PDA

View Full Version : всеки един миг от живота



takedowned
08-17-2008, 09:19
Може ли да ми обясните какво значи тая фраза "да живееш и да извличаш най ценното от всеки един миг в живота" , зашото много често се използват обаче май почти никой не го прилага на практика...защо повечето хора си губят времето и как може да извличаш най ценното от живота в един средностатистически български град?

PinkFloydSound
08-17-2008, 09:33
За мен това означава да живееш за момента, не да мислиш утре какво ли ще стане, последиците от вчера и така натататък..

Riot
08-17-2008, 09:37
live fast and die young

Ice_Queen_
08-17-2008, 09:56
За мен това означава да живееш за момента, не да мислиш утре какво ли ще стане, последиците от вчера и така натататък..


ахахаха ..тц тц ....



"да живееш и да извличаш най ценното от всеки един миг в живота"
НЕ значи да живееш за мига,ден за ден.Значи да се радваш на миговете,дори на малките неща в живота и да ги оценяваш!Да оценяваш какво имаш,какво си преживял - било то лошо или добро.Да се поучиш от грешките си и кофти моментите. " От торбата със злото да вземеш най-доброто" и да вярваш... - Имам 10 лева в протмонето,не знам дали утре ще изпаднат от някъде - аре да ходя да си пийна или да си купя нещо с тях,щото не знам дали утре ще съм жива и да се радвам на мига.. бла бла... точно обратното. Да си легнеш с усмивка , че и утре ще грейне слънчице,че и утре ще ти се усмихне мама,че и утре ще е по-добър ден от днешния.

ScionOfStorm
08-17-2008, 10:00
Да обръщаш внимание дори на малките детайли, които другите не забелязват.
Да извличаш максимума наслада и емоции от дадена случка, независимо дали е концерт, среща с приятели, любовна такава..
Не да си безотговорен - да се оставиш на вълната на емоциите, но с малко мислене все пак за последиците. Не е излишно.

PinkFloydSound
08-17-2008, 10:01
Явно имаме различни представи, и все пак не се опитвай да налагаш мнението си. :)
Едит: Това беше за Ледената кралица.

Ice_Queen_
08-17-2008, 10:03
Явно имаме различни представи, и все пак не се опитвай да налагаш мнението си. :)
Едит: Това беше за Ледената кралица.

къде съм казала че не си права? просто си ми уникално смешна :)
и къде си налагам мнението? ти да не се опитваш да ме поучаваш нещо? прекалено си малка да ми даваш акъл,о.к :) тъй че STFP10x!

Riot
08-17-2008, 10:05
"I'm feeling rough, I'm feeling raw, I'm in the prime of my life.
Let's make some music, make some money, find some models for wives.
I'll move to Paris, shoot some heroin, and fuck with the stars.
You man the island and the cocaine and the elegant cars.

This is our decision, to live fast and die young.
We've got the vision, now let's have some fun.
Yeah, it's overwhelming, but what else can we do.
Get jobs in offices, and wake up for the morning commute.

Forget about our mothers and our friends
We're fated to pretend
To pretend
We're fated to pretend
To pretend

I'll miss the playgrounds and the animals and digging up worms
I'll miss the comfort of my mother and the weight of the world
I'll miss my sister, miss my father, miss my dog and my home
Yeah, I'll miss the boredem and the freedom and the time spent alone.

There's really nothing, nothing we can do
Love must be forgotten, life can always start up anew.
The models will have children, we'll get a divorce
We'll find some more models, everyting must run it's course.

We'll choke on our vomit and that will be the end
We were fated to pretend
To pretend
We're fated to pretend
To pretend

Yeah, yeah, yeah
Yeah, yeah, yeah
Yeah, yeah, yeah
Yeah, yeah, yeah"

ето това е
:-({|= :-({|= :-({|=
давайте смело по текста дечица ламави
ако нещо се обърка - cut the veins
:D

PinkFloydSound
08-17-2008, 10:05
Не, просто ме цитира и така си изрази своето мнение, сякаш моето е най-грешното на света и трябва да приема твоето.
Мнението си е мнение-смешно, несмешно.

MaRiYa_86
08-17-2008, 10:06
Това значи да се научиш да цениш всеки момент и всяко малко нещо...Примерно си ходиш по сивите градки улици и виждаш намръщените хора,но.... погледни небето,то може би е хубаво,погледни някое дръвче...Усмихвай се по-често.Изпитвай удоволствие от всеки поет дъх....Трябва да си над нещата,над материалното и преходното.

