PDA

View Full Version : как да й го кажа ?!



Love0nlyMyself
08-19-2008, 16:16
здравейте. ето че дойде и мой ред да ви помоля за съвет ... така

преди няколко седмици се скарах с може да се каже най-добрата ми приятелка защото просто ми писна от нейните капризи и изобщо като човек не мога да я търпя повече... тя ми се извини за скандала който за пореден път тя беше почнала и т.н.. обаче въпреки всичко не исках повече да се сдобрявам с нея и не й отг .. така до днес обади ми се и аз вдигнах нз защо .. почна да ми разправя как скъсала с гаджето си а аз попринцип съм свикнала да помагам на който и да е било .. близък или не независимо какъф е проблема просто нз защо .. обади ми се и поиска да я успокоя . успокоях там казах че ше се съберат и готово тя поиска да се видим щото не иска да се прибира и хуу видехме се говорихме там накрая и казах че се прибирам и ок обаче са просто съжалявам че се видехме както акзах вече НЕ искам да бъда приятелка с нея просто и помогнах в труден момент и само тва не искам общи взаимоотношение и нз как да й го кажа ... не ме мислете за гадна и т.н. мога да помогна в труден момент но само тва друго не искам ... как да й го кажа или да продължа да крия ??? щото знам че утре пак нещо ще недоволства и ще почне да обижда и т.н.

и за това ви моля за някакъф съвет :(

t1n4e7o
08-19-2008, 16:27
Ами просто се дръж по- хладно и като ти се обади да излезете й кажи, че си заета с нещо и това е...

BOOK_FAN
08-19-2008, 16:28
Ами просто се дръж по- хладно и като ти се обади да излезете й кажи, че си заета с нещо и това е...
+1 8)

Mind fReak
08-19-2008, 16:28
Бъди по-студена, тя ще разбере ;)

devil_feel_f
08-19-2008, 16:37
Кажи и го направо.Щом преди ти е била добра приятелка, залужава поне да си искрена с нея.

qst
08-19-2008, 16:45
Съгласна съм,че е по-добре да си искрена и да и кажеш какво си решила :( Успех :(

FuzzyWuzyy
08-19-2008, 16:45
Браво бе "най-добрата" приятелка и веднага всички дръж се хладнокръвно бла бла бла ... Сещала ли си се за вероятността да излезеш с нея и само на 4 очи да и поставиш един хубав ултиматум ? Малко да й дойде акъла и да се постараеш да не разваляш хубавото приятелство ? Или дай по лесно да заебаваме приятелите пък като останем сами ще пишем във форума и ще си намерим някой ..... Ако беше гадже майната му, но приятелите могат да ти останат до живот !!! По добре се опитай да поговориш с нея и да я накараш да се промени ..... Ако това не помогне казваш и всичко в очите и я оставяш на произвола на съдбата не си длъжна да я търпиш :) Успех !

Love0nlyMyself
08-19-2008, 17:00
Браво бе "най-добрата" приятелка и веднага всички дръж се хладнокръвно бла бла бла ... Сещала ли си се за вероятността да излезеш с нея и само на 4 очи да и поставиш един хубав ултиматум ? Малко да й дойде акъла и да се постараеш да не разваляш хубавото приятелство ? Или дай по лесно да заебаваме приятелите пък като останем сами ще пишем във форума и ще си намерим някой ..... Ако беше гадже майната му, но приятелите могат да ти останат до живот !!! По добре се опитай да поговориш с нея и да я накараш да се промени ..... Ако това не помогне казваш и всичко в очите и я оставяш на произвола на съдбата не си длъжна да я търпиш :) Успех !

точно тУк е проблема !! говорила съм с нея над милион пъти и съм й обяснявала да ме приеме такава каквато съм и т.н. 1ви ден ок и нататък си е по старо му пак продължава при нея проблема е че че ако не съм НАЙ-отворената и ако не ме мрази всеки в цяла соФИЯ просто не може да съм на найното ниво треа да псувам всеки по улицата си1ки да ме заплашват и тогава ще стана на нейното ниво и ше спре да прави скандали за щяло и нещяло повярвай ми сичко съм пробвала ама тя не разбира просто почти всеки път е мила с мен само когато има нужда от помощ да правилно помагала ми и на мен в трудни моменти но ... кратко и ясно ПО-ДОБРЕ МИ Е БЕЗ НЕЯ искам да й го кажа обаче не се сещам по какъф начин щото са да отида при нея и да й кажа не искам да имам нищо общо с теб и т.н. се пак ми е била приятелка и не обичам да наранявам хората обаче просто тук явно нямам голям избор ...

partychild
08-19-2008, 17:06
i az bqh v takava situaciq..prosto mi pisna ot neinite kaprizi i neinite preoveli4avaniq ...skarahme se i pove4e ne sam i progovorila..makar i sama taka sam po dobre :) 6tom ne iskash da si s nqkoi po dobre nedei... dori i da ti e bila nai dobrata priqtelka horata se promenqt i v edin moment nqma smisal da si s tqh... mislq 4e 6te tie po dobre ot neq 6tom ti pravi takiva problemi

devil_feel_f
08-19-2008, 17:08
Ми нямаш голям избор.И по-добре е да и го кажеш лично, а не по чата, защото иначе ще се почувства по-зле.В случая така или иначе ще я нараниш, така че действай направо, без заобиколки.

