PDA

View Full Version : брекети или нещо друго :(



Marto_92
08-19-2008, 20:29
здравейте значи .. кучешкия ми зъб е доста крив и ми казаха да си слоха брекети ... НО НЕИСКАМ ДА СЛАГАМ .. изобщо неискам да слагам такива работи ;( ... та има ли някакъв др начин .. дедазнам .. операция ли ... там онея от пълна промяна специалистите как им оправят зъбите :? ?? неможе ли нещо такова да ми направят ... не ми се слагат брекети :x

schhhhhhh
08-19-2008, 20:54
Без апаратче няма да стане без значение какво е то ( брекети или подвижно ). Все пак отиди на ортодонт ,за да ти каже най-добре как могат да ти оправят зъбите. :)

ell_ownz
08-19-2008, 21:13
ortodonta 100% shte my kaje breketi, zashtoto sa po skapi..sloji si podvijno aparat4e, pitai pri zabolekarq si za info..

MostHated
08-19-2008, 21:22
Сложи си GrillZ ...

Marto_92
08-19-2008, 21:41
значи на мен проблема ми е само в кучешкия .. малко нагоре и напреде е .. абе кривичак е ... та тея подвижните шини ако ги нося само вечер и през времето което съм в нас дали ще помогне малко ... и другото .. мога ли чрез няква операция ли дз ... ?!?

sladkish_14
08-19-2008, 21:48
значи на мен проблема ми е само в кучешкия .. малко нагоре и напреде е .. абе кривичак е ... та тея подвижните шини ако ги нося само вечер и през времето което съм в нас дали ще помогне малко ... и другото .. мога ли чрез няква операция ли дз ... ?!?


Мисля , че ще помогне , през ноща и през времето в което си у вас , ако си с тях :) ... Така правеше едно момиче и и се оправиха зъбите , не е нужно да ти слагат онея брекети :? ..И стига с тея операций , едва ли ваще ще ти дадат пари за толко скъпа процедура , само заради един зъб :? .. Успех :)

Marto_92
08-19-2008, 21:56
значи на мен проблема ми е само в кучешкия .. малко нагоре и напреде е .. абе кривичак е ... та тея подвижните шини ако ги нося само вечер и през времето което съм в нас дали ще помогне малко ... и другото .. мога ли чрез няква операция ли дз ... ?!?


Мисля , че ще помогне , през ноща и през времето в което си у вас , ако си с тях :) ... Така правеше едно момиче и и се оправиха зъбите , не е нужно да ти слагат онея брекети :? ..И стига с тея операций , едва ли ваще ще ти дадат пари за толко скъпа процедура , само заради един зъб :? .. Успех :)

амм мерси .. ама тази твойта приятелка какво крив зъб ли имаше .. ? и на колко години е :? защото аз съм на 15 .. и незнам .. не съм ли мн голям за тея шини :?

sladkish_14
08-19-2008, 22:03
значи на мен проблема ми е само в кучешкия .. малко нагоре и напреде е .. абе кривичак е ... та тея подвижните шини ако ги нося само вечер и през времето което съм в нас дали ще помогне малко ... и другото .. мога ли чрез няква операция ли дз ... ?!?


Мисля , че ще помогне , през ноща и през времето в което си у вас , ако си с тях :) ... Така правеше едно момиче и и се оправиха зъбите , не е нужно да ти слагат онея брекети :? ..И стига с тея операций , едва ли ваще ще ти дадат пари за толко скъпа процедура , само заради един зъб :? .. Успех :)

амм мерси .. ама тази твойта приятелка какво крив зъб ли имаше .. ? и на колко години е :? защото аз съм на 15 .. и незнам .. не съм ли мн голям за тея шини :?

Ами не на 14 беше , и не беше само 1 зъб , а почти всичките предни ... Не иска да носи тези брикетите и си сложи такива , които може да си ги маха когато пожелае ... Обаче при нея по - бавно се оправиха нещата , ако искаш да не си слагаш брекети ще трябва да се въоражиш с малко повече търпение .. Но пък за сметка на това , няма да ти се подиграват , все пак си момче.. :)

zWezdichkaaa
08-19-2008, 22:11
до колкото знам операцията е доста сложна и мн скъпа така че не си струва по добре си сложи брекети а ако искаш да не се забелязват тоест да са прозрачни си сложи керамични :)

6emet4e
08-20-2008, 11:12
за един крив зъб няма да ги носиш тея брекети чак толкова дълго... не си струва да се занимаваш с тея подвижните,особено ако не ги носиш постоянно кой знае колко време ще се мотаеш с тях...от опит го знам,повярвай :wink:

xxxSnowflakexxx
08-20-2008, 12:39
отиди на ортодонт ,за да ти каже най-добре как могат да ти оправят зъбите.

mysterious93
08-20-2008, 14:33
то ако си сложиш брекети ще ти отнеме по малко време носенето от колкото със шини :-D поне така мисля де..ама с тези подвижните не е работа :?

