PDA

View Full Version : Схванат съм :(



darking
08-19-2008, 10:20
На 14 години съм и имам голям мерак да се запиша на някакво бойно изкуство, но имам няколко проблема:

1. Като малък можех да седна в поза лотос, но сега не :( Сега даже ми е трудно да си пипна пръстите на краката изправен. Можете ли да ми препоръчате някакви упражнения или уред, защото се чувствам(а и съм) много схванат.

2. Висок съм около 180см. - за годините си съм много висок. Явно и заради това(защото бързо дръпнах нагоре) съм много слаб - не дебел имам в предвид. На сила също не съм кой знае какво. Поне наскоро, преди да се залежа отново заради варицела, като почнах да правя малко силови упражнения лицевите ги докарвах към 20 и нещо, за разлика от преди, когато и една не можех, но все пак пак си е много малко. Е, ребрата ми не се броят на пръсти, но въпреки това съм си доста слаб, макар че ям по четири пъти на ден като прасе и хората даже ми се чудят как мога да поглъщам толкова. За шоколада пък да не говорим - пристрастен съм и всички ми викат да не ям толкова много, защото съм щял да хвана захарен диабет. Та някакви насоки? Също така дали ще е проблем при бойните изкуства? Попринцип удрям много силно, а и до сега не е имало в класа човек, който да стиска с ръка по-силно от мен, но това не оправдава факта, че не мога 20 лицеви.

todor92
08-19-2008, 10:32
www.kyokushin-bulgaria.com

AceXe
08-19-2008, 19:57
Започни да се движиш. Тичай от време на време. 2-3 пъти в седмицата. Карай колело. Прави някакви упражнения, гимнастика. Влез във форма така и тогава се запиши за някакво изкуство. Иначе е напълно безсмислено.

lebron23
08-19-2008, 20:30
Bate suvsem normalno i az v 6 klas lqtoto kato drupnah predi tav si ka4vah kraka na vruta a sega nemoga shot tiu se shvashtat kostite shot se razvivash v momenta taka 4e spoko :-D

08-19-2008, 23:26
На 14 години съм и имам голям мерак да се запиша на някакво бойно изкуство, но имам няколко проблема:

1. Като малък можех да седна в поза лотос, но сега не :( Сега даже ми е трудно да си пипна пръстите на краката изправен. Можете ли да ми препоръчате някакви упражнения или уред, защото се чувствам(а и съм) много схванат.

2. Висок съм около 180см. - за годините си съм много висок. Явно и заради това(защото бързо дръпнах нагоре) съм много слаб - не дебел имам в предвид. На сила също не съм кой знае какво. Поне наскоро, преди да се залежа отново заради варицела, като почнах да правя малко силови упражнения лицевите ги докарвах към 20 и нещо, за разлика от преди, когато и една не можех, но все пак пак си е много малко. Е, ребрата ми не се броят на пръсти, но въпреки това съм си доста слаб, макар че ям по четири пъти на ден като прасе и хората даже ми се чудят как мога да поглъщам толкова. За шоколада пък да не говорим - пристрастен съм и всички ми викат да не ям толкова много, защото съм щял да хвана захарен диабет. Та някакви насоки? Също така дали ще е проблем при бойните изкуства? Попринцип удрям много силно, а и до сега не е имало в класа човек, който да стиска с ръка по-силно от мен, но това не оправдава факта, че не мога 20 лицеви.
Аз мога да направя 40 лицеви и после ми се схваща левия крак (попринцип си имам проблеми с него>) 8-) . А това с удрането - нямате техника и това е.
Ти към какво си се насочил?

darking
08-20-2008, 09:11
Ми Кунг Фу или Тай Чи ама наще ми викат, че няма да издържа и загрявката :D Обаче едва ли ще е нещо кой знае какво, а и имам волята :)

btw На 50 метра съм най-бързи в класа, но на 600м. съм първи първата обиколка и след това почвам да ходя :D Пробвал съм да почна от начало по-бавничко и после да ги изпреваря, но пак същото :shock: Не съм много издръжлив... Та...притеснявам се там да не ме изключат :-D

lo0s3r
08-20-2008, 12:10
тичай дълги разстояния с бавно темпо ;)