Ice_Queen_
08-17-2008, 10:07
Не, просто ме цитира и така си изрази своето мнение, сякаш моето е най-грешното на света и трябва да приема твоето.
Мнението си е мнение-смешно, несмешно.

ще си се смея където и както искам,к?
едно - хахаха не е обидно , нали? къде е писано че не мога да ти се изсмея.смешна си ми,трагична/не само за мен де../ и си се смея.нямам коментар ,обърнат директно към твоето мнение,тъй че си гледай клавиатурата и т.н.

Riot
08-17-2008, 10:11
тая емо дол...
всички деца като малки са ги плашели с торбалан
само нея с огледало 8-)

PinkFloydSound
08-17-2008, 10:13
Да, естествено, като няма как да оспориш по друг начин мнението ми, естествено, че ще кажеш това, което отсичаш във всяка една тема..

Ice_Queen_
08-17-2008, 10:15
тая емо дол...
всички деца като малки са ги плашели с торбалан
само нея с огледало 8-)

аахахахаххахахахахаха



Да, естествено, като няма как да оспориш по друг начин мнението ми, естествено, че ще кажеш това, което отсичаш във всяка една тема..

Както Къдли беше писала някъде..мнението е като задник,всеки го има. аз дори вече не ти помня мнението :) всяка една тема ли следиш какво пиша?о имам си фенка , цунк цунк. аре стига си спамила,смао дразниш пф.

иначе.

PinkFloydSound
08-17-2008, 10:18
ОмфГ, а ти не спамиш ли в момента? :razz: Великата Спамърка! :razz:

ell_ownz
08-17-2008, 10:28
ScionOfStorm, Ice_Queen_+1 i ne mislq 4e depresirana emo kukla moje da razbere tezi dumi :?

PinkFloydSound
08-17-2008, 10:31
Аз-депресирана, аз-емо. :razz: ОмфГ!
Каза момичето, което е сложило Бил за свой аватар. :razz:
Това, че мнението ми е различно от тяхното, не означава, че е по-глупаво или нещо подобно, според мен пък техните думи са тъпи, според тях-моите.
Никога няма да промените мнението на даден човек, независимо дали му разправяте колко е смешно, тъпо и етц. :?

MaRiYa_86
08-17-2008, 10:32
Аз-депресирана, аз-емо. :razz: ОмфГ!
Каза момичето, което е сложило Бил за свой аватар. :razz:
Това, че мнението ми е различно от тяхното, не означава, че е по-глупаво или нещо подобно, според мен пък техните думи са тъпи, според тях-моите.
Никога няма да промените мнението на даден човек, независимо дали му разправяте колко е смешно, тъпо и етц. :?

Е...ти сама си се именувала "Emo"...как очакваш да те наричат и защо се засягаш?

MaRiYa_86
08-17-2008, 10:52
Ти пък стига с твоя спам,ай разкарай се.Не се прави на шеф.Шеф си на оная си работа,не на хората във форума!

p0ison_girl_818
08-17-2008, 10:58
Аз-депресирана, аз-емо. :razz: ОмфГ!
Каза момичето, което е сложило Бил за свой аватар. :razz:
Това, че мнението ми е различно от тяхното, не означава, че е по-глупаво или нещо подобно, според мен пък техните думи са тъпи, според тях-моите.
Никога няма да промените мнението на даден човек, независимо дали му разправяте колко е смешно, тъпо и етц. :?
Ама ти пръскаш от тъпотия .. Тва не е Бил ма .. :lol: По-добре млъкни че ставаш за СМЯХ !! :shock: :booooomb:

MaRiYa_86
08-17-2008, 11:02
Ти пък стига с твоя спам,ай разкарай се.Не се прави на шеф.Шеф си на оная си работа,не на хората във форума!

Отговора по темата е:

Оная ми работа е по-умна от теб...

Можеш ти, овцо проста, да прекратиш спама, защото осрахте ебаси яката тема с тъпите ви приказки и не ме наричай мен спамер...
деба и лицемерната овца...

