PDA

View Full Version : Религията като практика



prizivzaborba
08-18-2008, 16:17
Приключенията на Панкратий и Нектарий

Често ме млатеше! Кютек!

18.08.2008

Гложенският манастир - арена на духовни страсти.

"Бившият игумен на Гложенския манастир е с психични отклонения и редовно ме биеше", заяви вторият йеромонах в манастира - Нектарий, който седем години е работил с Панкратий.

Нектарий призна пред Дарик радио, че е напуснал Гложенския манастир в края на юли, след като йеромонах Панкратий разбил стаята му, а след това го пребил - причината била, че закъснял за служба.

"Първата му работа беше да ме хване за главата и да я блъска в масата, държа се с мен като с роб. След това строши всичката ми покъщнина и се закани, че следващия път съм щял да изглеждам като вече счупения компютър", каза Нектарий.

"Същата вечер си тръгнах, защото чух, че разрязва с ъглошлайф катинара на стаята ми, за да го смени. Извиках му, че съм тук, за да не го прави. Той отвърна – какво като си тук, ей сега идвам при тебе. Паднах на земята и започнах да се моля да не ме бие. Той каза: Какво да не те бия, ти си за пребиване бе и продължава. Кютек!", разказа още Нектарий.

В началото на август игуменът на Гложенския манастир - Панкратий, подпали на два пъти обителта, изгори джипа си и стреля, след което беше арестуван и изпратен от съда под "домашен арест" в манастира в Правец.

Йеромонах Нектарий призна още, че е пушил трева:

"Не съм привикнал към това вещество, взимал съм от приятели, понякога съм отказвал", добави той.

По думите му, консумацията на марихуана трябва да се узакони, но това да става само на определени места. „Ако се забрани марихуаната, трябва да се забранят и алкохолът, и цигарите”, посочи още Нектарий.


Нарушена т.1
moderated by oth_fenka

LadyCarameL
08-18-2008, 17:39
Кви са тея глупости?!Нямате ли си друго да правите освен да пускате тъпи теми..?

prizivzaborba
08-18-2008, 18:16
Какво й е тъпото на темата? Аргументирай се

Според мен темата е много сериозна.

LadyCarameL
08-19-2008, 06:40
И кое й е сериозното? 8-)

HakeR
08-19-2008, 11:07
Само това (http://bulfleet.com/?recruit=1165016) вижте и повече няма какво да кажа

acdcfenka
08-19-2008, 12:57
Само това (http://bulfleet.com/?recruit=1165016) вижте и повече няма какво да кажа

Ти чакай Мачока да те види и ще ядеш банани, спамер гаден.

prizivzaborba
08-19-2008, 13:35
Темата е сериозна от тази гледна точка какво става в българската православна църква? Нали трябва да се грижи за душите на хората?
Какви са тия марихуани, ъглошлайфове, заплахи, изгорели джипове (джипове!?! -откъде пари за джипове!?!), отношения тип робовладелец-роб в рамките на църквата?!? Ето за това става въпрос. И тия типове искат да преподават в училище? ....

Nam3less2
08-20-2008, 01:23
Човек сам се грижи за душата си, ако искаш чети библията. Църквата е странично нещо, и всички са се убедили в нечистотата и. Аз съм вярващ, и само 2 пъти през живота ми съм ходил в църква.

Kman
08-20-2008, 20:27
My Winamp is playing: Cranberries - What if God smoked Cannabis (music)
:razz:

prizivzaborba
08-29-2008, 02:57
още една такава новина и Ицо Хазарта може да подготвя нова песен :-D

24 сата, Сърбия: :razz: Български свещеник твърди, че Бог му е дал поле с марихуана
София. Български свещеник твърди, че Бог му е дал поле с марихуана, съобщава сръбското електронно издание 24 сата. Изданието посочва, че българската полиция е оставила под постоянен надзор свещеника Кирил Папаудов, който твърди, че марихуаната в неговата градина е „Божи дар". :-D

„Семето само се пося. То е Божи дар и аз нямам нищо общо с това", :-D :-D :-D е заявил Папаудов. Свещеникът досега е бил арестуван седем пъти, но полицията все още няма доказателства, че той е посял марихуаната.
„Той е свещеник и много хора не искат да мислят лошо за него. Но ако някой в двора си има поле с канабис това не е защото иска да се възхищава на градината си", са заявили от полицията.