PDA

View Full Version : Аз приятели нямам!!!



cappy123
08-17-2008, 17:43
Защо когато имам нужда от пари и искам от прител назаем.. все лъже и маже, ама никога не си казва истината!!! Никой досега не ми е давал пари на заем???Защо никой ми няма доверие, като никога не са ми давали!!! :shock:

ReBeL
08-17-2008, 17:45
защото в днешно време е много трудно да имаш доверие на хората ... а истински приятели зор се откриват ... на изчезване са :(

Romance
08-17-2008, 17:46
А може би човека няма излишни пари в момента,за да дава заеми..пък и никой не е длъжен да го прави.

Saymon90
08-17-2008, 17:47
Защо момиче на твоите години ще иска пари на заем от приятел? Нямаш ли си родители?
А и имай предвид, че когато стане дума за пари, хората стават странни... особено, ако "хората" са на по 16-17 ;)

Romance
08-17-2008, 17:50
Да бе..аз сега едвам се оправям с джобните,които имам представям си ако трябва да давам заеми..

machoka
08-17-2008, 17:51
Защото доверието се печели с години, а се губи с една постъпка - замисли се дали не си го изгубила по някаква причина.

ScionOfStorm
08-17-2008, 17:52
Хм, ако нямат пари - и да щеш, няма как. Или ако им искаш големи суми.

Иначе аз с моето обкръжение подобни проблеми нямам - разчитаме си един на друг в нужда; ако аз нямам пари в мен като ходим на пицария примерно, все някой ще ми плати сметката, за да му я платя аз друг път като той е в нужда...И така се въртят нещата. :)

Shadow_Walker
08-17-2008, 17:53
Защо когато имам нужда от пари и искам от прител назаем.. все лъже и маже, ама никога не си казва истината!!! Никой досега не ми е давал пари на заем???Защо никой ми няма доверие, като никога не са ми давали!!! :shock: Е то зависи и колко пари си им искал/а ...

Dreammy
08-17-2008, 17:54
И ти реши,че не са ти приятели,защото не ти дават пари? :-o

cappy123
08-17-2008, 17:58
А може би човека няма излишни пари в момента,за да дава заеми..пък и никой не е длъжен да го прави.
Има разлика между да ми каже , че сега няма възмжожност и да не ми дига телефона нали??? :-D

cappy123
08-17-2008, 17:59
Защо момиче на твоите години ще иска пари на заем от приятел? Нямаш ли си родители?
А и имай предвид, че когато стане дума за пари, хората стават странни... особено, ако "хората" са на по 16-17 ;)
Имам си родители, но от къде знаеш този заем може да е свързан и с финанси за семейството ми :(

cappy123
08-17-2008, 18:00
И ти реши,че не са ти приятели,защото не ти дават пари? :-o
мисля, че приятелите си разчитат един на друг, за 8383 път с това ми доказват, че не са приятели...Защото се крият и не отговарят кагато имам нужда от помощ!!! :shock:

Saymon90
08-17-2008, 18:02
Да, има. Но и от приятел до приятел има разлика :) Просто "приятел" не значи достатъчно добър приятел, че винаги да е до теб ;)
Аз пари съм искал САМО от един човек и него дори не мога да го нарека приятел или нещо такова - ходихме близо 2 години и ми беше (и все още е) най-близкият ми човек. И въпреки това ми беше неудобно да му искам пари, но ми трябваха.
Виж... имай предвид, че такива случки много прецакват отношенията, тъй че си прави сметка от кого искаш и дали ги връщаш после ;) А и не всеки трябва да знае, че ти трябват пари.

MidnightCreep
08-17-2008, 18:24
Ами дали ги търсиш само като ти трябват пари?Замисли се.
По това,че не ти дават заеми/съответно не трупаш борчове/,не можеш да отсечеш,че не са ти приятели.

haterkata
08-17-2008, 18:25
И ти реши,че не са ти приятели,защото не ти дават пари? :-o
мисля, че приятелите си разчитат един на друг, за 8383 път с това ми доказват, че не са приятели...Защото се крият и не отговарят кагато имам нужда от помощ!!! :shock:

щото и те нямат пари!

cappy123
08-17-2008, 18:26
Ами дали ги търсиш само като ти трябват пари?Замисли се.
По това,че не ти дават заеми/съответно не трупаш борчове/,не можеш да отсечеш,че не са ти приятели.

сега и то само един път ми трябват пари :-D

BornFromPain
08-17-2008, 18:34
Нямам такива проблеми. В момента дължа на трима приятели общо около 150-200 кинта и ще им ги дължа още поне месец. Просто отношенията ни са такива, че няма проблеми и аз да давам, да черпя и тн и някой друг да дава и да черпи когато има.
Но ние сме заедно от... Еми с повечето от 15 години с другите от около 10..

