PDA

View Full Version : Кендо



darking
08-20-2008, 18:12
http://en.wikipedia.org/wiki/Kendo
http://www.kendo.bg/
Дали има смисъл от това^ бойно изкуство? Не мога да разбера дали боят със шинай има тръпка. Защото аз ОБИЧАМ катаните, но тия пръчки нещо ме съмняват :o А и като гледам клипчета на професионални кендо състезания - то няма никаква динамика. И тия брони само за една пръчка... Да не говорим, че целта не е да победиш противника, а да направиш повече точки като го удряш на точно определени места(10 най-много и то май без главата, на която имаш даже каска :shock: ). Та вие бихте ли се записали на този спорт(иначе в миналото - велико бойно изкуство), в който 90% от истинските техники са премахнати, поради съображение за сигурност? И ако някой ходи на курс нека сподели :)

08-20-2008, 19:02
http://en.wikipedia.org/wiki/Kendo
http://www.kendo.bg/
Дали има смисъл от това^ бойно изкуство? Не мога да разбера дали боят със шинай има тръпка. Защото аз ОБИЧАМ катаните, но тия пръчки нещо ме съмняват :o А и като гледам клипчета на професионални кендо състезания - то няма никаква динамика. И тия брони само за една пръчка... Да не говорим, че целта не е да победиш противника, а да направиш повече точки като го удряш на точно определени места(10 най-много и то май без главата, на която имаш даже каска :shock: ). Та вие бихте ли се записали на този спорт(иначе в миналото - велико бойно изкуство), в който 90% от истинските техники са премахнати, поради съображение за сигурност? И ако някой ходи на курс нека сподели :)
Зле си пич.
Кендото е СПОРТ. Като всеки друг където се играе за точки.
В миналото Кендо не е имало...
Удрялили са те с шинай/бокен , без протектор?
Мен са ме удряли, при неуспешно изпълнено тайсабаки и да ти кажа - доста си боли, сеш се?
Я си представи 200 такива удара на една тренировка.
До седмица ще си инвалид.
Честито.

darking
08-20-2008, 20:40
100% съм сигурен, че по времето на самураите Кендо е имало, но не е било спорт, а бойно изкуство, при това с истински катани, където даже и по време на тренировка може да умреш. Наистина, тогава са били леко по-тежки времена, но не знам дали знаеш, са махнали повечето от техниките поради съображения за сигурност, защото са искали да го направят спорт. Другите две в момента съществуващи БИ-та са иайдо и кенджутсу. Първото са само техники посичане веднага след ваденето на катаната, които естествено са били премахнати от кендото, а за другото имам малко информация, но знам, че не е чак толкова 'орязано'. И все пак аз обичам фрийстайл(как да го кажа...) - салто и удар, ритник и удар,... :?

08-20-2008, 21:20
100% съм сигурен, че по времето на самураите Кендо е имало, но не е било спорт, а бойно изкуство, при това с истински катани, където даже и по време на тренировка може да умреш. Наистина, тогава са били леко по-тежки времена, но не знам дали знаеш, са махнали повечето от техниките поради съображения за сигурност, защото са искали да го направят спорт. Другите две в момента съществуващи БИ-та са иайдо и кенджутсу. Първото са само техники посичане веднага след ваденето на катаната, които естествено са били премахнати от кендото, а за другото имам малко информация, но знам, че не е чак толкова 'орязано'. И все пак аз обичам фрийстайл(как да го кажа...) - салто и удар, ритник и удар,... :?
Зле си пич.
Кой ще си обучава войската по начин, да могат да умрат по време на тренировка.
това и без да си тренирал можеш да го осъзнаеш...
това дето са го учили фаговете, е имало от всичко по много. а с тея фрестайлове... много аниме си гледал...

darking
08-21-2008, 08:49
Не, просто съм наясно какви са били кенджутсу училищата в миналото. А и за гарантиране победата над противника не можеш да се биеш така както във кендо. Ако се биеш със истинска катана... В кендото има само един захват :shock:

08-21-2008, 10:00
Не, просто съм наясно какви са били кенджутсу училищата в миналото. А и за гарантиране победата над противника не можеш да се биеш така както във кендо. Ако се биеш със истинска катана... В кендото има само един захват :shock:
Май много уикипедия си чел?
И много аниме?

