PDA

View Full Version : Проблем със растежа..!?



sFeRlinG
08-15-2008, 20:08
Здравейте ! Аз съм на 14 години..момче съм от Пловдив..имам проблем с растежа..висок съм 1.76 ...но проблема е че откакто станах на 13-14 години всеки ден ми се вие свят обаче малко...толкоз незначимо,че аз вече съм свикнал...имам чувство на свличане...и например както си лежа ако изведнъж стана от леглото ми почернява всичко пред мен и ми се вие ужасно свят...бях на лекър..и още от малък бях в София на преглед и казаха че имам "анемия" това е болест при която човек се уморява 2 пъти по-бързо и трябва да си почива повече..също така бях на лекър(кардиолог) за преглед на сърцето и ми казаха че някаква си клапа била по малка отколкото трябвало и впръсквала кръв назад...но не знам дали е точно от това :( за това искам да се обърна към ВАС да попитам дали си имате на представа защо може да е това :?
Допълнително да кажа че не пуша не пия(само рядко и то бира)..не зимам никакви наркотици и подобни глупости..

Sweet_Play_F
08-15-2008, 20:15
Ами и аз съм висока нa 15-175 и съм момиче,и на мен ми става така като стана рязко,но това е от ниско кръвно,като хапнеш малко шоколад се оправя.

FeelMe
08-15-2008, 20:41
anemiqta qvno znae6 kakvo e-tq moje da e nasledstvena a moje da se proqvi i individualno.kakto kaza Sweet_Play_F s malko 6okolad,kafe ili pove4e voda 6te ti minava.a kolkoto do klapata-da ni6to 4udno da e tova koeto ti obqsni.nai-veroqtni mitralnata ili trihospidalnata klapa e po-malka i ne se zatvarq plutno i zaradi tva i kruvosnabdqvaneto na mozuka i organite malko se vlu6ava,no tova ne e stra6no.ima mnogo hora s takava diagnoza.nai-veroqtno ot tam se polu4ava i anemiqta.vupreki 4e organut na ravnovesieto se namira vuv vutre6noto uho ima i centur v mozuka koito otgovarq za zapazvaneto na ravnovesie .kogato klapata propuska malko kruv tq se pridvijva nazad kum predsurdiqta na surceto i ne se iztlaskva dostatu4no kruv ot surceto kum mozuka(i dr organi est).offf mnogo oburkano obqsnqvam.sigurno ni6to ne razbra ama... :) po tova koeto obqsni nqma ti ni6to seriozno,a i az su6to sum s anemiq..spox ne se panirai!!! :)

TinkyWinky
08-15-2008, 20:56
и на мен ми причернява като стана рязко, особено сега в жегите... на мене пък ми е ниско кръвното :D
нищо ти няма, както казаха, яж шоколад, а с кафето не прекалявай, щот нали имаш проблем със сърцето...
:)

BaBy_bS
08-15-2008, 21:33
анемията не е ли недостиг на кръв :-o
защо не направиш някой и друг преглед ?

Isabelle
08-15-2008, 21:43
Абсолютно същия проблем!Ходих няколко пъти на лекар и имам много ниско кръвно.. дори съм припадала.. много кофти
казаха ми че трябва по- силна храна и повече течности

Love0nlyMyself
08-15-2008, 22:16
на всеки човек му се завива свят и му причернява като стане рязко :? спокс :) аз съм 162-3 и пак ми причернява като стана рязко ама гледма да се държа за нещо да не падна :-D

sFeRlinG
08-15-2008, 22:40
Ами и аз съм висока нa 15-175 и съм момиче,и на мен ми става така като стана рязко,но това е от ниско кръвно,като хапнеш малко шоколад се оправя.
Мерси :-)


