PDA

View Full Version : Батерия на лаптоп.



Bianca
08-18-2008, 19:49
Значии, попринцип лаптопа ми винаги работи едновременно с батерия и с кабел, включен в захранване.
Обаче снощи забелязах нещо. Батерията вместо 100 процента, ми дава 96. Даваше ми също Включен в захранване, не се зарежда.
Притесних се защо е така. Днес го оставих за малко само на батерия и после го включих в захранване и се зареди на 100 процента. И го оставих пак да си работи едновременно с батерия и в захранване-както винаги.
Обаче сега гледам, че е на 99 процента и пише Включен в захранване, не се зарежда, при положение, че въобще не съм го изключвала от захранването, даже и сега работи едновременно с батерия и в захранване. Изключих го от захранването и го включих пак, за да се зареди на 100 процента, но ми дава пак същото 99 процента, включен в захранване, не се зарежда.
Нормално ли е това? Дали пък това не означава, че има сериозен проблем с батерията?
Моля ви, помогнете.

Bianca
08-18-2008, 20:03
Никой ли не знае? :(

Bianca
08-18-2008, 20:16
Сега е на 98 процента и не иска да се зарежда. :(

Native
08-18-2008, 20:26
Не разбирам особено, но мисля че е от батерията. Моят лаптоп не ми е правил такива проблеми за сега. Нов ли ти е?

BLaCKBLooD
08-18-2008, 20:27
Никой ли не знае? :(

А защо ли не знаем? Може би, защото не е даден модел на лаптопа... В гаранция ли е, не e ли....

Bianca
08-18-2008, 20:32
Да, от един месец е.
Амии-постоянно го държа включен едновременно с батерия и в захранване, само днес го оставих на батерия, и после го оставих да се зареди до 100 процента и си го оставих да си седи едновременно-както винаги. Обаче сега забелязах, че е на 99 процента, без да съм го изкл. от захранването. И ми дава Включен в захранване, НЕ се зарежда. Изключих го от тока, после пак го включих, никаква разлика, после отново го изключих и пак го включих, само дето сега ми дава 98, не 99 процента. И пак мидава вкл. в захранване, НЕ се зарежда, а и индикаторът не свети, нищо, че е под 100 процента.
Как така включен в захранване, може да му падне с няколко процента батерията? :shock: :(

Bianca
08-18-2008, 20:34
HP, в гаранция е.

MemphisBleek
08-18-2008, 20:55
Батериите за всякакъв вид техника имат +/- процентна грешка. Това, че не ти показва при заредено състояние 100% е нормално.

bonbon4e1
08-18-2008, 21:03
не разбирам от батерии на лаптопи но пробваи да го оставяш само на батерия 4ак като привършва го включваи чак тогава :)

MakeMeLaugh
08-18-2008, 21:10
а защо го караш на батерия и захранване..
защо не е само на захранване..

eminemims
08-18-2008, 21:13
оо моя е правил такива неща...
не искаше да се зарежда,падаше батерията много бързоо..
и сега карам само на зарядно (взех си ново,старото явно беше изгоряло)...
проблема най-вероятно е от батерията,но може и от зарядното да е (ако ти пада много бързо,значи е от батерията) незнам точно,но го закарай на доктор да го види най-добре ...

BLaCKBLooD
08-18-2008, 21:41
а защо го караш на батерия и захранване..
защо не е само на захранване..

И аз това се учудих. Все едно да говориш по GSM-a и същевременно да се зарежда, при заредена батерия. Това си е чисто гаврене с устройството.
Ако се съмняваш действително в батериите, имаш си гаранция, има си сервизи. Освен това форума не е с техническа насоченост, за да ти даваме компетентни мнения по тези въпроси.

MakeMeLaugh
08-18-2008, 21:48
И на мен ми стана чудно това.
Точно това преебава много батерията...
И точно заради това най-верочтно вече ти прави проблем евентуално.

Когато си на път - батерия.
Когато си у дома - контакт без нея.

п.п. Винаги съм се чудил. За какво ви е на вас лаптопи, след като не мърдате от у дома си. Хем по-скъпо ви излиза, хем не можете да ги стопанисвате и си отваряте проблеми... :-o

Bianca
08-19-2008, 07:36
Абе тя си се зарежда до 100 процента! Въпросът е, че след това като го оставя да работи едновременно, забелязах, че пада с няколко процента, без да съм изключвала лаптопа от захранването въобще.

Bianca
08-19-2008, 07:44
Сега го оставих само на батерия, за да го заредя изцяло след това, но забелязвам, че батерията пада супер бързо. В началото преди 20 минути даваше 2 ч. и 17 мин., сега дава, че остават 1 ч. 13 мин.
Попринцип батерията влиза ли в гаранцията?

