PDA

View Full Version : Помощ! Става въпрос за купуване на кученце..



thefreakykid
08-19-2008, 16:50
Здравейте! Първо, извинете ако има подобна тема или е в неподходящ раздел. :oops: Не знам какво куче е най-подходящо за мен, а и аз не разбирам много много от кучета, така че бих желала малко помощ за избора.
Значи първоначално щяхме да вземем мопсче от един приятел на вуйчо ми, който има женска. Но нещо не иска да се... развъди. :cry: И сега с моето семейство обмисляме идеята да си купим някакво кученце. Но не знаем какво. Аз от вълнение изчетох всичко, което намерих за мопса и се влюбих в тази порода, но и другите малки кученца са много сладки и не знам.. много съм объркана. Като цяло търсим малко кученце, късокосместо, да е мнооооооооого любвеобилно, да не е много агресивно (чувала съм, че пи. За вътре, вкъщи. Най-много се колебая за мопс, чихуахуа или пинчерче. Искам да питам кое ще е най-подходящото кученце (късокосместо) за вътре? Дали е по-добре мъжко или женско? От това, което прочетох, по-добре е мъжко, защото то се привързва повече към стопанина, а женската - към дома. Също така, през размножителния период женската трябвало да е с памперс. O.o Сигурно говоря пълни глупости, но това пишеше. :D

Още веднъж искам да се извиня, ако темата е тъпа или де да знам.. в грешен раздел, или се повтаря.

Благодаря предварително. ;]

air_J
08-19-2008, 20:01
Миниатюрен немски шпиц, пекинез, или японски хин - и за трите породи лично гарантирам. 8)

Forest_girl
08-19-2008, 20:38
А защо ще си купуваш куче. Спаси някое мъниче от улицата - така ще направиш мн повече добро :)
А какво значение има дали е мъжко или женско, нали ще си го обичаш :grin:

Dreammy
08-19-2008, 20:43
А защо ще си купуваш куче. Спаси някое мъниче от улицата - така ще направиш мн повече добро :)
А какво значение има дали е мъжко или женско, нали ще си го обичаш :grin:

Съгласна. :)

thefreakykid
08-20-2008, 07:05
Вече имам едно от улицата.. то е в двора. Добър пазач е. Ако питате мен бих взела всяко кученце от улицата, щото много си ги обичкам, ама наще не са на същото мнение..
А и Лора (кучето) вече остаря и напоследък (не знам защо) е станала много зла.. мисля, че е от бомбите от Челопечене.. като се гърмя искахме да я вземем (като бягахме от Чепинци) и тя не даваше. Все пак я взехме.
И напоследък като отида да си играем и по 1 време се опитва да ме захапе и отива при кокала си.. преди не го е правила. Ръмжи дори, когато искам да и дам вода, щото купичката за вода и е до тая за храна и тя си била пазила храната (поне така го тълкува мама).

А за кученце вътре.. наще всеее отлагат, понеже "съм много малка и не мога да гледам животинче". Бих си взела и улично (тука има много), ама наще ще подивеят.

shadow4e
08-20-2008, 10:38
Имай предвид, че щом така ти се озлобило кучето, ще нападне новото, което си вземеш.
Кучето на Абосют ми е много готино, дано да се включи в темата с някоя снимчица, ако не аз ще сложа вместо нея :) Май беше смеска между мини пинчер и чихуахуа :)

thefreakykid
08-20-2008, 12:56
Лора (сегашното ми куче) е вързана. А и няма чак толкова да извеждам новото. Но 100 на 100 ще ревнува. Тя ме ревнува дори и от колелото ми.. и лае по него :D

your_secret
08-20-2008, 13:39
аз си имам 1 мопсинка :)

SINDEL
08-20-2008, 13:54
Вземи си мопс или френски булдог или дакел4е :) Сладури са и са някви лигльовци ;)

ElinoOor
08-20-2008, 14:10
Ако имаш досадни съседи най-подходящ е азиатският шпиц - Чао Чао .
Той не лае много избягва кавгите с останалите "индивиди" , не обича шумни компании и предочита похърква от колкото да скача и лае като невидял :D Ако вземеш такова куче най-добре да му отделите едно местенце където може да се уедини когато поиска ! Това е от мен . Цената е около 100-150 лева ако е още малко после с възраста си цените падат и аз не знам защо :-o .

IndianXXI
08-20-2008, 14:58
съгласен съм със Синдел за булдога,също така Джак-Ръсел териер е игрив и любвиобилен и късокосмест,видях че някои е предложил Чао-Чао,наистина са красиви но като вземат да сменят козината.......а отностно падането на цената с възраста е разбираемо защото много по-лесно може да обучиш един мъник,отколкото пораснало куче изградило до някаде навици и да го свикнеш със свойте изисквания,затова са по-скъпи като малки.Кокер също не е лоша порода(лично съм убеден)но е средна на ръст(не е от най-малките).Пинчерите много вряскат(аз се нервя).Бигълът също е добър вариант за малко късокосместо куче.Моят съвет е Английски булдог :)

thefreakykid
08-20-2008, 15:08
Много благодаря на всички. Мисля, че ще се спра на мопс. МНОООООООООООООГООООООООО О СА СЛАДКИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИИИИИИИИИИИИИИ. Само трябва да търся на по-приемлива цена. :D Тука като гледах в нета най-евтиното беше около 400 лева и стигаше до 999 евро.