Простак,прочети назад,да видиш дали съм спамила...боклук.ТУк съм от 2004 г и никога не съм спамила,а ти си достатъчно ограничен,както се вижда,за да неможеш да разбереш някои неща.А за оная ти работа ,незнам и не искам да знам.Гадост.... Кво е тва "деба" ? Ти БГ знаеш ли?

ScionOfStorm
08-17-2008, 11:03
съвсем неутрално ^
ако ще му правиш забележка за каквото и да е, е редно вместо БГ да напишеш български ;р

haterkata
08-17-2008, 11:04
Да обръщаш внимание дори на малките детайли, които другите не забелязват.
Да извличаш максимума наслада и емоции от дадена случка, независимо дали е концерт, среща с приятели, любовна такава..
Не да си безотговорен - да се оставиш на вълната на емоциите, но с малко мислене все пак за последиците. Не е излишно.

MaRiYa_86
08-17-2008, 11:05
съвсем неутрално ^
ако ще му правиш забележка за каквото и да е, е редно вместо БГ да напишеш български ;р

Редно е да не приемам съвети от хора,които се забавляват от това,че развалят целия ден на някой.

haterkata
08-17-2008, 11:06
Ти пък стига с твоя спам,ай разкарай се.Не се прави на шеф.Шеф си на оная си работа,не на хората във форума!

Отговора по темата е:

Оная ми работа е по-умна от теб...

Можеш ти, овцо проста, да прекратиш спама, защото осрахте ебаси яката тема с тъпите ви приказки и не ме наричай мен спамер...
деба и лицемерната овца...

Простак,прочети назад,да видиш дали съм спамила...боклук.ТУк съм от 2004 г и никога не съм спамила,а ти си достатъчно ограничен,както се вижда,за да неможеш да разбереш някои неща.А за оная ти работа ,незнам и не искам да знам.Гадост.... Кво е тва "деба" ? Ти БГ знаеш ли?

че мн малко мнения имаш е ако си тука от 2004

ScionOfStorm
08-17-2008, 11:07
Редно е да не приемам съвети от хора,които се забавляват от това,че развалят целия ден на някой.

Аз ти казвам за принципна ситуация, не уточнявам детайлите. Оттам нататък ти си решаваш :)

А главно виновна си ти, че се връзваш така. Аз примерно не се. :>

Spider4eto
08-17-2008, 11:08
Добре, нека е мир: Емодол си има 1 мнение, вие си имате друго, колкото и да се карате вие няма да промените нейното и тя няма да промени вашето. Всеки за себе си е прав, а мненията на другите грешни. Уважавайте се един друг и не се обиждайте, нали за това е форума да обменяме мнения информация и така нататък, а не да налагаме мненията си над другите.

По темата: съгласна съм с Ice_Queen_, трябва да се радваме на малките подаръци, които ни поднася живота и да се учим от грешките си, в стремежа си да подобрим живота си занапред :)

MaRiYa_86
08-17-2008, 11:09
Ами да,от 2004,но не съм стояла 4 години нон стоп на компютъра,да не говорим,че днес за пръв път имам чувството,че спамя :? Никога не съм го правила,ама тоя търмък тука ме дразни.

Ice_Queen_
08-17-2008, 11:09
Ти пък стига с твоя спам,ай разкарай се.Не се прави на шеф.Шеф си на оная си работа,не на хората във форума!

Отговора по темата е:

Оная ми работа е по-умна от теб...

Можеш ти, овцо проста, да прекратиш спама, защото осрахте ебаси яката тема с тъпите ви приказки и не ме наричай мен спамер...
деба и лицемерната овца...

Простак,прочети назад,да видиш дали съм спамила...боклук.ТУк съм от 2004 г и никога не съм спамила,а ти си достатъчно ограничен,както се вижда,за да неможеш да разбереш някои неща.А за оная ти работа ,незнам и не искам да знам.Гадост.... Кво е тва "деба" ? Ти БГ знаеш ли?

че мн малко мнения имаш е ако си тука от 2004

от страни на рега и пише 2004 че е регистрирана.ама това нищо не значи... и аз съм тук от 2003-2004,ама кво от тва?/е и бан изядох по едно време де / :oops:
мерси Spider4eto

MaRiYa_86
08-17-2008, 11:15
Простак, да... такъв съм и не ме е срам. Те извисените граждани като теб не серат, вие парфюмирате с Живанши.

