PDA

View Full Version : Кукумявка и кошмари ...



ReBeL
08-17-2008, 18:49
Здравейте! Не знам дали ви се е случвало и как сте се оправили с това но .. на покрива на блока има кукумявка и всяка сутрин към 4-5 я чувам и кръвтта ми замръзва ... :( казвали са ми , че е на смърт или на нещастие и че щом има на покрива на къща или на блок кукумявка, значи някой ще умре ... та заради кукумявката не мога да спя и само треперя и чакам да я чуя .. :( почнаха едни ужасни кошмари ... сънувах, че любимата ми баба е мъртва :cry: :cry: не знам вече какво да правя, нито как да заспя :( :(

Mirelchetoo14
08-17-2008, 18:54
Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. :D Дали пък не ги обичам кукумявките а :grin:

ScionOfStorm
08-17-2008, 18:54
Психоатака, девойче. Като си наумиш нещо и не се спираш.

И ако мога да те успокоя - доколкото знам, поверието е, че ако петел кукурига през нощта е на смърт. А като бях в Каварна на концерти един петел се скъса трите нощи да ми кукурига в три през нощта без да ми прави някакво впечатление. Щом на мен ми е нямало нищо, значи и на теб не може да ти има нещо. Спри да се ослушваш за нея и си тананикай нещо или я възприемай като музика :)

ReBeL
08-17-2008, 18:58
пропуснах да кажа, че преди 3 години пак имаше и с една приятелка си седяхме лятото на пейката пред блока и редовно я чувахме .. и тя много я беше страх също и все я псуваше като я чуеше, и есента катастрофира нейн приятел, а по -късно умря и баща й :( :( :( беше много гадно и тя я обвиняваше и сега ме е страх да не ме сполети същото като нея :( :( :(

Dreammy
08-17-2008, 19:09
пропуснах да кажа, че преди 3 години пак имаше и с една приятелка си седяхме лятото на пейката пред блока и редовно я чувахме .. и тя много я беше страх също и все я псуваше като я чуеше, и есента катастрофира нейн приятел, а по -късно умря и баща й :( :( :( беше много гадно и тя я обвиняваше и сега ме е страх да не ме сполети същото като нея :( :( :(

Ще те сполети,като си го набиваш в главата.Просто не мисли за това. :)

rakiQ
08-17-2008, 19:11
аз пък съвувах мн хубаво нещо и надявам с епак да го сънувам..

Saymon90
08-17-2008, 19:15
Wtf...
Чула си няква птичка и вече ще се мре, а?
Съвземи се.

TinkyWinky
08-17-2008, 19:16
Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. :D Дали пък не ги обичам кукумявките а :grin:

^тва се отнася за кукувицата :shock: :lol:

баба ми и тя се беше филмирала, щото срещу блока постоянно кукумявчеше една :D и аз я чувах... най-мноо да е умряла някоя бабка след това, ама от старост, не заради птицата ;)

Mirelchetoo14
08-17-2008, 20:11
Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. :D Дали пък не ги обичам кукумявките а :grin:

^тва се отнася за кукувицата :shock: :lol:

баба ми и тя се беше филмирала, щото срещу блока постоянно кукумявчеше една :D и аз я чувах... най-мноо да е умряла някоя бабка след това, ама от старост, не заради птицата ;)

Е...не знам, той и за 2 май ми даваше, ей сега слязох и го питах и вика абе давах там, ти така тормозеше че и за славейчетата и врабчетата ти давах :D

ScionOfStorm
08-17-2008, 20:24
ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р

Mirelchetoo14
08-17-2008, 20:34
ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р

Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа :D :D :D :D :D

MegabytE
08-17-2008, 20:36
Веднъж бяхме на 1 лагер. И туй нещо сутринта раното като забуча. Я убих с прашката, майка й аз не нея :-x

ScionOfStorm
08-17-2008, 20:38
ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р

Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа :D :D :D :D :D

хуу, менкаме се - ти идваш у нас, аз у вас, и казваш на баща ти, че съм 5годишен. Аз шсе погрижа за детайлите 8-)

Mirelchetoo14
08-17-2008, 20:41
ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р

Хахахахахах е то състоянието се натрупа, защото къщата ни всъщност е точно в началото на гората. Фактически половината двор си е гора и от него нагоре вече сериозната работа :D :D :D :D :D

хуу, менкаме се - ти идваш у нас, аз у вас, и казваш на баща ти, че съм 5годишен. Аз шсе погрижа за детайлите 8-)

Е ако изглеждаш младолик може да скалъпиме :D Ама няма нужда да ходя у вас, тука има достатъчно стаи :D Аз златна мина си я не оставям :D