Bonbonenata
08-20-2008, 14:51
Не ви разбирам, честно.
Моите зъби преди бяха някакъв СЪЩИНСКИ кошмар. Съмнявам се някога на живо да сте виждали ТАКОВА нещо като моите зъби. Не мога ви опиша в какъв вид бяха. Като малка носих шини - без резултат. Накрая сложих брекети. За 2 години (или 2.5... дори не помня) зъбите ми се оправиха. Да, и сега им намирам някакви кусури, но приятелките само ми се смеят. :-D
Животът ми не свърши с поставянето на брекетите. Напротив - започна наново. Сега се усмихвам на снимки - едно време не смеех и без да си покажа зъбите да се усмихна :? Харесвам си усмивката и си ми е мноого добре. Брекетите изобщо не се отразяват толкова генерално на живота ти, както повечето си мислят.

+ това след като е един зъб:
(1) Няма да носиш брекети за един зъб предполагам. При мен бяха ВСИЧКИ.
(2) Щом е един зъб, ще ги носиш под 1 година. Някои ги свалят на 5-6 месеца дори.
(3) Не говори толкова смело за операции. Майка ми има една операция и до ден днешън има УБИЙСТВЕНО (!!!!!!!) главоболие. При нея нещата са били доооста по-сериозни де, но виждам, че целият й живот зависи от това нечовешко главоболие.

Моят съвет е - прави това, което ти казва ортодонта. Ще носиш шини/брекети 1 година и ще имаш цял живот хубави зъби. За мен това си беше ебати сделката...

Marto_92
08-21-2008, 05:11
някой ако е имал като моя случай :oops: :? да сподели иии тези които са носили шини имало ли е ефект :? ... защото мисля да си взема шини и да ги нося докато спа и докато съм си унас :?

Kalena
08-21-2008, 10:38
mislq che kogato e za edin zyb slagat nqkakva prujinka li kak se kazva,konsultirai se s ortodont ;]

Wrathchild
08-21-2008, 12:50
Не ви разбирам, честно.
Моите зъби преди бяха някакъв СЪЩИНСКИ кошмар. Съмнявам се някога на живо да сте виждали ТАКОВА нещо като моите зъби. Не мога ви опиша в какъв вид бяха. Като малка носих шини - без резултат. Накрая сложих брекети. За 2 години (или 2.5... дори не помня) зъбите ми се оправиха.Все едно мен описа. Буквално.

6emet4e
08-21-2008, 13:53
някой ако е имал като моя случай :oops: :? да сподели иии тези които са носили шини имало ли е ефект :? ... защото мисля да си взема шини и да ги нося докато спа и докато съм си унас :?
ми те хората ти казаха,ти твойто си знаеш... са един зъб няма да носиш брекетите дълго...може дори няколко месеца...
1.че шините нямат толкова бърз и добър ефект
2.че са много по гадни от брекетите
3. ДА-носила съм шини 7 години....ефект?!-да има-сега съм с брекети :D хем не ми бяха кооой знае колко криви зъбите-един зъб така като твоя вероятно,който растеше по нагоре от редицата,отначало малко разстояние м/у предните 2 зъба(е то се оправи с шините) и последните 2 зъба бяха криви...
Да гадни са брекетите-всеки месец мъки със стягането и рани,но си заслужават определено пред шините!!

Loshotia
08-21-2008, 14:16
Аз за същия проблем носих шини близо 4 години. Ефект има...ама 4 години....накрая ми писна и зарязах всичко. Сега съжелявам. И аз обмислям за брекети, само те останаха като възможност, защото не съм малка вече- на 18 съм и шини не става май