anemiqta qvno znae6 kakvo e-tq moje da e nasledstvena a moje da se proqvi i individualno.kakto kaza Sweet_Play_F s malko 6okolad,kafe ili pove4e voda 6te ti minava.a kolkoto do klapata-da ni6to 4udno da e tova koeto ti obqsni.nai-veroqtni mitralnata ili trihospidalnata klapa e po-malka i ne se zatvarq plutno i zaradi tva i kruvosnabdqvaneto na mozuka i organite malko se vlu6ava,no tova ne e stra6no.ima mnogo hora s takava diagnoza.nai-veroqtno ot tam se polu4ava i anemiqta.vupreki 4e organut na ravnovesieto se namira vuv vutre6noto uho ima i centur v mozuka koito otgovarq za zapazvaneto na ravnovesie .kogato klapata propuska malko kruv tq se pridvijva nazad kum predsurdiqta na surceto i ne se iztlaskva dostatu4no kruv ot surceto kum mozuka(i dr organi est).offf mnogo oburkano obqsnqvam.sigurno ni6to ne razbra ama... :) po tova koeto obqsni nqma ti ni6to seriozno,a i az su6to sum s anemiq..spox ne se panirai!!! :)
Точно митриалната клапа е !!! :-o Мерси за инфото :-)


анемията не е ли недостиг на кръв :-o
защо не направиш някой и друг преглед ?
Не точно недостиг на крив обаче има и нещо вярно в това защото като отида на преглед и като ми зимат кръв припадам :-o


Абсолютно същия проблем!Ходих няколко пъти на лекар и имам много ниско кръвно.. дори съм припадала.. много кофти
казаха ми че трябва по- силна храна и повече течности
И аз съм припадал в даскалото в час по немски 1 път :smt101

opasnosladka
08-16-2008, 11:04
И на мен ми става лошо като стана изведнъж но като хапна малко се управя! :-)

kalpazanka
08-16-2008, 11:13
Авторът, като ти вземат кръв припадъкът надали се дължи точно на анемията, а от това, че те е страх явно от кръв и игли. Анемията представлява ниско съдържание на хемоглобин в Er и респективно-ниска кислородна набавка- оттам и бързата умора. Още една причина за анемия е и ниското съдържание на Er в кръвта. А относно дефекта на митралната клапа има ли идеи как да се превъзмогне? Причината за анемията установи ли се? Лекуваш ли я?

fenkatakrisi952
08-16-2008, 12:14
И аз съм така.и на мен ми причерняваше така и отидох на очен лекар и ми казаха ,че е от бързия растеж и няма сташно.Напълното те разбирам :-) 8-)

sFeRlinG
08-16-2008, 21:49
Авторът, като ти вземат кръв припадъкът надали се дължи точно на анемията, а от това, че те е страх явно от кръв и игли. Анемията представлява ниско съдържание на хемоглобин в Er и респективно-ниска кислородна набавка- оттам и бързата умора. Още една причина за анемия е и ниското съдържание на Er в кръвта. А относно дефекта на митралната клапа има ли идеи как да се превъзмогне? Причината за анемията установи ли се? Лекуваш ли я?

Аз ви казвам проблемите..не съм казал че всичко е от анемията...страх ме е от игли и от кръв до една степен поради това че припаднах 1 път...относно другото за анемията си прав...а митриалната клапа отивам на лекър(и преди това бях) и казаха да се явя пак след 2 месеца тоест след 2-3 дена отивам да видя ако няма промяна ще ми дават лекарства...и анемията не се лекува...по рождение е...Причината е баща ми наследствено е и така от дядото от прабабата..и т.н.. :-k

BulgariaZaBulgarite
08-17-2008, 06:01
И аз имам сходен проблем, но не мисля, че е от растежа. 195 съм

nik4ooo
08-18-2008, 13:49
mislq 4e tva e ot niskoto kruvno i na men mi e taka....... u nas si4ki sme s nisko kruvno i vinagi ima kola i 6okolad

pisenceto_94
08-18-2008, 15:14
И на мен ми причернява пред очите когато стана от леглото,това е защото или се изправяш много рязко или е от пубертета,на мен също ми става така,не се притеснявай,споко

krisence
08-18-2008, 16:15
Доколкото разбрах на почти всички както и на мен ни става лошо като станем рязко от леглото тъй че мисля че е от пиберта и ниското кръвно. споко според мен не е сериозно.