PDA

View Full Version : Закон?



CocainCocktail
08-19-2008, 22:16
ъвеждат вечерен час за деца до 14 години



След 22 часа децата до 14-годишна възраст няма да могат да излизат без пълнолетен придружител. Това реши вчера парламентарната комисия за децата, младежта и спорта. Тя се събра извънредно, за да обсъди спорните текстове от закона за закрила на детето, станал известен като закона "Сам вкъщи". Те бяха приети в пленарна зала в края на миналата седмица, но след скандал бяха отменени и върнати за доработка.
Според първоначалния вариант децата до 14 години не можеха изобщо да излизат без придружител.


Комисията отхвърли предложението малчугани до 10 г. да бъдат задължително надзиравани от възрастни вкъщи.
Възрастни, които създадат условия деца да консумират алкохол, да бъдат глобени с 1000 лв., предложиха депутатки от "Коалиция за България. "Ако младеж до 18 години празнува рождения си ден вкъщи и има алкохол, родителите му ще отнесат санкция от 1000 лв.", обясни Евгения Живкова.
Предлагат се санкции за търговци, които продават алкохол и цигари на непълнолетни - 500 лв., и отнемане на лиценза за 3 месеца при първо нарушение и 5000 лв. и отнемане на лиценз за 12 месеца при повторно провинение.


Стана ми забавно...Ако разбирам правилно от по-гоните редове немога да излизам без мам и тати....Не
:D :D :-D :-D :-D :-D :-D

evichka_lonelyy
08-19-2008, 22:28
Представяш ли си как ще се прибера в 22 часа като аз тогава наи-често излизам пак и сам баш на 14 :razz: :razz:

lsd43
08-19-2008, 22:31
Никой не спазва вечерният час,та аз бях на 6 като си играе до към 11-12 пред блока ,без родителите ми да ме надзирават.

CocainCocktail
08-19-2008, 22:33
Какъв час...Ако имаше ред,ако нямаше престъпност задължителният час нямаше да е нужен и майка ми нямаше да ми звъни през 2 часа да разбере по-живо ,по-здраво ли съм.
Това е една пародия...нямам думи.
А като се прибирам аз в 11 часа вече поукъсняла вървя и са оглеждам уплашено защото незнам кой ще ме пресрешне гледам по-пейките 11-12 максимум 13 годишни момичета се радват,смеят се даже не мислят за час.

chocoleptic
08-19-2008, 23:02
То закони добре има.
Ама властта къде е ?

plmn
08-19-2008, 23:11
Еми супер.Крайно време е да се сложи на край на малолетните ку*вички мотаещи се цяла нощ по улицата.На хартия добре, но кой ще го спазва...

N0_feAR
08-20-2008, 11:04
Да ви е гадно :-P :-P 8-)

girl_in_black
08-20-2008, 11:20
Не е лоша идеята, ама много ме съмнява да се спазва....

vodolei4e_m
08-20-2008, 11:23
Абе, аз съм 18+ , ама те тоя вечерен час и тея глоби не ги ли въведоха отдавна... аз помня като бях на 16,че и по-малък ги въведоха тея правила.... ?! Или може би аз нещо се бъркам?!

Wrathchild
08-20-2008, 11:26
Те го въведоха, после пак го отмениха. Крайно време е да вземат да го направят тоя закон постоянен, защото малките изобщо си нямат представа какви опасности дебнат нощем.

stefity
08-20-2008, 12:07
Ае к'ви са тия работи тука бе...? :o Аз съм на 16... пък до сега съм седяла най-късно до 9.00 навън... :-o Имам предвид, ако съм излязла някъде на кафе или нещо подобно, но това лято като почнах работа и се прибирам в нас 24.00, ама не скитосвам по улиците. Свършвам работа, карат ме до нас и от спирката съм за 2мин. в нас. Не мога да разбера, какво толкова забавно има, за 12-13 годишните, да се разкарват нощем из улиците, че и някои пияни (била съм свидетелка) и сега да негодуват, и да разправят, че те точно тогава излизали и отивали по дискотеките..... :shock: Ае, явно аз много съм изостанала щом не го намирам за правилно.

girl_in_black
08-20-2008, 12:17
Ае к'ви са тия работи тука бе...? :o Аз съм на 16... пък до сега съм седяла най-късно до 9.00 навън... :-o Имам предвид, ако съм излязла някъде на кафе или нещо подобно, но това лято като почнах работа и се прибирам в нас 24.00, ама не скитосвам по улиците. Свършвам работа, карат ме до нас и от спирката съм за 2мин. в нас. Не мога да разбера, какво толкова забавно има, за 12-13 годишните, да се разкарват нощем из улиците, че и някои пияни (била съм свидетелка) и сега да негодуват, и да разправят, че те точно тогава излизали и отивали по дискотеките..... :shock: Ае, явно аз много съм изостанала щом не го намирам за правилно.

Явно и аз съм от изостаналите, защото мисля точно като теб.

sexa_na_kompleksa
08-20-2008, 12:59
"Ако младеж до 18 години празнува рождения си ден вкъщи и има алкохол, родителите му ще отнесат санкция от 1000 лв.", обясни Евгения Живкова. - Тая женица верва ли си? :lol:

Riot
08-20-2008, 13:01
какви закони бе ?
те са за робите :D
помня майка ми до 15 се опитваше да ми се налага
после видя, че нищо не става от мен
и ме остави намира :)

Yancheto
08-20-2008, 15:43
Ае к'ви са тия работи тука бе...? :o Аз съм на 16... пък до сега съм седяла най-късно до 9.00 навън... :-o Имам предвид, ако съм излязла някъде на кафе или нещо подобно, но това лято като почнах работа и се прибирам в нас 24.00, ама не скитосвам по улиците. Свършвам работа, карат ме до нас и от спирката съм за 2мин. в нас. Не мога да разбера, какво толкова забавно има, за 12-13 годишните, да се разкарват нощем из улиците, че и някои пияни (била съм свидетелка) и сега да негодуват, и да разправят, че те точно тогава излизали и отивали по дискотеките..... :shock: Ае, явно аз много съм изостанала щом не го намирам за правилно.

Явно и аз съм от изостаналите, защото мисля точно като теб.


Аз също...

CocainCocktail
08-21-2008, 20:38
Макар,че съм още на 14 почвам да се чувствам изостанала като гледам петокласничките как "плющят" водки по-кафетата в 12 часа вечерта...

Wrathchild
08-21-2008, 21:22
Аз пък питам на тия деца, на по 14-15 години, къде са им родителите, та ги пускат да скиторят до 12 часа през нощта?
Не, че аз не съм се прибирала късно на тази възраст, но винаги в компанията ми е имало момчета, по-големи от мен, които ако не до вкъщи, то поне до някъде са ме изпращали. И родителите ми са имали телефони на тези, с които излизам. Но да ми се разкарват в полунощ и най-големият да е 13 годишното местно гъзарче... ееее... прекалено е.