TraPPed
08-22-2008, 05:47
Аз носех брекети 2 г. да си го кажа чесно не ги носех защото ортодонта ще се облажи от повече пари а защото то беше нужното...не може да ти слагат такова каквото искаш..подвижното е за по-леки случаи,а за наместване на разстояния между зъбите или оправяне положението на зъба си е брекети стига да не е мн тежко разбира се може и подвижно..но при брекетите ти лепват самото метално как да го нарека като пластинка през кято промушват една дъга и си имат специална диаграма според това как трябва да е зъба правилно колко по-нагоре или по-надолу да я сложат тая пластина..абе ти май си за брекети..но след брекети се копува подвижен апарат за оправяне на захапката или там кво беше и след това носиш още 2 или 3 год. в зависимост колко си носила брекети рентационна шина за да не ти се наместят отнова в стария си вид зъбите...но ти може и да си лек случаи ..Косултирай се с ортодонт..той ще ти каже най-добре

deizilin
08-22-2008, 05:55
Тц,аз само ще ти кажа , щом имаш проблеми със зъбите,сложи било то брекети или подвижни и си оправи зъбите,за да не си чукаш главата след време. :)

Wrathchild
08-22-2008, 08:06
По-добре наистина с брекети. С шини бях години наред, никакъв ефект. ГРАМ. А както казах по-горе, за отрицателно време ми се оправиха невъобразимо кривите зъби с брекети. При теб наистина най-много 2-3 месеца да ги носиш.

Nadelina
08-22-2008, 08:50
Ne se pritesnqvai ot breketite tolkova. V nachaloto e malko stranno, ama posle taka svikvash, che ne useshtash, che gi nosish. Az sym nosila podvijni shini baq vreme i znaesh li kakvo se sluchi? Izkriviha mi zahapkata do takava stepen che kato se usmihneh vtoria mi zyb beshe nai-otpred, zashtoto toz i zyb beshe otzad, zaradi malkata mi cheliust, kogato go izvadiha napred i da e v redicata, toi stana kato preden zyb, dvata predni se bqha izmestili dosta v dqsno. Posle mi izleze edin zyb, koito beshe prekaleno napred i ne v redicata i zybolekarkata kaza, che trqbva da go izvadi, zashtoto nqma mqsto za nego. Blagodarq na bashta mi, che ne se e syglasil i me zavede da me vidqt v Sofia v tazi klinika Uniordent (ne znam tochno kak se pishe). Tam mi kazaha, che tova s izvajdaneto na zyba e pylna glupost i breketite shte mi opravqt zybite. Slojih gi i eto sled 2 godini i polovina imam prekrasna usmivka i zahapkata mi e normalna. Syjalqvam, che sym nosila shinite, seriozno!

Marto_92
08-22-2008, 09:27
ee вие наистина ме стреснахте,че никакъв ефект няма да има от тея шини ... :( :( просто наистина неискам да ги нося тези брекети .. хем съм момче .. хем съм с приятелка ... и наистина неискам да ги нося .. ама ся като ми казахте че няма ефект от тези шини :( ](*,)

YaNcHeToOo
08-22-2008, 09:53
ee вие наистина ме стреснахте,че никакъв ефект няма да има от тея шини ... :( :( просто наистина неискам да ги нося тези брекети .. хем съм момче .. хем съм с приятелка ... и наистина неискам да ги нося .. ама ся като ми казахте че няма ефект от тези шини :( ](*,)

Само не знам, защо им вярваш, някой от всички във форума да е зъболекар, че ще му казва какво да си сложи и какво не, нито сте му видели зъбите, нито знаете какво е положението???!!!?А повечето от тези, които казаха, че нямало ефект от шини, не са носили те лично шини, а някакъв си техен приятел, извинявайте, ама елате да ми видите моите изрядно прави зъби след носене на шини близо 2 години! :) нищо лично към някой от форума, обаче прекалявате, що обърквате така момчето?

Nadelina
08-22-2008, 10:27
Ne sym imala ideqta da obyrkvam momcheto, razkazah za moeto nosene na shini i breketi. I ne samo, che nqmashe efekt ot shinite, imashe otricatelno vliqnie vyrhu zybite mi ot tqh. I ne pojelavam na nikogo tova, koeto sym izpitala sys zybite si.

mysterious93
08-22-2008, 14:56
ee вие наистина ме стреснахте,че никакъв ефект няма да има от тея шини ... :( :( просто наистина неискам да ги нося тези брекети .. хем съм момче .. хем съм с приятелка ... и наистина неискам да ги нося .. ама ся като ми казахте че няма ефект от тези шини :( ](*,)

Само не знам, защо им вярваш, някой от всички във форума да е зъболекар, че ще му казва какво да си сложи и какво не, нито сте му видели зъбите, нито знаете какво е положението???!!!?А повечето от тези, които казаха, че нямало ефект от шини, не са носили те лично шини, а някакъв си техен приятел, извинявайте, ама елате да ми видите моите изрядно прави зъби след носене на шини близо 2 години! :) нищо лично към някой от форума, обаче прекалявате, що обърквате така момчето?

