за мене неговите недостатъци бяха най-нубавото нещо в него!?
Не знам как съм могла да обичам така :? ..
Да обичам някой,който сигурно не е искал дори да ме познава..дори да не се интересува поне малко от мен (все пак бяхме в една компания от даскало)..не ...не.нямам думи..обичала съм един безчуствен хлапак :(

zaraaa
08-15-2008, 17:37
"обичала съм един безчуствен хлапак" - вече знаеш какъв човек си обичала и какъв не трябва отново да обичаш :)

Pliok0019
08-15-2008, 17:42
Момент да погледна във вълшебното кълбо.

Може би ако намериш това, което търсиш или изобщо...срещнеш човекът, в когото да се влюбиш истински ще спреш да се чудиш за подобни неща. Логично, а?! Май вълшебното кълбо не беше нужно...

Е как да го срещна след като аз вече не знам какво е думата любов...знам само какво е да си наранен...
Бях се влюбила истински..в момчето което обичах тогава харесвах дори нещата които той самия мрази в себе..за мене неговите недостатъци бяха най-нубавото нещо в него!?
Не знам как съм могла да обичам така :? ..
Да обичам някой,който сигурно не е искал дори да ме познава..дори да не се интересува поне малко от мен (все пак бяхме в една компания от даскало)..не ...не.нямам думи..обичала съм един безчуствен хлапак :(
Се едно е настъпил края на света...

Ще си умреш в самота с безброй много котки тогава. Съжалявам.

pandelka
08-15-2008, 17:43
"обичала съм един безчуствен хлапак" - вече знаеш какъв човек си обичала и какъв не трябва отново да обичаш :)

Да но за съжаление аз разбрах какъв е чак след като страдах както никога до сега..след като плаках по цели нощи,за някой който не иска да ме вижда дори ...
Жалко,че винаги разкривам истинските им лица,когато вече е късно :?

zaraaa
08-15-2008, 17:45
"Жалко,че винаги разкривам истинските им лица,когато вече е късно" - По-добре късно, отколкото Никога! :) Пък и това е било грешка - в смисъл да го харесваш това момче, но всеки прави грешки, за да се поучи от тях :)

EverythingButTheGirl
08-15-2008, 17:46
"обичала съм един безчуствен хлапак" - вече знаеш какъв човек си обичала и какъв не трябва отново да обичаш :)

Да но за съжаление аз разбрах какъв е чак след като страдах както никога до сега..след като плаках по цели нощи,за някой който не иска да ме вижда дори ...
Жалко,че винаги разкривам истинските им лица,когато вече е късно :?


човек се учи от грешките си ! : )

pandelka
08-15-2008, 17:50
"Жалко,че винаги разкривам истинските им лица,когато вече е късно" - По-добре късно, отколкото Никога! :) Пък и това е било грешка - в смисъл да го харесваш това момче, но всеки прави грешки, за да се поучи от тях :)

Емм..да така е ..
Единственото нещо,което спечелих от цялата тази работа беше да видя до каква степен имам и истински приятелки :).Защото заминахме през една ваканция с мн хора от даскало на някакво като лагер или и аз нз..и там с това момче имах късмет да започвам да се сближавам..иии точно тогава една моя приятелка му каза че съм говорила адските глупости за него,че съм го мислила за курвар,идиот,използвач и какви ли не лъжи още.При което той и повярва а тя го излъга само за да ми направи гадно на мен,защото и тя го харесвала,но не искала да ми каже.И така една от най-добрите ми "приятелки" упропасти единствения начин да го упозная и да му бъда поне приятелка :)..

