PDA

View Full Version : Медитацията - средство за успокояване на ума.



Nam3less2
08-19-2008, 17:53
Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

Blab
08-19-2008, 17:58
Правя го. Доста често, при това.
С музика, без музика...
Шума на морето...

nailana
08-19-2008, 18:02
Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.


Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....

Nam3less2
08-19-2008, 18:04
Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.


Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....Медитацията няма нищо общо с вярата, нито е магическо нещо, нито е отричана. Това е вид спорт за успокояване на съзнанието. Отричана е онази медитация, чиято цел е да изпадаш в транс.

AutumnTears
08-19-2008, 18:45
pove4eto ot tezi koito "praktikuvat" meditaciq posledvana ot izpadane v trans
sa po-skoro aktiori otkolkoto priemnici na duhove ili otkusnata du6a v astralniq svqt :-D

SiegHeil
08-19-2008, 20:46
Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.


Дамм.....ето едно изказване на един истински вярващ.....

Дам, 11тата божия заповед - Не релаксирай. 8-)

А иначе медитирането наистина успокоява много..ако го правиш всека сутрин можеш да станеш много по спокоен и щастлив човек..

ПП: Иначе аз го правя чрез изкарване на въздуха от дробовете чрез диафрагмата, без вкарване на гласни струни и т.н....лесно пък и се прави корем така 8-)

Kman
08-19-2008, 20:56
Никакъв спорт не е :lol:
Препоръчвам "Йога" на Аладар Коглер
Медитацията не е за да се изпада в транс....що за работи пишете.
За да испаднете в транс са ви нужни много много години на самоусаваршенстване на дишането и на мудрите.Повечето хора го използват наистина като средство за релаксация след стрес,но това не означава че остават в една празна и тиха стая и дишат.
Първо има три вида дишане,разнообразни мудри(пози),които спомагат за отпускането на тялото.
Аз лично не медитирам,колкото по заето ми е съзнанието толкова по-добре.А и като съм под напрежение мисля по трезво. :smt032

lsd43
08-19-2008, 20:58
Само мен ли ме изнервя медитацията?Съвсем сериозно не мога да стоя 15 мин без музика с кръстосани крака дишайки дълбоко,просто на 5тата минута съм опънат като струна и съм доста изнервен,за мен най-ефикасният начин да дам почивка на съзнанието си е да легна в леглото си и да си пусна класическа музика(Бах ,Моцарт,Бетовен,Вивалди и др.),или пък да се накисна в гореща вана,но као нямам време за тези две успокояващи ме лично практики,просто сядам и започвам да си мисля за нещо положително. :)

SiegHeil
08-19-2008, 21:03
Само мен ли ме изнервя медитацията?Съвсем сериозно не мога да стоя 15 мин без музика с кръстосани крака дишайки дълбоко,просто на 5тата минута съм опънат като струна и съм доста изнервен,за мен най-ефикасният начин да дам почивка на съзнанието си е да легна в леглото си и да си пусна класическа музика(Бах ,Моцарт,Бетовен,Вивалди и др.),или пък да се накисна в гореща вана,но као нямам време за тези две успокояващи ме лично практики,просто сядам и започвам да си мисля за нещо положително. :)
Въпросът не е дали дишаш а как дишаш... ^^

Nam3less2
08-20-2008, 00:26
Даже и лекарите го казват, човек първо трябва да се научи да диша.

Saymon90
08-20-2008, 05:47
Определено помага, стига да се направи правилно :)
Но и по принцип - винаги, когато човек се спре за малко и се отпусне, това малко или много му налива жизненост и спокойствие. Тъй че е хубаво човек, особено ако има напрегнато ежедневие, да отделя по малко време и за себе си... все пак да не изнасилваме мозъците си :Р

geko
08-29-2008, 19:40
Медитирате ли и по какъв начин? Само не ми казвайте че съм будист, говорим за релаксиращата медитация, която е като вид спорт, а не за онази медитация, в която изпадаш в транс.
Най-популярният и лесният начин е да застанем в стандартната поза - седнали с кръстосани крака и изправен гръб в спокойна и тиха стая, и 10-15 минути(без музика за медитация) да следим начинат ни на дишане, като мислим само за това как дишаме. Спомага за прочистване на умът и за освобождаване от стреса.

Само не знам откъде си решил, че в будизма медитацията има нещо общо с изпадане в транс. Медитацията,която ти описваш е будистка техника - вариант на медитацията "шамата". Ето ти един цитат от сайта на най-сериозния български будистки център:

Какво е медитацията?

В будизма има много различни видове медитация. Най-общо казано, това са техники, чрез които пренасяме интелектуалното знание за определени неща на нивото на лично емоционално преживяване.

Цитатът е от тук: http://shechen-bg.org/buddhist_questions_and_answers

Будизмът напълно отрича достигането до състояния, в които умът се притъпява или затъпява. В будистките медитации винаги присъства острота.

Kman
08-30-2008, 02:43
И на неймлесс му се струва че това е спорт,и даже забранява прекалената медитация.....питай го защо и той неможе да ти каже....А никъде в неговата библия не пише да се медитира,а даже всъщност медитацията че извършва от будисти,а това не са християни,следователно не са в правия път,следователно и медитацията не е правия път.....абе тоя неймлесс нещо много взема сам да си противоречи на самия себе си.