08-20-2008, 12:45
Ми Кунг Фу или Тай Чи ама наще ми викат, че няма да издържа и загрявката :D Обаче едва ли ще е нещо кой знае какво, а и имам волята :)

btw На 50 метра съм най-бързи в класа, но на 600м. съм първи първата обиколка и след това почвам да ходя :D Пробвал съм да почна от начало по-бавничко и после да ги изпреваря, но пак същото :shock: Не съм много издръжлив... Та...притеснявам се там да не ме изключат :-D
И кво като не я издържиш?
И аз като почнах да тренирам след загрявката едва дишах. 8-)
А от тея двете няма смисъл... тоав тай чи е за дъртаци.
Скачай на нещо динамично.
Иначе, аз бих ти препоръчал да тренираш грапплинг ;р

Riot
08-20-2008, 13:25
е тва е спорта
черна нинджа 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=IzBGfjrTTfo

SiegHeil
08-20-2008, 13:35
Нормално е ако не спортуваш активно да си така...а и плюс тва като си малък нямаш развити мускули и си жилка, нормално да си бил по-добре..
И аз преди да почна не можех да си пипна краката, наклони не можех да правя и т.н...за 3 месеца вече имах стабилен шпагат и биех с крак в главата без проблеми...така че за записвай на някво бойно изкуство и почвай смело ^^

Beneath Below
08-21-2008, 22:47
НЕ СЛУШАЙ тези, които съветват да тичаш или да караш колело, освен ако искаш да останеш слаб.

Ако искаш да натрупаш маса и мускули, най-ефективно ще е ходенето на фитнес съчетано с правилна храна. Аз преди бях в подобно положение - тялото ми беше слабо и исках да направя мускули. За 4 месеца качих 10 кг (65 -> 75) и съм много доволен от промяната.

Ако решиш да ходиш на фитнес, може да наемеш персонален инструктор. В повечето фитнеси (да не кажа всички) има такива инструктори, които обясняват/показват упражненията, създават ти програма с упражнения, и дават съвети за това как да постигнеш резултати с тялото ти. Тъй като нямаш опит с фитнеса, е много препоръчително да наемеш такъв инструктор.

Също, ще трябва да ядеш повече отколкото си мислил че е възможно... Добри храни за целта са риба, месо, мляко, и яйца. Има и много други храни които ще ти помогнат, но тези са основните. Гледай да ядеш 6-7 пъти на ден, веднъж на всеки 2-3 часа. И не пропускай да закусваш!


Това са ми съветите относно как да подобриш тялото ти и до някаква степен силата ти... Не съм много наясно с бойните изкуства но се надявам че съм ти помогнал. :grin:

darking
08-22-2008, 09:43
Искам да заякна ама не е като да не мога да си прибера ръцете. Искам релеф ама малък(нормален). А за яденето - ям по 4-5 пъти на ден до болка :lol:

Myrth
08-22-2008, 16:39
Тай-Чи или така наречения Тай-Дзи-Цюан не е за дъртаци. Това е много смъртноносно бойно изкуство, но овладяването му изисква много време, като това време е запълнено от редица упражнения, които биха ви се видели безсмислени. И това години наред. Това е бойно изкуство от групата на Вътрешните, те се базират на медитационни техники и продължително бавно изпълняване на бойната форма.

Не те съветвам да записваш Тай-Дзи, защото си мноооого млад за да възприемеш нещо от тренировката, на тази възраст настройката ти още не е такава.

Това, че никой от класа ти не стиска по-силно не значи нищо. 11 клас съм и мога да разбия абсолютно всеки от випуска си на канадска, но не защото съм чак такава машина, а защото повечето нямат добра двигателна култура, пипат много мишката и рядко щангата...

