PDA

View Full Version : Parkour



yeti
08-18-2008, 19:34
http://web.hit.bg/teamclassic/Parkour.html за тези който искат малко да научат за спорта :)

sky_l
08-18-2008, 20:11
Мс.На мен лично този спорт ми е доста интересен и ми се струва много готин.Но май няма момичета паркур или има?И какво смятате за този спорт да бъде практикуван от момичета?

SiegHeil
08-18-2008, 20:21
И какво смятате за този спорт да бъде практикуван от момичета?
Адски красиво но много трудно.. ^^

yeti
08-18-2008, 20:44
Еми то има момичета който тренират Parkour и то в България. И много добре се справят :)

nadiusha
08-20-2008, 19:17
Въъъъ не се обиждайте тези,които го харесват този спорт,ама аз съм на мнение ,че тия паркури са големи скапаняци и повече от тфа не могат да станат.Как може изобщо да съществува такъв спорт ?!?!?

darking
08-20-2008, 20:32
Въъъъ не се обиждайте тези,които го харесват този спорт,ама аз съм на мнение ,че тия паркури са големи скапаняци и повече от тфа не могат да станат.Как може изобщо да съществува такъв спорт ?!?!?

И какво му е лошото на това да прескачаш препятствия(всякакви рейлове, стени,...)? Аз тоя спорт от кога го практикувам... Трудни са ми само кеша(краката са ми дълги и не мога да си ги изпъна докато прескачам - а при даш си ги дигам така, че заставам вертикално :lol: ) и барел. Иначе само паркур ей така не е забавно. Фрийръна(паркур + трикинг(салта)) е много по-добре, но въпреки това пак е тъпо без приложение. За мен салта като Wall Spin са безсмислени. :?

SiegHeil
08-20-2008, 20:59
Въъъъ не се обиждайте тези,които го харесват този спорт,ама аз съм на мнение ,че тия паркури са големи скапаняци и повече от тфа не могат да станат.Как може изобщо да съществува такъв спорт ?!?!?
Да, ама за сметка на тва са безсмъртни 8-)
Пробвай се да фанеш такъв да го биеш - нема начин ^^
Плюс това спорта изисква много сила и синхрон, хич не е лесна работа..

psychopath
08-20-2008, 21:02
не ме кефи

Alco
08-20-2008, 21:04
метат се като улави, не ми е оферта.

skaty
08-21-2008, 08:36
мене хипер мн ме радва паркура и мога да правя разни трикове обаче абсолютно нищо не може да ме откъсне от скейта :D

yeti
08-22-2008, 20:28
Въъъъ не се обиждайте тези,които го харесват този спорт,ама аз съм на мнение ,че тия паркури са големи скапаняци и повече от тфа не могат да станат.Как може изобщо да съществува такъв спорт ?!?!?
Еми повечето от тях който правят и салта наистина са скапаняци защото много се перчат че могат да правят салт. А всъщнпс са тапаци. Този спорт не е за фукане а за трениране. Поне това е моето мнение по въпроса :)

darking
08-22-2008, 20:48
@yeti - Скачал съм с доста хора и никой от тях не се перчи :shock: Иначе parkour-а не е за фукане, в интерес на истината има МНОГО голямо приложение. Трикинга вече е за фукане. Повечето салта са безсмислени, а аз все търся приложение :D Иначе салтата тренират много тялото, а и нали най-важното нещо е self-improvement 8-)

yeti
08-24-2008, 08:04
@yeti - Скачал съм с доста хора и никой от тях не се перчи :shock: Иначе parkour-а не е за фукане, в интерес на истината има МНОГО голямо приложение. Трикинга вече е за фукане. Повечето салта са безсмислени, а аз все търся приложение :D Иначе салтата тренират много тялото, а и нали най-важното нещо е self-improvement 8-)

Ти поне си попаднал на свесни хора. Аз се запознах с много хора който могат салта и само се перчат :( жал ми е за тях, защото това е спорт, а не нещо с което тряба да си мериш пишката (с извинение).

TraceurEmil
12-14-2008, 14:32
Въъъъ не се обиждайте тези,които го харесват този спорт,ама аз съм на мнение ,че тия паркури са големи скапаняци и повече от тфа не могат да станат.Как може изобщо да съществува такъв спорт ?!?!?

1)Не искам да се заяждам!
2)Хората които практикуват тоя спорт не се казват паркури а трейсъри.
3)Има хиляди хора които се занимават с тоя спорт.Какво право имаш да обиждаш трейсърите под "големи скапаняци"?Аз например мога да кажа че много спортове от общоприетите са безсмисленни.
4)Ще ти кажа че паркур съчетава много дисциплини бягане, скачане, катерене и се добива адска здравина, бързина, издържливост, контрол над тялото и още много неща.
5)Може да съществува всякакъв спорт.Поне като не си запозната не пиши а пък да обиждаш да не говорим...
Пийс!

ss
12-17-2008, 11:33
Аз пък пренирам КурПар...

JorkiO
12-18-2008, 08:27
KeFi me ama ne go moga :):):)

RhytmiX
12-18-2008, 08:43
nz tochno dali me kefi ili ne. iam chustvoto che tiq momcheta/momicheta im se razbiva stavite etc. za nula vreme. puk i riska da se potroshish e seriozen. idd