BlackWings
08-21-2008, 15:28
Аз пък обичам дакелчета , симпаяги са :-D
Но мопсче щом си решила браво , да си намериш най хубавото и много да те радва :wink:

Spider4eto
08-21-2008, 16:00
На мен пък любимите малки са ми японските хинове, направо ги обожавам и са толкова любвеобилни и лигави, мн им се радвам :grin:

miminia
08-21-2008, 16:12
Дени , защо не разгледаш кученцата в приютите ....
има много сладки животинки :)

Liar
08-21-2008, 16:40
Мини дакел :) Големи бонбони са.

hoSTagE__
08-22-2008, 17:24
хм и аз мисля че дакелите са големи сладури :-) но щом си решила мопс - вземи си - симпатични кученца са :)

thefreakykid
08-27-2008, 18:56
Наде, бих отишла в приютите и бих ги взела всичките! Обожавам кучета и за мен няма значение дали ще е улична превъзходна или някое породисто кученце.. И тук идва едно голяяяяяяяяямо НО. Наще... доста консервативни са. За куче навън биха взели дори, някое от улицата. Дори първото ни куче (от както аз съм на този свят) няма порода.. За жалост умря, но сега пак си имам внучка и. Но аз искам куче вътре, това ми е било мечта от както се помня. Дори като бях малка имаше едно улично куче, което от улицата бях скрила в двора и то редовно препикаваше марулките, натъпкваше теменужките и какво ли още не. Един ден, когато бях сама, го внесох вътре (то е тя, дълга и що годе хубава кучка, която бях кръстила Мици по името на един герои от една анимация :D ) и гледахме заедно ТВ, показах и банята, хладилника също.. след това се опита да влезе в него. :D Вкарвала съм и други кучета.. когато Джина роди, имаше няколко кучета, но само едно оживя. Нея какво ли не я правех :D Люлеех я на люлка, качвах я на багажника на колелото, слагах я в 1 кошница.. :D Горкото куче.. поне не съм го измъчвала нарочно. Подобно нещо правех и с едно козле, защото ние преди (като бях много малка) имахме и кози.. :D
С една дума, много обичам животните..

И да се оплача.. май няма да има кученце... :cry: мопската, която е на един роднина, не иска да се разгони.. :cry: :cry: :cry: :cry: а да вземем мопс от зоомагазин би ни излезнало доста солено. Гледах и обяви по нета - най-евтиното е 400 лева... А наще ясно ми заявиха, че повече от 150-200 лева за куче няма да дадат. :cry:
Все пак мннннооооооооооооогоооооо оооо благодаряяяяяяяяяя на всички за предложенията и за помоща :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

thefreakykid
08-27-2008, 18:57
Олееееееее.. изписах цял роман :D

OtherDimension
08-27-2008, 18:59
tiq lekenca, spomenati po-gore, ne sa kucheta....

tuzaro
08-27-2008, 19:52
аз си имам 1 мопсинка :)и аз имам един мопс

Vikitooo
08-27-2008, 20:00
И аз искам да си взимам кученце :grin:

vivteen
08-27-2008, 21:23
знам че се спря на мопс но като гледам 100-150 е невъзможно за такива пари куце мопс а от зоомагазин ни си взимай намерих случайно да се подарява бийгъл http://podariavam.com/?action=view&post=484 хайде успех :-)

thefreakykid
08-28-2008, 10:22
Много благодаря :-) :-) :-) :-)

vivteen
08-28-2008, 11:33
ако си вземеш кученце ще искам да разказваш и поне 1-2 снимчици :)

thefreakykid
09-01-2008, 17:27
Даааааааааааааааааааааааа ааа!! :grin: Естествено!!!! Ся в събота ще ходя в Подуяне има някъв пазар за животни иииии имало всякакви кученца. Стискайте ми палци да си намеря нещо, което удовлетворява наще, щото за мен е без значение какво е кученцето.. важното е да си го обичкам. :P

babity
09-01-2008, 18:34
Искаш да си кушиш куче от пазар? Искаш куче от зоомагазин? Искаш ли да ти покажа откъде идват тези кучета и на какво ще помогнеш с твоите 200 лв?! Или може би държиш да вземеш болно куче, чийто темперамент не може да бъде предвиден или просто си авантюристка и си достатъчно самоуверена за да вярваш, че можеш да премахнеш наследствената обремененост към разни болести или агресия?

Моят съвет като човек, който в тази тема се чувства в свои води: Забрави купуването на куче! Ако на този етап не можеш да имаш куче с доказан произход т.е. от развъдник (а аз мисля, че не можеш да имаш, защото с тези пари можеш да си купиш само бебе БОК, което не мисля, че е подходящо за теб) разгледай обявите за кучета, които се подаряват и изчакай да видиш ТВОЕТО куче! Може да отнеме време, може да почакаш малко или повече, кой знае, но това е най - добрият вариант, който можеш да избереш. А идеалният такъв е да намериш породно куче, с изградени хигиенни навици и развит характер т.е. ще си напълно наясно с това, което вземаш.

п.п. не се лъжи с този бийгъл. Това е ловна порода, иска страшно много разходки, ужасно са буйни и винаги намират начин да избягат, защото просто не понасят да бъдат ограничавани. Да не говорим, че дори и някои от най - опитните български треньори отказват да се занимават с тях. Ако живееш в апартамент просто си го избий от главата.