SweetDead
09-08-2008, 19:03
Разбира се, че медитирам. На всеки му идва в повече. Стрес, шум, умора. Има нужда от медитацията. Даже мисля тази вечер преди да си легна да си направя. Много неща ми се насъбраха, вече не мога да разбера какво става. Понякога ми идва да изляза навън, да се огледам и да вида в какъв свят живея. Светът ни хич не е розов. Ден след ден става по-зле и по-зле. Ах, как искам всичко да се оправи..

LadY_AnonYmitY
09-09-2008, 23:00
Много често медитацията е приемана като единствено средство за успокояванена ума!Всъщност (ако имате за цел) ,чрез медитация можете да се научите да контролирате собствената си енергия,да знаете как да внасяте в тялото енергия от други жиснени тела и така нататък!След като знаете как да се "властвате" над собствената си енергия тогава идва успокоението!Но когато сте напрегнати можете просто да седнете "по турски" да доближите едната до другата си ръка,да затворите очи ,а мислите ви да отлитат там където няма да са притеснявали!(веднъж заспах в тази поза :D ) Айде със здраве!

ThunderGoddess
09-24-2008, 13:23
Определено помага :-P

Christ
09-27-2008, 19:04
Да, медитирам.Сега правя опити за навлизане в транс, но не се получава...

Стига, бе... :-D

Nam3less3
09-27-2008, 19:04
Да, медитирам.Сега правя опити за навлизане в транс, но не се получава...Познавам един човек който го е правил, като стандартна медитация е, пуснал си е музика също. И вече не знам как, но е и опасно.

Kman
09-27-2008, 19:19
А защо не?
:lol:

nicolepcd
09-28-2008, 17:41
Пробвала съм, но съм доста нервна и не мога да седя на едно място... но от утре ще се опитам да медитирам :-o Щом казвате, че поомага... :)

Kman
09-29-2008, 17:38
Мда е,помага да заспиш по готино...

IvJonas
10-01-2008, 11:54
не съм пробвала, но би трябвало да опитам. сякаш не съм се чувствала в подходящи настроение за медитация.

betterman
05-26-2010, 14:33
И аз практикувам...

npp
01-26-2012, 14:43
обикновено се почва с йогически дихателни упражнения, но те всъщност са т. нар. "пранаяма", а това е процес, при който едни сатанински духове/сили наричани "прани" обладават йогиста/медитиращия и започват да действуват в него превръщайки го в духовно лице на "тъмнината"/дявола, в превод от древните езикови форми "пранаяма" означава "сатанинска духовност", а "прана", "сатанинска сила", този процес води йогиста/медитиращия към сатанинска духовна реализация, като по този начин това може да го доведе до по-големи дълбочини/висоти в света на окултното, който е тъмната страна на духовното

Concussion
01-26-2012, 14:54
Praktikuvam meditaciya ,tova nyama nishto obshto s religiyata.Takiva izkazvaniya sa smeshni.Meditaciyata e vid relaksaciya ,prochistva suznanieto i ni pomaga da vodim po -pulnocenen nachin na jivot.Chrez meditaciyata chovek se obrushta kum sebe si,izkarva izlishnite misli i nabludava edinstveno dishaneto si .Mnogo e zarejdashto.Nujno e vreme dokato se osuvarshenstva .Moje da ne se poluchi ot purviya put,no s praktika se osuvarshenstvaa : )

Започни да пишеш на български, мЪ.

defender
01-26-2012, 15:07
Не, медитацията не помага, тя просто погубва души.

gandalfepi4
01-26-2012, 19:59
Не, медитацията не помага, тя просто погубва души.

Успокояване на емоциите, с доказани медицински ползи и подобряващо концентрацията

http://en.wikipedia.org/wiki/Meditation#Scientific_studies

Определено звучи като нещо което да приемаш за ужасяващо имайки предвид че не си много по мисленето.

defender
01-26-2012, 21:09
ти нали не вярваш в душата, защо коментираш мнението ми.

npp
01-26-2012, 21:19
Успокояване на емоциите, с доказани медицински ползи и подобряващо концентрацията

http://en.wikipedia.org/wiki/Meditation#Scientific_studies

Определено звучи като нещо което да приемаш за ужасяващо имайки предвид че не си много по мисленето.

йога медитацията е опак духовен процес, постигането на спокойствие и концентрация там е за сметка на сатанински ползи, тъй като това е система за верческо/духовно беззаконие

"А змията беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и ето дявола се роди/дойде от "тъмнината" и беше по-разумен от всички(-те) същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете всезнаещи и всемогъщи като Бога). И като видя жената, че дървото беше(т.е. че изглеждаше) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за "тъмната" страна на ума), дърво желателно, за да дава знание(или: божествена власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха окултни(-те)/йогически(-те)/трансцендентални(-те) възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат и третират Божиите Творения като греховни (и по греховен начин) и да ги сквернят, а верческите/духовните неправди да възприемат и третират като безгрешни и святи); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха множество верчески/духовни измишления, сиреч, лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(неправедна) религия/вяра/духовност)" Битие 3: 1-7

gandalfepi4
01-26-2012, 21:49
ти нали не вярваш в душата, защо коментираш мнението ми.

Ми аз и във вампири не вярвам, но това не ми пречи да виждам че тези от twilight са баси смешката.

Същото и с коментара ти - медитация се ползва от "езичници", нерелигиозни и ХРИСТИЯНИ http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_meditation

gandalfepi4
01-26-2012, 21:50
йога медитацията е опак духовен процес, постигането на спокойствие и концентрация там е за сметка на сатанински ползи, тъй като това е система за верческо/духовно беззаконие


И к'ва е разликата между нормалното медитиране и "йогистко" а?