fuck_me_pls
08-15-2008, 17:56
Всеки човек прави грешки поради грешна представа за хората около него.Ти си му дала любовта си но той я е отхвърлил..според мен извода е че си го обичала прекалено много отколкото заслужава :) Имай вяра..пак ще срещнеш човек който да обичаш по същия начин по който си обичала и Н. но просто този човек ще те оцени..ще види нещата които му даваш и ще ги сподели..но според ти още не си претърпяла до край случилото се ии не можеш още да погледнеш отново напред и да видиш хората,за които си всичко :):):):):):) Успех Мари :-)

zvezdi4ka_su
08-15-2008, 18:05
...бе нещо днекса ми стана малко тъпо,точно защото си размишлявах(тай де..) и се запитах точно това "Защо не мога да почувствам нещата така,както преди"..както преди време само с един човек и само веднъж :( ..бяха ми нужни 8месеца само за да спре да ме боли след края,пък за обичта нз чесно казано какво се случва с нея...
Та и аз се питам,ама немога да си отговоря,оба4е зн 4е пак искам да обичам така лудо и се надявам че 6те успея,иначе нз..сега има един човек с който ще опитам пък да видим :)
(бе нещо май се пообърках,ама това исках да кажа общо взето)

pandelka
08-15-2008, 18:17
...бе нещо днекса ми стана малко тъпо,точно защото си размишлявах(тай де..) и се запитах точно това "Защо не мога да почувствам нещата така,както преди"..както преди време само с един човек и само веднъж :( ..бяха ми нужни 8месеца само за да спре да ме боли след края,пък за обичта нз чесно казано какво се случва с нея...
Та и аз се питам,ама немога да си отговоря,оба4е зн 4е пак искам да обичам така лудо и се надявам че 6те успея,иначе нз..сега има един човек с който ще опитам пък да видим :)
(бе нещо май се пообърках,ама това исках да кажа общо взето)

xD..Пожелавам ти Успех :)

zvezdi4ka_su
08-15-2008, 18:24
Blg i az na teb s16to :-)

BaiToq
08-15-2008, 18:30
Не,няма да повярваш отново
в любовта,съжалявам.
Пусни си някоя чалга и ще ти мине.
8-)

vesinka91
08-15-2008, 18:41
Prejivqh syshtoto kato teb samo che az bqh vlubena v nai golqmata utrepka v nashiq malyk grad...i toi se dyrjeshe s men super gadno kogato razbra che go obicham zapochna da se vyzpolzva i tova prodalji godina i polovina kogato nai setne az se usaznah...no i sega nemoga da obicham taka silno kakto predi nz nemoga da ti kaja dali shte obichash kakto predi no se nadqvam taka kakto se nadqvam i az da zapochna da obicham otnovo taka kakto obichah nego predi

pandelka
08-15-2008, 18:43
Prejivqh syshtoto kato teb samo che az bqh vlubena v nai golqmata utrepka v nashiq malyk grad...i toi se dyrjeshe s men super gadno kogato razbra che go obicham zapochna da se vyzpolzva i tova prodalji godina i polovina kogato nai setne az se usaznah...no i sega nemoga da obicham taka silno kakto predi nz nemoga da ti kaja dali shte obichash kakto predi no se nadqvam taka kakto se nadqvam i az da zapochna da obicham otnovo taka kakto obichah nego predi

Хубаво е да има човек,който наистина да е преживявал случилото се и да те разбира..
Аз ти пожелавам скоро да го намериш този човек и наистина да обичаш както преди въпреки че смятам че е невъзможно понеже любовта не се повтаря :) 8)

Love0nlyMyself
08-15-2008, 18:44
"обичала съм един безчуствен хлапак" - вече знаеш какъв човек си обичала и какъв не трябва отново да обичаш :)


тва ми хареса +1

vesinka91
08-15-2008, 18:48
Prejivqh syshtoto kato teb samo che az bqh vlubena v nai golqmata utrepka v nashiq malyk grad...i toi se dyrjeshe s men super gadno kogato razbra che go obicham zapochna da se vyzpolzva i tova prodalji godina i polovina kogato nai setne az se usaznah...no i sega nemoga da obicham taka silno kakto predi nz nemoga da ti kaja dali shte obichash kakto predi no se nadqvam taka kakto se nadqvam i az da zapochna da obicham otnovo taka kakto obichah nego predi

Хубаво е да има човек,който наистина да е преживявал случилото се и да те разбира..
Аз ти пожелавам скоро да го намериш този човек и наистина да обичаш както преди въпреки че смятам че е невъзможно понеже любовта не се повтаря :) 8)
taka e ne se povtarq no se nadqvam nqkoga da byda istinski shtastliva vypreki loshite spomeni koito imam zaradi otva mom4e