FuzzyWuzyy
08-19-2008, 17:11
Хъмммм ... Ми вариантите които ще ти свършат работа са "скайп/смс/телефонен разговор/писмо" Но е доста гадно така да го направиш но ако неможеш да и го кажеш в очите ще ти се наложи :) 2-ри вариант кажи и го малко по тактично но в очите ! От сорта на "през последните еди колко си месеца (или там някъв период къвто е) ти се държиш отвратително с мен и с останалите хора което за мен е недопустимо ! Знам че си била винаги до мен и че си ми помагала но това незначи че покрай теб трябва да бера и аз срам и да бъда презирана и ненавиждана ..... Дадох ти достатъчно шансове да се промениш но ти не направи нищо по въпроса и просто мисля че това е край на едно хубаво приятелсвто ..... Съжалявам че трябва да прекратим всичко но заради теб загубих много хора които значеха много за мен , но немога повече така !!Ще бъда винаги до теб когато имаш нужда но просто няма да бъдем приятелките които сме били едно време! Или нещо от тоя сорт :)

Love0nlyMyself
08-19-2008, 17:14
Хъмммм ... Ми вариантите които ще ти свършат работа са "скайп/смс/телефонен разговор/писмо" Но е доста гадно така да го направиш но ако неможеш да и го кажеш в очите ще ти се наложи :) 2-ри вариант кажи и го малко по тактично но в очите ! От сорта на "през последните еди колко си месеца (или там някъв период къвто е) ти се държиш отвратително с мен и с останалите хора което за мен е недопустимо ! Знам че си била винаги до мен и че си ми помагала но това незначи че покрай теб трябва да бера и аз срам и да бъда презирана и ненавиждана ..... Дадох ти достатъчно шансове да се промениш но ти не направи нищо по въпроса и просто мисля че това е край на едно хубаво приятелсвто ..... Съжалявам че трябва да прекратим всичко но заради теб загубих много хора които значеха много за мен , но немога повече така !!Ще бъда винаги до теб когато имаш нужда но просто няма да бъдем приятелките които сме били едно време! Или нещо от тоя сорт :)


тва ще ми свърши доста добра работа благодаря ти и на сички които отговориха на тази тема и ми помогнаха :)

renesanZ
08-19-2008, 17:18
Ако наистина ти е най-добрата приятелка би я приела такава каквато е и би й търпяла поведението...и между другото тва да не ти е гадже,че да мислиш как да й кажеш,че "късате".Тя ти е приятелка и то най-добрата...

xXxScreamxXx
08-19-2008, 17:42
Кажи и го направо.Щом преди ти е била добра приятелка, залужава поне да си искрена с нея.

3а пореден път съм съгласна с теб :)

marmalad4e
08-19-2008, 17:46
аз така се чувствах с моята някогашна най-добра приятелка...тя започна да се държи зле, да се интересува от глупави за мен неща и хора, да слага смешни преоритети...но колкото и да ме дразнеше вече, аз все пак държах на нея и не исках да я засягам като й казвам какво мисля директно.затова лека полека просто се отчуждихме и все пак някак неусетно спряхме да се виждаме, но останахме в добри отношения :)

Magichkaa_
08-19-2008, 18:13
И аз съм така ...Напоследък и моята "най-добра приятелка" постоянно ме обижда ...! И знаеш ли милиони пъти и казах да не ме нарича "гъз" или пък "мноо си зле ма" и просто я отбягвам.Стана ми антипатична и вече дори немога да я погледна :?

PePeLePew
08-19-2008, 18:17
за пореден път се обеждавам че женско приятелство не съществува

pandelka
08-19-2008, 18:25
Щом ти е може да каже,най-добрата приятелка защо не поговорите върху това,което се е случило напоследък и не продължите заедно напред.В приятелството трябва да се прощава и да се правят компромиси.След време може да съжеляваш,че сега си искала да не ти е приятелка повече.Моят съвет е:Не спирай да комуникираш с нея :)

Sweet_Play_F
08-19-2008, 18:38
"Право куме в черни очи" както е казал народът. ;)

Love0nlyMyself
08-19-2008, 19:17
ама то тва не се случва рядко а може да се каже през ден два на кво ли не ме е обиждала аз прощаваш сичко ама просто и вие знаете че в един миг просто не можеш повече и аз съм така писнало ми е вече ... обаче при нас е по лесно ние не се виждаме смис да кажем ето за тая ваканция сме се видели само 2 пъти щото сме от различни места немаме мн общи познати и ми е лесно така обаче учим в един клас ии ама тва не ми е проблема все пак реших да си й го кажа в очите обаче пак ще й помагам ако има проблем но само това нищо друго

babity
08-19-2008, 19:19
Разбирам те напълно. Аз самата имам най - добра приятелка егоист и знам колко е отвратително. За себе си не намерих начин да се откопча от нея, а тя не иска и да чуе за това, че не е права. Накрая свикнах да съм последна дупка на кавала и толкова.