PDA

View Full Version : противозачатъчни лепенки



moonwarrior
08-21-2008, 20:56
въпрос към момичетата ? използвали ли сте противозачатъчни лепенки ? колко време преди и след секс се носят ? помагат ли и на каква цена са?
а и само с рецепта ли се взимат или може фрии

Xrisenceto
08-21-2008, 21:03
m ne sam ispolzala takiva lepenki :(

eveto_xx
08-21-2008, 21:08
Това не съм го ползвала, а и не бих, струва ми се адски несигурно, въпреки, че не знам как действа.Та някой ако знае, моля ви да ни светне :) :-)

Insalutary
08-21-2008, 21:45
Баси, аз съм момче и отговарям на тема в която момичетата трябва да са компетентните! :(
На пазара в България се продават лепенките Евра!
Те са самозалепяща се лепенка, която се поставя върху почистено, сухо място(не върху гърдите). Сменят се на всеки 7 дни.Трябва да се направи пауза от 7 дни, през която да се появи месечния ви цикъл. Може да предизвикат главоболие, гадене и мигрена(предупреждението за пушенето си важи за всички хормонални контрацептиви, не само за лепенките). Преди използването им е добре да се консултирате с генеколог, а ако тежите около 90 килограма и нагоре - задължително!
А за цената около 30лв!

moonwarrior
08-21-2008, 21:55
добре де те се носят 23 дни ама пре положение че редовно правиш секс , а ако го правиш 1-2 пъти месец? :o
V тфа ми трябва като допълнителна защита към презерватива
не ща да бъда мама :shock:

Insalutary
08-21-2008, 22:05
добре де те се носят 23 дни ама пре положение че редовно правиш секс , а ако го правиш 1-2 пъти месец? :o
V тфа ми трябва като допълнителна защита към презерватива
не ща да бъда мама :shock:
Тези лепенки съдържат хормони - с тях шега не бива!
Ако мислиш за хормонални противозачатъчни в кавато и да е форма трябва да се консултираш със генеколог, а не да разчиташ на форуми. Няма как да ти кажем пий това или лепи си онова за една, две седмици, а после можеш да му вземеш тока и да не се тревожиш!
Не разчитай - или почваш с противозачатъчните, или не!
Презервативите дават 99% сигурност ако са правелно сложени и нямаш нужда от подкрепление с хапчета и лепенки, още повече ако си на 15-16 години, а аз имам точно това чувство!

haterkata
08-21-2008, 22:17
знайш как се използват протвозачатачните лепенки?
аз щи кажа.взимаш едната залепяш си ***** с нея и всичко е океееей 8)

Love0nlyMyself
08-22-2008, 08:40
за пръж път разбирам за тея лепенки и честно не бих използвала за тва най-добре си е презервативите :)

t1n4e7o
08-22-2008, 08:52
Абе аз съм си за презервативите.. Нямам вяра на такива лепенки и хапчета и на каквото и да било. До сега сме се пазили с приятеля ми с презерватив, но отскоро ще започвам да пия противозачатъчни, но пак няма да му давам да се празни вътре.. Незнам... Не мога да се доверя на нищо..

Wrathchild
08-22-2008, 09:43
Insalutary, ти ме уби. Момичета тук не са запознати с контрацептивите, а ти им наливаш акъл. Трябва да се засрамят. Но повтаряй след мен - ГИ-НЕ-КО-ЛОГ. Не генеколог. Само дребна забележка, нищо лично ;)
Но е както ти го описа. Moon`Girl, с презерватив шанса да станеш мама е ужасно малък, да не кажа нищожен. Но по-добре се консулитай с гинеколог и използвай хапчета, но не се панирай толкова.

GabisiTa
08-22-2008, 09:45
Ммм нещо не ми се струват много надеждни тези лепенки, не бих могла да им имам доверие ... :o

plitkata1
03-10-2010, 17:21
Вижте тези лепенки са доста по-надеждни от повечето противозачатъчни! Единственото, което мога да кажа като недостатък е, че ако се разлепи част от лепенката ефективността и намалява значително! Ако трябва да съм честна и аз не съм ги ползвала, но изчетох доста форуми и мнения за тях, така че според прочетеното са доста добри!

uBuTo
03-15-2010, 16:19
дори не съм чувала за такова нещо!