PeopleAlwaysLeave
08-15-2008, 18:54
Така е, защото си изпитала голямо разочарование от любовта. Когато един човек го наранят и го заболи много след това се чувства несигурен и някак си не може да се отпусне, страхува се да обича отново.. А и ти самата каза, че 2 години са ти минали в сълзи и мъки - смяташ ли, че само 6 месеца са достатъчни, за да загърбиш всичко и просто да го забравиш ? Според мен ти трябва време.. Истинският човек ще дойде и когато това стане той .. нз как да ти го обесня..той просто ще пречупи тази линия на страх, която имаш и ще се влюбиш..

iiirish
08-15-2008, 19:01
Ако всеки път, щом се разочароваме от някой или нещо, започнем да се затваряме в себе си, какво ще стане с нас? Нали затова ни е даден живота за да се развиваме, за да вървим напред и да гоним целите си! И какво от това, че ще ходиш със някой, а след време ще осъзнаеш, че може би не си го обичала достатъчно или че изобщо е нямало чувства?! Живота е едно колело и ти трябва да минеш през всичките му степени за да излезеш след това със достойнство. Рискувай за да намериш това, което така силно желаеш - това е моят съвет! А в крайна сметка ти колкото и да се пазиш, винаги можеш да нараниш някой, дори и да не е умишлено

evelinka1122
08-15-2008, 19:12
обичала си един безчувствен глупак.... окей... обичала си... минало време... сега е време да отвориш сърцето си за друг и да обичаш отново.... излизай, огледай се, казваш че не ти липсват обожатели, ами пробвай се с някой.... УСПЕХ

pandelka
08-15-2008, 19:14
А в крайна сметка ти колкото и да се пазиш, винаги можеш да нараниш някой, дори и да не е умишлено

Да така е но според мен ако така стане ще бъде умишлено,защото наистина съм смятала че са само моментни чувства,но въпреки това съм решила да опитам..

Whyniser
08-15-2008, 19:25
А в крайна сметка ти колкото и да се пазиш, винаги можеш да нараниш някой, дори и да не е умишлено

Да така е но според мен ако така стане ще бъде умишлено,защото наистина съм смятала че са само моментни чувства,но въпреки това съм решила да опитам..
Това е най-важното-опитала си.Аз така се "побърках" по 1 момиче и съжалявах,но всеки си има понякога някой на които може да разчита.В днешно време това е 1 основна грешка-все се харесват,но никой не се опитва да направи нещо по въпроса и си остават "Скайп Любов (така аз му викам 8-) ) .Ще срещнеш някого,когато ти най-малко очакваш.Поне с мен така стана.Успех и дано не стават повече такива работи :-)

pandelka
08-15-2008, 19:40
Мерси :)

Pliok0019
08-15-2008, 20:50
На колко си? Като минеш 15 всичко ще се оправи. :smt026

JahSoldier
08-15-2008, 22:46
Аз ще ти дам друг съвет: НЕДЕЙ да обичаш. Изчакай първо някой да се влюби в теб, после със сигурност ще се появят увства и при теб .. Поне така стана с мен де. Бях точно като теб. Чувствах се наранена и вече неможех да обичам, но изведнъж, като гръм от ясно небе, се влюбих. С момчето вече не сме заедно, но все още смятам, че той е най - голямата ми любов ( за сега 8-) ) Пожелавам ти да намериш в най - скоро време любовта и да успеещ да я спечелиш, и да я съхраниш. Успех. :-)

AnIcHkAtA
08-15-2008, 23:22
И аз съм така.Мен просто ме пренараниха от всякъде, а аз наистина мн го обичах, а след това имаше 2-3 неуспешни връзки и бях толкова съкрушена, че не исках никой и нищо да се доближава до мен, защото ме беше страх да не бъда наранена.След това се появи бившия ми.Видях го, че е различен, тръгнахме и се зародиха и чувства, но те бяха милони пъти по-слаби от това което почувствах при гореспоменатата си голяма любов.Аз съм почти сигурна, че няма да се влюбя следващ път така, но не се отчайвам и продължавам да драскам със зъби и нокти нагоре.Няма да се предам, та каквото ще да става.Не приемам ролята на жертвата и сълзливите романи, които вървят в комплект с нея.Опитвам се да се боря и ако не друго, то поне не съм нещастна и не се съжалявам.Не свеждай глава, а се бори да намериш Него, защото живота е подъл и наведеш ли глава те мачка по най-жестоките начини.