BeYourSelf
08-17-2008, 18:37
ама не може да наречш всеки втори познат приятел,плюс това наистина може и си улучил/а човек който не е имал възмозност да ти даде :( сори но аз досега не с1м имала подобни проблеми,не ми се е налагало да искам пари от приятели ,но съм сигурна че ще има такива които естесвено ще ми ткажат

Pliok0019
08-17-2008, 20:49
Чисти сметки - добри приятели.

Аз като нямам пари ме черпят, а като имам аз черпя.
Назаем съм взимал само от един приятел и винаги съм му връщал кинтите в срока, който сме се разбрали.
Абсолютно същата работа е и при мен.

Може просто те да нямат пари.

bulgarche
08-17-2008, 21:49
Както каза Ексо, който има черпи. Но все пак това са ежедневните неща като цигари, бира...Единични са случаите, в които съм вземал на заем и гледам възможно най-рано да ги върна. Инъче рядко има момент, в който нямам да взимам пари от някой, но не давам зор на никой, който когато има ще ми върне. По едно време всички от компанията (10-тина човека), с които сме си всеки ден, имаха да ми връщат пари 8-)

Briseis
08-17-2008, 22:50
Оня ден ревеше, че харчиш много пари за парцали.

Сега пък определяш приятелството според парите.

Нормално, приятелите ти едва ли разполагат с много налични пари, за да ти ги отдават назаем.
А и да имат, винаги може да си имат лични причини.
Ти давала ли си назаем?

С моите приятели е като при всички други - който има черпи и никой после не се оплаква.
Днес черпя аз, утре някой друг.

machoka
08-17-2008, 23:48
Ако приятелите ти и те са на по 15-16, не можеш и да очакваш да имат да ти дадат. Ако имаш наистина близък приятел, който работи и сам си изкарва парите /т.е. се предполага че е поне на 19-20/ - от него би могла да искаш..

Bianca
08-18-2008, 07:28
Абе вие всичките тук казвате, че може и да нямал..
Де да знам, дори и последните 5 лева да ми поискат, ще ги дам, и в никакъв, ама в никакъв случай не бих отказвала да вдигна телефона. :?
Миличка, не си ли разбрала едно нещо-човек се ражда сам и умира сам.
Приятели няма-има просто дружки, които да запълват свободното ни време.

MidnightCreep
08-18-2008, 08:00
Не само ти имаш нужда от заеми,помощи и тн.
Няма да ходиш "на кафенце" известно време,няма да харчиш за дрешки и папкане извън вкъщи и готово.


Като не са ти приятели,хем няма да се подмазваш/не са ти приятели/,хем няма да имаш дългове.

cappy123
08-18-2008, 08:24
Не само ти имаш нужда от заеми,помощи и тн.
Няма да ходиш "на кафенце" известно време,няма да харчиш за дрешки и папкане извън вкъщи и готово.


Като не са ти приятели,хем няма да се подмазваш/не са ти приятели/,хем няма да имаш дългове.
ххх да не би да знаеш ежедневието ми!!! :grin:

Love0nlyMyself
08-18-2008, 08:26
а защо за да ти е приятел треа а ти дава секи път пари на заем ... и зависи колко пари искаш не всички са богати

Ice_Queen_
08-18-2008, 08:26
Не само ти имаш нужда от заеми,помощи и тн.
Няма да ходиш "на кафенце" известно време,няма да харчиш за дрешки и папкане извън вкъщи и готово.


Като не са ти приятели,хем няма да се подмазваш/не са ти приятели/,хем няма да имаш дългове.
ххх да не би да знаеш ежедневието ми!!! :grin:

каппи,
сори не прочетох вс постове,може и да са те питали,ама..
за каква сума горе долу става на въпрос иии ... ти после сигурна ли си че ще си можела да ги върнеш?

CherryKisS
08-18-2008, 09:05
А ти колко пари си искала?

FOOTSOLDIER
08-18-2008, 09:08
аз пък мразя да взимам пари назаем...

чат-пат давам,но не взимам. не се чувствам добре като дължа на някой нещо.

като нямам пари - ще пестя. като имам си харча смело. 8) :smt023 :smt023

cappy123
08-18-2008, 18:52
А ти колко пари си искала?

20 лева

FakePlasticTree
08-18-2008, 19:02
M...
Aми питай няколко приятели за по 5 лева? Ако не може никой да ти даде наведнъж..

yozito
08-18-2008, 21:28
уууф аз не четох всичките теми обаче така като те гледам май определяш приятелството според парите,не искам да се заяждам или да те дразня но така си помислих в 1вия момент.

VHack
08-19-2008, 07:21
e brato nau4i se 4e v toq s svqt nqma priqteli we samo hora koito te respektirat ili ne te respektirat

TheGirlNextDoor
08-19-2008, 11:41
..е ок,те защо да са длъжни да ти дават пари :?: ...може и да не са имали възможност...ти по кое съдиш някой дали ти е приятел...по това да ли ти дава пари когато искаш :?: :? ..ебаси разбираниятат имате,чесно #-o