Аз примерно до сега (уви) не помня да съм избухвал като тебе, да съм ставал на Хари Потър или нещо друго "сатанинско" или дори интересно в интерес на истината

koshtramba
01-26-2012, 22:01
Медитацията не е ли сатанинска конспирация на погибел?

defender
01-26-2012, 22:38
Медитацията неусетно за практикуващия може да го доведе до много тежки последствия:
http://store.picbg.net/pubpic/41/26/72f466dd18b54126.jpg

gandalfepi4
01-27-2012, 03:07
Не знам как да ти го кажа но това е буквално най-неинформираното и глупаво изказване за физиология което съм чел в живота си.

Докато гледаш телевизия, стоиш на компа, играеш с кучето и тн се произвеждат ендорфини (точно те са разпознавани като хубаво чуство), медитирането няма такова действие, което да е разпознато от науката, но има доста полезни. Предполагам пак разните гадни мнозинства от учените са част от индийско комунистическата мизотеистична пропаганда нали?

Отделно че това за мантрите е при някои особенни форми, няма нищо общо с нормалната медитация. Тези които го практикувата по описаният начин са примерно ХРИСТИЯНИ (просто цъкни линка от горния ми пост като си глупаво, тъпо, неинформирано животно)

Баси олигофрена си момче. Намерил си нещо написано някъде, което потвърждава идиотските ти възгледи и веднага си го слагаш като лайно на челото с горда усмивка на видиотен....

Доказано е 100% от всички учени в световната история че ако някой е религиозен е убиец, крадец и лъжец. Спада в най-глупавият сегмент на популацията, като е задминаван по интелект от някои видове миди. Пъха си лайната в устата и желае да си блъска тъпата глава в стената докато не започне да си повръща мозъка

Ето и аз поствам лайна от въздуха. Сега какво?

Спор кой олигофрен може да постне възможно най-голямо количество шибании без никакви цитати и аргументи ли?

Concussion
01-27-2012, 07:08
Нямам си представа как се медитира. Знам че ако го правиш правилно ти се отразява добре, познавам хора които го практикуват и са много уравновесени. Но аз не знам как и не мисля че мога да медитирам, много нервен човек съм, не избухлив, постоянно нещо ми щъка отвътре и трудно се съсредоточавам.

gandalfepi4
01-27-2012, 07:15
Сядаш си на гъзо и се опитваш да не мислиш за нищо и да си възможно най-отпусната.

Ей това е.

10-15 мин и си по-кукуряк, като освежаваща дрямка е. Нищо кой знае какво...

разбира се освен това и унищожава душата и съзнанието и те прави по-ужасяваща от дявола по някакъв начин, но въпреки предупрежденията на нпп до сега не съм избухвал в пламъци

Concussion
01-27-2012, 07:28
Това не е за мен. Виж, някои други освежаващи работи мога да правя, па и те са греховни, тъй че "нпп", дето се вика.

npp
01-27-2012, 07:40
И к'ва е разликата между нормалното медитиране и "йогистко" а?

Аз примерно до сега (уви) не помня да съм избухвал като тебе, да съм ставал на Хари Потър или нещо друго "сатанинско" или дори интересно в интерес на истината

медитацията винаги води до процеса на т. нар. "йога"(бхагавад гита) т.е. до развитието на реверсивна(-та) духовност, ето защо Исус е казал: "Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята(т.е. Господ/Бог е в физическото/телесното запустение); не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи(т.е. в процеса на медитация); не вярвайте."(Матей 24: 26), неправедната религия/духовност/вяра води до появата на т. нар. в Библията "плът" т.е. до появата на превратен начин на мислене, при който неправедния духовник/вярващ започва да възприема Божиите Творения като греховни/сатанински, например вследствие на йога процеса изниква т. нар. съзнание/теория за "мая"(ведич.), според която лъжлива теория, всичкото физическо Божие Творение е самият сатана наричан "мая", лъжата е че "мая", сиреч (че) този свят, се състои от 8 основни но общо 24 сатанински елемента: разум, его, чувство, ум(сетивно съзнание), зрение, слух, мирис, вкус, осезание, възпроизводство, отделяне, говорене, ходене, ръчни умения, кристализация, усвояване, отстраняване, метаболизъм, кръвообръщение, етер/ефир, въздух, огън, вода, и земя - така според тази теория всичкото това Божие Творение е греховно а Бог грешник, като при това най-големият и дори единственият грешник на вселената, понеже именно Той е Който е сътворил света, но разбира се цялата тази теория е лъжепророческа, защото ако истинският Господ Бог беше грешник и сътворяваше греховни неща, то Той сега нямаше да бъде Господ Бога на цялата вселена, но лошото е че всеки, който следва/практикува процеса на йога, така рано или късно може да го постигне такава прегоряла съвест и той улавяйки/хващайки се на дяволската въдица по този начин да се окаже че е станал сатанински духовник - йога е най-опасното нещо в вселената