Ако искаш непременно да запишеш бойно изк. това предлагам да е Винг-Чун. Попитай google за повече инфо.

Аз те съветвам на първо време да развиеш физика, като под това разбирам силови качества и външна форма на мускулатурата.

Имай предвид, че 20-30-40 лицеви никак не са добро постижение. Наблягай на лоста на успоредката докато не успееш да направиш в серия поне 80 лицеви, 40 кофички, 25 набирания. С тези упражнения се прави страхотно тяло, но имайки предвид ектоморфната ти структура, за да натрупаш масивна мускулна маса, ти трябват щанги. Ето защо те съветвам да тръгнеш на фитнес като наблягаш на упражненията със собствено тегло и базовите упражнения като вдигане от лег, клякане със щанга и мъртва тяга. И тъй като си още млад, умната с тежестите. Няма нищо лошо да правип тяга от тази възраст, но всичко трябва да е съобразено и да няма изсилвания.

Не пренебрегвай краката. Това бе моята грешка и сега съжалявам. Нагоре визуално и силово съм доста развит, плътна мускулатура и релеф, докато краката ми развалят цялата визия...те първа ще поправя това.

И най-важното. Търпение и постоянство. Първите резултати ще дойдат на първия месец, но за истински постижения може да се говори за след години.

Взимай спокойно хранителни добавки от рода на протеините и креатина и не помисляй за химия, дори да не виждаш никаква промяна в тялото си. При редовна тренировка и правилно хранене резултатите ще дойдат. Обещавам ти.

darking
08-22-2008, 18:16
Какво имаш в предвид под "да възприемеш нещо от тренировката"? Попринцип се занимавам със спиритуализъм. Имам доста знания, а и опитът ми не е като да го няма :D Още от преди година несъзнателно напреднах доста в Energy Control и си мислих, че ако отида на Чи Гун или Тай Чи ще мога да го усъвършенствам още. Само не ми харесва, че някак си движенията са прекалено бавни. За медитацията съм готов, обаче някак си ми се иска да има динамика, а то всичките движения са толкова плавни...

Wing Chun знам какво е и въобще не ми допада.

А аз пък си мислих, че никой не може да стиска по-силно от мен точно заради мишката и клавиатурата. В интерес на истината почти не правя физически упражнения. Само напоследък за да запиша бойно изкуство, както казах, почнах малко по-усилено. Докарвах ги 20 лицеви, но понеже наскоро карах варицела, явно още не съм се въстановил както трябва, а и съм изгубил тотално форма, та едвам правя 5. Обаче се надявам до няколко дни пак да си ги докарам като преди :) Иначе честно казано на мен най-големият ми проблем са краката. Преди година не знам как ги правих по 100 на изпитите, но сега колкото и да тренирам(по два пъти на ден) почват да ме болят силно още на 10-тото клякане. Не знам как ги докарвам 20-30...

А химия няма да пробвам. Както казах релеф искам ама лек. Не искам да прекалявам :razz:

Myrth
08-22-2008, 19:31
Свръхбавното изпълняване на формата позволява да влезеш в бойното изкуство и да уловиш всеки детайл. Стоенето по часове в стълбова позиция също има своята роля и свиквайки да го правиш се сдобиваш с качества като отпуснатост и контрол, които не можеш да получиш по друг начин.

Формата не си я загубил от варицелата да ти кажа. Например аз, след екстремална загуба на мускулна маса вследствие на дни наред недоспиване, натоварване, супероскъдно хранене и жега (бях на екскурзия с випуска) успях да вкарам 70 бързи лицеви, не много по-малко, отколкото правя в добра форма. Така че това е много относително.

Но както и да е. Моето предложение е на първо време да се фанеш на некое лостче и да развиеш сила в набиранията и след като вече си изградил такава да се впуснеш във фитнес-вселената ;]