PDA

View Full Version : Педантичност



Bianca
08-20-2008, 20:41
Кажете си сега. Педантични ли сте? Обръщате ли внимание и на най-малкото нещо, най-малкото петънце? Филмирате ли се често?
Смятате ли се за перфекционисти?
Също още един въпрос. Как мога да се отърва от това лошо, лошо, лошо качество педантичността? :D

ABSOLUTme
08-20-2008, 20:44
'лошо качество'?
ама ти сериозно ли..

ElinoOor
08-20-2008, 20:47
понякога се кахъря че някой ми е казал това и това ноо не мисля че прекалявам .. :)

NaNa_SladuRana
08-20-2008, 20:49
в никакъв случей :D

Bianca
08-20-2008, 20:50
'лошо качество'?
ама ти сериозно ли..
Човек, разбираш ли за какво става на въпрос? Сега видях няколко петънца, и цяла нощ няма да мога да заспя, за да разсъждавам над този така деликатен проблем! :booooomb:

babity
08-20-2008, 20:52
'лошо качество'?
ама ти сериозно ли..

понякога наистина е прекалено, трябва да го признаем. Идеалният ми пример ще бъде баба ми. Жената е на 70 години и нямам идея дали е запомнила някакво забалвение от живота си. Откакто се помня, а аз се помня от бая време тя винаги е правила всичко, както трябва да е, защото в обратният случай "не е красиво"! Да не говорим, че е издевателствала над мен психически по този начин. Един ден ми беше адски зле, поредната тийнейджърска драма, рева кат' магарица, а тя ми крещи да хо'а да проскам прането, че "не е красиво" да седи в лехена. Накрая се затворих в стаята, седнах да рева, а тя излезнала да простира, паднала на терасата, викала съседите да излязат, а те решиха, че не се грижим за "клетата женица". И всичко това, защото не съм си проснала гащите на секундата!

lams
08-20-2008, 20:52
Не ги разбирам педантите.. детайлите силно ми убягват :ь Но изглежда не ти е леко.. ^^

crazyhair
08-20-2008, 21:07
He no ponqkoga moje bi awe i s nz ve4e 8-)

haterkata
08-20-2008, 21:15
обичам мизериятаа 8)

KoRnFlAkE
08-20-2008, 21:19
'лошо качество'?
ама ти сериозно ли..

...
Аз пък си мисля че absolut`me е имала в предвид, че щом нещо е качество, не може да е лошо. :-o

Bianca
08-20-2008, 21:26
Така де, лоша черта от характера ми. :D

ABSOLUTme
08-20-2008, 21:26
'лошо качество'?
ама ти сериозно ли..

...
Аз пък си мисля че absolut`me е имала в предвид, че щом нещо е качество, не може да е лошо. :-o
един умен.
червена точка 8-)

Kaos_Urbano
08-21-2008, 01:07
Не съм педантична.Дори петната не ми правят впечетление/стига да не са много груби/ :lol:

FelisDirus
08-21-2008, 01:57
Хах, определено не съм. В състояние съм месеци наред да прескачам купчината дрехи в средата на стаята, без дори да я забележа. Това, ако живеех сама, разбира се..

А иначе как да се оттърсиш от недостатъка, нямам идея. То си е характер - все едно аз, както съм разсеяна и разхвърляна, да стана точна и да се стремя към перфекционизъм - трудничко... даже почти невъзможно.

Vikitooo
08-21-2008, 02:49
Не, не се имам за такава. :)

Saymon90
08-21-2008, 03:43
Хмм... понякога давам признаци за такъв :-D Но пък не мисля, че трябва да се бориш с това. Когато човек иска повече от себе си, той дава повече... което никога не е минус :Р

AutumnTears
08-21-2008, 05:50
az sum pedanti4na no tova ne se izrazqva s pribirane na drehi i 4istene :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
08-21-2008, 06:57
Хах, определено не съм. В състояние съм месеци наред да прескачам купчината дрехи в средата на стаята, без дори да я забележа. Това, ако живеех сама, разбира се..

А иначе как да се оттърсиш от недостатъка, нямам идея. То си е характер - все едно аз, както съм разсеяна и разхвърляна, да стана точна и да се стремя към перфекционизъм - трудничко... даже почти невъзможно.

Аз съм същата :? и за капак се набучвам на 'гаджета' педанти... :? и направо ми излиза през носа тая моя 'разхвърляност'. ;/

Swinkenhoffer
08-21-2008, 07:21
Има моменти, в които страшно много се амбицирам, и държа всичко около мен да е идеално подредено и почистено. Но това е "рядко щастие". :D
По-скоро съм небрежна... нищо не ми е съвсем подредено.

Madness
08-21-2008, 07:52
Изоооооооообщичко не

ScionOfStorm
08-21-2008, 08:03
Ми няя ти е лесно, ако въобще може.

