PDA

View Full Version : Какво прави човек за любовта?



Fallen`Angel
08-21-2008, 21:17
От доста време се каня да си излея мислите, защото вече не мога. Ако искате давайте и съвети, изкажете си мнението или каквото прецените, че е редно. Само не спамете... :?

Не сте ли се замисляли какво прави човек за любовта? Променя се, иска да бъде харесван (то кой не иска всъщност). Много пъти съм се замислял дали всичко това си заслужава ? Дали само си тровиш нервите, дали има смисъл да правиш такава жертва за човек, който не знаеш дали ще бъде честен с теб. И не, тази тема не е породена от предишната ми, просто исках да се посъветвам с вас. Вярно - любовта те кара да летиш, но колкото и да летиш все някога твоя полет свършва и трябва да се приземиш остро, болезнено. Остават въпроси, на които нямаш отговор, а искаш да разбереш. Винаги намираш някое момиче/момче, когато всичко ти е перфектно. Не мислиш за нищо друго, всичко ти е наред - отношения с приятели, семейство, училище дори, работа. Ето на - мина година вече от както се разделих с единственото момиче, което съм обичал. Бях с много други. Харесваха ми, но те не бяха ТЯ. И до ден днешен не искам да научавам нищо за нея, защото знам, че ще ме заболи. Направих си граница. Тя ме беше сринала и психически и физически. Какво прави любовта с хората, а? Мислиш си глупости, вкарваш се във филми..защото просто ти пука за един човек. И в стремежа си да му докажеш, че наистина мислиш и искаш само и единствено него изпускаш най същественото - доверието. Минава време - опознавате си още повече характерите. Разбираш с какъв човек си и това ти формира и отношението и погледа към света. Ако имах един единствен шанс да поправя нещо в миналото си е - то да имам доверие на бившата ми приятелка. Красиво е, но не трябва да се увличаш. Трябва да мислиш и за себе си, а не за другия. Правих жертви, защото исках ТЯ да е щастлива. А да искаш накараш някого да е щастлив и да не помислиш ти как се чувстваш, защото знаеш, че ако я/го зарадваш ще бъдеш щастлив/а и ти, то тогава можеш да кажеш, че обичаш някого ! Струва ли си всичко това? Всички тези мъки ? Само и само да бъдем щастливи по този начин ? Не можем ли да си намерим хобита, които също да бъдат толкова интересни ?

Минават дни, минават месеци.. а аз копнея за едно момиче..живота е гаден понякога, но трябва да гледаш и от другата му страна..

Успех на всички влюбени и продължавайте да се обичате, но не забравяйте и вашето щастие..

BlueAvalanche
08-21-2008, 21:20
Кур за любовта, да живее футбола :D

tuzaro
08-21-2008, 21:21
само глупости прави...

zaraaa
08-21-2008, 23:43
Любовта си струва, само когато човека с когото си те оценява и те обича наистина, ако ли не - то тогава - чантата, пътя и Край! Ей тогава, когато разбереше, че всичко е било една голяма лъжа, че човекът с когато си бил никога не те е взимал насериозно, тогава вече всичко, което си направил за него се обезсмисля и тогава си казваш:"Аз правих всичко за него/нея, тва и тва, а той/тя, какво, едно голямо Нищо!" В този случай всички жертви, мили жестове и т.н отиват на вятъра

NeLLy_BaBy
08-22-2008, 07:29
гадно е да се влюбиш в човек, който не те оценява. Tова ми е толкова познато. Наскоро минах през това. ПОнякога любовта се случва да имаме късмет, понякога не. Имала съм моменти когато съм се 1увствала много зле, обръщам глава назад,сещайки се затова какво съм преживяла с този човек, но остава само едно болката и разочарованието. И хубавите моменти са там разбира се, но болката е повече. От това няма смисъл.Продължаваш напред, с надежда ,че следващия път ще срещнеш нещо по-добро.

krisiiiiito
08-22-2008, 07:50
Любовта си струва, само когато човека с когото си те оценява и те обича наистина, ако ли не - то тогава - чантата, пътя и Край! Ей тогава, когато разбереше, че всичко е било една голяма лъжа, че човекът с когато си бил никога не те е взимал насериозно, тогава вече всичко, което си направил за него се обезсмисля и тогава си казваш:"Аз правих всичко за него/нея, тва и тва, а той/тя, какво, едно голямо Нищо!" В този случай всички жертви, мили жестове и т.н отиват на вятъра
+1 напълно вярно :?

Lost_Kiss
08-22-2008, 07:52
Любовта си струва, само когато човека с когото си те оценява и те обича наистина, ако ли не - то тогава - чантата, пътя и Край! Ей тогава, когато разбереше, че всичко е било една голяма лъжа, че човекът с когато си бил никога не те е взимал насериозно, тогава вече всичко, което си направил за него се обезсмисля и тогава си казваш:"Аз правих всичко за него/нея, тва и тва, а той/тя, какво, едно голямо Нищо!" В този случай всички жертви, мили жестове и т.н отиват на вятъра

+1 Напълно съм съгласна

pandelka
08-22-2008, 07:54
По-точно въпроса е :

"Какво не прави човек за любовта?"