VHack
08-19-2008, 08:04
tva ne e v nikakuv slu4ai ot bateriqta kakto kazaha nqkoi mai ima procentna gre6ka ili nqkoq "usluga" na operativnata ti sistema go kara da vqrva 4e ne se e zaredilo do krai

MakeMeLaugh
08-19-2008, 15:13
Абе тя си се зарежда до 100 процента! Въпросът е, че след това като го оставя да работи едновременно, забелязах, че пада с няколко процента, без да съм изключвала лаптопа от захранването въобще.
Аз ти говоря, че по принцип ще си скапеш батерията.
Не, батерията не влиза в гаранцията.
Може ОС-то да ти се е скапало и да ти товари процесора на 100% и от там да пада батерията. А тия разлики с 1-2% не и обръщай чак такова внимание..

Bianca
08-19-2008, 19:14
Еми то освен за разликите, няма за какво друго да се притеснявам. :) Днес говорих с човек, който разбира, и той ми обясни, че това е нормално и да не се шашкам. Все пак много благодаря за помощта. :)
Също ми каза, че не е хубаво да изваждам батерията, защото тя по този начин също се скапва. :)

MakeMeLaugh
08-20-2008, 09:39
ХАхаха, добре, добре ;)
Като се прибереш включвай телефона на зарядно и говори ;)

machoka
08-22-2008, 02:56
Ох, това са пълни глупости. Никакво значение няма дали е 97-8-9-100%, не се коси за глупости. Също така на практика няма значение дали ще е в контакт+батерия или без батерия. Просто няма значение на практика, това е.

AceSpades
08-22-2008, 03:12
Какво правим ако падне под 95% Полиция, пожарна?

Bianca
08-22-2008, 08:03
Много хора са ми обяснявали, че батерията си има електроника, която следи заряда, и когато вече е напълно заредена, се самоизключва, и така лаптопа пак работи един вид само на захранване.
А и не е хубаво да си вадиш батерията-все едно да имаш нова кола и да си вадиш акумулатора..

Bianca
08-22-2008, 08:56
Имам, естествено. Току що падна на 95 процента и започна да се зарежда. :)
Амм, разбрах къде е работата, всеки път като изключа лаптопа и след това го изключвам от мрежата, пада с един процент, и като стигне до 95 процента, пак започва да се зарежда.
Някой знае ли защо е така?
Експлойтед, каква марка ти е лаптопът?

Bianca
08-22-2008, 09:11
Ами Тошиба е в пъти по-добра марка от ХП..
Аз съм с ХП..

BLaCKBLooD
08-22-2008, 09:19
2. Защо да не е добре да си на батерия и захранване, някой от специалистите ще ми обясни ли? Ама искам смислено обяснение, което да не включва вадене на батерията, за да ползвам ноутбука, докато е включен в мрежата...

Както казах по-горе едва ли някой тук е специалист по електрониката на мобилните компютри. Аз лично не бих го държал в този режим, макар и да няма опасност от повреда.
Вероятно, като се включи зареждащото устройство предварително се прави тест на състоянието на батерията и ако тя е заредена, се задейства реле, което спира притока на електричество към нея, а лаптопа се захранва със адаптера на токоизправителя (зарядното). Ако изкарате кабела на зареждащото, батериите взимат думата. Другия вариант. Ако батерията падне до някакъв процент тогава въпросното реле отново се задейства и ако е свързано зарядното към pc-то, започва да се зарежда. В този момент ако се работи на компютъра той отново черпи захранване от адаптера, а не от батериите.
Напълно е възможно да греша, но това е мнението ми.


Ами Тошиба е в пъти по-добра марка от ХП..
Аз съм с ХП..

Има ли китайци в компаниите им, няма качество. Всички дават дефекти.

Bianca
08-22-2008, 09:40
Наслаждавай се на умниците от Калдата.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=92610&st=0

3 страници изписани относно това как мога да си съсипвам така батерията, като не я вадя от лаптопа, когато съм вкъщи.
Ей, бтв, позволено ли е да се пускат линкове към други форуми? :D Ако не, извинявам се.

MakeMeLaugh
08-22-2008, 20:16
Аз пък се смея на вас ;)

Точно това падане на батерията с 3-4% - а именно до 95% и после зареджането й с 3-4% до 100% се образува един процес от постоянно зареждане на батерията през кратки интервали.
Демек батерията се възбужда за кратки интервали през кратко време, което НЕ е полезно за нея й нейното КПД.

Именно това скапва батериите и на лаптопите и на мобилните телефони.

Всеки, който е учил малко химия, електроника ще се досети.

По принцип се позлва 220 Волта, а батерията се оставя някъде заредена докрай. И както беше писано във онзи форум поне веднъж месечно я ползвай и я изтощавай за да не се образува ефекта на "забравяне" на батерията и да почне да пада много бързо.

От това постоянно презареждане от 90-95% до 100% част от батерията "прегаря"и нейния капацитет пада/намаля. (обяснено с 1 изречение). Има много добре нарисувани картинки и обяснения в нета.

Вадете си батерията с една дума да нямате кахъри :)

MakeMeLaugh
08-23-2008, 16:01
Това вече е друг въпрос ;)

Според теб в този тийн форум, дето повечето са на по 12-18 години и чакат на мама и тате дали могат да си позволят :D

:)