абе кой го обърква?ако зъболекаря му каже шини такова ще носи,ако каже брекети - брекети.и не мой приятел а самата аз нося шини от година и половина и няма никакъв ефект!нищичко не е помръднало дори с милиметър и тъй като гледам не се е и засилило да се местят нанякъде...

krisiiiiito
08-22-2008, 15:52
според мен си сложи скоби но първо се посъветвай с някой който разбира :)

AnNiE
08-26-2008, 16:34
Na men podvijnite za polovin godina izobshto ne mi pomognaha-naprotiv..zubite mi stanaha oshte po-krivi.. vqrno ne gi nosih po cql den no stanaha po zle.. sq mislq da slagam breketi.. :(

Marto_92
08-29-2008, 10:23
леле вие ме отказахте от тея подвижните шини направо ... "ставало по зле" и т.н :S

BonBon4enCe
08-29-2008, 10:54
Брекетите не са толкова страшни колкото това да не харесваш усмивката си.Зъбите ми бяха кошмар,в момента нося бреки от 2 години и вече всичко си е нормално(даже ще ми ги махат след 1 седмица) .Шините помагат в 2 от 10 случея и много се съмнявам да ти помогнат.Не се притеснявай от бреките и аз мислех че ще ми се подиграват и т.н. но за 2 години никой нищо не ми е казал.товае най-доброто решение според мен :)

lollipop61
08-29-2008, 20:42
в заглавието на темата пише "брекети" :razz: казва се "бреки", брекетите са за печка/камина или за барбекюто

YaNcHeToOo
08-30-2008, 12:16
в заглавието на темата пише "брекети" :razz: казва се "бреки", брекетите са за печка/камина или за барбекюто

не мога да повярвам, че има толкова непросветени хора :shock:
погледни бе идиот, става въпрос за брекети, те (брекетите) ти поправят зъбите (за това е главното им предназначение) http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2994002/2/istockphoto_2994002_dental_braces.jpg

MusicIsTheKey
08-30-2008, 12:24
Не се води от чуждото мнение, не се срамувай, а прави това, което зъболекарят ти казва. Щом трябва да носиш брекети - носи, няма да съжаляваш, защото след като ги свалиш, ще имаш перфектна усмивка.


в заглавието на темата пише "брекети" :razz:
казва се "бреки", брекетите са за печка/камина или за барбекюто

Брекетите са за зъбите, а брикетите (брикети!) са за камина/печка!

LuDeTiNkA
08-31-2008, 18:29
Ортодонтите не казват брекети защото са по-скъпи..не те првят брекетите зада имат полза от тях..........на мен ми сложиха брекети...кучешкия ми беше толкова щръкнал..много грозно...човек сложиха ми брекетите и на следващия ден все едно не бяха мойте зъби..чесно говоря..бях толкова радостна иии сегаа нямам проблеми..нося брекети..ако само това е проблема..може и бързо да ти ги махнат....по-добре сега носи каквото е нужно за да може после да имаш хубава усмивка..аа аз 4 години се влачих с шина...няаше никъф ефект..за мен брекетите е най-доброто решение...независимо че са по-скъпи..не знам за вас

DYNAMIC
09-03-2008, 00:54
мале и аз носих от тея подвижните шини от 2-3 год.малко се оправиха,но след известно време станаха по-криви,никъф ефект.И с подвижно апаратче боли,кат ти го стягат,мноого е по-гадно,имаш и на непцето,фъфлиш (повечето пъти) а и си голям за него,мноого съм се интересувала по тая тема.мислех да слагам брекети,че и отдолу и отгоре са ми кривички,то една зъболекарка ми каза да слагам де,ама аз се ослушвах..но нз още мисля

byezz
09-04-2008, 14:07
ne mislete 4e breketite sa izmislica za pari.6inite uduljavat vremeto i ako se nosqt samo ve4er ili dokato si vku6ti nqma da vidi6 efekt...breketite ti gi slagat za godina dve ama znae6 4e 6e ti svur6i rabota...+ tova ima na4ii za razsro4eno pla6tane ta ... nqma da vi se vidqt skupi...
a ti 6tom kazva6 4e ti e samo 1 zub ... ni6to 4udno jestoko da se zablujdava6...moje i cqlata ti zaxapka da ne e nared...za tova burzo ti4ai pri ortodont dokato moje6 za da te oprai a ne na stari godini da se mu4i6...
uspex