PDA

View Full Version : Лек за зъбен гранулом



OneGirl
08-17-2008, 17:58
Някой от вас имал ли е зъбен гранулом.И знае ли горе долу как се лекува.
Който знае нека каже.


Нарушена т.7
moderated by oth_fenka

pifiella
08-17-2008, 18:01
Незнам!

KrisiBep
08-17-2008, 19:22
Не знам!



И аз не знам,но ако ти се вижда сериозно е най-добре да се консултираш със специалист(стоматолог).

OneGirl
08-18-2008, 08:33
Не знам!



И аз не знам,но ако ти се вижда сериозно е най-добре да се консултираш със специалист(стоматолог).
Аз ходих на зъболекар и ми казаха ,че имам такова нещо.Сега в момента съм с лекарство ,но незнам когато отида другата седмица как ще го лекува :neutral: .Който е имал подобен проблем нека сподели.

kalpazanka
08-18-2008, 09:11
Зависи от апаратурата, с която разполага стоматоложката. Гранулом може да се лекува и с лазер, а може и с екстракция на зъб в краен случай.

OneGirl
08-18-2008, 11:53
На мен ми го лекува така както се лекува пулпит с едно нещо с което се вадят нервете ми вкарва в зъба (нз дали ме разбрахте).Не използва никакъв лазер , а ми каза че нямала да ми вади зъба.И нз какво ще ми прави следващия път.Мн ме е страх :-#

ludata90
08-20-2008, 06:59
Дам имала съм. Лекарството, което ти е сложил най-вероятно е арсен = ще ти омъртви зъба и като отидеш ще ти извади нерв, няма да боли, защото зъбът вече е мъртъв. След това вече ще си го лекува
На мен половината ми зъби са мъртви

OneGirl
08-20-2008, 17:24
Благодаря на всички за отговорите.Днес ми извадиха този зъб с гранулом.

batkodoki
08-20-2008, 18:44
Благодаря на всички за отговорите.Днес ми извадиха този зъб с гранулом.

това е единствено вярното решение!

вс опити за "лечение" на зъб с доказан гранулом могат да се смятат за палиатив и неизбежно водят до отглеждане на латентно фокално огнище, което бавно, но системно трови целият организъм!

в бъдеще за да не губите зъб - просто НЕ отлагайте, а търсете стоматологична помощ в началото на всеки проблем, а ако проблеми нямате - ходете поне два пъти годишно да ви "погледне" стоматолога профикатично.

Saymon90
08-20-2008, 19:14
Благодаря на всички за отговорите.Днес ми извадиха този зъб с гранулом.
И с това считам темата за приключена. :)