PDA

View Full Version : Швейцарска топка



mgs_92
08-18-2008, 21:33
Четох, до преди малко за някаква "швейцарска топка" и разбрах, че с нея могат да се тренирет много мусколни групи. Проблема е, че не пише как се правят упражненията. Някой, случаино, ако може да ми обясни или да ми даде линк на някое клипче, ще сам му много благодарен.

БЛАГОДАРЯ, ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :)

Canis_Dirus
08-19-2008, 05:58
Швейцарската топка е голяма надуваема топка. Нещо като плажната, но здрава и на нея може да се сяда и тн. Общо взето се правят нещата, които и без топка може, но понеже ги правиш на нестабилна повърхност напрагаш повече подържащата мускулатура
http://spidersport.com/home-workout.php

mgs_92
08-19-2008, 11:10
Canis_Dirus, благодаря ти за вниманието, но мисля, че не си ме разбрал. Аз зная какво представлява тази топка, но не знам как се правят упражненията и точно за това писах във форума. Ако можеш да ми обясниш как да тренирам с нея ще сам ти мн благодарен, понеже искам да си купя такава :)

Canis_Dirus
08-19-2008, 12:40
Canis_Dirus, благодаря ти за вниманието, но мисля, че не си ме разбрал. Аз зная какво представлява тази топка, но не знам как се правят упражненията и точно за това писах във форума. Ако можеш да ми обясниш как да тренирам с нея ще сам ти мн благодарен, понеже искам да си купя такава :)

Ъъъъ. Бе ти си мъж. Не ти трябва такава топка. Купи си щанга. Топката е повече с цел рехабилитация. Тя е просто помощно средство. А основно - за да подмамва мързеливите жени да тренират и да се забавляват.

Не можеш да си направиш програма, около тая топка. Всъщност можеш, ама за нищо няма да става.

Alco
08-19-2008, 13:35
вземи си щанга и тежести, заеби я тая топка. :wink:

mgs_92
08-19-2008, 18:07
A we az si imam dumpeli we prosto vidqh edna statiq za neq, smisal ne be6e ne6to koi znae kvo prosto nqkakva iformaciq za tva kakvi muskoli moje6 da trenira6 s neq i iskah da razu4a :-o

Canis_Dirus
08-19-2008, 18:10
с една щанга можеш да тренираш всички мускули ;)

Canis_Dirus
08-19-2008, 18:33
Значи замислил съм да си направя фитнес в нас ще ми трябват:
Лежанка с възможност за регулация(Да е като пейка),един лост 20кг,един крив лост 10кг ф20 и тежести 100-150кг и два малки пръчки за сглобяеми дъмбели
:-o
Идея какв одруго ми трябва :-o

Вместо да си купуваш лежанка с поставка за лост си вземи обикновена пейка (може и да има вариант да се вдига за горна лежанка, но си е малко лукс) и две стойки за клек. Смисъл две единични, които да могат да се нагласят на височина. Така ще ги ползваш и за поставка за пейката. А ако си го направиш сам можеш да им завариш и дръжки за кофички.

Ама на първо време и лост с тежести стига. Floor press вместо лежанка. Вместо гребане - обръщане. От обръщането преден клек.

цък тук (http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/lessons_from_southwood&cr=)

Alco
08-19-2008, 19:39
тва floor press съм виждал някой пауърлифтъри да го правят, много съмнително ми се вижда, къв е смисъла да правиш половината от движението на бенч пресата??... :-o

иначе стойка за клек задължително!!

Alco
08-19-2008, 19:42
не бе, лягаш на земята, взимаш щангата и правиш като бенч пресата, малко ми е безмислено.

Canis_Dirus
08-19-2008, 19:50
Губят се само няколко сантимера, ако се направи хубава дъга на гръбнака. Но то така и така лежанката не е чак толкова важно упражнение.

И все пак - на първо време само лост и тежести стигат. Обръщане с преден клек, раменни преси и тн. И някъде набирания. Малко по малко с нормални инвестиции.

Canis_Dirus
08-19-2008, 20:04
Лост за набирания имам и то доста добър,гадното е,че нямам място за скприпци и разни други глезориики :?
Не ти трябват. Чети pavel tsatsouline, chad waterbury, alwyn cosgrove.

Всичките пишат прости програми само с щанги и лостове (евентуално някой дъмбел) и работят.
на tsatsouline книгите ги има в дата.бг
Power to the People! - има супер проста програма - тяга и floor press (аз предпочитам военна преса)

Alco
08-19-2008, 20:10
май съм ги чел някой от тия програми, ама не мисля, че ше работят за хипертрофия, поне при мене... :-o

Canis_Dirus
08-19-2008, 20:16
май съм ги чел някой от тия програми, ама не мисля, че ше работят за хипертрофия, поне при мене... :-o
защо да не работят? Ако обема е достатъчен. Примерно по програмите на кросфит. Работата е, че там почти няма енергиина хипертрофия, а само тренировъчна. Обаче издръжливостта е като на мутант.

http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=459657

е това е брутално.

Alco
08-19-2008, 20:27
аз съм ектоморф и не е ли 4 серии за голяма МГ и 2-3 за малка не върви... и хеви дюти съм пробвал, и метода 25 ама не става. качва ми се силата, ама тя не ми е приоритет. :-o :-o

Canis_Dirus
08-19-2008, 20:31
То не е само до сериите. Повече е до интензивността и обема.

А щом това момче може:
http://spiderstamina.com/images/milko-progress_550.jpg