Едит:Между другото, чак сега се замислих над въпроса като си препрочетох мнението 3-4 пъти.Аз всъщност не мога и да завържа качествен разговор с някоя нова личност.На живо, ако сме в компания криво-ляво връзвам няколко смислени изречения, но ако е по скайп, или ако сме на 4 очи не мога да се заговоря.Не, че се спичам, нищо такова, просто не мога да измисля какво да му кажа.А преди бях толкова контактна...Радвам се поне, че все още съм си лъчезарничка, това много привлича хората и прави добро първо впечатление :D .Абе дигаме главата и продължаваме, няма къде да се ходи :)

AnzaRe
08-15-2008, 23:28
Щото си се променила и вече не ти идва от вътре. :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
08-16-2008, 07:39
Най-вероятно не си срещнала най-точния сред всички. :) Ако го беше направила, сърцето ти щеше да поддаде преди да разбере какво мисли мозъкът. ;) Такива неща се случват внезапно и чааак като се случи всичко, тогава започваш да мислиш. А щом го правиш предварително, значи не е това Той. ;)

pandelka
08-16-2008, 08:00
На колко си? Като минеш 15 всичко ще се оправи. :smt026

Успокой се минала съм ги :)

Pliok0019
08-16-2008, 08:53
На колко си? Като минеш 15 всичко ще се оправи. :smt026

Успокой се минала съм ги :)
Тогава кофти...

ElisaDay
08-16-2008, 09:12
Същата работа е и при мен...Бях лудо влюбена в един загубеняк,който изобщо не заслужаваше, доста дълго време и сега като че ли никой не ме интересува...от 1 година насам :( Въпреки това изпитах леко привличане с едно момче и реших да се пробвам с него току-виж съм прескочила този проблем... :( :-) :-) :-)

pandelka
08-16-2008, 11:13
Ми значи ще се ебеш повече.

Честно да ти кажа,ебаси несериозния човек си :!: След като нямаш сериозно мнение по темата нужно ли е да пишеш глупости:?:

c0oLcaT
08-16-2008, 11:33
Аз съм на мение,че рано или късно ще се отпуснеш и пак ще обичаш както преди(само гледай да обичаш човек,който наистина заслужава твоята любов).Просто сега още те е страх да се отпуснеш и да се задълбочиш в чувстата си.И аз съм имала такъв период от моя живот,но го преживях и мисля,че и ти ще успееш.Не всички момчета(мъже) са като този смотаняк,не на всеки целта му е да наранява,но просто трябва да подбираме хората,които да допуснем по-близо до нас,колкото и да е трудно(защото не си избираме в кой да се влюбим). :-)

Obsession
08-16-2008, 11:44
И аз съм в подобно положение, но от доооста повече време ;) Не си намерила този, който да те провокира да изпиташ същото. Аз така се занимавах с разни момченца, към които след ден-два не изпитвах нищо :( Голляма грешка, но...

hgfh
08-16-2008, 12:02
всe eдно гледам една приятелка тя беше в същото положение

pandelka
08-16-2008, 14:38
Същата работа е и при мен...Бях лудо влюбена в един загубеняк,който изобщо не заслужаваше, доста дълго време и сега като че ли никой не ме интересува...от 1 година насам :( Въпреки това изпитах леко привличане с едно момче и реших да се пробвам с него току-виж съм прескочила този проблем... :( :-) :-) :-)

Дано го прескочиш :) 8) :P

kiflata
08-17-2008, 08:48
Kogato razberesh kakfo e da obichash chak tova moje da kajesh,che si se vlubila.

