PDA

View Full Version : Има ли смисъл да чакам?



ickata1984
08-20-2008, 07:02
:( здравейте пиша ви с молбата да ми дадете съвет как да постъпя и какво да направя в случая.А той е:

Имам прителка от 5години минали сме през много трудности. Но последните 2г. бяха страхтони много влюбени много усмихнати всичко си ни беше наред...Тя обаче замина да работи на морето и там почна да се променя макар,че като отидах при нея в отпуската си всичко беше нормално един два скандала и всичко друго беше наред.Но скандалите в една връзка са като лепилото на плика преди да го пуснете в пощата не може без тях.Иначе няма да е връзка няма да има смисъл ....
Но както и да е да минем към същността преди няколко дни си дойде в нашия град с родителите си и мина през мен да ме види на работата ми там разбрах че нещо не е както трябва... беше по студена от всякога не я бях виждал такава от много време все едно вижда призрак а не мен :( И така разбрах че не иска да е с мен повече писах и няколко смс-а и накрая ми каза че вече не изпитва нищо към мен и че не искала да продължаваме повече така...след което аз отидох при нея малко пиян но това няма да го описвам :Д после се видяхме и се разбрахме да и дам малко самота 1месец за да си изясни чуствата и да ми каже дали иска да е с мен или не :( снощи се чухме след като се разделихме и тя ми призна че усетила какво е да ме загуби и малко клоняло към това да е с мен след този един месец, но аз се чуда дали има смисъл да чакам и дали не е по добре да прекратя всичко сега за да не ме боли толкова много тъй като прекалено много съм дал за тази връзка и повече не мога...макар че е обичам повече от всичко на света и бих дал живота си за нея в буквалния смисъл. Моля помогнете ми дайте ми съвет ще ви бъда много благодарен ........

т.7
krem4et0

Erica
08-20-2008, 07:22
Здравей...,кофти тръпка....Това се случва в почти повечето по-дълги връзки...идва моментът,когато едната страна започва да си задава въпроси...навик ли е всичко,той/тя ли е човекът за мен,обичам ли го/я...Мисля,че в твоята връзка е същото...Дали да прекратиш всичко сега или търпеливо да изчакаш,можеш да прецениш само и единствено ти...Съветът които аз мога да ти дам е - имай търпение...Човек оценява какво е имал,едва когато го изгуби...Дайте си необходимото време...щом връзката ви е била толкова силна - мисля че ще преодолее и тази криза...Но пак ти казвам само ти можеш да си прецениш най-добре!Успех!

Duvessa
08-20-2008, 07:31
Остави я да си почине малко. Минало е доста време и според мен тя вече те приема за даденост, не осъзнава какво е да те загуби, и затова и трябва известно време да прекара без теб, за да почне да осъзнава какво наистина означаваш за нея. Човешките взаимоотношения се изменят с времето, нормално е също така всеки един в даден период да има съмнения в чувствата си. Една по-дълга връзка може би има нужда от такива почивки, за да се изясняват нещата. Разбира се, това не означава, че не те обича. Възможно е още да има нещо към теб. Според мен изчакай да мине месецът, но внимавай с надеждите, които си даваш.

ickata1984
08-20-2008, 08:01
Благодаря ви много :) ако има някой който може да допълни нещо ще се радвам :)

krem4et0
08-20-2008, 08:04
От опит ти казвам, че подобни почивки са много ползотворни за връзката. Аз също имам дълга връзка, но 1-2 пъти сме си правили почивки, а понякога те са ставали и прнудителни. Според мен 1 месц е много време, защото тези неща ги пеусмисляш още на 3-ти ден, но щом иска, дай й необходимото време. Нали знаеш приказката за любовта и свободата? А ти дали ще чакаш си е твое решение. Това са 5 години. Можеш ли с лека ръка да ги подминеш? можеш ли с лека ръка да кажш-КРАЙ? Едва ли. Аз смятам, че разделите са ползотворни за хубавата и зряла връзк. Ако тя те обича, раздялата ще е много по-кратка, а в последствие ще сте много щастливи. Ако не те обича и не те потърси, значи всечко е свършено.

