PDA

View Full Version : Помогнете!! тая ангина пак се задава ;(



SeaEatsShips
08-18-2008, 11:46
Отчаяна съм не искам този АД отновоо ;(Просто не се издържа. Тая година 3 пъти се разболях от гнойна ангина.Последния път бях на инжекции защото направих абцес. Ще ми вадят сливиците,но септември (сливици се вадели пролетта или есента) Пролетта не нямаше как да ги извадя защото имах важен изпит.
Сега усещам как ми се подуват сливиците и много добре знам че пак ще се разболея от гнойна ангина. Някой да каже как да я предотвратя. Правя компреси със хума, Пия лимонов соК, пия и прополис, ям мед, нооооо никакъв ефект... Някой да знае нещо по-ефективно. На всичко съм готова, само да не минавам пак през тоя ужас.

Goddess
08-18-2008, 11:59
Уф...съчувствам ти.Зимата до рев съм го докарвала.Нито можех да ям,да преглъщам,дори като дишах ме болеше,лимфните възли ми бяха подути и те ме боляха... И нищо не ми помагаше,ник'ви лекарства,въпреки,че се друсах с какво ли не...
Та,не знам какво да ти препоръчам.Баща ми е доктор в тази област,но всичко,което ми даваше,беше просто,за да облекчи болката за известно време и то не напълно...Наистина е пълен ужас.

SeaEatsShips
08-18-2008, 12:05
да ужас си е... и аз ревах много...даже съм се обезводнявала.... изпуснах много от училище... пих накъкви антибиотици ама не.... немойех да спя вдигах над 40 градуса температура...
сега забелязвам малък налеп ли незнам оххххххх ;( :( :-# :-# :cry:

white_shark
08-18-2008, 12:25
И аз преди 2 месеца и половина бях болен.Сега пак ме повтори-направо ужас.Миналия път лекарката ми предписа Аугментин 1000мг и сега даже въобще не отидох,а направо го купих и си го пия.Зле е работата и сега даже за 1ви път сядам на РС-то-цял ден лежа.Иди на лекар мен ако питаш.Мен аптекарката ми мрънка,че не било хубаво толкова често пак да пия антибиотик на своя глава ама аз съм си инат и тъй...Смуча си Стрепсилс(файда няма ама нищо) и през известно време пия Аулин да не ме болят толкова сливиците и главата най-вече.Кофти много кофти да си болен лятото.
Иди и виж какво ще ти каже специалиста все пак и ти желая скорошно оздравяване :smt056

SeaEatsShips
08-18-2008, 12:32
ами аз званях на личната сега съм се овързала у едни шалове компреси, мажа нишадър, правя гаргари. Избягвам антибиотиците че последния път имах инфекция.... абе ужааас. Сега гаргари през 1 час. Хубавото е, че нямам температура още да чукна на дърво. Няма да се дааам ... няма...

Kisses_P
08-18-2008, 15:00
И аз често карам ангини.Болката в гърлото ми облекчава Ангисепт.За смучане са.При мен помогат,при теб е по-сериозна работата и незнам..

deathproof
08-21-2008, 21:38
ами аз званях на личната сега съм се овързала у едни шалове компреси, мажа нишадър, правя гаргари. Избягвам антибиотиците че последния път имах инфекция.... абе ужааас. Сега гаргари през 1 час. Хубавото е, че нямам температура още да чукна на дърво. Няма да се дааам ... няма...
Ne sum sigurna no mislq 4e gnoinite obrazuvaniq se stimulirat ot toploto i ne e suvsem dobra ideq da si slaga6 6alove. A i da ne e taka te nqma da ti pomognat po nikakuv na4in.

SeaEatsShips
08-21-2008, 22:09
оправям се някък с нишадър сода гаргари :) ще го преживея другия месец касапницата

blackfate
08-22-2008, 06:50
Аз допреди 2 семици бях с гноина ангина ... антибиотици и тн... и лепнах гъбички щото личната ми увеличи супер много дозата ... и са се мъча да се лекувам от гъбички .. Така че ако можеш, оправяй се без антибиотици, прави компреси, спи с компрес от ракия, затопля много :lol: другото което е .. обтривай веднъж дневно сливиците си с мед и сода ... топваш показалеца в меда, после в сода, мед, сода и си разтриваш сливицата, но НЕ натискай ...

mumiikataa
08-22-2008, 07:41
Мацка, тези гнойни ангини може да не са заради сливиците. В смисъл може да си болна от нещо друго. Братовчед ми преди 3 години се беше заразил с онзи болест на целувката. Правеше гнойни след гнойни. Извадиха му сливиците - нямаше подобрение. После отидоха в някаква частна клиника и там с доста трудности му го откриха тази болест. Обаче и още си има проблеми с гърлото. Не искам да те тревожа, но може и нещо такова да е....