Боклук- не съм.
Даже подозирам, че съм в пъти по-интелигентен от теб и мога да разбера много неща, едно от които е, че всъщност си доста ограничена самата ти. :)
Личи си по клишираните ти мнения, където искаш да блеснеш с "интелигентност" и как си стара потребителка. Забавно е... :)
Хайде сега пиши по темата, а не да се заяждаш с хлапетиите като Емо_дол или интелигентността и възпитанието ти се изчерпаха до това, а?

Очаквам величествения ти отговор с нетърпение, ако може го напиши на няколко езика, защото не знам БГ. :)




Редно е да не приемам съвети от хора,които се забавляват от това,че развалят целия ден на някой.

Извинявам се, че съм ти развалил деня. :(
Мислех, че си някоя силна и интелигентна какичка с характер, която може да покаже нещо интересно, за да си упражня малко словесната еквилибристика, но се оказа, че си лабилна и се впечатляваш от глупости по форумите.
Вече не искам отговор, защото изпитвам съжаление. :(

Не съм се заяждала с Емо дол,нито с никой.Ако си правеше труда да четеш преди да бълваш пумия,щеше да знаеш. И не се впечатлявам от никакви глупости,но мисля,че няма смисъл да ти обяснявам.Нито съм се опитвала да блесна,нито нещо.Просто тук има теми,където хората отговарят...Аз нямам право ,така ли???? Все още не разбирам какъв ти е проблема,показваш се като пълен комплексар.А това за стара потребителка го казвам не ,за да се изтъквам с нещо,а за да покажа,че не съм спамер и никога не съм била.
И да,бладогаря ти за разваления ден,но не ми се извинявай така превзето...не мога да разбера какво има смешно.Понякога не си ли мислил,че на някои хора може би не им е добре и идват в този форум,за да се разтоварят?! Не си ли мислил колко е тъпо всичко това,което правиш...И тея тъпи обиди.....Наистина ли ти доставя удоволствие да караш някой да се чувства зле?

Ice_Queen_
08-17-2008, 11:18
Айде душа,с никой не си се заяждала таратанци..

Saymon90
08-17-2008, 11:20
Може ли да ми обясните какво значи тая фраза "да живееш и да извличаш най ценното от всеки един миг в живота" , зашото много често се използват обаче май почти никой не го прилага на практика...защо повечето хора си губят времето и как може да извличаш най ценното от живота в един средностатистически български град?
Хмм... предполагам, че всеки може да си го разбере по свой начин. И все пак - да извличаш най-ценното от живота, според мен, просто означава наистина да живееш... не да си прекарваш цялото време в седене, говорене на глупости или лющене на семки по кварталните пейки. Според мен, един човек, който живее, той не оставя дните да минават ей така - той пътува, върши интересни неша, запознава се с интересни хора, превръща живота си в една фантастична приказка, чийто край е неизвестен.
Аз се опитвам да бъда такъв... понякога успявам, понякога не. Но нещото, което мога да кажа с ръка на сърце, е че не си губя времето. И това, което бих казал на абсолютно всеки, е никога да не подценява живота си... той наистина е безценен, за това го живейте, мамка му!
Странно е ... странно е, че човек би предпочел да стои пред монитора и да се кара с фалшиви (от негова гледна точка) образи, да псува и да се нерви за това, че някой си спами, при положение, че света ни предлага толкова много неща за правене... ето това наистина е една уместна тема, а пак е станала поредното нищо.

takedowned
08-17-2008, 15:28
Засега май само Sam90 и още един-двама отговориха на въпроса ми,другите или правеха офтопик или не го разбраха...та най-важната част от въпроса беше как да не си губим времето и да живеем пълноценно и т.н. и най важното как всичко това става в един средностатистически български град.

takedowned
08-17-2008, 16:05
И освен тва не разбрах ,защо някои от вас свързват това да си живееш живота пълноценно с напиване и надрусване....много тъпа работа,алкохола и дрогата далеч не са най-стойностните неща,които можеш да правиш.

Briseis
08-18-2008, 00:01
За едни това означава да оценяваш и да се радваш на малките неща от ежедневието/калинки, слънчогледи и т.н./ :)
Други пък го разбират като купон без край - много алкохол, наркотици и секс 8)
Трети го карат ден за ден.

Обаче важното е всеки да си живее живота както му харесва и да не се меси с работата на останалите.