PDA

View Full Version : Имам странен проблем с компютъра си...



SuNsEt
08-21-2008, 14:21
Значи преди няколко дни имаше леки бури и се беше наложило 2-3 пъти да изгасвам компа си и след това да дръпна кабела от контакта.После 2 дена подред съм забелязала,че когато го изгася на сутринта екрана работи,а компа не.Показва се някакво синьо квадратче и тази сутрин беше така...топъл.Но аз го изгасих от копчето,за да не прегрее.Обаче преди малко компютъра ми изгасна изведнъж,а монитора си работеше. :shock: Опитах се да го включа 2-3 пъти от копчето,но не стана.След това изгасих и монитора и дръпнах контакта.После пак го сложих и включих монитора и компютъра и се пусна...Сега не знам дали пак ще ми направи същия проблем.Познавам един техник,но май сега го няма и не знам какво да правя...Това е компютъра ми при баба и дядо и те казаха,че ако още един път го прецакам няма да имам друг...От какво може да се получава това???И ще ми струва ли някакви пари за преинсталиране или...деда знам :? Техникът,който познавам ми е приятел и той никога не ми взима пари...Но въпросът е да се опитам аз сама да си го оправя(освен ако не е много трудно :oops: ).

mullated
08-21-2008, 15:19
Така от написаното разбирам, че проблемът се е появил след бурите.Ако съм разбрал правилно, имаме няколко причини за проблема:
1.Проблем в ел.мрежа и недостиг на ток до компютъра.
2.Проблем в захранването на компютъра.
Извикай техника да провери контакта, към който е включена машинката и ел.мрежа като цяло.Ако не помогне това, занеси си компютъра в някой сервиз да ти тестват всички компоненти, за да се разбере от къде идва проблемът. Успех! 8)