SeaEatsShips
08-22-2008, 08:45
neznam az sega se typ4a s edin antibiotik ujasen e ... posle 6te si pravq pulni izsledvaniq da vidq koe kakvo i nakraq 6te re6avam dali da gi maham

kalpazanka
08-22-2008, 08:47
Видях един изключително "умен" пост- гнойната ангина да не се лекува с антибиотици :D :D :D Към авторката на този пост- замисля ли се как ще лекува след това последствията за сърцето, ревматоидните оплаквания?!

И още нещо- за болест на целувката съм чувала, обаче синдромът сефте го чувам! :D :grin:

mumiikataa
08-22-2008, 09:04
Видях един изключително "умен" пост- гнойната ангина да не се лекува с антибиотици :D :D :D Към авторката на този пост- замисля ли се как ще лекува след това последствията за сърцето, ревматоидните оплаквания?!

И още нещо- за болест на целувката съм чувала, обаче синдромът сефте го чувам! :D :grin:
Добре поправих го.Човешко е да се сбърка рано сутрин.
А относно това,че може да се излекува без антибиотици гнойната ангина- да може. Аз моята така я бях излекувала преди няколко години.

krisiiiiito
08-22-2008, 11:22
уфф ужасно е само като си спомня за миналата зима и ми става лошо :? :x

SeaEatsShips
08-23-2008, 12:27
Видях един изключително "умен" пост- гнойната ангина да не се лекува с антибиотици :D :D :D Към авторката на този пост- замисля ли се как ще лекува след това последствията за сърцето, ревматоидните оплаквания?!

И още нещо- за болест на целувката съм чувала, обаче синдромът сефте го чувам! :D :grin:
мисля че казах че прибегнах пак до антибиотици ... след което ми излезе обрив
миналия пъут ходех по гинеколози заради тея антибиотици... затова реших без... тоест пих бисептол мазах със нишадър правех гаргари стана ми по-добре нямаше налепи и температура, след което ми се надуха пак сливиците и тогава отидох да ми предпишат антибиотик

SeaEatsShips
08-23-2008, 12:29
забравих да добавя, че дори да използвам антибиотици, пак ми вреди ангината на сърцето, дробовете и прочие и особено като направя абцес...
то остава да не знам нищо за гнойната ангина имайки предвид, че я карам за 4 път тази година

kalpazanka
08-23-2008, 13:04
Щом я караш за 4 път тази година, защо не се ориентираш към УНГ за евентуална тонзилектомия?

SeaEatsShips
08-23-2008, 13:18
точно това правя .... казаха ми че е въможно да е хронично :O тея сливици от малка ме мъчат а баща ми не дава да ги махам ... и ето сега как се подредих

kalpazanka
08-23-2008, 13:44
С тези чести ангини по-добре да се сбогуваш със сливиците, защото последствията за сърцето и ставите не са за подценяване! Успех! Ако искаш, пиши на ЛС да ти препоръчам лекар!

batkodoki
08-23-2008, 14:07
забравих да добавя, че дори да използвам антибиотици, пак ми вреди ангината на сърцето, дробовете и прочие и особено като направя абцес...
то остава да не знам нищо за гнойната ангина имайки предвид, че я карам за 4 път тази година


задължително да ви тестват за мононуклеоза преди да правите каквото и да е!

SeaEatsShips
08-23-2008, 14:22
естествено преди да ги извадя отивам на изследвания тестове и после ще реша дали да ги вадя.Според мен ще се вадят няма как иначеот толкова време правят проблеми...
Иначе знам един лекар от плевенската военна болница и имам една позната която там си е вадела сливиците и е доволна.
Блаодаря на всички.
а иначе сега забелязвам че се оправям въпреки това не спирам антибиотика :)