ScionOfStorm
08-17-2008, 20:45
мое каеш, че си си намерила братче в гората, и затуй е такова окосмено по лицето като мен :grin: така няма да има нужда да затлачвам самобръсначката с безкрайни космалаци.. :o

май прекаляваме с офф-а :Р важното е, че си си изкарала кинтите като млада.. 8-)

Bianca
08-17-2008, 20:45
Мила, всичко е въпрос на психика и вътрешна нагласа. :)
Ако си мислиш, че ще те сполети нещо лошо-може и това да се случи.
Ако си мислиш, че това е на добро-ще видиш как може и нещо хубаво да ти се случи.
Бтв, не пий сънотворни. :?

Pliok0019
08-17-2008, 20:58
аз пък съвувах мн хубаво нещо и надявам с епак да го сънувам..

Аз нещо много странно...

В този ред на мисли, някой би ли могъл да даде сайт със съновник. Знам как се използва гугъл, но просто не ми се отваря...

ScionOfStorm
08-17-2008, 21:02
http://sanownik.sdobreff.com/ , става ли?

аз пък преди дни сънувах как ангелите се разцепват и предават Бог, и аз бях един от тези, които го предадоха - Огън. Другите бяха Лед.
пък не съм религиозен, ахах.

Decu
08-17-2008, 21:04
http://sanownik.sdobreff.com/
http://www.search.bg/drm/
http://funbg.net/page.php?186

Sweet_Play_F
08-17-2008, 21:06
http://funbg.net/page.php?186[/url]

rakiQ
08-17-2008, 21:12
мм странно... :)

bulgarche
08-17-2008, 21:28
Това са глупости. А и от къде знаеш че е кукумявка?
Като чуеш гълъб или врабче пак ли настръхваш така? Все птички, на които им се носи лоша слава, заради бабешки приказки.

Amateur
08-18-2008, 02:08
Ми и аз съм чувал че е на смърт,и аз почти всяка вечер чувам ама незнам къде е а и не обръщам много внимание!

InitialD
08-18-2008, 03:10
Да изясним дали е кукумявка или кукувица!

Кукумявка
http://www.birdsinbulgaria.org/Images/Large/Aegolius%20funereus1.jpg
Кукувица
http://ezero-mp.glavinitsa.bg/images/fauna/big/27.jpg

В съседния блок има някакви пилета от семейството на грабливите.
А някъде из квартала има кукумявка и всеки път като я чуя тръгвам да я търся за да я видя и все не я намирам!!! :?

По темата:
Не мисля че тези работи които си чула са верни!!!

FelisDirus
08-18-2008, 03:21
И ако мога да те успокоя - доколкото знам, поверието е, че ако петел кукурига през нощта е на смърт. А като бях в Каварна на концерти един петел се скъса трите нощи да ми кукурига в три през нощта без да ми прави някакво впечатление.


Преебал си се. 8-)
Що не му изви врата?

Хем поверието щеше да се окаже вярно (не се уточнява чия е смъртта, райт?), хем и чорба щеше да има. :D


А колкото до тия самовнушения (щото си е точно такова), ще споделя нещо. То не е много редно тъй да се ебавам с възрастна женица, ама моята прабаба (около 90-годишна) като всяка стара жена.. абе, налага й се памперси да носи. Ама, видиш ли, баба ти Гинка - съседката - сложили й памперс и тя скоро се споминала. После на дядо ти Иван - друг съсед - и той почнал да носи, и той се починал, лека му пръст. Та тя сега се е запънала като магаре, че такова няма да сложи, защото и тя ще умре.
Върви обяснявай, че щом носенето се налага, работата е ясна вече... ама бабичката не вярва. Мисли, че нарочно я карат, за да се оттърват от нея. Бързо разкри конспирацията.. :lol:

tedy_hi91
08-18-2008, 06:38
Не дърпай дявола за опашката !

sh3_1s_7h3_0n3
08-18-2008, 06:50
Пък на нашия покрив гларусите 'спят' и си мътят поколението и за капак малките врещят по цял ден.
...и аз съм на последния етаж :?

