PDA

View Full Version : строги родители ;(



tubito
08-20-2008, 09:18
nz dali nqkoi dr ot vas imat strogi roditeli no za moite nqmam dumi.
mom4e sam na 17 i polovina i roditelite mi ne me puskat na kafe po kasno ot 10 4asa na diskoteka me puskat do 2 4asa i to ako me vzemat s kola 6toto ako se pribiram sam e stra6no za riba sa6to ne me puskat sam za6toto sam 6tql da se ydavq na fitnes ne me puskat za6toto bilo prostotiq
i tem podobni. Ot4aql sam se napalno dori sam govoril s 4i4o mi da govori s tqx i taka i stana govorixa dori pred men no efekt nikakav. az sa6to sam im govoril 4e sam golqm i tem podobni no tqx gi e strax 4e stavali ybiistva da sam gledal malko novini. sa6to i alkoxol ne mi davat. vsi4ki moi nabori mi se smeqt a az potavam v sram. prosto imax nujda da se izleq nqkade i re6ix da e v toq forum
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ПРОЧЕТОХА ТОВА

LadyCarameL
08-20-2008, 09:21
Изчакай още 1 година..

nutrino
08-20-2008, 09:36
И да чака и да не чака, ефектът ще е същият. Аз бях така до 20-тата си година. Постоянно имах вечерен час, баща ми постоянно се караше, докато накрая не му казах, че ми е писнало от глупостите му и почнах сам да решавам какво да правя. Дори сега се опитва да ме контролира, макар че съм на 22, сам си изкарвам парите, кола си купих и пак продължава да ми държи сметка за това как се обличам, какво правя и как се държа. Наскоро ми писна и му теглих една хубава майна, чак се чудя как не се разрева тогава :-D
Единственото решение е в това да се опълчиш, но трябва да си готов да си понесеш последствията ;) Като реши да ти вика, не да тръгнеш да се свиваш такъв и да си мрънкаш под носа. Като искаш свобода - заслужи си я :o

sexa_na_kompleksa
08-20-2008, 09:46
Щом с разговори не става, пробвай с действия. Съгласна съм с nutrino, че трябва да се опълчиш. Но внимавай да не те изгонят от вкъщи. :-D Намери си работа - ако се справиш, може и да разберат, че вече си достатъчно голям да се грижиш за себе си и да поемаш отговорности.

girl_in_black
08-20-2008, 09:49
Моето мнение е да изчакаш още една година, да си намериш работа и да се изнесеш на квартира.Не мисля, че ако им се опълчиш ще постигнеш нещо.Най-много ситуацията да се влоши още повече.

Lacey_66
08-20-2008, 09:50
:) Мм повечето родители са малко строги но най добре .... поговори с тях ... като голям човек .... ние тука от форума едва ли бихме променили нещо кажи им как се чувстваш за тва че те ограничават толкова и дано успеят да те разберат успех :)

nutrino
08-20-2008, 09:52
Никога не можем да знаем какво би станало. Малко са родителите, които биха изгонили детето си, защото им са се опълчили. Сигурно ще има редица разправии, но не мисля, че биха се отказали от собственото си дете ;)

girl_in_black
08-20-2008, 09:56
Никога не можем да знаем какво би станало. Малко са родителите, които биха изгонили детето си, защото им са се опълчили. Сигурно ще има редица разправии, но не мисля, че биха се отказали от собственото си дете ;)


Едва ли биха го изгонили, но не мисля, че след една редица разправии ще му позволят да прави, каквото си иска.Даже напротив.

tubito
08-20-2008, 10:02
И да чака и да не чака, ефектът ще е същият. Аз бях така до 20-тата си година. Постоянно имах вечерен час, баща ми постоянно се караше, докато накрая не му казах, че ми е писнало от глупостите му и почнах сам да решавам какво да правя. Дори сега се опитва да ме контролира, макар че съм на 22, сам си изкарвам парите, кола си купих и пак продължава да ми държи сметка за това как се обличам, какво правя и как се държа. Наскоро ми писна и му теглих една хубава майна, чак се чудя как не се разрева тогава :-D
Единственото решение е в това да се опълчиш, но трябва да си готов да си понесеш последствията ;) Като реши да ти вика, не да тръгнеш да се свиваш такъв и да си мрънкаш под носа. Като искаш свобода - заслужи си я :o probvax s rabota namerix si si4ko be6e gotovo i kato im kazax 4e 6te po4vam rabota kazaxa 4e sam malak 4e 6te mi stane ne6to dokato rabotq 6te mi doidelo vremeto kogato 6te trqbva da rabotq i si4ko se precaka

nutrino
08-20-2008, 10:21
Пич, родителите ти искат да контролират целия ти живот. В крайна сметка ти ги познаваш, не аз, така че ти ще вземеш крайното решение. Дадохме ти няколко различни съвета, така че имаш избор. Но едно е сигурно. Трябва да вземеш нещата в свои ръце. Дали ще караш на право или малко по малко ще ги насочваш ти ще решиш кое е по-добре, но важното е да се стегнеш, да почнеш да се държиш по-твърдо, да им се опънеш. Ако решиш да я караш по-бавно, почни с дребни неща. Леки спорове за вечерния час (например да го удължиш с час повече) и други такива неща. Просто не бъди мекушав.

AceXe
08-20-2008, 12:04
Ще ти кажа само едно... Не съм родител, на 16 съм. Наште също много се опитват да ме ограничават, но аз особено не се влияя от рестрикциите им. Но една вечер се замислих, защо всички родителите са такива... И достигнах до извода до който много хора са достигнали - параноя и притеснение. Ако се поставиш на тяхно място ще разбереш колко им е притеснено, когато те няма в 12 часа на диско си, не си чуваш телефона, демек не им вдигаш. Започват да си мислят всичко и така само още повече си подбуждат тревогата. Аз си спомням преди няколко години само една вечер майка ми я нямаше, не се обади, не ми вдигаше и към 1 вече треперех от безпокойство да не й се е случило нещо. Сега вече не е така, но се замисли защо го правят. Може би като станеш родител и ти ще бъдеш същия. Затова не ги вини. Тук става дума само за вечерния час, но по принцип с всичко е така. Те искат да бъдеш дете на техните представи, а не на твоите.