PDA

View Full Version : Проблем с филм.



Bianca
08-21-2008, 09:28
Значи преди малко си изтеглих един филм от аренабг, изчаках да се изтегли в БитКомет, но вместо да натисна там, в програмата запиши торент като, направо копирах името и местоположението му и така го отворих с програмата за гледане на филми. Изгледах го, изтрих го от БитКомет, после изтрих малкия файл и от изтегляния, ама паметта си е същата, все едно не съм го изтривала въобще. Къде и какво трябва да натисна, за да ми се възвърне предишната памет? :)
П.П., и от кошчето го изтрих.

kalinapet
08-21-2008, 09:47
При мен се случват същите неща. Пробвай да дефрагментираш.

Bianca
08-21-2008, 09:49
Може ли само да ми кажеш какво означава това? :D

kalinapet
08-21-2008, 09:56
Start бутон -> Accessories -> System Tools -> Disc Defragmenter

Ако не стане с това цъкни вместо Disc Defragmenter, Disc Cleanup.
Ако и с това не стане - не знам. :)

Bianca
08-21-2008, 09:59
Абе намерих къде трябва да натисна за дефрагментиране, но нещо като не разбирам, и ме е страх да натискам.
Я ми кажи на теб като ти е ставало така, как си се оправяла?
Бду, преди малко натиснах Диск Клинъп, обаче няма промяна в паметта, явно не е това.

kalinapet
08-21-2008, 10:04
За дефрагмента просто цъкаш и то изчиства това което е останало от изтритите файлове. Аз лично така се оправям. Ако те е страх да натиснеш, то тогава изчакай по-компетентен отговор от моя. :)

Bianca
08-21-2008, 10:07
Трябва да ми дава Това може да отнеме от няколко минути до няколко часа, нали?

kalinapet
08-21-2008, 10:24
Да.

Bianca
08-21-2008, 10:31
Не стана нито с дефрагментиране, нито с Диск Клинъп. :( Попринцип не ми е за 1 гигабайт, обаче нали ще свалям още и още филми, и така паметта ми ще намалее.. И затова се шашкам така. :(
Някакъв друг съвет? :(

kalinapet
08-21-2008, 10:33
Май ще трябва да изчакаме някой по-компетернтен от нас. 8)

Bianca
08-21-2008, 10:36
Мхм. :(
Написах местоположението на филма и в търсене, но ми дава, че няма намерени файлове. :neutral:

Serseri91
08-21-2008, 10:41
нещо от това което си казала ми са струва си изтрила само .torrent файла а не си изтрила филма. :?
Сигурна ли си,че изтри филма а не само торент файла ?

Bianca
08-21-2008, 10:45
Абе човек, нали казах, че когато торента се изтегли в БитКомет, не натиснах запиши торент като, а направо копирах името и местоположението, там под задачите, дето пише, и го пейстнах в програмата за гледане на филмчета-К-Лите Кодек Пак. :(

BLaCKBLooD
08-21-2008, 11:06
За дефрагмента просто цъкаш и то изчиства това което е останало от изтритите файлове. Аз лично така се оправям. Ако те е страх да натиснеш, то тогава изчакай по-компетентен отговор от моя. :)

Без да влизам в подробности...
При дефрагментиране не се изтриват файлове. Те просто се подреждат (или части от тях) на максимално близки места по секторите на диска така, че главите да не се позиционират всеки път на хаотични места по диска. Малко или много това забавя работата, колкото и да е бърз един диск.

Hit 2 fit. сигурна ли си, че файла на филма е изтрит? Използвай Search функцията на Vista.
Излишния боклук от диска може да го премахнеш с Disk Cleanup и маркиране на всички предложени опции.
System Restore прави доста обемист backup, но ако се рестартира, значително ще ти се качи дисковото пространство.

п.п. K-Lite Codec Pack си е пакет с кодеци, а не плеър за музика/филми. Двете са взаимно свързани, но не са едни и същи. Вероятно имаш предвид Windows Media Player Classic, който е включен в пакета.

kalinapet
08-21-2008, 13:32
Извинявам се за объркването. :)

Bianca
08-21-2008, 18:27
Казах вече, че пробвах няколко пъти с дискКлинъп-няма никаква разлика.