NeLLy_BaBy
08-17-2008, 14:24
Ами след като си страдала така, нормално е да се страхуваш да се влюбиш отново. Може би когато се появи точния човек за теб тогава сама ще усетиш, но по-важното е в случая да не си внушаваш, че не можеш да се влюбиш. Времето ще покаже.

slun4ice_90
08-17-2008, 19:04
Здр..повечето сиг знаете за моите любовни истории :D
И така искам да чуя какво мислите вие?!?
Пред 2 години харесвах момче,което не ми обърна внимание.Държеше се по възможно най-гадния начин към мен какви ли неща не правеше за да се чуствам аз гадно,но да не навлизаме в подробности :).И въпреки гадното му държание аз продължих да бъда луда по него и да го обичам все едно обичам за последно или така както никой друг не съм обичала.Никога не можах да си обясня на какво се дължеше ненависта му към мен..и винаги когато го питах той ми отговаряше: "Аз нямам нищо против теб"..Обичах го 2 години но уви не постигнах нищо освен,сълзи,мъка,ии отново едно съкрушено момиче...
Сега половин година от както го забравих и ми стана безразличен аз усещам как не мога да се влюбя.Има момчета които адски много ми харесват и аз не съм им безразлична,но вече едва ли не се страхувам..
Започвам да си мисля,че ако тръгна с тях след време ще разбера че това,което съм чувствала е било моменто и ще трябва да ги оставя и по този начин да ги нараня,а аз мразя да наранявам хората,защото помням как съм се чувствала аз и не искам това да го изпита никой.

Е кажете ми..ще повярвам ли отново в любовта,че ще мога да обичам така както обичах тогава онова момче,че все още има хора,които не искат да те наранят??Мисля,че за това време в което не чувствах и не пожелах никой е възможно да съм изгубила любовта,която съм търсила през цялото време :(

Благодаря на всички,които прочетоха темата ми и които ще се опитат да ми дадът някакъв съвет :) ;) Мацка,просто нямаш май вяра,че ще можеш да обичаш отново....Но не се тревожи чувствам се така,но го преодолявам... :( Повярвай,че твоето момче ще се появи.Защото ти го заслужаваш. Мисли позитивно.Също така много внимавай,когато се запознаеш с момче не започвай веднага да мечтаеш,че може би това е този,който чакаш. А за сега се радвай на живота,любовта ще те връхлети,когато най-малко очакваш.Желая ти много успехчета във всичко. :-) :-P :) Сърцето ти ще ти подскаже,когато го видиш...Странно звучи,но е така.

tuzaro
08-17-2008, 19:19
само от заглавието мога да дам отговор-вече си голяма и ти е дошъл акъл 8)

miss_asi
08-17-2008, 19:24
Преживяло съм същото.Кофти е гадно е ама се забравя.В един момент и аз даже започнах да чувствам безразличие към този човек но никога когато ме е обиждал не съм си мълчала.Ако замълчиш все едно си му в краката.Колкото до обичта-един ден и тя ще се върне!

MonSitY
08-17-2008, 19:28
защото не си преодоляла напълно другия!!1прекалено мноо те е наранил....

Vikitooo
08-17-2008, 20:07
За каквa Обич ми говориш бе ей дечкоо..Обичала тя, фхх кога си видиш врата тогава ще обичаш на тия години! :)

P.С Не си направих труда да ти чета поредната глупава тема

LaDy_DaQnA
08-17-2008, 20:13
Някой ден когато забравиш изживяното сиг ще те лопне като тухла по главата тая проклета любов :razz:

sasha_90
08-18-2008, 07:43
Още не можеш да забравиш за онова момче или по-точно държанието му към теб.Минала е все пак половин година(на мен ми трубваха почти 2 за да тръгна отново с момче)...Когато настъпи подходящият момент съм сигурна,че ще се влюбиш,дори,още по-силно(както стана с мен).

pandelka
08-18-2008, 10:37
За каквa Обич ми говориш бе ей дечкоо..Обичала тя, фхх кога си видиш врата тогава ще обичаш на тия години! :)

P.С Не си направих труда да ти чета поредната глупава тема


Дечко ама друг път!
И кат не си си напраила труда да четеш,по-добре не пиши глупостите си,защото не знаеш за кво стаа дума след кат не си я прочела :!:Капиш :?
Ае със здраве 8) .....пфф..ше ми каа тя дали съм обичала... :razz:

SabrinaAa
08-22-2008, 20:57
Mi moje bi za6toto te e strah da pokaje6 pak 4ystvata si za6toto moje pak da strada6!!!!!!!! :? :? :?