"А змията беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и ето дявола се роди/дойде от "тъмнината" и беше по-разумен от всички(-те) същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете всезнаещи и всемогъщи като Бога). И като видя жената, че дървото беше(т.е. че изглеждаше) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за "тъмната" страна на ума), дърво желателно, за да дава знание(или: божествена власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха окултни(-те)/йогически(-те)/трансцендентални(-те) възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат и третират Божиите Творения като греховни (и по греховен начин) и да ги сквернят, а верческите/духовните неправди да възприемат и третират като безгрешни и святи); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха множество верчески/духовни измишления, сиреч, лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(неправедна) религия/духовност/вяра)" Битие 3: 1-7

defender
01-27-2012, 10:39
Ето и аз поствам лайна от въздуха. Сега какво?

http://store.picbg.net/pubpic/8F/1B/8165af3c881f8f1b.jpg

gandalfepi4
01-27-2012, 10:50
Oххх... боли ли бе гейски? Боли ли да си толкова тъп сериозно?

http://en.wikipedia.org/wiki/Research_on_meditation#The_relaxation_response

Eто, чети, мъъъъничко по-тежко от постната картинка.

И сега си мисли че да стоиш със затворени очи и да се опитваш да си спокоен е най-ужасяващото, опасно, зверско, разрушително, покъртително, вероломно и титанично мъчение и оръжие в ръцете на най-мощния и демоничен архиетип във вселената.

Мисли си го сериозно. Казвай ѝ го на хората около тебе.

С малко късмет само това би ти попречило да се размножиш

defender
01-27-2012, 11:14
ти не разбра ли че почти всяко нещо има няколко гледни точки, коя гледна точка ще избереш е въпрос на личен избор.

http://store.picbg.net/pubpic/1B/82/c3c9373543d91b82.jpg

gandalfepi4
01-27-2012, 11:35
Не не е така. Същата олигофрения я правят такива монголоиди като тебе с еволюцията-

- Креацтионисти и еволюционисти гледат едни и същи факти, но просто избират да ги интерпретират различно дъъъх

- Така ли? Тогава как би интерпретирал креационист кръговите видове?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ring_species

http://3.bp.blogspot.com/-AqjleeMWbtc/TxFx3T-R02I/AAAAAAAAAr0/U0sxgr9EFmo/s640/l_052_05_l.jpg

- Амиии, бог е решил да го направи така че да изглежда че еволюцията е вярна, а моята позиция напълно идиотска понеже е част от грандиозния му план... да ме направи да изглеждам глупав.

И навсякъде бол с тъпанарчета които пишат глупости.

defender
01-27-2012, 11:43
Самият Дарвин е предупреждавал учените, че неговата теория може да се подтвърди само, ако се намерят междинни форми.
Ти да не би да си междинна форма на човешкия вид.

gandalfepi4
01-27-2012, 11:51
Дори да го е казвал не виждам никакъв проблем. Сега ще изръсиш че няма нали?

Нали?

Ще кажеш нещо, което само с пет секунди гугъл може да се потвърди като пълно лайно нали?

Давай.

defender
01-27-2012, 11:55
http://www.sanitybits.com/wp-content/uploads/2010/05/apeman-artist.jpg

gandalfepi4
01-27-2012, 12:00
Някакво изявление да чакам ли или очакваш да ти падна на нивото и да се впусна в дуел с мисрепрезентиращи картинки?

defender
01-27-2012, 12:01
http://www.sanitybits.com/wp-content/uploads/2010/05/skulls1.jpg

gandalfepi4
01-27-2012, 12:06
Та значи очакваш като дебил да ти шибам картинки които са лишени от съдържание така ли?

defender
01-27-2012, 12:12
^ ами не, всъщност от тебе досега нищо и не съм очаквал.


ПС: ок, давам ти 2 часа за сръдни и цупене, ако искаш за медитация можеш и да ми теглиш една майна, но после да си на линия. Айде борбузанчо малък, сладък.

daq96
01-27-2012, 12:24
Медитацията неусетно за практикуващия може да го доведе до много тежки последствия:
http://store.picbg.net/pubpic/41/26/72f466dd18b54126.jpg
Боже мой. Досега такава глупост не бяха чела, но изглежда наистина за всичко си има време. Става въпрос за 10 минути да седнеш сам в една стая и да не мислиш за нищо. Силно се съмнявам от това да изпадна в клинична смърт...

gandalfepi4
01-27-2012, 12:32
Значи просто си пускал лайна на общо основание така ли?

Просто си решил да спамиш с глупости?

"Ъъхеъеххкккк ккккр ркрккккртттт ппффффшшчччшшш

Има разлика между физиологията на хомо сапиенс и понго борнео и следователно учените които казват че има разлика между физиологията на хомо сапиенс и понго борнео ГРЕШАТ!

Това че някакви си 95% от учените в една тежко индоктринирана страна на всичкото отгоре, са на мнение че педерастчето, което още не е завършило осми клас не им е на нивото и греши не грее, понеже аз знам какво искам да си представям!"

http://www.ragemaker.net/images/Stupidity/HerpDerp.png

defender
01-27-2012, 13:16
Става въпрос за 10 минути да седнеш сам в една стая и да не мислиш за нищо. Силно се съмнявам от това да изпадна в клинична смърт...

а защо не пробваш да замениш тези 10 минути медитацията в състояние на безмисленост, с 10 минути молитва и насочване на мислите към Бог.

gandalfepi4
01-27-2012, 13:27
а защо не пробваш да замениш тези 10 минути медитацията в състояние на безмисленост, с 10 минути молитва и насочване на мислите към Бог.