Lacey_66
08-20-2008, 08:05
:) Ами най добре изчакай .... :wink:

zaraaa
08-20-2008, 10:14
"тъй като прекалено много съм дал за тази връзка и повече не мога." - щом знаеш, че не можеш тогава, се разделете, но ако искаш изчакай, за да не се питаш после:"Ами ако бях изчакал какво щеше да стане?" :) Успех :)

nqkafsi_tam
08-20-2008, 11:09
Защо ще късаш с нея, за да не се нараниш?
Каква любов е това.....

crazy_style
08-20-2008, 11:15
i kolko vreme e rabotila na moreto, tam opr e vidqla kakvo e da e bez teb. No vse pak iz4akai, 6tom q obi4a6...

ArTanDra
08-20-2008, 12:03
Според мен почнат ли да се дават такива почивки, значи е въпрос на време да се разделите. Дали вече ще е след 1, 2 или 10 години, но раздялата ще е факт! Момичето е осъзнало, че може и без теб, охладняла е .. не чакай чувствата, които е имала преди да ги има и сега. Може да те обича, но не с предишното желание. Според теб има ли смисъл някой да е с теб само по навик или защото има някакви чувства, които гаснат?

sexa_na_kompleksa
08-20-2008, 12:43
Изчакай.

krem4et0
08-20-2008, 13:03
Според мен почнат ли да се дават такива почивки, значи е въпрос на време да се разделите. Дали вече ще е след 1, 2 или 10 години, но раздялата ще е факт! Момичето е осъзнало, че може и без теб, охладняла е .. не чакай чувствата, които е имала преди да ги има и сега. Може да те обича, но не с предишното желание. Според теб има ли смисъл някой да е с теб само по навик или защото има някакви чувства, които гаснат?
Не е така. На човек му трябва време. Правили сме подобни почивки в началото на връзката ни, защото ни беше трудно да свикнем да сме с някого, да сме близки, да поддържаме 1 връзка. Последната ни почивка беше пролетта на 2005-та година и трая 3-4 дни. Е, после както казах имаше принудителни почивки, но н и защото сме ги искали. 3 години и нещо по-късно все още сме заедно. да, няма тгаранция, че след 10 години ще сме, но къде има подобни гаранции? Утре може да ме блъсне кола, нали? подобни почивки при дългите връзки се правят и заради навика, но и заради желание за задълбочаване на отношенията, страх от това, преусмисляне на позиции и мнение......

MiMcHeToOo
08-20-2008, 13:07
Дали ше се зарежете сега, утре, след осем години все еднакво боли. Хич не си мисли за оправданието, че "Боли по-малко". ;)

Erica
08-20-2008, 13:14
Според мен почнат ли да се дават такива почивки, значи е въпрос на време да се разделите. Дали вече ще е след 1, 2 или 10 години, но раздялата ще е факт! Момичето е осъзнало, че може и без теб, охладняла е .. не чакай чувствата, които е имала преди да ги има и сега. Може да те обича, но не с предишното желание. Според теб има ли смисъл някой да е с теб само по навик или защото има някакви чувства, които гаснат?

Точно затова се дават тези почивки,за да се разбере дали това е навик или любов...В една по-дълга връзка...,както казах в предният си пост...,когато нещата се задълбочат - човек започва да си задава много въпроси..,дали това е най-правилният избор за него...Единственият начин да си отговори на тези въпроси е да остане сам...Не е задължително след това да последва раздяла...,напротив тогава нещата може да са още по-хубави...,защото човек оценя какво е можел да изгуби...Вярно е,че няма незаменими хора...,но аз съм напълно "за" ,за даването на време в трудните моменти...,хората са различни и никога не виждат едно и също нещо по един начин!В крайна сметка - това време ти помага да разбереш дали наистина това е човекът за теб...Вярно е чакането те убива...,но поне ти дава яснота...и те подготвя за раздяла...или просто ти показва,че наистина човекът до теб е човекът с който искаш да си!

Това си е мое мнение,не задължавам никой с него

krem4et0
08-20-2008, 13:29
Erica, и аз исках да напиша това, но не ми идваха тези думи. мерси :-)
Раздялата за любовта е като вятъра за огъня-слабата угасва, но силната разгаря с още по-голяма сила. Това е най-вярната максима за любовта, която съм чувала и чела(не съм я цитирала точно). Абсолютно е така.