А това за кукумявките са дрън-дрън. Не се самонавивай за глупости. :)

ScionOfStorm
08-18-2008, 07:52
къдли, де да го знам, ние бяхме на квартира, и тоя олигофрен ми се обажда от някаква барака, пълна с кокошки и други простотии...аз как да го търся в тъмното точно този 8-) а ако го убия, кой после ще оправя горките кокошчици :(

ReBeL
08-18-2008, 11:11
Благодаря на всички, че се отзовахте, малко се поуспокоих :) Да, наистина е кукумявка, поразпитах и други хора от блока я чуват, но казват , че не била на покрива, а по дърветата някъде ... тази сутрин пак я чух и се стреснах за малко ама после си викам "тва са глупости" и съм заспала пак :) явно лошите сънища не са заради птичката, а в съновниците пишеше , че да сънуваш смърт на познат е на хубаво :) макар че никога вече не искам да сънувам баба ми мъртва, баща ми с отрязана глава и сестра ми удавена :(

Spider4eto
08-18-2008, 14:50
като стана дума за сънища - скоро не ми се е случвало,но преди ми се случваше редовно,малко след като заспя,сякаш пропадам в няква пропаст за секунда,ама толквоа рязко и реално става,че чак се събуждам и не съм паднал от леглото примерно или да съм си изтърколил краката,а е толкова реално... и ми се е случвало доста пъти. говорил съм с приятели,на които и на тях се е случвало... сигурно си има някво обяснение,знам ли... и на мене тва често ми се случва, ам в съня ми все едно се спускам по много стръмна пързалка, и усещането е същото като спускането на Кулата(от софия ленд) и е некво мн странно, често ми се случва, нз кво озн обаче :-o

techCandy
08-19-2008, 19:17
Застреляй кукумявката!
Затвори се в стерилна камера на дъното на океана, спаси се от предстоящата 3та световна война и от всички кукумявки. И се надявай да живееш вечно. Но преди това прочети поверията за морските обитатели, примерно дали пък няма да умре баба ти, ако се залепи морска звезда на илюминатора ти..... :shock:

MakeMeLaugh
08-19-2008, 20:14
На която тераса каца - на нея ще има смърт или болест...

Щом не е кацнала на твоята - споко ;)

ScionOfStorm
08-19-2008, 20:36
Застреляй кукумявката!
Затвори се в стерилна камера на дъното на океана, спаси се от предстоящата 3та световна война и от всички кукумявки. И се надявай да живееш вечно. Но преди това прочети поверията за морските обитатели, примерно дали пък няма да умре баба ти, ако се залепи морска звезда на илюминатора ти..... :shock:

ахахаха, някой се е завърнал ^^

_donna_
08-19-2008, 23:36
Ееей,човешкото съзнание как се самоизяжда.
И какви глупости ни насаждат с остарелите си притчи дъртите.

Веднъж като минавахме по тъмно през Борисова и се филмирахме с някаква много странна птичка,че е скърцането на люлка,на която седи труп на малко момиче. :lol:

Или като обикаляхме из Ловеч посред нощ и изведнъж адските крясъци - пискливи и протяжни.И си представяхме,че е жена обсебена от демони,която иска да се хвърли от най-високата скала. :lol:

Изобщо ..купон пада с тия птички.
Коварни същества са си.Няма да се плашиш.Повечето накрая стават на супа.

TheNewReligion
08-19-2008, 23:38
Да чуеш кукувица е на смърт. 8)

_donna_
08-19-2008, 23:40
^
Сега вече всичко е ясно.

draki4ka
08-20-2008, 00:03
Глупости, аз пък знам, че кукумявка да чуеш е на пари. Като бях малка винаги, когато чуехме кукумявка с тати той ми даваше по 2 лв. :D Дали пък не ги обичам кукумявките а :grin:

по въпроса зависи как го зн ти ако си го втълпява6 пове4е и о6те пове4е ти си го набива6 във ума и по този начин 4ака6 най нео4акваното
а между др богомолката е на пари и преди няколко дена имаше на пердето у нас и даже нз от каде е дошла :shock: :shock: беше стра6но :razz: :razz: :razz: :D и отвратително богии

ScionOfStorm
08-20-2008, 08:01
Да чуеш кукувица е на смърт. 8)

3 lives left, then. :(

krisiiiiito
08-20-2008, 09:00
спокойно бее чула си няква тъпа птица и ше се мреее ае съвземи сее и не мисли за това ... като я чуеш я напсувай едно хубаво 8-)

SWASTICA
08-20-2008, 09:22
Съвпаденията довеждат до поверия и митове. :)

LINKNOT
08-20-2008, 09:27
Съвпаденията довеждат до поверия и митове. :)

.. а понякога са просто измислица .. като тази за дядо Торбалан,на които сме вярвали като малки :lol: ( е,мен ме плашеха с Алф,ама това е друг въпрос ).
Неотдавна гълъб кацна на терасата ни и успях да го хвана. Мислех,че е някакъв знак и търсих в google.bg какво може да значи. :lol: Познайте какво стана - нищо. Така,че спокойно. Това са небивалици и самовтълпения. :)