Защото докато говориш в главата си УЖ симулирайки процес в който симулираш някаква комуникация просто си представяш неща и си шибаш eндорфини и допамин в мозъка. Ефективно няма разлика, с изключение на това че с медитация се учиш на по-добра концентрация

http://scan.oxfordjournals.org/content/4/2/199.full

http://scan.oxfordjournals.org/content/4/2/199.full

http://www.amsciepub.com/doi/abs/10.2466/pms.2003.97.2.625


Oсвен това НЯМА СМИСЪЛ от моленето, понеже с боги можеш да си чатиш и докато акаш на клекалото, а ако искаш нещо да се случи чакаш да се случи за да кажеш "бог е велик" или да не се случи за да кажеш "неведоми са пътищата божии", въпреки че си пределно наясно че по тази логика няма и кьорав кур разлика дали си се гърчил като червей.

С две думи моленето не върши нищо, ефективно можеш да говориш на стена

http://en.wikipedia.org/wiki/Efficacy_of_prayer

Concussion
01-27-2012, 13:32
Oсвен това НЯМА СМИСЪЛ от моленето, понеже с боги можеш да си чатиш и докато акаш на клекалото,


:D:D:D:D:D:D

npp
01-27-2012, 13:44
обикновената релаксация не е проблем, но медитацията е опасна, колкото повече се медитира, толкова по-опасно става, защото толкова повече медитиращия може да нагази в дълбоките работи на сатана, например някога в древна индия и хималаите е имало амонци, те са живеели в шатри и са били изключително самобитни и затова тяхната вяра/духовност (е) била подобна на медитацията само че без кундалини, чакри, аум, мантри, гуни, мая, ведически богове, ведически знания, и пр., понеже докато са седели в шатрите си, в които е било тъмно и не е било възможно да се стои изправен и да се ходи но единствено да се седи и лежи, така покрай отпочиването и релаксацията те развили своята вяра/духовност под формата неподвижно седене и концентрация, всъщност вярата на много от тях била изключително чиста, но впоследствие сред амонците се появили идоли, такива като шива, брахма и вишну, появили се и лъжепророци сред тях, един от тях бил (самият) кришна, който взаимствайки от верческата/духовната традиция на старите амонци, изнамерил много идоли/кумири създавайки учението "йога", след което той и негови последователи лъжепророци, един от които (е) вясадева, започнали да разпространяват учението под формата на ведически знания и книги - тази история за (традицията на) амонската вяра/духовност, чийто наследници са индийците и тибетците, е един много типичен пример за това как по пътят на медитацията може да се стигне до най-огромни верчески/духовни заблуди

defender
01-27-2012, 13:45
Само дето разликата и превъзходството на молитвата пред медитацията е все едно
от Япония до Велико Търново. :) :)

http://store.picbg.net/pubpic/2C/C1/f7e34a7085ed2cc1.jpg

Concussion
01-27-2012, 13:49
^И каква е разликата? Айде обоснови се веднъж и стига си пляскал глупости ей така. Ебаси примерите даваш.

MartinWesker
01-27-2012, 13:58
Само едно ще ви кажа:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/400880_309756972393603_304476462921654_800271_1082 626300_n.jpg

Имам чувството, че вие 2мата обръщате всяка една тема свързана с психология и начин на мислене към религиозни глупости.

gandalfepi4
01-27-2012, 14:01
http://m.chanarchive.org/content/2_v/101116165/1309700727117.jpg

Kaк така искаш да се обоснове?

Това лайно ми е почти наполовина на възрастта и образованието, но настоява че не само аз съм в пълна грешка, не само другите с различно мнение са в грешка, не само че милиони учени са по-тъпи от него, но и гигантската част от човечеството.

На всичкото отгоре се кендза върху библията сякаш е кенеф в 100 отношения и не вижда нищо притеснително.


Лайнарче е, ако ти излезе утре ще го проснеш с два шамара и ще се разплаче за мамичка, крие се зад компо и ръси простотии щото знае че не може някой да се протегне през екрана, да го хване за гушата като пуйка под бъчва и да му набие шамарчетата.

Не се нерви, тегли му майните и се забавлявай с него до колкото можеш.

gandalfepi4
01-27-2012, 14:02
Имам чувството, че вие 2мата обръщате всяка една тема свързана с психология и начин на мислене към религиозни глупости.

Имам чуството че си прав.

npp
01-27-2012, 14:28
силата е в Любовта, не толкова в молитвата, като преди молитвата дори има (и) правилна вяра, ползата от медитацията е по-скоро като тази на вярата (която е) основана на молитва(-та), понеже медитацията е един вид/като (по-)усиленият еквивалент на молитвата, но друга е ползата от Любовта и правилната вяра, разликата е че при Вярата чрез Любов има пълно спасение за всички човеци, докато при медитацията само частично спасение за единици, плюс това медитацията (лесно) може да се окаже (че е) основана на сатанинси сили/духове/механизми, такива като: аум, шива, кундалини, чакри, карма, трите гуни, и пр.

defender
01-27-2012, 19:17
, докато при медитацията само частично спасение за единици, плюс това медитацията (лесно) може да се окаже (че е) основана на сатанинси сили/духове/механизми, такива като: аум, шива, кундалини, чакри, карма, трите гуни, и пр.

Само да допълня,
медитацията не частично, а тя изобщо не спасява и най-великата медитация единственото нещо, до което може да те доведе е до общуване със сатанинските сили и измамни чувства и нищо повече.