Иначе аз съм ебати хаотичния тип, живей в някаква разруха и безкрайни разхвърляни неща.... :-D

Pedigree
08-21-2008, 08:22
Понякога съм супер подредена. Ама много. Старая се и най-малкото да е оправено. Ама това явление не се наблюдава често.
По-скоро съм по-разхвърляна.

Bianca
08-21-2008, 08:26
Абе то и аз попринцип хич, ама хич не съм подредена, педантичността не се изразява само и единствено в това. :-D

Haunted.
08-21-2008, 08:54
Нито съм подредена, нито се дразня от най-малките неща.Доста често ме обвиняват за тва, обаче не ми пука.Мен пък ме дразнят хора, които постоянно мрънкат за съвсем дребни простотии и изпадат в някви паранои, все едно светът е свършил. 8-)

Shadow_Walker
08-21-2008, 09:41
Варирам между двете крайности :shock:

Spider4eto
08-21-2008, 12:32
Ама грам не съм педантична :lol: аз съм разхвърляна, разсеяна и неточна, дори и да правя всичко възможно за да не закъснея например,винаги изниква нещо и естествено закъснявам :-D

aHeJlua
08-21-2008, 12:39
Нито съм подредена, нито се дразня от най-малките неща.Доста често ме обвиняват за тва, обаче не ми пука.Мен пък ме дразнят хора, които постоянно мрънкат за съвсем дребни простотии и изпадат в някви паранои, все едно светът е свършил. 8-)

и аз съм така :-D

PeopleAlwaysLeave
08-21-2008, 12:48
Аз съм на моменти - понякога като ме удари съчмата и ставам много подредена и прибрана. :lol: Ама попринцип съм си свикнала да съм по-разхвърляна...даже понякога се карам на майка ми като примерно ми премести ТАМ, нещо, което е било ТУК.. Предпочитам да ми е разхвърляно и да знам в целия хаос кое къде ми е, отколкото да е подредено и да не мога да намеря нищо :) А колкото до петната... дразнят ме и ги махам на момента 8)

nefes
08-21-2008, 12:53
Хах, определено не съм. В състояние съм месеци наред да прескачам купчината дрехи в средата на стаята, без дори да я забележа. Това, ако живеех сама, разбира се..

А иначе как да се оттърсиш от недостатъка, нямам идея. То си е характер - все едно аз, както съм разсеяна и разхвърляна, да стана точна и да се стремя към перфекционизъм - трудничко... даже почти невъзможно.

Аз съм същата :? и за капак се набучвам на 'гаджета' педанти... :? и направо ми излиза през носа тая моя 'разхвърляност'. ;/
Тъкмо щях да я цитирам и да напиша това. :lol: :lol:
+Майка ми също е ужасно педантична и точно заради това през последната година сме в много лоши отношения. :o

Spider4eto
08-21-2008, 14:42
Майка ми също е ужасно педантична и точно заради това през последната година сме в много лоши отношения. :o [/color]
И моята е същата, направо откачам, като се прибере от работа и първите й думи са "Погледни си стаята, ква е тая кочина...бла бла бла..." направо е ужасно :-x ам те везните са си такива, поне аз познавам 2 супер педантични

Decu
08-21-2008, 15:09
Майка ми също е ужасно педантична и точно заради това през последната година сме в много лоши отношения. :o [/color]
И моята е същата, направо откачам, като се прибере от работа и първите й думи са "Погледни си стаята, ква е тая кочина...бла бла бла..." направо е ужасно :-x

Точно за това беше вчерашният ни скандал..
Сега за 'наказание' трябва да излъскам стаята ми и коридорите.

Spider4eto
08-21-2008, 15:19
Майка ми също е ужасно педантична и точно заради това през последната година сме в много лоши отношения. :o [/color]
И моята е същата, направо откачам, като се прибере от работа и първите й думи са "Погледни си стаята, ква е тая кочина...бла бла бла..." направо е ужасно :-x

Точно за това беше вчерашният ни скандал..
Сега за 'наказание' трябва да излъскам стаята ми и коридорите. Аз пък почвам да й говоря неща от сорта на "О, вече благодарение на теб знам как да НЕ се отнасям с децата си" и тя неква се здухва, и вчера като й го казах и не ме наказа и почна да ми се подмазва 8-)

Decu
08-21-2008, 15:25
Майка ми също е ужасно педантична и точно заради това през последната година сме в много лоши отношения. :o [/color]
И моята е същата, направо откачам, като се прибере от работа и първите й думи са "Погледни си стаята, ква е тая кочина...бла бла бла..." направо е ужасно :-x

