PDA

View Full Version : Чуждестранни изпълнители..(рок, метъл, пънк, инди)



lams
08-18-2008, 17:46
Хей :)

Може ли да ми кажете някакви чуждестранни (неамерикански :x ) рок, метъл, пънк, инди групи и изпълнители, които разбира се пеят на родния си език. ...испанци, руснаци...

Мерси.. :)

ScionOfStorm
08-18-2008, 17:49
Я пробвай първите албуми на Vintersorg - специално като начало си намери песента Till Fjalls и кажи дали ти харесва - по-леко е, а шведският за мен е един от най-мелодичните езици въобще.

После потърси Heidevolk - те пък на холандски, също много мелодичен, и пак не са прекалено тежки.

От руските групи бих ти препоръчал Легион, Невидь, Аркона и Butterfly temple примерно :)

lams
08-18-2008, 17:59
Я пробвай първите албуми на Vintersorg - специално като начало си намери песента Till Fjalls и кажи дали ти харесва - по-леко е, а шведският за мен е един от най-мелодичните езици въобще.

После потърси Heidevolk - те пък на холандски, също много мелодичен, и пак не са прекалено тежки.

От руските групи бих ти препоръчал Легион, Невидь, Аркона и Butterfly temple примерно :)

Йей, мерси много :)
Сега ще си ги дръпна и ще си слушам :ь ..че откога се глася да внеса малко разнообразие. Само кофти,че няма да разбирам за какво точно иде реч :д Интуитивно.. ;ь

ScionOfStorm
08-18-2008, 18:08
Ами...Хайдефолк пеят за древни богове, малко исторически фигури с леко митично загатната нотка - Wodan Heerst означава нещо в стил Водан (Бог) управлява, владее.

Винтерсорг в първите си неща рисуват направо природни картини в творчеството си, страхотни са. Till Fjalls означава "Към Планините", а в darklyrics.com мисля, че има преводи и на английски.

Руснаците пък лесно ще ги хванеш, пък и те си пеят за славянските богове и природата почти в 90 % от творчествово си, ако не и повече :Р

RAWRRR
08-18-2008, 18:24
Cojoba (португалци),Pekinska patka (сърби),The Analogs (поляци),Dezerter (поляци),F.P.G (руснаци),Теория Хаоса (руснаци),Транзилит (руснаци),Terpinkod (руснаци),Abort (руснаци),Кино (руснаци),Die Toten Hosen (немци) ,Los Fastidios

lams
08-18-2008, 18:30
Винтерсорг в първите си неща рисуват направо природни картини в творчеството си, страхотни са. Till Fjalls означава "Към Планините"


Не се и изненадвам :ь Скандинавските страни с тяхната изключително живописна природа...ехх

Винтерсорг сега ги чух .. вокалът има много приятен глас ии ми се харесаха :)

Heidevolk им тегля албум :ь

А сега съм на руските :)
(пълен отчет ;д)


Мерси и на RAWRRR много ;Ь

acdcfenka
08-18-2008, 18:36
Рамщайн/немци/, Бьорк/Скандинавия/-има няколко песни на нейния език, но не съм сигурна, точно от коя скандинавска страна е.

scoobydors
08-18-2008, 18:56
А какво против имаш Американските групи? :oops:

lams
08-18-2008, 19:27
^^Ми наслушала им съм се :ь
А и популярността на американската музика не бива да пречи да се чуят и някои други групи/изпълнители, също така стойностни, които освен това пеят на родния си език :) Голямо разнообразие си е в днешно време :Ь (а иначе изобщо не съм фенка на америка)

ScionOfStorm
08-18-2008, 20:42
Уф...не знам доколко държиш на тежка музика, иначе се блазня да ти препоръчам и Windir - блек/фолк/викинг с акордеони и електро нещица тук-таме, пеят на свой си, норвежки "согна" диалект.

И задължително! Eluveitie - набарай песните им, дето не са на английски - хелветски (древни швейцарски племена) език, страхотно звучи.

retwerts
08-18-2008, 20:58
Ем,Британските изпълнители по мое мнение са по-добри от американските.Английският просто е много благозвучен и разбираем от повечето народи,затова дори и голяма част от неанглоговорящите групи,пеят на англ.Имаше един македонец,който освен кавъри на рок банди,правеше и нещо като македонски поп-рок,но то това си е почти като на български

Alco
08-18-2008, 21:11
яйцы фаберже

русия

ска-пънк се водят май. некой който разбира повече да каже. чук са!

zloto
08-18-2008, 21:18
Препоръчвам ти да чуеш Мельница. Групата е руска, както си личи от името, а стилът е нео-фолк, тук-там с рок елементи. Рядко харесвам песни на език, различен от английски или руски, затова само с това мога да се включа в темата :)

lams
08-19-2008, 07:05
Ем,Британските изпълнители по мое мнение са по-добри от американските.Английският просто е много благозвучен и разбираем от повечето народи,затова дори и голяма част от неанглоговорящите групи,пеят на англ.

Напълно съгласна :) Американците опропастяват всичко :ь

А иначе Мельница са много готини. Носят звученето на Блекморса :)

blader
08-19-2008, 07:43
korpiklaani-финландци са а преди са се казвали shaman ама техни песни с това име не съм чувал иначе свирят микс от folk/wiking/trash и heavy
препоръчвам ти и pocalyptica те са шведи ама ти тях няма как да не си ги чувала :D(особено ме радва една тяхна песен със Сандра Насик от guano apes(които между другто са немци ама песните им са на английски))
кефя се и на някой песни на rammstein

ScionOfStorm
08-19-2008, 08:12
Svartsot - на датски

Metsatoll - естонски (май)

хях

Shadow_Walker
08-19-2008, 08:29
ASP - Немци, пеят почти изцяло на немски
l'ame immortelle - също немци, имат песни и на своя език

и двете групи са индъстриъл/готик, като ASP са с метъл насоченост.

LINKNOT
08-19-2008, 08:40
Като прочетох темата веднага визирах Moonsorrow. Също може да чуеш и Eluveitie. :) ... аа да .. и Finntroll.

08-19-2008, 13:28
korpiklaani-финландци са а преди са се казвали shaman ама техни песни с това име не съм чувал иначе свирят микс от folk/wiking/trash и heavy
препоръчвам ти и pocalyptica те са шведи ама ти тях няма как да не си ги чувала :D(особено ме радва една тяхна песен със Сандра Насик от guano apes(които между другто са немци ама песните им са на английски))
кефя се и на някой песни на rammstein
Корпиклани имат траш песни?
Да бе...
Финтрол радват, като удариш една мента.
Предполагам си слашала Ленинград.
Ляпис Трубецкой също радват.

~MiSs KaUlItZ~
08-29-2008, 21:04
знам едни много яки руснаци - Слот се казват и си заслужават, пък и текстовете са яки стига да знаеш руски или да познаваш човек който да ти ги преведе
ето:
http://www.youtube.com/watch?v=8YD_vt9fOmg&feature=related
:)
ако пък си падаш по блек метъл :D , пробвай Impaled Nazarene, супердобри са особено албума Tol compt norz norz norz :)

AliceSw
08-29-2008, 21:37
Ignite - американци от унгарски произход..инди май най-вече като стил...страхотни са...нооо ще срещнеш известни трудности да намериш техни песни на унгарски..,