Concussion
01-27-2012, 19:39
А защо трябва да спасява, кой е казал че целта й е да ти доближи до бога или да ти спаси душата? Бихте ли се подкрепили с цитат от Библията, който е против медитацията?

npp
01-27-2012, 21:20
А защо трябва да спасява, кой е казал че целта й е да ти доближи до бога или да ти спаси душата? Бихте ли се подкрепили с цитат от Библията, който е против медитацията?

в пост #38 (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/370972-%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D 1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BC%D0%B0?p=10008783&viewfull=1#post10008783) има два цитата в връзка с това

Concussion
01-28-2012, 08:43
Аз много цитати виждам и нито един, който казва - ТОВА Е ГРЕШНО, ТОВА Е ПРИМАМКА НА САТАНА, НЕ ГО ПРАВЕТЕ, НЕ СЕ ОСКВЕРНЯВАЙТЕ ПО ТОЗИ НАЧИН! Ако ще си говорим за блудницата Вавилон, второто пришествие и Ноевия ковчег и ще ги отъждествяваме с каквото си пожелаем, без мен!

MartinWesker
01-28-2012, 09:16
Каква Сатана, какви духове?! Целта на медитацията няма нищо общо с духове или демони. Стига сте намесвали тази религия, проповеди за спасение и глупости. Темата е 'МедитацияТА - средство за успокояване на ума'. Като искате да говорите за Библията, Господ, духове, демони и спасение си направете отделна тема и си говорете там. Искам да науча нещо интересно и полезно за медитацията и чета някакви религиозни глупости.

Concussion
01-28-2012, 09:45
Ми нали за това искам да ми даде цитат от Библията, щото според него медитацията е в разрез с християнството, и е грях?! Аре вземи се гръмни, не аз започнах темата за "погубването на душата", ебаси неразбраните хора.

gandalfepi4
01-28-2012, 09:47
^ Псст. Не мисля че визираше теб. Само казвам...

npp
01-28-2012, 11:18
дори и да не е писано че не трябва да се медитира, но и никъде не е писано че трябва, в четирите евангелия Исус Христос въобще не показва никакви признаци за йога процес, който (да) е даден от Неговият Бог Отец, същото важи и за всеки един пророк от старият завет и Новият, там никъде няма никакви признаци за медитация, която истинският Господ Бог (да) е посочил че трябва да се следва/упражнява/практикува, няма йога в Библията, йога това е върховното верческо/религиозно/духовно/окултно учение на дявола, което всъщност е учение за вършене на масово осквернение и масова погибел против човеците/одушевените от цялата вселена, ето какво пише в бхагавад гита, в която е представена/описана накратко цялата йога система:

"Гледай, учителю, мощната армия на Пандувите чада, подредена от умелия син на Друпада, който е твой ученик във войната! Тези стрелци, тези славни герои са равни в боя на Бхима и Арджуна; Там са Вирата и Ююдхана, великият колесничар Друпада, и Дхрищакету и Чекитана, също и смелият цар на Каши, Пуруджит и Кунтибходжа, Шайбя, който е бик сред мъжете, непобедимият Юдхаманю и неустрашимият Уттамауджа, децата на Драупади и Субхадра — всеки от тях сам убива хиляда." бхагавад гита 1: 3-6,

ето и думите на върховния антихрист кришна, който е най-висшия учител на сатанинската система "йога" за тази планета:

"Върховносияйния(т.е. кришна) каза: Аз съм Времето. Аз се разраствам: руша и поглъщам световете. Дойдох да изтребя тези две армии. И без да воюваш — те пак ще загинат. Така че — воювай! Постигни слава! Врага сразил — наслади се на царството! Те ще загинат по моя воля. Бъди само средството, о, Савясачин! Прона и Бхишма, и Джаядратха, както и другите войни — герои аз вече убих. Убий ги и ти сега! Без страх се бори! Ще надвиеш врага си!" бхагавад гита 11: 32-34,

"Който вижда — към всичко еднакъв, че в съществата Бог съществува, той не убива чрез себе си Себе си — и навлиза във висше движение. Който вижда, че всички действия в света са вършени от пракрити, че висшият атман гледа бездеен: който вижда това — той вижда." бхагават гита 13: 28-29,

"Който не се отъждествява с„аз"-а си и е с неопетнен от помисли разум - дори целия свят да убие, не е убиец и не е обвързан. Знание, знаещ, предмет на знанието са тройната причина за действието Причина, вид дейност и деятел са съставните части на действието" бхагавад гита 18: 17-18

в цялата бхагавад гита се говори за война между "гога и магога", като кришна е предводител(-я) на тази война, през цялото време той обяснява как трябва да се враждува/воюва до последно и да се погубва докрай без никаква милост към който и да е от човеците/одушевените, всъщност бойното поле "курукшетра" е просто сатанинската верческа/духовна система, чието предназначение е привличането на максимум брой хора с цел да бъдат обучавани в враждебност и безпощадност към всеки човек и въбоще към всяко одушевено в вселената защото дявола иска да погуби максимум брой човеци/одушевени, точно това е и значението на "гога и магога": максимум брой сатанински духовници/духовни лица против максимум брой човеци/одушевени

"И видях да излизат от устата на змея и от устата на звяра и от устата на лъжепророка три нечисти духове, прилични на жаби; защото те са бесовски духове, които, като вършат знамения, отиват при царете на(т.е. при неправедните духовници/духовни лица от) цялата вселена, да ги събират за войната във великия ден на всемогъщия Бог.", Откровение 16: 13-14