Точно за това беше вчерашният ни скандал..
Сега за 'наказание' трябва да излъскам стаята ми и коридорите. Аз пък почвам да й говоря неща от сорта на "О, вече благодарение на теб знам как да НЕ се отнасям с децата си" и тя неква се здухва, и вчера като й го казах и не ме наказа и почна да ми се подмазва 8-)

:D Не ми се мисли ако й го кажа това какво ще стане..
Иначе много мрази да я питам какво й е. :Д

Spider4eto
08-21-2008, 15:30
:D а сетих се, много се здухва като й кажа, че е супер злобна, и такава почва ама не е вярно не съм злобна и цяла вечер ми се подмазва 8)

nefes
08-21-2008, 15:31
Аз пък почвам да й говоря неща от сорта на "О, вече благодарение на теб знам как да НЕ се отнасям с децата си" и тя неква се здухва, и вчера като й го казах и не ме наказа и почна да ми се подмазва 8-)
:lol: Моята е същата,но вече гледам да не й се връзвам. 8-)
Онзи ден се прибира от работа и се оплаква как нищо не съм прибрала и как прислужницата щяла да свърши всичко :lol: (визира себе си) и аз я питам:-а къде е тя,че нещо не я виждам,тука само едно мрънкало.
:lol: Е познайте какво стана. :razz:

Spider4eto
08-21-2008, 15:41
Аз пък почвам да й говоря неща от сорта на "О, вече благодарение на теб знам как да НЕ се отнасям с децата си" и тя неква се здухва, и вчера като й го казах и не ме наказа и почна да ми се подмазва 8-)
:lol: Моята е същата,но вече гледам да не й се връзвам. 8-)
Онзи ден се прибира от работа и се оплаква как нищо не съм прибрала и как прислужницата щяла да свърши всичко :lol: (визира себе си) и аз я питам:-а къде е тя,че нещо не я виждам,тука само едно мрънкало.
:lol: Е познайте какво стана. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

nefes
08-21-2008, 15:41
Аз пък почвам да й говоря неща от сорта на "О, вече благодарение на теб знам как да НЕ се отнасям с децата си" и тя неква се здухва, и вчера като й го казах и не ме наказа и почна да ми се подмазва 8-)
:lol: Моята е същата,но вече гледам да не й се връзвам. 8-)
Онзи ден се прибира от работа и се оплаква как нищо не съм прибрала и как прислужницата щяла да свърши всичко :lol: (визира себе си) и аз я питам:-а къде е тя,че нещо не я виждам,тука само едно мрънкало.
:lol: Е познайте какво стана. :razz:

Ако зависеше от мен щеше да останеш без джобни до края на ваканцията ти и да ти се радвам как като се размрънкаш за пари и ще ти обяснявам, че си мрънкало...
ама явно вашите са по-меки и са позволили да им се качваш на главата
:lol: Джобни през ваканцията. :lol:
С нетърпение чакам да започне училището за да видя джобни най-сетне.

Spider4eto
08-21-2008, 15:50
С нетърпение чакам да започне училището за да видя джобни най-сетне.
Чакам учебната година, че да почна да взимам стипендия 8)

woshata
08-21-2008, 18:50
мне
единственото на което държа да е идеално в детайли е когато пиша нещо..въпреки че тва не знам дали спада към педантичост :lol:
иначе съм доста небрежна дори смисъл отнесена..мога да прескачам нещо паднало в нас докатооо..майка ми примерно не го помести :lol:

yozito
08-21-2008, 21:07
не,в повечето случаи не ми пука за нищо 8)

Romance
08-21-2008, 21:29
Аз съм едва ли не най - голямата не педантична личност..може със седмици да гледам разлят сок или разни мизерии и въобще няма да ме подразнят..имам си толкова грижи,че разни неща от сорта на 'петънца' хич не ми правят впечатления

Сега да не ме изкарате ебаси мизерника..това,че не ме дразнят боклуците не означава,че не ги чистя.. ;)

psychopath
08-21-2008, 22:26
не съм

BrokenInnocence
08-22-2008, 21:50
Абсолютен педант съм, от най- лошия тип. И не разбирам защо свързвате педантичността само с подреденост, човек може да е педант и перфекционист във всяко едно отношение. И не, живота ми дори не е труден, такава съм си и се харесвам твърде мн, за да е труден. По- скоро на тези около мен не им е лесно, но... всеки с късмета си, предполагам.

krisiiiiito
08-23-2008, 09:20
не съъм :P

LucyFen4e
08-25-2008, 18:13
Хах, определено не съм. В състояние съм месеци наред да прескачам купчината дрехи в средата на стаята, без дори да я забележа. Това, ако живеех сама, разбира се..

А иначе как да се оттърсиш от недостатъка, нямам идея. То си е характер - все едно аз, както съм разсеяна и разхвърляна, да стана точна и да се стремя към перфекционизъм - трудничко... даже почти невъзможно.

+1