PDA

View Full Version : Зъби....



girl4eety
08-20-2008, 10:38
otpred na zabite imam kriv zab i kato se usmixna se zabelqzva sporet vas ako si go maxna toq zab i si sloja izkustven 6te se zabelqzva li 6te stoi li ili moje da padne . znam za shinite no sa mn skapi a na6te nqmat tolko pari za shini.TA AKO SI SLOJA IZKUSTVEN ZAB 6TE SE ZABELQZVA LI ? MOJE LI SAMO EDIN?KOLKO PARI E ?

Just_me_91
08-20-2008, 11:00
Със сигурност ще ти излезе по-скъпо и ще се забелязва-няма начин

sexa_na_kompleksa
08-20-2008, 11:25
Един изкуствен зъб сигурно е по-скъп от шини или апаратче. Посъветвай се със специалист. Но мисля, че не е удачно да го вадиш.

SuNsEt
08-20-2008, 11:35
Ако си от София,има начин да носиш шини без пари.Трябва да отидеш във Военна болница.Там във онази най-високата сграда със зъболекарите.Има стажанти,които се учат за зъболекари.Отиваш на информация или не знам точно къде беше и казваш,че искаш се запишеш за прегледи и впоследствие за шини.След това те преглеждат и ако имаш кариес или въобще нещо гадно в устата(ако може така да се изразя...)ти го махат без пари и ако има нужда ти правят шини безплатно.Само мисля,че понякога се внасяше някаква такса от по 10-15лв. Но трябва да идваш през определен период от време и не трябва да закъсняваш,защото може да те изключат от програмата.Аз така се уредих със шини и ги носех 3 години.През това време трябваше да се явявам там за контролни прегледи на зъбите и за стягане на шините... :)

batkodoki
08-20-2008, 21:56
otpred na zabite imam kriv zab i kato se usmixna se zabelqzva sporet vas ako si go maxna toq zab i si sloja izkustven 6te se zabelqzva li 6te stoi li ili moje da padne . znam za shinite no sa mn skapi a na6te nqmat tolko pari za shini.TA AKO SI SLOJA IZKUSTVEN ZAB 6TE SE ZABELQZVA LI ? MOJE LI SAMO EDIN?KOLKO PARI E ?

на твоята /предполагаема/ възраст е абсурдно да губиш ЖИВ и ЗДРАВ зъб по псевдоестетически съображения.

BlackWings
08-22-2008, 15:27
otpred na zabite imam kriv zab i kato se usmixna se zabelqzva sporet vas ako si go maxna toq zab i si sloja izkustven 6te se zabelqzva li 6te stoi li ili moje da padne . znam za shinite no sa mn skapi a na6te nqmat tolko pari za shini.TA AKO SI SLOJA IZKUSTVEN ZAB 6TE SE ZABELQZVA LI ? MOJE LI SAMO EDIN?KOLKO PARI E ?

на твоята /предполагаема/ възраст е абсурдно да губиш ЖИВ и ЗДРАВ зъб по псевдоестетически съображения.

много точно !
кви са тия глупости ще си вадела зъб :?
като толкова не ти харесва , сложи брекети , шини , телче - какво да е , ще ти се подредят зъбите и ще имаш перфектна усмивка...
като си извадиш зъба ей така ще стане ===> 8-)

Love0nlyMyself
08-22-2008, 16:05
абее отиди на зъболекар той ще ти каже може пък да ти има нещо на венците щото попринцип самия зъб не може да кърви

GabisiTa
08-22-2008, 16:06
Най-добре се посъветвай със зъболекар :)

BlueCat
08-22-2008, 17:22
Това е лудост да си извадиш здрав зъб, за да сложиш изкуствен. Няма нищо по-хубаво от естественото макар и малко кривичко. Ако толкова те притеснява опитай да убедиш вашите за шини/брекети.