"сатана ще бъде пуснат от тъмницата си, и ще излезе да мами народите в четирите краища на земята, Гога и Магога, да ги събере за войната, - чието число е като морския пясък." Откровение 20: 7-8

ето за сравнение част от Словото на истинският Господ Бог, просто вижте очевидните разлики:

"Блажени нищите по дух, защото е тяхно небесното царство. Блажени скърбящите, защото те ще се утешат. Блажени кротките, защото те ще наследят земята. Блажени които гладуват и жадуват за правдата, защото те ще се наситят. Блажени милостивите, защото на тях ще се показва милост. Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога. Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии чада. Блажени гонените заради правдата, защото е тяхно небесното царство. Блажени сте, когато ви хулят и ви гонят, и говорят против вас лъжливо, всякакво зло заради Мене; радвайте се и веселете се, защото голяма е наградата ви на небесата, понеже така гониха пророците, които бяха преди вас." Матей 5: 3-12,

"Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб". А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза(т.е. но ако някой човек ти причини зло), обърни му и другата(т.е. ти му прави Добро). На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата(т.е. а ако някой иска те съди с зло), остави му и горната дреха(т.е. ти гледай как да го Оправдаеш, така че, истинският Господ Бог да го изправи и очисти от злото). Който те принуди да вървиш с него една миля(т.е. който иска да вършиш Добро заедно с него), иди с него две(т.е. отиди и приложи най-Доброто от себе си). Дай на оногова, който проси от тебе(сиреч, Добри неща); и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем(сиреч, пак от Добрите неща). Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите, благославяйте тия, които ви кълнат, правете добро на тези, които ви ненавиждат, и молете се за тия, които ви правят пакост и ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето(т.е. Благодатта) Си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд(т.е. и прави винаги да има Очистване и) на праведните(т.е. на вярващите) и на неправедните(т.е. и на невярващите). Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците? И тъй бъдете съвършени(т.е. съвършено Добри/Праведни) и вие, както е съвършен(т.е. както е съвършено Добър/Праведен) вашият небесен Отец." Матей 5: 38-48

разликата е абсолютна, докато учението на йога учи на враждебност и погибел, истинският Господ Бог учи на Мир и Любов

gandalfepi4
01-28-2012, 12:08
http://29.media.tumblr.com/tumblr_lpgyl5zhqF1r0go7xo1_500.jpg

Rebirthing
02-06-2012, 19:28
в превод от древните езикови форми "пранаяма" означава "сатанинска духовност", а "прана", "сатанинска сила"

Ясно е колко разбираш "древните езикови форми", но поне се консултирай с речник или интернет търсачка преди да пишеш подобни глупости. Прана буквално значи "жизнена/витална сила", това е еквивалента на японското "ки" и китайското "чи", а "яма" буквално значи регулирам/контролирам. От това следва, че пранаяма значи регулация/контрол на жизнената сила в случая регулация и контрол на дишането. Ползите са много. Пранаяма учи на правилно дишане, помага на тези с белодробни заболявания и прочие. Да не забравяме, че и много музикални изпълнители практикуват това с цел да подобрят гласовете си качества, дишане е много важно при пеене.


Медитацията неусетно за практикуващия може да го доведе до много тежки последствия:
http://store.picbg.net/pubpic/41/26/72f466dd18b54126.jpg


Който го е писал това, няма капка познания по биология ! Ако кръвообращението към мозъка спре ще получиш мозъчен инсулт ! Симптоми подобни на "клинична смърт" не съществуват ! Клинична смърт е спиране на притока на кръв и дишане, т.е сърцето спира да бие, мозъка изключва, а когато мозъка изключи е невъзможно съхраняването на памет/спомени, мозъка няма никакви функции, най-малкото да почне да отделя каквито и да е хормони. След медитация НИКОГА НЕ СЪМ ИЗПИТВАЛА ГЛАВОБОЛИЕ, АМА НИКОГА или нещо от по долу изброените.


ти не разбра ли че почти всяко нещо има няколко гледни точки, коя гледна точка ще избереш е въпрос на личен избор.

http://store.picbg.net/pubpic/1B/82/c3c9373543d91b82.jpg

Тези неща никога не са били доказани, напротив, медитация е точно обратното на написаното ! Подобни проценти, са смешни, лъжливи и манипулативни ! Шизофренията е заболяване което още не е разкрито напълно, възможно е предаване по наследство, но НИКОГА ама никога и никъде не е писано, че медитацията причинява каквито и да е психични/психиатрични заболявания !

RagioL
02-07-2012, 07:47
Медитацията неусетно за практикуващия може да го доведе до много тежки последствия:
http://store.picbg.net/pubpic/41/26/72f466dd18b54126.jpg

Доста безсмислици за един пост :D

RagioL
02-12-2012, 16:34
defender създаваш впечатление че си един от средно статистическите идиоти, а може би си и под средното ниво.

Та въпроса ми е стар познайник(в смисъл си направил нова регистрация) ли си или ново регистриран идиот?

npp
02-12-2012, 19:14
Ясно е колко разбираш "древните езикови форми", но поне се консултирай с речник или интернет търсачка преди да пишеш подобни глупости. Прана буквално значи "жизнена/витална сила", това е еквивалента на японското "ки" и китайското "чи", а "яма" буквално значи регулирам/контролирам. От това следва, че пранаяма значи регулация/контрол на жизнената сила в случая регулация и контрол на дишането. Ползите са много. Пранаяма учи на правилно дишане, помага на тези с белодробни заболявания и прочие. Да не забравяме, че и много музикални изпълнители практикуват това с цел да подобрят гласовете си качества, дишане е много важно при пеене.