Bianca
08-20-2008, 09:30
Значи по вашата малоумна логика, птичките да спрат да живеят и да чуруликат, само защото носели лошо ли?
Хей, вчера една сова ме чу как дишам, дали ще и донеса лош късмет? :-k

malkata_kukli4ka
08-20-2008, 10:32
И аз съм така.Само ако чуя кукумявка и изтръпвам,направо замръзвам.После се само притеснявам.Но май е истина това,че като чуеш кукумявка умира някой от блока или от къщата,защото доста пъти съм чувала наоколо,и последната година много хора умряха от квартала. :shock:

v3rSaNd37
08-28-2008, 18:37
пф БОЖЕ! Зимаш една пушка, две сачми у главата и си готова
пък на баба ти мн здраве и пожелай от мене и я обичай-да не застрелям и тебе и кукумявката :-x 8-)

somniumtt
04-26-2012, 21:06
И при мен е така на покрива на съседния блок има кукумявка, която почва да мяка от 5 часа вечерта виждал съм я с бинокъл и е една малка, те са застрашени не ги убивайте, свържете се с защитниците на птици, те ще я преместят където и е мястото в гората и това са глупости на смърт е кукумявка и петел вечер ако пеят на смърт, въпреки че и баба ми казва че ако видиш кукумявка само че ако видиш, "Домашна кукумявка" да е на прозореца на стаята, човека вътре ще си отива към Свети Петър, и така стана доло в съседите в къщата имаше кукумявка голяма една бяло-рижава и кукумявчише едно бявно и тягостно и всичките измряха в тая къща защото спяха в 1 стая точно на перваза беше, къщата още е белюдна а кукумявката я няма, даже ведъж ме погледна с едни големи жълти очи и се насрах, бях 2-3 клас само гледаш в тъмното мрак и изведнъж 2 жълти очи, ама ви казвам сигурно 500-600 метра имаше от прозореца и къщата и се виждаха всеедно бяха на 5 метра

welewwe
07-05-2012, 07:32
Това за кукумявката незнам колко е вярно но на една моя приятелка до нейната къща е пяла кукумявка един месец и после една баба починала.. днес пак чух.. и много се стреснах но вече се успокоих .. За това кукумявката си намира място и почва да пее.. това предрича смърт.. ако сте стар или сте болни от тежка болест тогава може да се страхувате .. Знам сега че то пак това си е страшно но може да не се отнася за вас..

welewwe
07-05-2012, 07:32
Това за кукумявката незнам колко е вярно но на една моя приятелка до нейната къща е пяла кукумявка един месец и после една баба починала.. днес пак чух.. и много се стреснах но вече се успокоих .. За това кукумявката си намира място и почва да пее.. това предрича смърт.. ако сте стар или сте болни от тежка болест тогава може да се страхувате .. Знам сега че то пак това си е страшно но може да не се отнася за вас..

emsiii
07-06-2012, 09:09
ебаси пича, ти си направила състоянийце ^^

да го беше водила нощем из някакви гори - тамън ще чуеш повече, а и бухалите може да ги извъртиш за 3 кинта парчето :Р

Олее, какви глупости дрънкаш!
Умря от смях с тоз бухал за 3 кинта! :D :D :D

AlexxMarinovaa
04-11-2013, 21:32
znae6 li kakwo ReBeL i na na6iq blok ima kukumqwka no znae6 li tq si e snesla gnezdo i ima malki , parwo wij dali ima malki ako ima zna4i e na kasmet, a ako nqma naistina nqkoi 6te umre ,no znae6 li kak da q progoni6 hwarlq6 par4e hlqb i kazwa6 wzemi si kasmeta i si warwi po patq sled towa nqma da q ima

Gret1ty
04-27-2013, 21:24
в петък видях една калинка .. сега дали ще умра ?? Айде стига глупости :D

sofityoy
04-29-2013, 18:55
Недей да си пълниш главата с паранои! Все пак това са бабини деветини,сраха ти очевидно толкова е нарастнал от тази птичка,че е прераснал в отврътителни кошмари. Убедена съм,че ще ги преодолееш.

bilqna.stancheva
04-11-2018, 21:01
^тва се отнася за кукувицата :shock: :lol:

баба ми и тя се беше филмирала, щото срещу блока постоянно кукумявчеше една :D и аз я чувах... най-мноо да е умряла някоя бабка след това, ама от старост, не заради птицата ;)
Миналата година в продължение на няколко месеца кукумячеше близо до нас една кукумявка през ноември месец майка ми започна да има здравословни проблеми, които се влошиха за по - малко от три месеца и през януари тази година си замина и вече не чувам птицата.