Erica
08-20-2008, 13:36
Erica, и аз исках да напиша това, но не ми идваха тези думи. мерси :-)
Раздялата за любовта е като вятъра за огъня-слабата угасва, но силната разгаря с още по-голяма сила. Това е най-вярната максима за любовта, която съм чувала и чела(не съм я цитирала точно). Абсолютно е така.

За нищо :-) , нали за това е форум,да се допълваме ;)

DoomShadow
08-20-2008, 14:47
здравей. и аз бих те посъветвал да изчакаш. едва ли ще обикнеш някоя в скоро време , а ако зарежеш приятелката ти също ще ти е гадно. така че по добре изчакай щом я обичаш толкова. дано само да реши и то да знае какво иска иначе стаа лошо. айде успех

sexy_baby_originale
08-20-2008, 14:47
Ако найстина я обичаш ще чакаш.

ArTanDra
08-20-2008, 14:56
А не ми се спори :) Обаче те вече са си дали нужната почивка един от друг, все пак тя е работила лятото и е имала достатъчно време, за да осъзнае, че този човек и липсва и т.н. Това ми се струва странно, защото 2-3 месеца не са се виждали и сега той и дава още един месец да осмисли всичко. Това си е доста време н, въпреки че е почнала да се колебае дали отново да не е с него, да трудно е да се изгуби нещо с което си свикнал. Не знам момчето си познава приятелката, така като му чета поста за мен това момиче няма същото желание да е с него, както преди.

trayana
08-20-2008, 15:00
''Ако обичаш нещо-пусни го на свобода!Ако се върне значи ще е завинаго твое,ако не-значи никога не е било!''-мисля,че пет години е доста време и заслужавате да си дадете почивка за малко и да преусмислите нещата!Наистина се надявам след това да се съберете и искрено ти го пожелавам! :)

Erica
08-20-2008, 15:08
А не ми се спори :) Обаче те вече са си дали нужната почивка един от друг, все пак тя е работила лятото и е имала достатъчно време, за да осъзнае, че този човек и липсва и т.н. Това ми се струва странно, защото 2-3 месеца не са се виждали и сега той и дава още един месец да осмисли всичко. Това си е доста време н, въпреки че е почнала да се колебае дали отново да не е с него, да трудно е да се изгуби нещо с което си свикнал. Не знам момчето си познава приятелката, така като му чета поста за мен това момиче няма същото желание да е с него, както преди.

Аз не искам да споря!Но просто съм на мнение,че не винаги - "даването на време" води до раздяла!Различни хора различни идеали ;)

ickata1984
08-20-2008, 20:15
благодаря ви хора ... Помогнахте ми супер много и мисля да изчакам все пак аз наистина е обичам и искам да живея с нея ....... Дано и тя мисли по този начин след този един месец..

П.П.Вчера вечерта се чухме за "последно" , което означава до 1октомври.
И след много дълги разговори тя ми призна че е плакала и има по голям шанс да се върне при мен тъй като е осетила че има превес в чувствата й.
Но има и друг проблем че баща и й предлага да замине с него в англия да учи там,тъй като тук повече не и харесва пък и няма реализация със специалността която е. Това е доста примамливо и доста не на време поне не е в моя полза... Незнам защо си мисля така но аз съм малко негативен човек поне в момента :(

krem4et0
08-21-2008, 07:48
Понякога ни се налага да правим избор. Няма начин. Когато има преспектива за развитие, ще бъде глупаво да я спреш. А да заминеш с нея не може ли? И до 1-ви октомври не е ли 40-тина дни?

ickata1984
08-21-2008, 08:43
Кво означава да я спра как мога да я пусна като съм лудо влюбен в нея,че тя е любовта на живота ми!Но аз нямам право на избор в крайна сметка тя е човекът,който трябва да реши дали да е с мен или не :( и дали да замине или не....

krem4et0
08-21-2008, 09:49
да де. Тя трябва да реши дали ще замине или не. Но нека решението си е нейно, а не да й го налагаш!

pechena_praskova
08-22-2008, 15:26
с моя приятел също се бяхме разделили за 3 месеца,но сега пак сме заедно и сме много по щастливи дори..и то защото преди да се разделим само се карахме и просто не се търпеше..

остави я да си почине..както са казали хората " пусни любовта на свобода,ако е била истинска,тя ще се върне отново при теб "