да, "прана" значи дух, а "яма" контрол на(-д) духа от страна на човека, докато в Св. Дух, човека е управляван от Бог, при "пранаяма" човека е, който се опитва да управлява духовното, а това е опасно

"И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава(т.е. да управлява) доброто и злото(т.е. духовното); и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно, - затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет. Така Той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота." Битие 3: 22-24

defender
02-12-2012, 20:06
^ npp, къде изчезна толкова време бе, липсваше ми бе "мен", изпитах душевна мъка.

ledenakrasota
02-12-2012, 20:24
Медитирам от 11-12 - годишна някъде. Много помага. :) Няма как да не ти свърши работа. :)

npp
02-12-2012, 20:59
^ npp, къде изчезна толкова време бе, липсваше ми бе "мен", изпитах душевна мъка.

какво става с теб?, дано истинският Господ Бог да отмахне "тъмнината" от теб, както и от всеки афектиран

RagioL
02-17-2012, 08:02
Медитирам от 11-12 - годишна някъде. Много помага. :) Няма как да не ти свърши работа. :)

При defender и npp положението е по различно, при тях древните техники и науката вече не могат да помогнат. :D

npp
02-17-2012, 12:19
При defender и npp положението е по различно, при тях древните техники и науката вече не могат да помогнат. :D

пичаго, виж какво пише тук:

"Внимавайте да ви не заплени някой с философията си и с празна измама, по човешко предание, по първоначалните учения на света, а не по Христа." Колосяни 2: 8,

"Така и ние, когато бяхме малолетни, бяхме поробени под първоначалните учения на света; а когато се изпълни времето, Бог изпрати Сина Си, Който се роди от жена, роди се и под закона, за да изкупи ония, които бяха под закона(т.е. които бяха под робството на верческото/духовното беззаконие), та да получим осиновението(т.е. изкуплението)." Галатяни 4: 3-5

defender
02-17-2012, 12:55
^ npp ти да не мислиш, че той ще проумее какво си му казал.

"с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите; защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря"

Все едно да наливаш вода в кофа без дъно.

RagioL
02-17-2012, 16:17
пичаго, виж какво пише тук:

"Внимавайте да ви не заплени някой с философията си и с празна измама, по човешко предание, по първоначалните учения на света, а не по Христа." Колосяни 2: 8,

"Така и ние, когато бяхме малолетни, бяхме поробени под първоначалните учения на света; а когато се изпълни времето, Бог изпрати Сина Си, Който се роди от жена, роди се и под закона, за да изкупи ония, които бяха под закона(т.е. които бяха под робството на верческото/духовното беззаконие), та да получим осиновението(т.е. изкуплението)." Галатяни 4: 3-5

:D Най-подходящото приложение на това книжле, което така обичаш да цитираш е да разпалваш печката с него.


^ npp ти да не мислиш, че той ще проумее какво си му казал.

"с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите; защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря"

Все едно да наливаш вода в кофа без дъно.

Нали се сещаш мъдрецо че твоята мъдрост намирисва, аз го знам, ти го знаеш, но просто не можеш да го приемеш. :D :lol:

gandalfepi4
02-17-2012, 16:30
^
^

http://prikachi.com/images/404/4413404p.jpg

RagioL
02-19-2012, 09:35
Добре че му го обясни с картинки, че иначе няма да може да схване.

:lol:

BrainlessROCKBABY
02-20-2012, 09:09
omg, игнорирам горните коментари;
помага ми много

npp
02-20-2012, 10:31
добре че са истинските Бог Отец и Господ Исус Христос иначе кой знае каква скръб щеше да стане/бъде ако Тях Ги нямаше, но колко са Милостиви и Търпеливи - как Прощават, след като все още не са наранили нито един от грешните човеци

RagioL
02-20-2012, 15:14
npp Надявам се да си решил вече дилемата си с Ктхулу Митос.

npp
02-24-2012, 08:14
npp Надявам се да си решил вече дилемата си с Ктхулу Митос.

не ви ли омръзнаха историите за вампири?!, все едни и същи са, то един филм е разбираемо, но стотици филми за вампири не ви ли стават досадни?!

RagioL
02-24-2012, 14:58
не ви ли омръзнаха историите за вампири?!, все едни и същи са, то един филм е разбираемо, но стотици филми за вампири не ви ли стават досадни?!

Какви вампири? Говаря Ктхулу Митос спящия бог.

npp
02-24-2012, 20:14
Какви вампири? Говаря Ктхулу Митос спящия бог.

още по-лошо след като е "божество" от сатанинските писания, за какво са ви смотани идоли?!

Concussion
02-25-2012, 06:53
още по-лошо след като е "божество" от сатанинските писания, за какво са ви смотани идоли?!

А НЗ, на мен Бионсе ми е идол...

RagioL
02-25-2012, 21:00
още по-лошо след като е "божество" от сатанинските писания, за какво са ви смотани идоли?!

Аз говоря за герой от романите на Хауърд Филипс Лъвкрафт.

npp
02-25-2012, 21:44
Аз говоря за герой от романите на Хауърд Филипс Лъвкрафт.

въобще не съм чел негови книги