darking
08-21-2008, 11:34
Тръгнал съм да чета от wikipedia.
http://daobg.com/forum/index.php?showtopic=2090

takedowned
08-22-2008, 11:50
Абе май не си наясно,щото самураите са учили да използват катаната само чрез форми (казват се кати) - бой с въображаем противник,които представляват комбинации от техники...иначе за кендото сега нямам мнение,обаче май мнозинството кендоки са аниме нърдове :-o няма лошо де и аз гледам аниме :P

darking
08-22-2008, 18:04
OMG! Кати има и в кендото. А и самураите баш са си тренирали с истински катани. Все пак са били войни. Само с една пръчка как ще придобият опит и ще станат силни? Иначе и аз гледам аниме обаче това няма много общо. За мен кендото е адски орязано кенджутсу превърнало се в тъп спорт(а не трябва да е)...с шинай :x

nasko07
08-24-2008, 20:55
Хич недей да наричаш бокена/шинай-я пръчка в подходящите ръце може да се превърне в доста опасно оръжие. Освен не че мн ме интересува ма кат си тръгнал да тренираш бойни изкуства що с най - неприложимото (в истинска схватка) си тръгнал да се зарибяваш ? (В смисъл има Айкидо,Карате,Джудо е т.н. нещо което мое да ти послужи на улицата а това... но шом така си решил).

nasko07
08-24-2008, 20:56
И бтв ако не се лъжа в Айкидо има не малко работа с бокен (поне аз кат тренирах като бях малък имаше)

bob4e_varhu_top4e
08-27-2008, 16:08
човек не се обиждаи но си най тъпата мотика коят съм виждала .преди да пишеш простотии потърси малко инфо за кендо как е произлязъл .Кви са тея глупости преди време имало кендо но на тренировките е имало смъртни случаи глупости глупости .
Ти имаш ли си бегла представа за тоя спорт .Кви 10 точки бе за да спечелиш ти трябват 2.Не се считало точката в главата ,ти луд ли си ве тва е наи извесната точка която почти всички кендоки пердашат .Ти изобщо имаш ли си представа за ката ...знаеш ли изобщо какво е това ...на какво се базира .Кефиш се на катани а бегла представа си нямаш от изкуството на меча .Когато почнеш да се занимаваш с нещо в което има каквито и да е ценности ,тога се обаждаи .оффффф може да ме банат за тва ама поне няма да ся ядосвам на празно .Да му се ненавиди и на простотията . ](*,)

darking
08-27-2008, 16:56
@bob4e_varhu_top4e - Кендо не съм тренирал, но впечатлението ми е лошо. и във онзи втория си пост се обърках. Не съм имал в предвид, че преди е имало кендо. Преди е имало училища по кенджутсу(в Япония и сега има), където са тренирали и с шинай(наричам го пръчка не за друго, а защото просто някак си не върви - не ми харесва бе, с катана според мен е коренно различно), и с затъпена катана(ако кендото беше с такова веднага се записвам), и с наточена такава... И не можеш да ми кажеш, че кендото е изкуството на меча. Първо - не е изкуство, а път на меча и второ - не знам дали си запозната с кенджутсуто, но разликата е от земята до небето. Колко кендо клипчета съм изгледал. Не можеш да правиш по 5 см стъпчици почти в права линия, ръката да ти трепери постояно като вибратор и да удряш така. И до колкото знам захват има само в последната ката - wtf?! Може това, което съм написал да не е баш вярно, но съм останал с такова впечатление.

bob4e_varhu_top4e
08-27-2008, 18:28
1 - во ама ти изобщо не схващаш нали тва че виждаш едно камае ( позиция на ръцете ) не означава че е само тя .Има 6 позиции .2-ро преди не е било кенджутсу .ако се интересуваш мога да ти разкажа .3-то аз тренирам кендо от година и нещо ...в началото се записах на кендо защото нямах ко да прая ( 4есно казано така беше) .Бегла представа си нямах от кендо дори нз за ко става въпрос.Беше ми толкова тъпо ,ама толкова тъпо че няма на кеде но не се отказах когато гледах си виках "омг какво прая тея ,къв е тоя спорт бре " но останах да тренирам след време кендо така те завладява и те омаива че не можеш да се откажеш повече .Сигурна съм че ако тренираш 4 месеца ще се зарибиш .Аз напук на себеси ходех и сега обичам кендото .Такаче ако пробваш няма да те заболи ...направи както аз напук на себеси и на другите почни и я виж някои ден може да се състезаваме ( за мен ще е чест )